Firma Panasonic prezentuje 2.generacji OLED TV 65EZ1000.

olakoma

New member
Przewidywana cena w/g przedstawiciela firmy Panasonic około 8000 Funtów.
Pan Solorz i jego koledzy z Busines Club podzielą się z wami wrażeniami z odbioru Polsatu około czerwca. Reszta musi czekać.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 08 kwietnia 2017 r. pojawił się jeden z pierwszych testów telewizora Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-65EZ1000 . Napisał i opublikował go Tanguy Andrillon na portalu lesnumeriques.com

Panasonic TX -65EZ1000 : Test complet - Téléviseur - Les Numériques

Konkluzja . Cena , bardzo wysoka . :| Telewizor dla profesjonalistów , czy jak ?
System mechanizmu kompensacji ruchu jeden z najlepszych . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

darlen

Member
I znowu jakaś nierównomierność świecenia,

jak to jest, że SONY i Panasonic mają matryce LG nierównomiernie świecące rzędu małe kilkadziesiąt % , a LG ma nierównomierność na poziomie 2 %
 

darlen

Member
No właśnie, jest wiele informacji z różnych źródeł które się wzajemnie wykluczają i potwierdzają.
Gdzieś czytałem że obecnie LG ma trzecią wersję matryc (niejednorodność rzędu 2% :) natomiast Panasonic miał dostać podobno 3.5 generacja - teoretycznie jakby ulepszona - być może tylko świecenie HDR na poziomie 900 lm/m2 (francuski test to potwierdza z grubsza)- te LG mają na poziomie 600 lm/m2, Sony również. Jeżeli Panasonica mogą lepiej świecić - to jaka będzie ich trwałość i wypalania - tu raczej nie będzie i świecenie i trwałość razem - tylko albo, albo (jak żarówki halogenowe H4)- fizyki nikt nie przeskoczy jeszcze w tym obszarze.
Czy Philipsy lub LOEWE (podejrzewam że są również na matrycach LG) - mają również niejednorodności świecenia rzędu kilkudziesięciu % - ktoś widział testy?.

Jeżeli się potwierdzi, że te niejednorodności o Japończyków OLED nie wynikają z pierwszych egzemplarzy, a obecne modele tak będą miały i nie będzie na to gwarancji - to trzeba będzie czekać do następnych modeli (2 lata u Panasonica) jak wyjdą na rynek z dzisiejszymi lub przyszłorocznymi matrycami LG.
Niejednorodności mam obecnie w LCD to nie ma się co pchać w następne za znacznie większa kasę.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 13 czerwca 2017 r. znany recenzent Vincent Teoh na portalu brytyjskim HDTVTest zamieścił
test telewizora Ultra HD OLED firmy Panasonic TX-65EZ1002B . :-|

Panasonic EZ1002/ EZ1000 (TX-65EZ1002B) Review

Konkluzja . Telewizor ten otrzymał od portalu HDTVTest : Highly Recommended . Best in Class . :-|
Nic dodać , nic ująć . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

pepka

Member
Bez reklam
Wczoraj miałem okazję "pobawić" się wersją 65 cali... WOW. Wybierając oled'a wahałbym się między tym właśnie Panasem a LG (Sony odpada przez debilną konstrukcję).
 

jaro0508

Member
Dla mnie konstrukcja Sony A1 to największe badziewie jakie mogli wymyślić jeszcze pochylone.. od razu odpada Sami sprzedawcy to przyznają po cichu.. Panasonic 55 cali bo taki max moze byc u mnie jest z wyglądu piękny.. na stolik.. bo tylko tak mogę. LG jeszcze nie widziałem.. :)
 

olakoma

New member
W GB cena tego Panasa wersja 65" to 7000 Funtów czyli około 33.000 PLN.
I uśmiech znika. Japońce w tym roku chyba piją za gorącą sake. Mam nadzieję, że rynek szybko ich zweryfikuje.
 
Do góry