Panasonic DMP-UB400 czy DMP-UB700 a może SONY

Kolu

New member
Cześć,

przymierzam się do zakupu odtwarzacza Blu-ray 4K firmy Panasonic.
Nie byłoby tematu, gdyby nie mój dotychczasowy odtwarzacz PHILIPS BDP 9600, który mnie rozczarował i od zakupu w 2012 roku wciąż sprawiał problemy (kosztował mnie 1.500 zł). Najpierw wysiadło zasilanie. Teraz zaczął psuć się czytnik płyt blu-ray (CD i DVD działa bezbłędnie), którego w autoryzowanym serwisie nie mogą już niestety wymienić ze względu na brak dostępności części zamiennej a i tak naprawa wyniosłaby, bagatela 500 zł.

Wybór więc padł na firmę Panasonic i model DMP-UB400 (ew. DMP-UB700), choć ich wykonanie (obudowa) w stosunku do tego Philipsa pozostawia wiele do życzenia. Ale mniejsza o nią. Po moich doświadczeniach z Philem zależy mi już tylko na niezawodności i jakości "bebechów". Nie zamierzam wydawać na ten sprzęt więcej niż 1.500 zł. Moje pytanie brzmi. Czy warto dopłacić 200 zł do odtwarzacza DMP-UB700, który na pierwszy rzut oka jest większy i ma wyświetlacz? Wyczytałem gdzieś, że DMP-UB400, choć niżej plasowany przez producenta to jednak w działaniu jest szybszy i niczym nie ustępuje w jakości odtwarzanego toru wizji i audio. Proszę o radę.

Nie interesowałem się odtwarzaczem SONY UBP-X800 z prozaicznego powodu - braku wyjścia optycznego a inaczej nie wyprowadzę dźwięku do mojego starego ale jarego zestawu komp. Logitech. Muszę jednak zapytać czy byłby to równie dobry wybór w porównaniu do wymienionych wyżej modeli marki Panasonic.


Pozdrawiam,
P.
 
Ostatnia edycja:

Kolu

New member
Cześć,

kupiłem Panasonic DMP-UB404EGK w polskim sklepie internetowym za 1250 zł. Zauważyłem, że nie ma w środku polskiej instrukcji obsługi, tylko niemiecka. Tak jakby był to odtwarzacz przeznaczony na rynek niemiecki. Dziwne.
W aplikacjach internetowych jest Netflix, Amazon Video ale nie ma YouTuba. Czy użytkownicy tego modelu mają podobnie?


Pozdrawiam,
 

andrew41

New member
Cześć

Mam DMP-UB400 i też brak youtuba , Netflix działa tylko w rozdzielczości 1080 .
Na telewizorze samsunga Netflix działa w 4k.
Najnowszy soft.
 

Kolu

New member
Cześć,

wybrałem Panasa. Jestem zadowolony. Ma wsio, co chciałem z wyj. tego Youtube'a.
Moja wersja jest na rynek niemiecki.
 

jankes3

New member
Co wybrać : sony x800 czy panasa ub 700 a może wybrać o wiele tańszego sony x700 z Dolby vision którego dwa pierwsze nie mają, blueray będzie współpracował z oledem jeszcze nie wiem którym i z soundbarem jbl 5.1, podpowiecie co lepiej brać ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry