Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce!22-24.10.2010 WARSZAWA EXPOXXI

Wróć HDforum > Początek > Relacje > ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce! > ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce."Ślepy test"-wyniki.
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Dec 2009

27-10-2010, 13:37
Domyślnie

To są wasze opinie i nie będę się sprzeczał,ale nie zapominajcie też o tych co lubią naturalny obraz,a nie sztuczny i przekontrastowany.Miłośnicy prawdziwego KD zawsze wybiorą plazmę i tego nie zmienicie.Ustawienie jednej plazmy pośród samych led też nie miało sensu i racjonalnego osądu technologi.Test jak test,dla większości i tak bez znaczenia.
Odpowiedź z Cytatem
Adrian85 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jul 2008

27-10-2010, 13:44
Domyślnie

Cytat:
Napisał pkomp Zobacz post

kapsell a jakie to wnioski wyciągnąłeś?że philips to najlepszy tv? BUHAHAHAHAHAHH

ps. kiki popraw pierwsze zdanie bo nie sprawdzasz jakości tv tylko parametry obrazu na ustawieniach zaprogramowanych - jakośc tv a parametry obrazu to zupełnie inne kwestie
Czasem człowiek potyka się o prawdę, po czym pręży się i idzie dalej jakby nic się nie stało.
W. Churchill
Dostali oczy by widzieć a nie patrzą, uszy by słyszeć a nie słuchają... bo to lud przekory.
Biblia.
Człowieku opamiętaj się bo ośmieszasz się swoim zacietrzewieniem. Cały świat PRAWDZIWYCH fachowców od 3-ch lat widzi kto robi najlepsze tv, ale ponieważ co dobre nie potrzebuje reklamy, więc do Ciebie jeszcze te fakty nie dotarły. Sony były najlepsze w latach 70-80 po tym gdy Philips (!) sprzedał im patent na trynitrona. Obecnie nie są w stanie odzyskać tamtej pozycji i chyba jeszcze tylko w Polsce znajdują tak zagorzałych obrońców. Plazmy to ślepa uliczka. Byłem pierwszym w Polsce sprzedawcą plazm (jeszcze za 75 k) i nie dziwi mnie, że po wybuchu zainteresowania tą technologią równie szybko ono przycichło. Poza niższą ceną większych formatów, właściwie nic już na jej korzyść nie przemawia. I tu Sony zrobiło właściwy krok wycofując się z tej technologii. Podobnie jak inni, którzy mieli do niej właściwy dystans.
Odpowiedź z Cytatem
brodacz jest online
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Mar 2009

27-10-2010, 14:40
Domyślnie

Panowie spokojnie , każdy ma swój gust jeśli o obraz chodzi i nie ma co uporczywie przekonywać, stawiać definitywnych opinii że jedno jest super a drugie be. Po co ta wojna na LCD I PDP, miejcie trochę luzu, jeśli jakaś technologia was nie przekonuje, w rzeczywistości to obie maja tyle samo zalet co i plusów.

Ankieta pokazała tylko co wybiera standardowy człowiek w sklepie, i jest odpowiedzią na to czemu lcd tak dobrze się sprzedają. W sklepie liczy się kontrastowość i oczoszok, w domu już tak koniecznie nie jest. Ja miałem ostatnio u siebie na dokładne testy 9705, V20, Sharp810 także myślę że mogę mieć swoje 3 grosze do wtrącenia. Zostałem przy sharpie z uwagi na połączenie zalet plazmy i pdp, intensywne barwy, ekstremalnie głęboka czerń w warunkach oświetlenia i kolory w super realnych barwach, dobra biel a przy tym jakość gier i dobrze nagranego HD.

Ale jednak uważam że to co piszecie o plazmie jest nie fair, nie na darmo recenzenci się nią zachwycają i z moich testów wynikło iż faktycznie obraz jest wybitny, genialne odzwierciedlenie kolorów, IDEALNA ostrość w ruchu obrazu. Powiem nawet tak, gdybym kupił tv wyłącznie do filmów to został bym przy plazme, wybrałem jednak kierunek na gry i zostałem przy 810 który tez przy okazji świetnie radzi sobie z filmami po podłączeniu lepszego sprzętu. Co do 9705 to ten tv przyznam na tych przedstawionych zdj robi dobre wrażenie. Po dokładnych testach w domu wiem jednak ze wrażenie NA MNIE zrobił jedynie czernią po zgaszonym świetle.
Odpowiedź z Cytatem
Kapral_Hicks jest offline
reklama

