ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce - Strefa Czerń .

don111

Banned
nie zrozumiałeś, przy takich ustawieniach czerń plazmy szarzeje bez korekcji jasności o stopień czy dwa w dół, właśnie takie "najlepsze" ustawienia masz na zdjęciach
i nikogo nie obchodziło, że jeden tv był za jasny na fabrycznych ustawieniach tam gdzie mógł być ciut ciemniejszy, a drugi był za ciemny i gubił trochę obrazu ;)
 

Dig Dug

New member
Dla mnie porównanie robione jest na siłę. Jeżeli matryca jest czarna-matowa i wygasi się TV to dziwne żeby nie był czarny dokładnie tak jak czarna jest matryca. A że podświetlene diodowe-miejscowe daje taką mozliwość to mamy co mamy. Do tego różnica cenowa ponad dwukrotna z góry przesądza wynik porównania. Czarny na Philipsie jest "czarniejszy" ale kosztem szczegółów i za dużą cenę.

Przewrotnie: gdyby zrobić porównanie ilość wadliwych egzemplarzy TV na ilość sprzedanych waszego sklepu do kolesia z netu, który sprzedał 3 telewizory i żaden się nie zepsuł, gdzie u Was ten stosunek wyszedłby 1 zepsuty TV na 200 sprzedanych, a u niego 0 : 3 to mógłbym napisać, że sprzedajecie gorszej jakości TV bo u was jest więcej zwrotów. I to też byłaby prawda. Z tego wniosek lepiej u Was nie kupować bo macie wadliwe TV.

Przecież tak jest to porównanie telewizorów interpretowane przez Was.

PS. Pewnie nikt nie zdarzy przeczytać, bo usuniecie posta :x
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ustaienia były prosto z pudełka w trybie DOM bez żadnej innej ingerencji zarówno w jednym jak i w drugim TV. KTO BYŁ I SPRAWDZIŁ TEN WIE! Nie było to żadne porównanie, tylko uświadomienie ludziom, iż plazma już nie jest jedyna z bardzo dobrą jakością czerni. Zależy TO JAK NAJBARDIEJ od MODELU! Mit internetowy jest taki, iż obojętnie jaka plazma ma lepszą czerń od obojętnie jakiego LCD. Jeśli ktoś nie rozumie, iż nie chodziło o porównanie danych modeli i pisze bzdury o jakichkolwiek zmianach ustawień parametrów to zwyczajnie TROLUJE. Wystawiony TV Panasonica jest dobrym telewizorem za proponowaną cenę nikt nie twierdzi, że jest to słaby TV. Jakby tak było to by TV nie pojawił się na wystawie.
 

Dig Dug

New member
ar2 - tyle, że przedstawia się sprawe nie obiektywnie tylko w stylu Prezesa Jara. Hurra Philips ma lepszą czerń od Panasa, mit został obalony itp.
Zastrzeżenia forumowiczów są zrozumiałe, porównuje się średnią plazmę z top LCD i do tego radość wygłaszana jest takim tonem jakby to LCD LG za 1400 zł zrobiło, a nie top Philips na ledach.

Zamiast napisać, że przed kalibracją obu telewizorów Philips wykazuje się znaczaco lepszą czernią, a po kalibracji i tescie okaże się ile jest lepszy, kiki (bez urazy) podniecił się jak sprzedawcy ze sklepów u mnie w mieście, którzy próbują mi wcisnąć dany telewizor arogancko porównując do innego specjalnie spreparowanego (podjarane ustawienia) żeby wyłonić ten który im akurat pasuje. A na prośbę o zmianę ustawień z zacietrzewieniem "tłumaczą" mi, że tu nie ma to nic do rzeczy, że nic tym nie osiągnę itp.

Ja nie neguje, że Philips ma lepsza czerń, ale to porównanie miało na celu pokazać, że plazmy są be a LCD cacy. Nawet porównanie do EX500, który ma spoko czerń, ale na wprost i kiepskie kąty, więc traci tę czerń bardzo szybko przy nieznaczym odchyleniu. :(

Za tę kasę co kosztuje teraz Panas S20 i G20, jak dla kogoś nie odgrywają znaczenia nasłonecznienie pokoju i wypalenia (nie gra) to jest to najlepsza propozycja. Skalowanie SD, wyświetlanie sygnału analogowego (jak ktoś nic więcej nie ma) reprodukcja kolorów i głębia obrazów HD (zwłaszcza Discavero-podobnych) jest nie do pobicia przez LCD w tej samej grupie cenowej. Do tego nie wymaga on jakiś większych kalibracji, a większość użytkowników chce przynieść do domu i co najwyżej zmienić kontrast i jasność bo to dotychczas zmieniali w CRT-ku.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Piszesz o wadach technologii a to zupełnie coś innego to że istnieją kąty etc etc nie ma nic wspólnego nie było porównania PANASONIC vs PHILIPS tylko chodziło o uzmysłowienie iż istnieją już na rynku tv LCD które mają dobry parametr czerni kasa nie ma nic do gadania obok stał w ślepym teście model VT20 i przegrał sromotnie z innymi telewizorami nawet z thomsonem, który wg mnie grał słabo ale większości się bardziej podobał można sobie stękać ile się chce ale większość osób tak wybrała.

Najwięcej piany o ustawieniach etc etc biją ludzie KTÓRZY NIE WIDZIELI JAK TO WYGLĄDAŁO.

Sam osobiście bardziej preferuje technologię plazmową jednak to że LCD zrobiły duży krok w jakości to jest fakt i tego nikt nie podważy choćby nie wiem co pisał.
 

tatu

New member
Czy to była czerń 4 letnich LCD to nie wiem chyba że dziś się takowe sprzedaje na sklepie!! bo z takimi go dziś porównywałem. Natomiast wiem co dziś widziałem i na pewno nie był to szary ekran jak na zdjęciach na początku. czarny był czarny i pytanie jest takie czemu nie postarano się o włączenie jak piszesz "ustawienia sklepowe kontrast 100% + tryb normalny/dynamiczny. Chyba że komuś chodziło u wprowadzenie zamętu wśród głosujących.

No to delikatnie mówiąc wprowadziliście Panowie takie osoby jak ja czyli szukające obecnie modelu tv do zakupu w "czarną dziurę" aby nie powiedzieć "jamę". Byłem w saturnie i jako ze panas P42G20 miesci się w moim przedziale cenowym odpalałem na nim troszkę rzeczy z pendrive. I przyznam, że w momencie np. wyświetlania zdjeć, któe miały mniejszą rozdzielczosć niż ekran, ta część ekranu poza obszarem zdjęcia była nie czarna lecz jakiś rodzaj szarości. Cały czas byłem przekonany iż plazmy mają lepszą barwę czerni niż lcd w każdym poziomie cenowym. Teraz wychodzi ze można przyjąc opierając się na tu pisanych postach , że LCD z wyższej półki cenowej może miec lepszą barwę czerni niż plasma z niższej półki (tak odbieram).

Niestety dla takich osób jak ja okazuje się , że piszecie tu iż nawet lcd w tej samej klasie cenowej co wspomniany G20 też mają "lepszą" czerń ale tu ostro musze zaprotestować, skoro porównanie miało pokazać możliwosć uzyskania w LCD z wyższej półki lepszej barwy niż w tanich plasmach to ok ale jeśli G20 ma ponoć gorszą czerń niż LCD w jego klasie cenowej to jednak wymagałbym zrobienia testów pod tym kątem (obiektywnych) czyli nie na wprost tylko z uwzględnieniem wszystkich pozostałych aspektów takich jak patrzenie pod kątem itd. i koniecznie przy skalibrowaniu wszystkich bioracych w teście tv na tym samym obrazie (np. zdjęciu testowym aby możliwie wiernie i podobnie je wyświetlały) i potem gaśmy ,oglądajmy filmiki,zdjęcia i co tam jeszcze nam przyjdzie do głowy pod kątem czerni.

Bo niestety na obecną chwile jako fachowcy czy praktycy zamiast słuzyć pomocą to dla osób świeżych w temacie lub wręcz laików jak ja wprowadziliscie totalne zamieszanie i dodatkową niepewność i jeszcze bardziej utrudniliście podjęcie decyzji zakupu telewizora.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ha ha ha
wszystkie ustawienia były na 200 % doklejane a i jeszcze podkręcaliśmy ustawienia w warsztatach specjalnie żeby tylko dokopać plazmom. Huraaaaaaaaaaaaa
Na targach zaś co chwila dosypywaliśmy mąki że wybielić obraz na plazmach. Całość przygotowywaliśmy z premedytacją od 50- ciu lat. Już wówczas wiedzieliśmy za sprawą Nostradamusa że tak będzie.
Obraz z Philipsa był zaś posypywany miałem węglowym, dlatego jak się wchodziło do strefy czuć było w powietrzy odrobinę miału węglowego .Ale to z kolei miało odwrócić uwagę od istoty rzeczy. I wcale nie tych co byli i wiedzieli, nie tych którzy mogli pilotem grzebać i sprawdzać co i jak jest ustawione ale to wszystko ukartowane było dla tych co nie widzieli a wszystko wiedzą.

Dla tych co nie zrozumieli informacji - być może zbyt zawiłej :

ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce - Strefa Czerń .
009_P1190366.JPG

Mit - tylko plazma ma dobrą czerń . Żaden lcd nie ma takiej czerni.

012_P1190760.JPG

Wejście do strefy (zaciemniona cała strefa)

013_P1190733.JPG

Ci którzy wiedzieli stwierdzili że .........

016_P1190815.JPG

Z lewej strony Plazma 46G20 Panasonica,

014_P1190734.JPG

z prawej strony LCD Philips 46PFL9745

015_P1190735.JPG

Plazma Panasonic

016_P1190736.JPG

z prawej LCD Philips

005_P1190778.JPG

Razem Panasonic i Philips

006_P1190779.JPG

zdjęcie z lampą.

007_P1190780.JPG


008_P1190781.JPG

Wygląd strefy wewnątrz

022_P1190796.JPG

drugie wejście (wyjście - jak kto woli).

W teście głosowało 556 osoby (po powtórnym sprawdzeniu głosów).
Wynik 554:2 na korzyść LCD Philipsa.
TV LCD Philips 46PFL9705 został wskazany jako ten który wyraźnie pokazywał lepszą czerń. Wśród głosujących byli też tacy którzy mają Panasonica w domu i nie wierzyli że taka duża różnica czerni jest na korzyść LCD Philipsa.

Mit obalony
.
LCD (Philips 46PFL9705) - ma znacznie lepszą czerń niż dobra plazma (Panasonic 46G20).
 

tatu

New member
Mam nadzieję że ten sarkazm to nie do mnie :) bo jak wiadomo nie jestem "skażony" przywiązaniem do zadnej technologii czy firmy z racji że nie posiadam TV w zadnej z nowych technologii a dopiero go poszukuję i absolutnie nie chce mieszać sie w sprzeczki o wyższosci czegoś nad czymś.

Jedyne o co osobiscie prosze to tylko zwrócenie obiektywnej uwagi i zrobienienie testu pod kątem czerni i np. bieli dla kilku tv w przedziale cenowym np. s20 G20 i V20 i opisanie że np. na wprost to tak a pod kątem to tak a przyświetle dziennym tak wypada ten a ten model.

To mógłby być milowy krok dla nas osób szukających obecnie i w najbliższej przyszłosci telewizora dla siebie.
Jeszcze raz prosze o zaniechanie kłótni a podjęcie rzeczowych działan z góry dziekujac wszystkim którzy wykonują testy czy tez dzielą się spostrzeżeniami poswiecajac swój cenny czas.

Teraz dopiero na powiększeniu dostrzegłem czy moge prosić o wynik ankiety dotyczącej pytania o obraz z kalibracją i bez LE824 ??
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam wszystkie modele i podejmę jutro próbę zestawienia ich obok siebie. S 20 , G 20 i V 20.
W warunkach sygnału HD , SD
w ustawieniach standardowych i kalibracyjnych .
Biel i czerń, input lag i pobór energii, judder ,green ghosting , płynność i porównanie do Sony EX 500 żeby nie opowiadać że porównujemy nie w klasie cenowej.
 

Dig Dug

New member
ar2 - porównanie czerni plasma : LCD udowadniające, że jest LCD mający lepszą czerń jest OK, pod warunkiem, że informacja jest przedstawiana jako informacja, a nie w formie zaczepki. Są i będą prawie fanatyczni ;) zwolennicy plazm lub LCD. Jak się uderzy w stół to norzyce się odezwią. Więc nie ma się co dziwić.

Sam widzisz, że powyższą wypowiedzią kiki tylko podgrzewa atmosfere. Nie wiem czy robi to specjalnie i chce powku.......... ludzi bo jest fanatykiem LCD.

Chcąc pozostać osobą wiarygodną doradzający powinien wypowiadać się w sposób stonowany, nawet jeśli rozmówca nie ma racji. Inaczej górę biora emocje.
Pamietam swego czasu (jestem na forum od 2006 roku) proponowano na forum głównie plazmy lub sławnego CRT Philipsa 9551. Między innymi dzięki temu forum kolega ma tego Philipsa CRT, ojciec ma PV80, brat PY85, a sąsiad jakiegoś Panasa z rozdzielczością 800/600 z 2007 roku. Teraz w kółko słysze jak nie Sharp to Toshiba i oba trzeba kalibrować, bo inaczej kicha.
Dla mnie prowadzący sorry, ale tracą na obiektywiźmie. Między innymi dzięki takim wypowiedziom i tendencyjnym porównaniom.
Jestem tu nadal dzieki urzytkownikom, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami + własne obserwacje w sklepach lub u znajomych.

kiki - czekam z niecierpliwością na to zestawienie. To są moi faworyci w zakupie :)
 
Ostatnia edycja:

pmalymaly

New member
Mam wszystkie modele i podejmę jutro próbę zestawienia ich obok siebie. S 20 , G 20 i V 20.
W warunkach sygnału HD , SD
w ustawieniach standardowych i kalibracyjnych .
Biel i czerń, input lag i pobór energii, judder ,green ghosting , płynność i porównanie do Sony EX 500 żeby nie opowiadać że porównujemy nie w klasie cenowej.

Też czekam na to zestawienie i kiki zrób porównanie jak każdy tv odtwarza np mecz piłkarski z tvp1 (płynność, i ostrość) bo to najczęściej ogląda zwykły Kowalski z browarem w ręku.

A cały ten test mogę porównać do próby udowodnienia co jest lepsze silnik diesla czy benzyna - robiąc test 7 aut diesla i jedna benzyna - ktoś się zapędził w walce z plazmą!!!! jak można mówić o teście porównawczym stawiając 7 LCD z podświetleniem LED przeciw jednej plazmie. I co z czym miało być porównywane??

Ja zastanawiałem się nad plazmą ponieważ:
1. 10 000 pln to jak dla mnie kosmos cenowy za tv (jak sądzę dla większości też)
2. oglądam a raczej dzieci najczęściej oglądają bajki i super ostrość kująca w oczy mi nie jest potrzeba.
3. gram na ps3 więc płynność obrazu była by super.
4. a po za tym seriale które ogląda żona też do HD mają daleko.

Jestem normalnym zjadaczem chleba i próba przekonania do zakupu tv za 10 000 pln nie wchodzi w grę, miałem nadzieje że czytając te posty zobaczę w nich rzeczowe wypowiedzi specjalistów, a nie przepychanki dzieciaków.
 

tatu

New member
Pamietam swego czasu (jestem na forum od 2006 roku) proponowano na forum głównie plazmy lub sławnego CRT Philipsa 9551. Między innymi dzięki temu forum kolega ma tego Philipsa CRT, ojciec ma PV80, brat PY85, a sąsiad jakiegoś Panasa z rozdzielczością 800/600 z 2007 roku. Teraz w kółko słysze jak nie Sharp to Toshiba i oba trzeba kalibrować, bo inaczej kicha.


kiki - czekam z niecierpliwością na to zestawienie. To są moi faworyci w zakupie :)

Jesli chodzi o kalibrację to musimy chyba przyjąc że w dobie obecnej jest ona w wiekszym lub mniejszym stopniu ale nieodzowna (tak przynajmniej wynika z tekstów jakich się naczytałem nie tylko na tym forum, ot znak czasów i rozwoju elektroniki przy jednoczesnym sposobie sztucznego podbijania obrazu dla pozyskania klienta)
Natomiast mniemam ze Pan jest "skażony" plasmą i w pełni rozumiem że nawet podświadomie sympatia jest kierowana ku tej technologii :)
Jako przedstawiciel "prawiczków" w sferze posiadania LCD lub plasm (nadal "jade" na CRT) wnoszę o obiektywne porównanie czarny/biały w wymienionych modelach jednakowo wnosząc aby po drugiej stronie prócz EX500 stanał jakis sharp (z powodu technologii bazującej na RGBY) będziemy wówczas wiedzieli czy ten bajer ma wpływ jakikolwiek na czerń i biel.

dodatkowo jesli jakaś firma słynie z dobrej czerni (może opracowała technologię poprawiająca ten element) to też jej TV z odpowiedniej klasy cenowej powinien stanąć w teście.

Jest to arcyważne ponieważ wiele osób takich jak ja, noszących sie z zamiarem zakupu TV ma jednak w pamieci czerń CRT i całkiem podświadomie zakodowaną takze opinie , że własnie plasmowa technologia najlepiej ją przedstawia (wiem po sobie) i na ten element zwraca uwagę (choć oczywiście nie mam pojecia czy słusznie)
Osobiście na początku poszukiwań właściwie brałem pod uwagę zakup tylko plasmy wszystkie LCD traktując jedynie jako "dużych" braci monitorów komputerowych.

A jeszcze gwoli sprawiedliwosci ,znajomy ma plasme panasa (modelu nie znam) 3 letnią i twierdzi że ma zarąbiście ładny obraz i tu moje spostrzeżenie- moze niestety byc tak że producenci poprawili rozdzielczosci w jakich pracują nowe TV ale być może z nieznanych mi powodów w pogoni za bajerami typu wifi, net, usb w tv zagubili gdzieś po drodze dbałość o czerń i ogólnie obraz który w telewizorze jednak powinien być na 1 miejscu :(((
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Podczas testu można być obecnym OSOBIŚCIE i sprawdzić jaki TV jest lepszy. Po to także jechaliśmy na targi, po to żeby każdy na własne oczy mógł zobaczyć co się obecnie dzieje na rynku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę przesadziłeś . XS1 sprzedawaliśmy po 8999 zł - ale dobrze jest wymyślić własną cenę aby zrobić dobre wrażenie. I w linkach widać że nic nie widać. Widać że LCD dokopuje plazmie mimo że nie są ustawione w jednakowych warunkach. Ale to wynika z faktu ze kamera lepiej toleruje obraz z LCD . Widać też jak ktoś nagle zmienia podświetlenie matrycy np w Sharpie - ale taka ściema to nie dla nas. To dobre dla ludzi którzy nie są w branży.

008_P1220028.JPG

Tu jest porównanie plazm Panasonica - S 20, G 20, V 20.
Na razie zdjęcia jedynie poglądowe.
Dokładne ujęcia będą jutro.
Wstępna ocena:
Plazma S 20 - szarość - widzę szarość, ogromne odbicia na ekranie.
Plazma G20 - szara czerń , lepsza powłoka
Plama V 20 - ogromna różnica od poprzednich. Widać w tym porównaniu ze zupełnie inna matryca, inne algorytmy.

Wszystkie na jednakowych ustawieniach :
001_P1220018.JPG
 

tatu

New member
bez przesady prócz samej barwy czerni czy bieli sa jeszcze inne róznice i dwa zdjęcia sprawy i tak by nie załatwiły więc proponuje więcej luzu.
 

tatu

New member
oczywiscie ,ze widać, miałem na myśli że jest wiele innych aspektów niż odbicia od matryc, komuś to moze nie przeszkadzać z uwagi na warunki w jakich uzytkuje wiec ataki na kikiego że wczesniej nie dał takich zdjęc nie maja sensu. fora forami ale tak czy inaczej potem trzeba i tak samemu zmierzyć sie ze sprzetem w sklepie czy salonie
 

Adrian85

New member
Bez reklam
oczywiscie ,ze widać, miałem na myśli że jest wiele innych aspektów niż odbicia od matryc, komuś to moze nie przeszkadzać z uwagi na warunki w jakich uzytkuje wiec ataki na kikiego że wczesniej nie dał takich zdjęc nie maja sensu. fora forami ale tak czy inaczej potem trzeba i tak samemu zmierzyć sie ze sprzetem w sklepie czy salonie
To nie jest żaden ''atak na Kikiego'',tylko pytanie dlaczego dopiero teraz?
 
Do góry