Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jeden z pierwszych testów telewizora Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750B , który ukazał się wczoraj tj. 23 kwietnia 2016 r. na stronie :

https://avforums.com/review/panasonic-dx750-tx-50dx750b-ultra-hd-4k-tv-review.12550

Matryca 8 bit panel typu VA , 3D , opóźnienie wejścia 44 ms , współczynnik kontrastu ANSI 3975:1 , przesuwne nóżki podstawy telewizora (4 konfiguracje otworów na nóżki) , poziom czerni 0.029 cd/m2 , stosunkowo dobry dźwięk , energooszczędny .

BTW , jeszcze jeden starszy test na :
Panasonic TX-50DX750 review | TrustedReviews

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę słabo bo TCL i Thomson w tej klasie mają matryce 10 bit.
Ale przetestujemy, mają być w ciągu tygodnia.
Na razie wjeżdżają 65DX900, test też będzie wykonany.
 
G

Grant2008

Guest
Panasonic TX-50DX750

Witaj,

Czy zeszłoroczne wady dotyczące podświetlenia matrycy "Tsubasa" wyeliminował w tegorocznych modelach DX750, 780, pytam bo na zagranicznych forach wygląda to tak jakby olali temat.....:-(
 

accu

New member
Bez reklam
Trochę słabo bo TCL i Thomson w tej klasie mają matryce 10 bit.
Ale przetestujemy, mają być w ciągu tygodnia.
Na razie wjeżdżają 65DX900, test też będzie wykonany.

Witam uprzejmie ,

Chociaż muszę dodać , że matryce MVA choć 8 bit +FRC to jednak 100/120 Hz . :neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wczoraj miałem okazję obejrzeć w akcji 58DXM710 i, w cenie 5500 PLN naprawdę, to bardzo rozsądny wybór. Pomimo matrycy 8bit, nie widać było problemów z przejściami tonalnymi. W warunkach sklepowych ukazała się świetna czerń. Nawet sam sprzedawca stwierdził, że jest ekstra. Niezłe, jak na matryce VA kąty boczne, o dziwo, bo to przecież matryca Innolux, która nie jest hojna w tym aspekcie zwykle.

Oczywiście, było widać drobne przejaśnienia i pasy podświetlenia strefowego, ale raczej z boku i chyba mniej dostrzegalne, aniżeli w KS8000 od Samsunga. Co jednak mi się najbardziej podobało, jako właściciela plazmy Panny'ego to plastyczność obrazu w DX(M)710. Tutaj tylko Sony może stanąć w szranki z nim, myślę.

Bardzo serio spoglądałem dotychczas na 65KS8000, ale nie wiem, czy nie odpuszczę jednak tych 7" i za połowę ceny nie zdecyduję się na 58DXM710 właśnie. To i tak tylko stan przejściowy przed OLED'em za 3-4 lata ;)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Z tego co kojarzę, to Panas 58DXM710 ma matrycę 50/60Hz. 100/120Hz zaczyna się bodajże od modelu xx750.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Być może tak, nie wiem. Ja tego nie zauważyłem, a oba stały obok siebie.

W ogóle mam wrażenie, że opinie o serii DX700 bazowały na modelach o innych matrycach, niż to, co sam wczoraj widziałem w DXM710. Nawet stopki tego TV wskazywały na pokrewieństwo raczej z serią DX750.

Trzeba zatem poczekać, aż ktoś dokładnie potwierdzi częstotliwość matrycy w tej serii.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Coraz bardziej przekonuje się do nowych modeli Panasonic i do tego, co widziałem na własne oczy. Jedynym orzeszkiem do rozgryzienia jest czestotliwosc matrycy w tańszym modelu DXM710, ale wydaje się jednak, że siedzi tam 50/60Hz. Panasonic oficjalnie nie udostępnia takiej informacji, niestety, stad moje podejrzenie, ze jest słabsza, niż w DX750. Cóż, mógłbym odżałować parę stówek ostatecznie, tylko ze różnica miedzy nimi aktualnie wynosi prawie 1400 zł.

Tutaj kolejny test, tym razem modelu 58DX750:
Panasonic TX-58DX750B review | TechRadar
 

WuMike

New member
Bez reklam
Kolejny test, tym razem modelu 65DX750.

Rozmiar 65" posiada pełne podświetlenie, nie krawędziowe, jak mniejsze modele z tej serii.

Panasonic DX750 review - FlatpanelsHD

Ogólnie, jest bardzo dobrze, z wyłączeniem HDR, które niestety działa dobrze tylko na OLED lub ewentualnie na DX900 z FALD, ale tutaj nikt Ameryki nie odkrywa, takim stwierdzeniem.

Pomimo 8bit+FRC, bardzo dobre są przejścia tonalne i swietnie oddaje paletę kolorów, ma niezłe kąty boczne, jak na VA i bardzo dobrą czerń, a także płynność oraz ostrość. Wszystko to pokrywa się z moimi osobistymi wrażeniami.

Śmiem twierdzić, że jest to najlepszy ekran średniej klasy obecnie, na rynku.
 

accu

New member
Bez reklam
Kolejny test, tym razem modelu 65DX750.

Rozmiar 65" posiada pełne podświetlenie, nie krawędziowe, jak mniejsze modele z tej serii.

Panasonic DX750 review - FlatpanelsHD

Ogólnie, jest bardzo dobrze, z wyłączeniem HDR, które niestety działa dobrze tylko na OLED lub ewentualnie na DX900 z FALD, ale tutaj nikt Ameryki nie odkrywa, takim stwierdzeniem.

Pomimo 8bit+FRC, bardzo dobre są przejścia tonalne i swietnie oddaje paletę kolorów, ma niezłe kąty boczne, jak na VA i bardzo dobrą czerń, a także płynność oraz ostrość. Wszystko to pokrywa się z moimi osobistymi wrażeniami.

Śmiem twierdzić, że jest to najlepszy ekran średniej klasy obecnie, na rynku.

Witam uprzejmie,
Ceniony duński recenzent sprzętu audio-video Rasmus Larsen jak zwykle zresztą , przedstawił swój ciekawy test telewizora Ultra HD firmy Panasonic TX-65DX750 .:neutral: Ocena redakcji : Top Referencje Award-2016 .(Top Anbefaling 2016 - flatpanels.dk)
Nic dodać , nic ująć . Tylko się cieszyć , że jednak można . Telewizor firmy Sony KD-65XD9305 również pod względem jakości wyświetlanego obrazu można polecić , tylko cena na dzień dzisiejszy jest za wysoka . To moje subiektywne zdanie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jasne, ze można. Panasonic jak chce, to zrobi porządny ekran. Ich doświadczenie z plazmami i początkowe z OLED (ich processing, matryca LG) po prostu do tego zobowiązuje! DX900 jest dobrym tego przykładem, pomimo wciąż kilku niedoskonałości, jak kąty widzenia, czy efektu halo wokół jasnych obiektów. Cieżko jest jednak przeskoczyć oczywiste wady technologii LCD.

Nic, tylko brać DX750, albo czekać, aż spadną ceny na model 65" głownie.
 

szarywilk

New member
w sumie same plusy dx750 może poza martwym systemem - w porównaniu do androida - mniej opcji - ale też większa stabilność. No i aktulanie trzeba dokonać rewizji wyboru - i zamiast 65pus7101 wziąć 58dx750 - no chyba że faktycznie stanieje - na co bym za bardzo nie liczył, przy obecnym kursie zł.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Gdybym mógł rozciągnąć swoją 42" plazmę do 60 cali, nie myślałbym jeszcze przez najbliższych kilka lat o zmianie TV, ale niestety nowe warunki i większa odległość od ekranu zmuszają do szukania dobrego, większego sprzętu.

W zasadzie skłaniam się aktualnie ku 58DX750 rownież. Szkoda kasy dopłacać kilka grubych tysięcy do 65", pomimo pełnego podświetlenia w tym ostatnim.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Francuski ceniony recenzent sprzętu audio-video Nicolas Becuwe w dniu 07 czerwca 2016 r. na portalu hdfever.fr przedstawia test telewizora Ultra HD firmy Panasonic , TX-50DX750F . Więcej można się dowiedzieć na stronie :

Test Panasonic TX-50DX750F : le meilleur rapport qualité/prix de 2016 ? | HDfever

Choć matryca 100/120 Hz jest tylko 8 bit , ale to nie przeszkadza , aby wyświetlany obraz był bardzo ładny , tzn. wysokiej jakości .
To cieszy bez dwóch zdań . :| Test bardzo ciekawy , takie bardzo lubię . Najlepszy stosunek jakość/cena w 2016 r.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

WuMike

New member
Bez reklam
No właśnie. Od razu to stwierdziłem, po 15 minutach obcowania z tym modelem, a przecież miał godnego przeciwnika, w postaci KS8000 :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele te wjeżdżają do na w tygodniu i będą testy oraz dokładne porównania z filmami na youtube. Postaramy się dokładnie pokazać zalety i różnice.
 

dsbanik

New member
Z konkurencyjnej stronki, pomiar testu szybkości odbioru:

Samsung 55KS7000

Samsung 55KS7000 to telewizor 4K, który jakością (a w szczególności ostrością) odwzorowania ruchu wyraźnie przewyższa konkurentów, i to zarówno wewnętrznych (jak np. 55KU6500), jak i zewnętrznych. Pod względem ostrości ruchu 55KS7000 osiągnął z łatwością nasze maksimum pomiarowe i jest aktualnie jednym z najlepszych tegorocznych (podkreślam: tegorocznych) telewizorów LCD, jakie do tej pory przetestowałem. W związku z tym Samsung 55KS7000 zasłużył moim zdaniem na najwyższe wyróżnienie.

vs

Panasonic TX-50DX750E

W tym roku, po raz pierwszy w historii tej renomowanej firmy z Osaki, inżynierowie Panasonica opracowali od podstaw i udostępnili nowe opcje kontroli ruchu, których od dłuższego czasu domagało się wielu użytkowników i recenzentów. W modelu TX-50DX750E pojawił się tryb „użytkownika”, a w nim wielostopniowa regulacja płynności. Dostępna jest też całkowicie nowa funkcja o nazwie „odświeżanie Clear Motion” (OCM), która znacznie poprawia ostrość ruchu dzięki zaawansowanej modulacji podświetlenia. Połączenie 120-hercowej matrycy oraz OCM sprawia, że TX-50DX750E może pochwalić się co najmniej dobrym odwzorowaniem ruchu.
W związku z tym, na podstawie wyników przeprowadzonych testów jakość odwzorowania ruchu przez telewizor Panasonic TX-50DX750E oceniam jako dobrą
 
Do góry