ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce."Ślepy test"-wyniki.

g_egorz

New member
.. proponuję postawić ukochanego PANASKA na Krakowskim Przedmieściu i bronić jego "wartości" .. czytającz wypowiedzi "Jego" użytkowników na tym i innych forach .. tak to powoli zaczyna wyglądać.. nie ważne jest to, co może się podobać innym (wygląd zewnętrzny też) .. jest tylko jednen najlepszy, najpiękniejszy i .. PANASEK ..
 

Grisza011

New member
Nowy test.

Test bardzo ciekawy, choć jest dla mnie nieco flustrujący (niedawno kupiłem VT20 50 cali :() - jednak trzeba się z tym pogodzić.

W przyszłych testach dobrze by było ( jeśli jest oczywiście taka możliwość), zrobić conajmniej 2 zestawienia tych samych TV. Jeden test na sygnale SD- bo bądź co bądź dużo odbiorców ogląda w domu kanały z kablówki też w SD, a drugi test na sygnale HD, a najlepiej jeszcze 3-ci w świetle dziennym -w HD bądź SD, bo bardziej pokaże niedoskonałości obrazu).
W przypadku światła dziennego trzeba by chyba dać wszystkim TV większy kontrast - inne ustawienia mimo wszystko.
Pewnie jest to mało możliwe -ale to co było to i tak bardzo ciekawe przedsięwzięcie.
mam nadzieje, że następnym razem będę miał okazję być osobiście.

PS. ja w warunkach domowych w trakcie dnia, miałem niedawno prezentację VT20 50 cali i LE925 46 cali, oraz LE 822 55 cali i na trybie normalny, kablówka UPC -sygnał SD i HD -oboje z żoną wskazaliśmy na VT20 -kolory bardziej naturalne , większa wyrazistość szczegółów drugoplanowych, no i światło słoneczne w szybie Panasa mniej się odbijało. Zasłanialiśmy też kotary żeby w słabszych warunkach oświetleniowych porównać ale wynik był ten sam dla nas.

Natomiast w MM -jak oglądałem TV to faktycznie Panas VT20 kiepsko sie prezentował w porównaniu z Samem C8000 i Philipsem 9705.

Ech... Może światło słoneczne wypaczyło wynik testu, a wieczorem wynik byłby inny...

Koledze (przymierza sie do zakupu TV) w każdym razie zwrócę na wasz test uwagę, niech pomyślą o prezentacji z Philipsem czy Samsungiem.
Nie będę tutaj negował tego testu, nie będę na siłę bronił Panasa, ale następnym razem sam się wybiorę żeby naocznie się przekonać czy się myliłem w moich dotychczasowych wyborach, czy po prostu mam jakiś specyficzny gust i wolę obraz plazmy.

Pozdrawiam.
 

SULIx

Member
Rozumiem po tej "Ślepej próbie" że opinie i testy dotyczące 50VT20 jak niżej Panasonic kupuje za łapówy. Dosyć dobre ...
 

Attachments

  • pan.jpg
    pan.jpg
    115,4 KB · Wyś: 112

SULIx

Member
Jak słusznie zauważyli niektórzy przedmówcy każdy TV można ustawić tak, że będzie świecił gorzej niż inne. "Ślepy test" to bardzo dobra nazwa dla takiej zabawy. Inaczej niż zabawą bez wcześniejszego przygotowania wszystkich tv w b. podobnych ustawieniach nie da się tego pokazu nazwać. Do tej pory nigdy nie miałem żadnego tv Panasonic. Nikt więc nie może mi zarzucić kultowego uwielbienia tej marki czy modelu. Jednak na takie odbiegające ustawienie jasności czy tez kontrastu względem innych powinien chyba reagować organizator tej zabawy. Może w przyszłości cały skecz będzie zorganizowany inaczej. Zrobiony w taki sposób budzi zrozumiałe uśmiechy politowania i to nie koniecznie samych szczęśliwych posiadaczy któregoś z przedstawionych TV. Test i opinie które zacytowałem dla 50VT20 szanowny Panie kiki robią również ludzie a nie kosmici. Oceniają wg. tego co widzą. Wątpię aby Panasonic mógł ich wszystkich przekupić czy też zdalnie zahipnotyzować ...
 

z3

New member
Bez reklam
kolejny magik od tego co nie widział ale wie dokładnie jak było ustawione.

"Jednak na takie odbiegające ustawienie jasności czy tez kontrastu względem innych powinien chyba reagować organizator tej zabawy"

no walnąć ze śmiechu można, idź napisz do Panasa, że nie potrafi najwidoczniej ustawić telewizora. Bardzo fajna tendencja jest w tym wątku wszyscy pultacze co nie byli i się wypowiadają mają tylko pretensję o Panasonica i o nic innego a inne telewizory wypadły słabiej od innych w końcu było 8 sztuk. Bardzo to ciekawe :)

Przed wysłaniem uśmiechów politowania, może przepowie ktoś jak będą ustawione telewizory na najbliższych targach w amsterdamie albo monachium?
 

