Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce!22-24.10.2010 WARSZAWA EXPOXXI

Wróć HDforum > Początek > Relacje > ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce! > ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce - Strefa Czerń .
Odpowiedz

Full HD

Meldunek: Nov 2009
29-10-2010, 17:39
Domyślnie

Ja xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx prosiłem spójrz na POSTY WYŻEJ a nie na inne - zbyt trudne?
Jakie standardowe ustawienie? NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO

DEFAULT - ustawienie fabryczne - a czy w takim trybie TV dobrze wyświetla to kompletnie inna bajka - są też inne tryby często znacznie lepsze.

Naprawdę szkoda czasu na dyskusję xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx nie dochodzą do ciebie najprostsze argumenty.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Przeczytaj cały topik jeszcze raz - a nawet trzy - może zrozumiesz o co nam wszystkim chodzi

ps.zdjęcia wystarczają w zupełności - doskonale widać znacznie lepszą czerń philipsa względem panasonica - wielki plus za matrycę
tylko trzeba umieć analizować nawet tak proste kwestie i bycie na miejscu do niczego nie będzie potrzebne

Ostatnio edytowane przez kiki ; 30-10-2010 o 17:43 Powód: słowa
Odpowiedź z Cytatem
pkomp jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Gie
Wspiera forum

Meldunek: Jun 2006
29-10-2010, 17:52
Domyślnie

A czy w ramach testu porównawczego wyświetlano tylko filmy czy może jakieś statyczne plansze też? Np. takie.

Fachowcem nie jestem ale wydaje mi się że taka plansza pozwoliłaby określić czy tv jest dobrze ustawiony i czy czarny to czarny. Ze zdjęć jednoznacznie wynika że Philips ma piękną czerń tylko coś mało szczegółów na niej widać. No ale to pewnie tylko złudzenie bo przecież te kilkaset osób nie mogło się mylić że czerń może być jeszcze czarniejsza.
Odpowiedź z Cytatem
Gie jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Mar 2009

30-10-2010, 04:19
Domyślnie

Miałem 9705 i czarny rzeczywiście wygląda super w warunkach bez żadnego oświetlenia, jest to czerń absolutna nie widać gdzie jest tv, zero świecenia matrycy, detale w cieniach też widać dobrze, Super wogóle było by już z mniej matową matrycą, bo w dzień to ta czerń jednak traci przez na fakturze, ale w artystycznym aspekcie.

Do pełni szczęscia, by uznać ten tv za perfekcyjnie odzwierciedlający ciemne sceny przy braku oświetlenia, to jednak moją uwagę zwracił pewien szkopuł. Gdy trzeba było odzwierciedlić kolor wpadający już prawie w czerń to jednak ten zbyt mocno jaskrawił, tu się led nie sprawdza i na plazmie 42v20 wyglądało to lepiej.
ImageShack: Host and Share your Photos and Videos - dscf4390r.jpg
Taka scena to dobrze ilustrowała, ciemne fragmenty obrazu (ciemna zieleń) na philipsie dawały zauważalną jaskrawość zaś na v20 było super sprawiając lepsze wrażenie głębi obrazu. Przy warunkach załączenia ambilight na philipsie dopiero też zaczęło być super... ale zawsze jednak

Ostatnio edytowane przez Kapral_Hicks ; 30-10-2010 o 12:57
Odpowiedź z Cytatem
Kapral_Hicks jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Jan 2006
30-10-2010, 10:18
Domyślnie

Panowie - odrzućcie skrajności.

Jako że nie byłem (aż strach pisać...) to zapytam "ekspertów".

Czy też widzieliście efekt przedstawiony na fotkach?

Zdjęcie z 1wszym porównaniem TV ewidentnie uwidacznia brak pewnych detali na obrazie po prawej stronie:
- osoba jest zbyt ciemna (mało detali)
- nie mogę znaleźć zielonej poświaty na podłodze (szok, bo nie po to TV HD się kupuję by mi wycinał coś z obrazu)
- inne fotki tez to potwierdzają.

Więc zamiast "kruszyć kopie" (może tylko zdjęcie przekłamują - choć eksperci o detaliczności dość sporo opisują w swoich testach) zerknijcie na zdjęcie poniżej (szczególnie podłogę po lewej stronie, bo nawet rozjaśniając fotki maksymalnie po prawej stronie tej poświaty nie znajdziecie).

Jak widać - przynajmniej po fotografiach, ten "test" nic nie przybliża (stąd proponuję umiar):
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce - Strefa Czerń .-panas_philipsciety.jpg  
Wspiera forum

Meldunek: Oct 2009

30-10-2010, 10:54
Domyślnie

Witam,na moim ulubionym greckim port.(tylko te tlumaczenie)przetestowali ostatnio 3 tv.1.Philips 46FL9705H/12. 2.Sharp LC-46LE925E. 3.Sony 46HX900
Wszystkie TV na Matrycy Sharpa UV2A-wypadlo na remis?-kazdy ma + i --

46PFL9705 vs LC46LE925E vs KDL46HX900
Odpowiedź z Cytatem
RHJG jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
30-10-2010, 17:39
Domyślnie

współczuję tym co nie byli. Na kilka tysięcy odwiedzających stoisko 552 zagłosowało. I stwierdzili że czarny jest na Philipsie a szaro czarny na plazmie Panasonica.
Ani jedna osoba nie zagłosowała na Panasonica.
I Tu Zero dyskusji .
Ci Którzy byli oddali głos na czerń Philipsa.
Trzeba być widocznie ślepym żeby tego nie zauważyć.
Z wieloma osobami ( członkami forum) rozmawiałem osobiście. I byli z uznaniem dla czerni Philipsa.

Zdjęcia nie miały na celu pokazać różnicę - więc proszę się nie wysilać i nie analizować ich. Tym razem zdjęcia to tylko relacja z targów , że były takie telewizory i stały obok siebie. I że były w ogóle bo zapewne znajdą się tacy którzy stwierdzą że targów niebyło - bo przecież jak oni nie byli to targów mogło nie być. A wszystko zostało ukartowane przez zgóry zorganizowane siły wywrotowe.
Dziękujemy za obecność i za głosowanie.
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Jan 2006
30-10-2010, 21:42
Domyślnie

No to była ta zielona podłoga na Philipsie, czy nie?
(Kiki - raz "w testach sprzętu" udowadniasz że zdjęcia coś przedstawiają, teraz że nie... - jednak ja wierzę "fotce", bo oku część detali umknie, a i Ty tak polecałeś...).

Mnie interesuje tylko jedno - zdjęcie "z podłogą" zrobiono obu TV "w jednym kadrze".
Żadna zabawa programami graficznymi nie może wydobyć miejscowego zielonkawego oświetlania podłogi na TV z prawej.
Wniosek jest oczywisty - w TV po prawej stronie "zielona podłoga" nie istnieje.

Robicie testy - róbcie "z głową".

Byśmy mieli jasność - TV po prawej ma głębszą czerń (zadowoleni?).
Ale co z tego?
(zgubił detaliczność na ciemnych scenach, bo zakładam ze nikt przy zdjęciu nie manipulował).

Tylko tyle.

Ostatnio edytowane przez hojlo1 ; 30-10-2010 o 22:52
Odpowiedź z Cytatem
hojlo1 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania