ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce."Ślepy test"-wyniki.

bluray

Banned
Pisze SULIx:
użytkownik Panasonica to użytkownik świadomy swego wyboru
Dlaczego nie dodałeś, że ma jeszcze inne kluczowe cechy:
- dużo czasu na pisanie maili w godzinach pracy
- preferuju WYŁĄCZNIE panasa; plazmy sama i LG nieistnieją
- udaje, że nie ma smużenia, migotania oraz powidoków

pozdro
nigdy więcej PDP
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Pisze SULIx:

Dlaczego nie dodałeś, że ma jeszcze inne kluczowe cechy:
- dużo czasu na pisanie maili w godzinach pracy
- preferuju WYŁĄCZNIE panasa; plazmy sama i LG nieistnieją
- udaje, że nie ma smużenia, migotania oraz powidoków

pozdro
nigdy więcej PDP
kol.blurey Nie chodzi o to,kto i jaką markę preferuje,tylko sam test.Nie było by żadnych sporów,gdyby ten test był przeprowadzony na sygnale SD,czyli takim z jakiego korzystamy na co dzień.Wyniki tego testu pokazały tylko, który lepiej ''świeci'' na materiale z ''płytki prezentacyjnej'' co możemy na co dzień obejrzeć w marketach i to za darmo.To że Thomson lepiej ''świeci'' od VT20,to mnie zbytnio nie dziwi,bardziej mnie interesuje jak się sprawdza na sygnale SD.Z tego co widzę,to do ''testu'' był dobry,ale jakoś nikt go nie poleca.Czyżby jednak nie nadawał się do użytku domowego???
 

hojlo1

New member
Bez reklam

pmalymaly

New member
" Proszę skończyć z agitacją Panasonica i wywoływaniem wojenek PDP vs LCD.

Wojenkę PDP vs LCD wywołują właśnie powyżej wykonane niby testy. O teście można mówić jeżeli każdy TV z osobna byłby sprawdzony:

1. w róznych warunkach oświetlenia
2. na różnych ustawieniach
3. na różnym sygnale (SD, HD)

A tak mamy tylko żenujący temat do przepychanek i nic więcej i raz na jakiś czas odgryzający się KIKI.

Taki test przekonuje ludzi w przekonaniu że kupujemy sprzęt pod wpływem sugestii ogółu a nie pod własne preferencje.

Szkoda tylko że po raz kolejny robicie wodę z mózgu ludziom wywołując wojenkę PDP vs LCD/
 

staniakos

New member
Witam,

ja uważam, że takie testy to ciekawa rzecz.
Ja zrobiłem sobie w sobotę test w domu.

Na prezentacji w domu miałem Panasonica 50VT20E, SHARPA 46LE820, TOSHIBA 46..753. Moim faworytem był Panasonic. No i mega rozczarowanie. Na pierwszy ogień poszedł Panasonic i Toshiba, No i szok. Czerń to moim zdaniem miała trochę lepsza Toshiba, ale biel w Panasonicu była beznadziejna, Sportów zimowych to w dzień raczej oglądać się nie da. W ogóle obraz w Panasonicu kompletnie nie podobał mi się, na siłe starałem się siebie przekonywać, ale moim zdaniem Toshiba pobiła go na głowę. Jedyna rzecz to lepsze katy w panasonicu - ale przecież 99% czasu ogląfa się TV z przodu. Panasonic poszedł do pudła. Poza tym dużo większe odbicia, obraz dużo dużo gorszy. Mogą się wszyscy ze mną nie zgadzac - ale ja to tak widze. Naprawdę chciałem kupić plazmę.
Później Sharp - i tutaj też wydał mi się gorszy niż Toshiba, Przede wszystm Toshiba była bardziej szczegółowa. Sharp poszedł do pudła.

No i na koniec Samsung (tak na marginesie to nie za bardzo chciałe mw ogóle go oglądać - tak jakoś nazwa Samsung mnie odstraszała), I tutaj lepszy okazał się Samsung od Toshiby, chociaż Toshiba naprawdę super. Różnica w cenie to ponad 1600 droższy Samsung. Zastanawiałem się długo, wygląd samsunga nie za bardzo przypadł mi i zonie do gustu, ale jednak miał zdecydowanie lepszy kontrast i biel.

Testowaliśmy na:
1. Sygnał z cyfry +
2. kanały:
- Eurosport HD
- TVP1
- TVN24
- Jakieś bajki
- Nat Geo Wild HD

Dom, oświetlenie dzienne - trochę zasłonięte 1 okno (najbliżej telewizorów) telewizory ustawione obok siebie. Pozostałe 3 okna bez zasłonięcia.

Całość zajęłą około 4 godzin. Długo się zastanawialiśmy.\

pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
staniakos - ale Co Ty testowałeś?
Zerknij np tutaj (masz Twój "1wszy test"):
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus

Wynik jest diametralnie inny od Twoich spostrzeżeń.
Zerknij ponadto na opisy tych modeli (po testach).
Właśnie Toshiba "rozjechana" parametrami (stąd chyba atrakcyjna dla oka)

Tobie przystoi bawić się w warunkach domowych jak chcesz, ale tak nie przystoi wszystkim... .:)

Stąd np różne podejście do trybu THX (video) tak polecanego przez ekspertów (ciekawe z jakiej przyczyny? - pytanie retoryczne), a tak często krytykowanego przez użytkowników.

Ja nie neguję żadnych wyborów, ale samego podejścia do obalania mitów.

Zerknij np. na mit 600Hz = nigdy nie istniał. :razz:
 

jacek63

New member
staniakos - ale Co Ty testowałeś?
Zerknij np tutaj (masz Twój "1wszy test"):
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus

Wynik jest diametralnie inny od Twoich spostrzeżeń.

Widzisz...problem polega na tym, że testy mają się nijak do rzeczywistości. staniakos nie tyle testował, co porównywał, a porównanie dało mu konkretny wynik - jakże różny od testów, prawda? ;)
Jestem fotografem. Widziałem tysiące testów obiektywów i akcesoriów...jakoś niewiele z nich pokrywało się z opiniami użytkowników.:p
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...ależ oczywiście i miał do tego prawo (i wybrał to co uważał za stosowne).

Tak się składa że ja też "troszkę" z techniką obcowałem na swoją emeryturę zarobiłem także:
- naprawiając (będąc na prowizji od sztuki)
- instalując (po godzinach)
- itp.
....głównie TV.
Emeryturę mam przyzwoitą.

Teraz to tylko hobby (choć nie do końca).

Już dawno się nie odzywam na wybór klienta (klient, to klient), ale dokładne ustawienie każdego TV to często zabawa na parę dni (bo można pełno peryferii podpinać i też trzeba wiedzieć jak zrobić to w miarę dobrze).

Stąd od dawna śledzę też zachodnie fora, gdyż tam nie ma skrajności.
Jeżeli VT (Panasonica) uzyskuje najwyższe noty (nawet określany przez część zawodowców mianem "reference") - i znam go z autopsji bo już miałem parokrotnie z nim styczność i widzę na co go stać... to wybacz że mam inną opinię (od prezentowanego tutaj "mitu").
I nie muszę go oglądać w sklepach (na pokazach).

Każdy TV obojętnie od technologii wymaga odpowiedniego ustawienia w domu.
Nawet drobna zmiana w podłączeniu itp . może końcowy wynik zmienić.

Co opisał poprzednik?
Z wybranych egzemplarzy wybrał co mu najbardziej odpowiadało.
Co to ma do tutejszego tematu?
Tyle wspólnego że powtórzę ten link:
Panasonic TX-P50VT20/ TX-P50VT20B/ 50VT20 3D TV Review
Zerknąć ile pracy wykonano i co wyszło na finał.
Co wykazał "ślepy test"?

I choć moja opinia jest taka że każdy płaski TV to obecnie "niedoróbka", to daleki jestem od twierdzenia że VT jest kiepskim modelem.
Jak ktoś tak twierdzi tylko na podstawie oddanych głosów - ma problem, bo "wąsko" świat widzi.

To że ktoś oczekuje od danego TV "indywidualnych" cech nie oznacza równocześnie że TV nie spełniający tych kryteriów musi być kiepskim egzemplarzem.

Znam tylko nielicznych fanów tzw trybu "THX Video" (to ma wiele wspólnego z testem).
z innej grupy....do "dzisiaj" mi się także trafiają użytkownicy (z 80% posiadacze LCD) , którym np wyłączam tryb sklepowy, który mieli załączony.....od roku (a czemu nie).
Co (dla mnie nie nowina) i tak potem parametry ustawiają dość zbliżone do trybu sklep.

Jednak klient to...klient (a pieniądz to...pieniądz).:razz:

Dla mnie "ślepy test" jest tylko zabawą, bo inaczej oceniają np TV zwolennicy "kina domowego" i inaczej "dzieci neostrady", gdzie TV jest sprowadząny to pozycji dużego monitora.
No ale oczywiście - ja omylny jestem (choć bez rozterek). ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
staniakos - miał jeśli ktoś nie zauważył, prezentację w domu i również plazma w jego odczuciu zagrała najgorzej ( podobnie jak w ocenie użytkowników targów) . Więc warto sprawdzić również własne preferencje aby być oczarowanym a nie rozczarowanym.
 

dzidaj

New member
Witam wszystkich!
Na początku chciałem zaznaczyć że nie mam zamiaru w jakiś sposób negować tego testu. Tym bardziej, że niedawno zakupiłem sony 46HX800 i wynik nie jest dla niego zbyt dobry. Jednak jak we wstępie KIKI napisał, że test jest na parametrach standardowych wiedziałem, że wynik będzie słaby. Tu jednak trzeba zaznaczyć, że zwykły użytkownik ma do dyspozycji w tym TV (podobnie jak w innych) kilka scen : czyli oprócz sceny "OGÓLNEJ" jest np. "KINO" , "MUZYKA" itd. Scena "OGÓLNA" w tym tv jest po prostu porażką :/ Nie zniósłbym jednego dnia na takich ustawieniach. Najbardziej rażą zbyt zimne kolory. Nie potrafię zrozumieć w ogóle jak specjaliści z SONY mogli tak dać ciała (od razu rzuca się to przecież w oczy). Dlatego też nie mogę się zgodzić w tym przypadku z ludźmi, którzy twierdzą, że w większości klientów będzie oglądać ten TV w tej scenie , ponieważ wystarczy przerzucić na tryb "KINO" (która też nie jest oczywiście idealna - znalazłem lepsze ustawienia, jednak jak już ktoś zauważył, każdy z tych tv można było lepiej ustawić) i nie jest to związane z kalibracją. Niestety ten TV miał w tym teście trochę pecha, że był ustawiony w scenie "OGÓLNEJ" no ale SONY sam jest sobie winien w tym przypadku. Mogę jedynie tym , którzy zastanawiali się wcześniej na tym tv powiedzieć, że HX800 ma naprawdę duże możliwości szczególnie w kanałach HD ( dla mnie ideał) a SD było dla mnie dużym zaskoczeniem na plus.
PS. Zanim kupiłem ten tv, ponad rok czasu czytałem to forum i cały czas moim faworytem były Philips 9704 i właśnie Panas VT20. Wypadło na Sony HX800, o którym mało się jak na razie tutaj pisze ale myślę, że znajdzie jeszcze swoich zwolenników :D
Pozdrawiam
 

misterpawel

New member
Wyniki oficjalne głosowania:
1. Philips 46 PFL 9705 (NR3) - 26,4%
2. Samsung 46C 8000 (NR5)- 14,4%
3. Sharp 46LE 925 (NR7)- 14,3%
4. Thomson 46 FS 646 (NR2)- 13,4%
5. JVC 46 S 90 (NR8)- 10,3%
6. Toshiba 46 WL 768 (NR1)- 10,1%
7. Panasonic 46VT20 (NR6) - 7,9%
8. Sony 46HX800 (NR4) - 3,2 %

A ja bym te wyniki nieco uprościł :

1.Philips
2.Samsung/Sharp (róznica 0.1 więc praktycznie bez znaczenia ) Thomsona też tu dołączam
3.JVC/Toshiba
4.Panasonic
5.SONY

(oczywiście szczegółowo modeli nie przepisywałem)

Tekst o "spamerach Panasa" traktuję jako świetny żart, bo w przeciwnym razie zacząłbym się martwić o Bluray'a że się tak zaburza jak ktoś Panasonic'a pochwali i ma jakiś problem...

Ideałów nie ma i każdy niech sobie wybiera co się komu podoba.
hojlo1 słusznie okreslił że każdy oecnie dostępny tv to "niedoróbka" - w pewnym sensie.
Dyskusję że PLAZMA jest gorsza/lepsza od LCD(LED) uważam za bezprzedmiotową bo to tak jakby porównywać "benzyniaka" i diesla.
Dla każdego typu TV można znaleźć wady i zalety.

Na marginesie uważam,że prezentacja w domu jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku gdy ma się wątpliwosci jaki TV kupić.

Do Staniakos :
Jakiego Samsunga testowałeś?
 

slimak

New member
Bez reklam
Wyniki oficjalne głosowania:
1. Philips 46 PFL 9705 (NR3) - 26,4% 9500PLN
2. Samsung 46C 8000 (NR5)- 14,4% 5800PLN
3. Sharp 46LE 925 (NR7)- 14,3% 7700PLN
4. Thomson 46 FS 646 (NR2)- 13,4% 4000PLN
5. JVC 46 S 90 (NR8)- 10,3% 5500PLN
6. Toshiba 46 WL 768 (NR1)- 10,1% 6800PLN
7. Panasonic 46VT20 (NR6) - 7,9% 6000PLN
8. Sony 46HX800 (NR4) - 3,2 % 5500PLN

Biorąc pod uwagę cenę tych telewizorów obecnie najlepszym wyborem jest Thomson, z prawie tak samo wysoko ocenianym obrazem jak w Samsungu (2 miejsce), ale o 1800PLN tańszym.

Kiki, oczekuje że zdobyte doświadczenia z Targów Elektroniki ON/OFF będziesz, jako dobry sprzedawca uczciwie wykorzystywał i wszystkim „Kowalskim” polecał rewelacyjnego Thomsona, a nie Sony, Toshibę, Sharp, JVC czy Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

Bob Budownic

New member
Zaraz po wizycie pisałem na forum:
" czytając teraz listę modeli to moje typy:
[1] Philips 9705
[2] Sam C8000
Panas , pewnie drugi od lewej odpadał w przedbiegach. Za ciemny i brak bieli.
Mój wybór to (chyba) nr. 3. Ciekawe co to było "

Nie bez dumy powiem tak:
Głos oddałem w ankiecie na tv nr 3 - Philips
Krytycznie wypowiedziałem się "w ciemno" na forum o PDP Pansas VT20 - miejsce przedostatnie.
Bardzo, ale to bardzo cieszę się z decyzji ogółu, jako całkowiciee zbieżnej z moimi odczuciami.
No i ten xxxxxxxxx od SONY .... Jak cieszy.

MITY OBALONE !!!

Przeczytałem cały wątek, ale najbardziej rozbawił mnie ten wpis :hihi:
 

Bob Budownic

New member
Wszystkie ustawione były na ustawieniach fabrycznych.
To inżynierowe producenta ustawiają parametry w poczuciu że to najlepsze możliwe ustawienie dla ich sprzętu.
Tak też wszystkie model zostały ustawione na ustawieniach fabrycznych w standardzie (normal).

Kiki, czy to ci sami inżynierowie programowali ustawienia fabryczne, we wszystkich TV ? Nie !
Czy miejsce jakie zajął Panasonic mozna uznać za adekwatne do jego możliwości, biorąc pod uwagę fakt że na tym panelu nie było prawie nic widać, w tym oświetleniu ? Gdyby zrobić totalną ciemność to Panasonic zająłby pewnie miejsce pierwsze, bo reszta testowanych oślepiłaby publiczność.
Czy któryś z nas używa ustawień fabrycznych do oglądania TV i jest z nich zadowolony ?
Czy porównanie kilku LCD i tylko jednej plazmy jest do końca uzasadnione ?


Wg mnie test jest bardzo nierzetelny i nie świadczy absolutnie o niczym, no chyba ze dotyczył poprawności ustawień fabrycznych danego producenta, to zrozumiem.

Nie tak dawno porównywałem bezpośrednio dokładnie tego samego Panasonica z jego odpowiednikiem LED, w róznym oświetleniu i oczywiście przy ustawieniach własnych.
LED'a nie kupiłbym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma swoje zdanie.
Ty robisz zdjęcia i ktoś inny robi zdjęcia .
Teraz porównujemy czy Twoje zdjęcia są lepsze czy kogoś innego.
A Ty chcesz żeby przyszedł inżynier za Was dwóch zrobił zdjęcia i teraz je oceniać . Ocenia jest myśl techniczna producenta.
To jakaś paranoja !!!

Czy miejsce jest adekwatne? - pytaj tych co to oceniali . Ich nie da się przekupić wszystkich. Pytanie nie do mnie co komu się podoba i dlaczego. Każdy ma swój rozum i swoją wolę i niech tak zostanie

Z badań wynika że zdecydowana większość korzysta z ustawień fabrycznych zarówno w plazmach i w lcd i lamentu zbiorowego nie ma.

Pozostałe rzeczy bez komentarza.
Wolę rozmawiać z tymi którzy byli na targach bo widzieli co widzieli i z przyjemnością można rzetelnie z nimi porozmawiać.
Ale tak jak poprzednio zasada nie widziałem a wiem króluje.
Ja widziałem i szanuję wybór ludzi - w końcu to dla nich produkowane są telewizory plazmowe i lcd
 

roymiro

New member
Trudno ocenić test lcd vs lcd, ale przy takich warunkach oświetleniowych nie ma sensu przystawianie lcd do plazmy, bo plazma nie ma szansy. Co innego w warunkach domowych - przyciemnione światło - wtedy rezultat testu niebyłby taki oczywisty. Jeśli ktoś kupuje telewizor, żeby go oglądać przy takim oświetleniu to świetnie, ale zazwyczaj jest chyba nieco inaczej. Trochę przerysowując, wygląda to tak, jakby pokazywać ludziom na torze ulicznym 6 samochodów i kazać i wybrać najlepszy (po tym co widzą) nie wspominając, że będą jeździć po pustyni a nie asfalcie...
 
Do góry