ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce-strefa pobór energii

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak widać Bajki są pouczające.


005_P1190362.JPG


006_P1190363.JPG


007_P1190364.JPG

Sharp 46LE 812 z prawej strony z lewej plazma 46G 20 - z bieżącej produkcji. Obydwa nowe modele ustawione na jednakowych parametrach.
Już Philips pokazał znakomitą jakość LCD, Toshiba SV 685 i Sharp XS1
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...test-ferrari-z-pelnym-podswietleniem-led.html
Można pisać poezje ale w technologii liczą się fakty.

Panasonic na swojej stronie podaje dane:
Nominalny pobór mocy425 WPobór mocy w trybie oczekiwania0.4 Whttp://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Telewizory/Telewizory+plazmowe/TX-P50VT20/specifications/4769156/index.html?trackInfo=true
Nie da się ściemniać o mniejszym poborze energii niż lcd.
 

don111

Banned
425W nominalnie (max) dla modelu 50VT20, max, nie średnio

a powyższy obrazek ~350W to pobór chwilowy tego 46G20, średni wyjdzie <200W
kontrast oczywiście ustawiony maksymalnie, czyli tak jak się ogląda w warunkach domowych, żeby oczu nie przemęczać :krol:

w praktyce różnica między plazmą a LCD jest minimalna, między plazmą a LED - duża, ale nie aż taka jaką starano się tutaj przedstawić
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu nie ma co się starać. Każdy kto chciał i chce w każdej chwili może zobaczyć dokładnie to samo. Jeśli ktoś nie rozumie co to są ustawienia standard w obu telewizorach - trudno. Ale można to nadrobić . Wystarczy ściągnąć instrukcję z netu dowolnego producenta i tam jest wyjaśnione.
 

don111

Banned
no to proste pytania, tak czy nie, ok ?
1) ja znam różne standardy, ustawienia standard o którym wyżej piszesz to ustawienie sklepowe ?
2) czy ustawienie standard w tym trybie = kontrast na max ?
3) czy w takim trybie jw były ustawione podczas testu telewizory ?

trzy krótkie odpowiedzi zamiast, jak dotychczas, wymijających odpowiedzi i wszystko będzie jasne jak słońce
 

don111

Banned
coś mało bierze, widocznie na tym teście nie ustawili na tutejszy tryb "standard" do testowania plazm, ze 100% kontrastem, tylko jakiś "zwykły", nie wypalający oczu tryb obrazu :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie byłem a wiem. Nie widziałem a wiem. Bo ja poprostu mam talent.
Z przyjemnością obejrzałem film .
I nie trzeba być genialny aby zauważyć że większość scen jest nocnych co daje przewagę plazmie (ot taka niby przypadkiem tendencja ). Ale w chwili jasnych obrazów
pobór jest normalny czyli ponad 330W.
Po drugie nikt nie wie nawet jaskie były ustawienia, czy może było np włączone ECO.
Ale to nie ma znaczenia bo przecież można podać co się chce . Zasada pierwsza nie byłem a wiem funkcjonuje.

Telewizory ustawione na testach ON/OF podobnie jak wszystkie. Zgodnie z zaleceniami producentów ( takie są warunki na świecie) są ustawione w STANDARDZIE i to wszystkie bez wyjątku.
I tyle.
Ale czai się pierwsza zasada nie byłem a wiem.
W Polsce oczywiście specjalnie ustawili wszystko źle ( o tak na złość) a w Grecji nie, w Grecji rewelacyjnie.
No i pierwsza zasada wraca nie byłem a wiem .
 

don111

Banned
nie byłem a wiem. Nie widziałem a wiem. Bo ja poprostu mam talent.
Z przyjemnością obejrzałem film .
I nie trzeba być genialny aby zauważyć że większość scen jest nocnych co daje przewagę plazmie (ot taka niby przypadkiem tendencja ). Ale w chwili jasnych obrazów
pobór jest normalny czyli ponad 330W.
Po drugie nikt nie wie nawet jaskie były ustawienia, czy może było np włączone ECO.
Ale to nie ma znaczenia bo przecież można podać co się chce . Zasada pierwsza nie byłem a wiem funkcjonuje.

Telewizory ustawione na testach ON/OF podobnie jak wszystkie. Zgodnie z zaleceniami producentów ( takie są warunki na świecie) są ustawione w STANDARDZIE i to wszystkie bez wyjątku.
I tyle.
Ale czai się pierwsza zasada nie byłem a wiem.
W Polsce oczywiście specjalnie ustawili wszystko źle ( o tak na złość) a w Grecji nie, w Grecji rewelacyjnie.
No i pierwsza zasada wraca nie byłem a wiem .
ok dzięki za odpowiedź i rozwianie wątpliwości
standard zalecany przez producenta nikogo nie interesuje, bo odnosi się tylko do prezentacji sklepowych, czyli na maksymalnie wyżyłowanych ustawieniach, zgodnie z zasadą - który świeci mocniej jest lepszy
plazma na takich ustawieniach prezentuje się bardzo źle, nie wspominając o poborze prądu
najważniejsze to fakt, że przy ustawieniach domowych, czy nawet po kalibracji, wyniki nijak się mają do tego testu
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Panowie ja zapodałem filmik jako ciekawostkę a nie jako dowód w jakiejś sprawie.Mnie to mało interesuje czy mój TV podczas dwugodzinnego seansu pobiera 500 czy może 300 wat.Zawsze myślałem,że to jakość generowanego obrazu się liczy a nie to czy ciągnie tyle czy tyle watów ale widocznie się mylę.Tak samo zresztą jak podczas wyboru sprzętu audio wiele osób ceni sobie bardziej różnego rodzaju nieprzydatne bajery nad jakość dźwięku.Widać taka tendencja.
Poza tym niby dlaczego mam wierzyć,że testy na targach ON/OFF są bardziej uczciwe marketingowo od innych testów?Tu wychodzi tak a na innych siak i już.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No i czai się pierwsza zasada nie byłem a wiem.
W Polsce oczywiście specjalnie ustawili wszystko źle ( o tak na złość) a w Grecji nie, w Grecji rewelacyjnie.
No i pierwsza zasada wraca nie byłem a wiem .

Kto był ten widział i wie.
Kto chciał mógł sobie macać do woli.
Ale jak zawsze najwięcej wiedzą Ci co nie widzieli.

Przecież to na Twoim ciemnym filmie widać jak wół że przy normalnych scenach obraz bierze więcej niż jest na tablicy znamionowej.
YouTube - LCD vs Plasma TV Power Consumption by FullHD.gr
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Ale o co chodzi.Nie byłem,nie wiem i mało mnie to interesuje,tak jak napisałem wyżej,co ile pobiera.
Co do tego poboru to mówisz o tym tv model 2007r?Dla każdego trzeźwo myślącego człowieka oczywistym jest,że plazma podczas wyświetlania białej planszy może pobierać nawet dwukrotnie więcej prądu niż podczas ciemnych scen.Tu nie ma wątpliwości.
Dla mnie taki test byłby miarodajny jakbyśmy puścili na obu odbiornikach po kalibracji taki sam film i podali potem końcowe całkowite zużycie prądu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tematem jest - różnica poboru energii pomiędzy obecnie produkowanym telewizorem plazmowym a lcd.
Zdjęcia pokazują różnicę w różnych ujęcia przy ciemnych i przy jasnych scenach.
Obydwa modele ustawione są na identycznych ustawieniach.I nad czym tu deliberować ?
003_P1190801.JPG

Zdjęcia z różnych ujęć materiałów z blu raya.

004_P1190802.JPG

Plazma ustawiona w Standardzie z włączonym ECO

005_P1190803.JPG

LCD Sharpa w standardzie również - ustawienia fabryczne.

006_P1190804.JPG


http://www.youtube.com/watch?v=WrU4pKuBWm0&feature=related
 

darekguma

New member
Bez reklam
Moje podsumowanie tematu, pomiar przeprowadzony watomierzem, 5 godzin ogladania tv i zużycie 1,302 kW przy ustawieniach, kontrast 45, jasność -9, kolor 28, tryb eco wyłaczony, oglądałem skoki, fakty, wiadomosci i dzieci troche bajki, taki mix. Panas 46G15. Jasne jest że podciagajac jasność, np. w słoneczny dzień, może być tylko wiecej. Myślę że plazma jeszcze długo nie zbliży się do lcd a zwłaszcza led w pradożerności:).
 
Do góry