Klub HDTV.com.pl

27-10-2010, 14:46
Domyślnie

Bucek nie wiem skąd masz jeszcze te dopalacze ale schowaj je dobrze bo jak służby przeczytają Twój post to Cię znajdą.
Czy zauważyłeś jakiś profesjonalny tv w tym teście? Porównywano spośród tego co było. Jakby postawiono coś profesjonalnego, może i wygrałoby a może nie... Profesjonalne sprzęty zazwyczaj charakteryzują się kilkoma cechami przydatnymi w pracy zawodowej, lecz jednocześnie są okrojone z wielu funkcji, które mogą przydać się zwykłym użytkownikom. Skąd ich wielokrotnie wyższe ceny ? Nie dlatego, że są lepsze, lecz ich koszt produkcji w tak małych ilościach jest jednostkowo większy. Czy wg Ciebie ciężarówka Volvo jest lepszym samochodem od S80 ? Wszak kosztuje parę razy więcej... Gdybyś jednak zadał sobie trochę trudu to zauważyłbyś jakie możliwości temperaturowe prezentuje Filipek i dlaczego nie tylko przez masy ale i profesjonalistów został uznany za najlepszy.
Odpowiedź z Cytatem
brodacz jest online
Full HD

Meldunek: Jul 2007
27-10-2010, 17:14
Domyślnie

Panowie to nie ma sensu walczyć z z kilkoma frustratami którzy próbuja zaklinać rzeczywistość. To mi troche przypomina plecienie głupot przez "kapłanów" PISu.
Im nie przetłumaczysz tv z czołówki wygrywają i w ocenach rynkowych/testach i ślepym teście a oni czepiają się i próbują podwazać wyniki...
Jasne oczywiście sprawa kalibracji jest do dyskusji ale i do ustawień fabrycznych i recznej kalibracji można się przyczepić więc chyba dobrze ze zostały nastawy fabryczne. Zaraz by się odezwały głosy ze Philips czy Samsung jest najdrozszy ma najbardziej zawansowane nastawy obrazu i by krzyczeli że te tv można było dopieścić a inne juz mniej i dlaczego nie było ustawień fabrycznych....

Zasmucił mnie bral tv LG le8500 czy lx9500 mysle ze były by w czołówce. Konfrontacja tych modeli z samsungiem pomogła by mi w wyborze przyszłego tv.
Philips wygrał zdecydowanie Teraz jestem posaidaczem mistrzowskiego PFL9603 i niestety nie stać mnie na 9705 więc najprawdopodobniej do konca roku zaczaje się na Samsunga.

Zaciekawił mnie ten Thompson co to za wynalazek? Z tego co widze to dość tani tv Testował ktoś ten model?

Ostatnio edytowane przez NickSon ; 27-10-2010 o 17:40
Odpowiedź z Cytatem
NickSon jest offline
Klub HDTV.com.pl

27-10-2010, 17:41
Domyślnie

Cytat:
Napisał pkomp Zobacz post
brodacz przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo widac nic nie zrozumiałeś....

te porównanie o niczym nie swiadczy prócz tego kto zrobił lepiej "kopiący" preset - wiem 3/4 ludzi na tej podstawie wybiera tv do domu....ale to nie świadczy o tym który tv jest lepszy
więc xxxxxxxxxxxx - idź lepiej xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Szkoda, że nie byłeś i nie widziałeś. Preset Filipka był tragiczny. Czerń nie była taka jaką potrafi mieć. Perfect Pixel ustawiony co najwyżej na średni a może i niżej. Podświetlenie zbyt mocne (przez to siadł kontrast) a mimo to wygrał. Czy uważasz, że inni producenci nie chcą by ich produkty dobrze wyglądały w sklepach ? Czyżby zamierzali je sprzedawać wyłącznie w firmowych salonach ? Zapewniam Cię, że inni wyciągnęli ze swoich produktów tyle, ile byli w stanie. A że nie byli w stanie wyciągnąć wiele, pokazują powyższe wyniki.
Odpowiedź z Cytatem
brodacz jest online
Wspiera forum

Meldunek: Jan 2006
27-10-2010, 18:59
Domyślnie

Panowie (Ci ortodoksyjni - co świat widzicie w skrajnościach) - zerknijcie na ten test także statystycznie (trzeba klapki z oczu zdjąć).

Czwarte miejsce zajął Thomson (modelu w praktyce nie mogę zlokalizować nie tylko na tym forum) i licząc procentowo (od niego) uzyskał ok30% i większą przewagę nad :
- JVC
- Toshiba
- Panasonic
- Sony

Teraz zerknijcie na to forum i okazuje się że dział Thomsona w LCD zajmuje ok. 1 % i mniej wpisów w stosunku do pozostałych marek (wpisie o TV nie zlokalizowałem).

Bawiąc się w statystykę i oceniając tzw. "ortodoksyjnych znawców" - blado i forum i znawstwo wypada.

Im więcej "krzyku" podniesiecie na temat "słusznego" wyboru tym gorszą opinię wystawiacie jako całość tego forum, bo może się okazać ze w następnym teście pojawi się sprzęt firmy , która nigdy nie prezentowana była na forum.

Jeżeli tego "testu" nie jesteście w stanie zrozumieć - to już rozumiem dlaczego na forum coraz mniej rzetelnych informacji.

Ps - zatrważa mnie wynik LG (jeden z czwórki największych producentów TV).

Ostatnio edytowane przez hojlo1 ; 27-10-2010 o 19:08
Odpowiedź z Cytatem
hojlo1 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania