Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

lg oled 65

ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce!22-24.10.2010 WARSZAWA EXPOXXI

Wróć HDforum > Początek > Relacje > ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce! > ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce - Strefa Czerń .
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Feb 2007
19-11-2010, 14:54
Domyślnie

Kiki jak zwykle tak bardzo dosadnie chciał coś udowodnić, że przesadził z doborem TV i warunków testowania.

Strona, na której można porównać czerń w skalibrowanych TV.

Około 3000zł wygrywa LCD
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus

Około 4500zł wygrywa Plazma
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus

Około 9000zł … poszukajcie sobie sami…

Czerń w LCD oczywiście pomiar na wprost, bez uwzględnienia rozjaśnionych rogów.

Ostatnio edytowane przez slimak ; 19-11-2010 o 15:04
Odpowiedź z Cytatem
slimak jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

Meldunek: Oct 2010
24-11-2010, 01:33
Domyślnie

hmm pomijajac warunki testu i inne sprzeczne sprawy. Nie znam pana kiki natomiast osobiście oglądałem panasa G20 42 cale i załączyłem do niego usb pendrive i wyświetlałem sobie zdjecia i.........były bardzo ładne natomiast fakt jest taki iż jesli zdjęcie było w mniejszej rozdzielczosci to pozostałą część ekranu czyli ta niby czarna była zdecydowanie w szarym odcieniu i tu ani kiki ani żaden inny fachowiec z tego czy innego forum mi nie wmówi ze jest inaczej.
Mój obecny CRT... takze nie ma czerni idealnej tez np. pasy które podczas filu widzimy na górze i dole ekranu nie są idealnie czarne, maja troszkę sniegu (minimalnie ale maja) ta czern też nie jest jak smoła.
Co do technologii plasmowej ja podszedłęm tak skoro pionier się wycofał i głośno wiadomo się mówi ze technologia potwornie droga to nie dziwi mnie fakt ze inne firmy zapewne panasonic takze w jaikś sposób chcą te koszty ograniczać, ja sobie powiedziałem tak "poczekaj stary dwa/trzy latka narazie kup LCD z klasycznym podświetleniem a do tego czasu wszystko wyjasni się z technologią plasmową czy też z LED"
A w wojnie plasma/LCD uczestniczył nie będę bo mi to nic a nic nie da i wszystkim życzę takiego samego luznego podejścia.

Ostatnio edytowane przez tatu ; 24-11-2010 o 01:35
Odpowiedź z Cytatem
tatu jest offline
z3
Wspiera forum

Meldunek: May 2008
24-11-2010, 10:36
Domyślnie

Nie wiem co jaracie Panowie ale zmiencie dealera, nikt tu o zadnym testowaniu nie pisal ;] idzcie do marketow jak macie tam wszystko poprawnie popodlaczane i odpowiednie warunki. Ja tam nie widze problemow nikt wam nie kazal byc na targach i nawet sami piszecie ze was nie bylo i padam ze smiechu od komentarzy od takich ludzi
Odpowiedź z Cytatem
z3 jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Mar 2009

24-11-2010, 12:18
Domyślnie

I mamy zwyciezce na najbardziej xxxxxxxxxxx post tygodnia. Nie byl nie widzial a wie lepiej od tych co byli i widzieli. Tez chcialbym miec takie moce jak ty, pozdro dla reszy ekipy z "X-men".

Ostatnio edytowane przez kiki ; 26-11-2010 o 03:32 Powód: słowa
Odpowiedź z Cytatem
kapsell jest offline
Full HD

Meldunek: Jul 2007
26-11-2010, 00:39
Domyślnie

Akurat X-Menem, to sam możesz być, za młodym forumowiczem jesteś, to nie pamiętasz, że ja X-Mena tu znalazłem.

Wierz nadal w testy i siłę większości a nie argumentów- przeczytaj cały wątek, to może wyłapiesz co lepsze wypowiedzi i się zreflektujesz.

Wiesz, robili badania w UK i wyszło, że wiecej ludzi wierzy w UFO niż w Boga.
Nie widzieli a uwierzyli. Większość. Dołącz.

Wyrywasz z kontekstu zdanie i piszesz, że całyxxxxxxxxxxx. Otrząśnij się.
xxxxxxxxxxxx możesz mieć swój Avatar widzę. xxxxxxxxxxxxxxxxx
Bo ja się nie obraziłem, wiesz... walę czasemxxxxxxxxxxxxxxxxxi mi z tym dobrze.

Ostatnio edytowane przez kiki ; 26-11-2010 o 03:31 Powód: słowa
Odpowiedź z Cytatem
cygan jest offline
Junior Member

Meldunek: Nov 2010
27-12-2010, 13:32
Domyślnie

hejka,

przyznam, że poziom tej dyskusji był naprawdę żenujący. Zamiast skupić się na merytoryce, to się przepychaliście. Wybierając ten wątek myślałem, że rozwieje to moje wątpliwości 46C650 czy 46G20 -co jest pewnie niewykonalne, decyzję muszę podjąć sam .

Test faktycznie udowodnił, że:
-LCD był bardziej czarny, ale jak kilku zauważyło, nie pokazywał niektórych szczegółów (zakładam, że zdjęcie tego nie wychwyciło)
-szkoda, że w teście nie było dwóch par tv np G20 i podobny tv w tej samej cenie LCD(np C650 lub Sony 500), oraz do philipsa dobranie plazmy w podobnym przedziale. Takie zestawienie par pokazuje potencjalnemu kupującemu, że w tym przedziale pod kontem takich parametrów lepszy jest ....

Odpowiedź z Cytatem
bojka jest offline
Banned

Meldunek: Nov 2006
27-12-2010, 19:09
Domyślnie

Cytat:
Napisał bojka Zobacz post
-LCD był bardziej czarny, ale jak kilku zauważyło, nie pokazywał niektórych szczegółów (zakładam, że zdjęcie tego nie wychwyciło)
teraz widać wyraźnie ?

Z lewej strony Plazma 46G20 Panasonica,

z prawej strony LCD Philips 46PFL9745

Odpowiedź z Cytatem
don111 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania