ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce - Strefa Czerń .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mówimy wyłącznie o czerni.
Na wszystkich ujęciach prezentacji czarnych scen Philips był czarny a plazma nie.
Widziało to kilka tysięcy osób . Nie wszyscy głosowali . Pytałem różne osoby o ich wrażenia - odpowiedź była tylko jedna. Czerń Philipsa była zachwycająca w różnych ujęciach - również na jasnych obrazach ( jeśli występowała).
Test dlatego przeprowadzony był publicznie bo nie ma tam nic do ukrycia.
Każdy miał prawo się wypowiedzieć głosując . Nie wszyscy głosowali - ale taka wola głosujących.
Mit dotyczył porównania czerni .
Głosujący wiedzie lepszą czerń na Philipsie , ja również.
 

don111

Banned
generowanie czerni a raczej wyłączenie ekranu było zachwycające względem przeciętnego G20
Philips był też tak ustawiony, że nie widać było kompletnie żadnych detali w ciemnych scenach, zdjęcie z Van Dieselem to idealnie pokazuje
jakbyś ustawił jasność prawidłowo, tak aby się pokazało to co na plaźmie, to można by było zobaczyć jaką czerń generuje ten Philips (oprócz zdolności do wyłączenia ekranu)

ciekawe dlaczego tego nie zrobiono, przecież obok stała przeciętnej klasy plazma do porównania ? (dlaczego taka a nie lepsza to też dziwne)
odpowiedź na to pytanie tutaj na pewno nie padnie, ale można ją bez problemu znaleźć na portalu gdzie już kalibrowali tego Philipsa (a raczej próbowali, zarówno z local dimmingiem jak i bez :))
 

WuMike

New member
Bez reklam
Moja propozycja jest nastepujaca - wykonac test skali szarosci w pelnym zakresie IRE 0 - 100. Wtedy i wilk bedzie syty, i owca cala.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jakim cudem plazma która ma sporo gorszą czerń i dużo gorszą biel od led-lcd z local dimmingiem moze mieć lepszy kontrast? Kontrast to właśnie stosunek czerni do bieli.

Prawdziwy test kontrastu statycznego: biała i czarna linia obok siebie (stosunek jasności jednej do drugiej). Wtedy sztuczka z lokalnym wygaszaniem nie działa (chyba, że masz tyle diod, co pikseli). Coś nie mogę znaleźć kontrastu statycznego dla tego Philipsa (może słabo szukam). Plazmy mają rzeczywisty kontrast statyczny na poziomie ok. 5000:1 (tu producenci też lubią nieco pofantazjować), LCD tak dwa, trzy razy mniej.
 

redlum

New member
Bez reklam
KIKI - dla czego w teście wzięły udział tylko te dwa modele? Jakby dodać jeszcze plazmę Samsunga i LCD SONY - to test byłby bardziej miarodajny. No chyba że z góry taki wynik był zaplanowany i do najlepszego LCD była dobrana plazma z niższego segementu.

Wynik testu jest niby jednoznaczny - ale dla mnie nic on nie mówi - bo ja nie oglądam w domu TV na ustawieniach fabrycznych. Sam twierdzisz żeby sprawdzać TV najlepiej w domu(i chyba jesteś jedyną osobą w Polsce która robi prezentacje w domu), sam wiele razy przekonywałeś ludzi o kalibracji TV - a teraz robisz testy w miejscu publicznym na na nie skalibrowanych telewizorach...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
porównania na świecie wykonuje się właśnie na takich ustawieniach.
Porównanie dwóch - z prostej przyczyny - brak miejsca zaciemnionego na targach.
Porównanie - nie chodziło aby komuś dokopać lub nie. Chodziło o zaprezentowanie bez cienia wątpliwości że na niwie czerni lcd zrobił ogromny postęp i nie tylko dogonił plazmę ale i pokonał już.
Philips na tym polu jest mistrzem. Ale porównanie z LCD Sony masz już na portalu.
 

kwant

New member
Kiki - uciekasz w odpowiedziach od jednego pytania, wielokrotnie w tym wątku zadawanego.
Czemu do testów wzięliście w tej chwili najlepszy LEDowy TV i plazmę Panasonica serii G20?
Doradzając w innych wątkach wybór TV tym forumowiczom, którzy pytają się Ciebie co wybrać G20 czy V20, zawsze wskazujesz, że V20 ma zdecydowanie lepszą czerń.
Czy możesz nam wyjaśnić przesłanki wyboru modeli do testu "Strefa czerni"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podobno żaden lcd nie ma lepszej czerni niż plazma - takie mity (jak kto woli kity) podają sprzedawcy w sklepach.
Podczas testów ( na forum) pokazaliśmy już dawno że t nie prawda. Ale dyskusji nie było końca. Najwięcej do powiedzenia mają Ci co wiedzą ale nigdy nie widzieli na oczy.
Strefa czerń - określała wyraźnie czy lcd może mieć lepszą czerń ????
I to wszystko .
Nie poddawaliśmy oceny wartości , jakości , analizy , podtekstów.
Prosta zasada i proste pytanie .
Czy telewizor A czy B ma lepszą czerń ?

Już wcześnie prezentowałem lepszą czerń na LCD Sony 40EX 500 który - jeśli zauważysz dokładnie mieści się w klasie cenowej , a który też miał lepszą czerń od plazmy Panasonica i to kolejny fakt.

Dominacja plazm w tej dziedzinie to historia.
I Tu dyskusja czy LCD może mieć lepszą czerń - zakończona.
Jeśli komuś to przeszkadza albo mu nie po drodze - sorry . Uwagi i wątpliwości proszę kierować do producentów.
Do Panasonica czemu tak słabo ?
Do Philipsa - dlaczego za dobrze !
MIT obalony !
 

kaukaz

New member
Bez reklam
No tak Kiki ma w koncu rację oto here"s the best tv on the world :krol:
philips-46pfl9705-view-angl-600x337.jpg (42.2 KB)
DSC_0024.JPG (55.0 KB)
P1010651.J P1010643.JPG (12.1 KB)PG (19.0 KB)
UNTITLED.jpg (24.7 KB) 9705 Front.jpg (110.6 KB)
 
Ostatnia edycja:

kwant

New member
Kaukaz - to jest to o co mi chodziło - dobra robota.
Tak jak pisałem wcześniej (#39) ustawiając odpowiednio metodologię testu można udowodnić niemal wszystko. Nie przypuszczałem tylko, że aż tak rażące będą kąty boczne i efekt halo dla tego philpka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
można pisać bzdury jakie się chce szczególnie że się nie widziało na własne oczy.
Obecnie żaden model na świecie nie ma takiego efektu haloo - nawet LG.
Widać po nieudolnych zdjęciach , na których nie widać nawet treści ikonek.
Takie bzdury można opowiadać w przedszkolu dzieciom jako bajki.
008_P1170284.JPG

010_P1170286.JPG

011_P1170287.JPG

Tu jest widać jaki zakres jest obecnie efektu Haloo.
019_P1170299.JPG

Żeby nie pisać niesprawdzonych rzeczy zaprezentowaliśmy katy boczne Philipsa na targach ON?OFF w Warszawie
013_P1190787.JPG


wyniki wkrótce.
Z pewnością występują jeszcze kąty boczne w Każdym lcd - ale ich jakość zmieniła się kolosalnie.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
KIKI dlaczego się denerwujesz jak ktoś wychodzi z kontrą na twoje racje :eek:k: spoko nie odbieram ci kupców a co do twojego pytania ze ktoś nie widział tego philipka w działaniu to odpowiem widziałem i otwarcie powiem ze pociemku już ten modelek tak nie chula jak w jasnym pomieszczeniu.Ale ogólnie to dobry model tylko pytanie czy wart tej ceny dla mnie nie.Teraz może wkleję fotki zeby podbudować potencjanych nabywców[tamte ukazywały tylko wady] i sorki ze laik tak się wtrąca w dyskusję :wink:
obj.phpi (2).jpg (317.6 KB)
obj.phpi (1).jpg (306.5 KB)
obj.phpi (4).jpg (259.3 KB)
obj.phpi.jpg (277.7 KB)
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Panowie dyskujsa na temat Philipsa to nie ten dział, po przejrzeniu posty nie na temat zostaną pokasowane.


MIT odnośnie najlepszej czerni Plazm został obalony ponieważ Philips i KURO Pioneera prezentują bardzo zbliżone rezultaty przy wadach odpowiednich dla każdej z technologii. OBIE TECHNOLOGIE MAJĄ WADY A TAKIE BEZ SENSOWNE PRZEPYCHANIE NICZEGO NIE DOWODZI, KAŻDY MUSI SOBIE WYBRAĆ TECHNOLOGIĘ, KTÓRA MU BARDZIEJ ODPOWIADA.



Wypowiedzi osób nieobecnych na targach są dla mnie co najmniej dziwne, ich wiedza na temat tej wystawy opiera się na...?????
 

pmalymaly

New member
Ponieważ to mój pierwszy post wiec na wstępie - witam wszystkich:)

W nawiązaniu to powyższego całych targów to nie byłem i nie widziałem co tam się wyprawiało!! Od pewnego czasu walczę z myślą o zmianie mojego starego wysłużonego SONIAKA 29-cio calowego, bo i N-ka w domu i dzieciaki bawią się na PS3. Wszystkie posty i opinie budowały we mnie przekonanie że plazma będzie ok. A już Panas 50g20 to już fullwypas (nie mówiąc o v20) aż tu nagle to coś powyżej!!! Kurcze coś mi tu nie grało żeby lcd był czarniejszy niż plazma??? pomyślałem może i racja aż tu nagle dziś euro agd rtv - panasonic 46g20 taki jak w teście w gąszczu innych telewizorów (pomijam te powyżej 10 000pln) tych do 6000pln czarny jak w czterech literach u murzyna. obraz jak na warunki sklepowe super (wszystkie tv ten sam program demo) i nie ma mowy o szarościach. zastanawiam się kto kalibrował ustawienia tego panasia i ile czasu spędził na rozjaśnianiu ekranu w tym tv?? bo fabryczne ustawienia to na pewno nie były!!
 

don111

Banned
aż tu nagle dziś euro agd rtv - panasonic 46g20 taki jak w teście w gąszczu innych telewizorów (pomijam te powyżej 10 000pln) tych do 6000pln czarny jak w czterech literach u murzyna. obraz jak na warunki sklepowe super (wszystkie tv ten sam program demo) i nie ma mowy o szarościach. zastanawiam się kto kalibrował ustawienia tego panasia i ile czasu spędził na rozjaśnianiu ekranu w tym tv?? bo fabryczne ustawienia to na pewno nie były!!
nie było żadnego rozjaśniania ekranu (chyba), ale wystarczyło że to były fabryczne ustawienia sklepowe kontrast 100% + tryb normalny/dynamiczny, ewentualnie plus światło i masz "czarny" jak w 4 letnich LCD
 

pmalymaly

New member
nie było żadnego rozjaśniania ekranu (chyba), ale wystarczyło że to były fabryczne ustawienia sklepowe kontrast 100% + tryb normalny/dynamiczny, ewentualnie plus światło i masz "czarny" jak w 4 letnich LCD

Czy to była czerń 4 letnich LCD to nie wiem chyba że dziś się takowe sprzedaje na sklepie!! bo z takimi go dziś porównywałem. Natomiast wiem co dziś widziałem i na pewno nie był to szary ekran jak na zdjęciach na początku. czarny był czarny i pytanie jest takie czemu nie postarano się o włączenie jak piszesz "ustawienia sklepowe kontrast 100% + tryb normalny/dynamiczny. Chyba że komuś chodziło u wprowadzenie zamętu wśród głosujących.
 
Do góry