SULIx

Member
Po co w takim razie robić fotki poszczególnym tv i umieszczać je jako poglądowe ?? Czy te fotki tak na prawdę nic nie znaczą ?? Nie obchodzi mnie kto majstrował przy ustawieniach poszczególnych modeli. Powtórzę po raz kolejny wcześniejsze opinie.Aby takie porównanie miało jakikolwiek sens to ustawienia dla WSZYSTKICH MODELI TV powinny być takie same lub bardzo podobne. Pretensje można i trzeba mieć co do tak zwanej metodologi.Na razie póki co na tym forum nie ma cenzury. z3 może trochę mniej frustracji w stosunku do rzeczywistości i innych z tego forum. Jeśli wyzwiska w stosunku do innych pozwalają ci urosnąć to masz chłopie jakiś problemik.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co ma piernik do wiatraka.
Król jest nagi - jeśli znasz taka bajkę.
Oczywiście że ludzie którzy byli - to zapewne fanatycy .
I na złość wybierali sprzęty żeby Tobie dokuczyć.
I jeszcze każdy grzebał ile chciał aby zepsuć innemu właściwą ocenę. Najciekawsze jest to że opinie pokrywają się w rankingach specjalistów na świecie. Więc nie ma już kogo kopać.
Philips Eisa i prowadzenie w rankingach , Samsung extra, Sharp również Eisa.
 

SULIx

Member
Nie wiem doprawdy skąd takie wyobrażenie , że wyniki tegoż porównania akurat komuś dokuczają.
Odsyłam do treści moich poprzednich wpisów. Krytyka tego "Ślepego testu" wg. mnie jest uzasadniona i tyle. Z tego co pamiętam to Ty kiki wychwalałeś od zawsze plazmy Panasonica. Powiedzenie o nagim królu sam chyba powinieneś zweryfikować. Jak pisałem wcześniej NIGDY nie miałem żadnej plazmy Panasonica a krytykowanie niejednorodnego sposobu ustawienia wszystkich TV jak mówię jest całkiem zasadna. Są odpowiednie całkiem proste sposoby na podobne ustawienie każdego TV. Jeśli tak by było i organizator by o tym fakcie poinformował nie byłoby tematu do krytyki. Widać zezwolenie na absolutną dowolność nie wszystkim odpowiada pod względem zachowania minimalnego obiektywizmu.
Jeśli całkiem proste pytanie "po co robić fotki i je prezentować jako poglądowe" spotyka się z tekstem
"co ma piernik do wiatraka.
Król jest nagi - jeśli znasz taka bajkę." To na prawdę zdanie "wysokich lotów" godnych Guru tego forum.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
" a krytykowanie niejednorodnego sposobu ustawienia wszystkich TV jak mówię jest całkiem zasadna"

A gdzie w tym jakiś argument, to jest stwierdzenie. Jaki jest argument za tym iż jest to zasadne???

Ja podam argument za ustawieniami z pudełka:

Jeśli ktoś nie rozumie dlaczego było wybrane ustawienia z pudełka, to jeszcze raz wyjaśniam. Wg ostatnich badań 97% konsumentów w naszym kraju korzysta z takich ustawień i dlatego to był wybór najlepszego telewizora wg konsumentów i dla konsumentów.

Po co w takim razie robić fotki poszczególnym tv i umieszczać je jako poglądowe ?? Czy te fotki tak na prawdę nic nie znaczą ?? Nie obchodzi mnie kto majstrował przy ustawieniach poszczególnych modeli. Powtórzę po raz kolejny wcześniejsze opinie.Aby takie porównanie miało jakikolwiek sens to ustawienia dla WSZYSTKICH MODELI TV powinny być takie same lub bardzo podobne.


Zdjęcia umieszczone są po to aby pokazać, jakie tv brały udział w porównaniu i że w ogóle odbyło się takie coś i tego że nikt sobie tego nie wymyślił. Jeśli nie obchodzi Cię kto majstrowałprzy TV to nie widzę sensu dlaczego zabierasz głos aby ktoś majstrował. Założę się, że taka sama ilość osób wypowiadałaby się, gdyby telewizory zostały ustawione przez kogoś i trzebaby było udowadniać, że nie jest się wielbłądem, że wszystkie tv zostały poprawnie ustawione etc. Wszystkim się nie dogodzi. Jeśli ktoś chciałsprawdzić co i jak wystarczyło przyjść a komentowanie po fakcie na podstawie zdjęć jest co najmniej...


Kolejne wpisy odnośnie Panasonica utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, iż coś jest na rzeczy z użytkownikami tej marki. Jakoś użytkownicy Sonego, który wypadł jeszcze słabiej nie mają pretensji do całego świata. Wg mnie ta plazma na wystawionych ustawieniach świeciła lepiej od innych, ale WIDOCZENIE LUDZIOM SIĘ NIE PODOBAŁO. TO PRODUCENCI TAK USTAWILI SPRZĘT!

Proszę skończyć z agitacją Panasonica i wywoływaniem wojenek PDP vs LCD. W tym wypadku ludzie wybrali LCD i pisanie o wpływie terorii względności i innych zmiennych tego nie zmieni. Jakoś dziwnie się rozmawia z ludźmi którzy nie byli i sprzeczają się o x i y i z.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
...tylko ten Thomson...Jeżeli jest taki dobry i okazał się pogromcą VT20 i HX800,więc czemu nikt go nie poleca???Może jednak warto nim się zainteresować :-D:-D:-D
 

bluray

Banned
Kolejne wpisy odnośnie Panasonica utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, iż coś jest na rzeczy z użytkownikami tej marki
Od dawna twierdzę, że PANASONIC POLSKA opłaca "spamerów".
Może tak prześledzić IP "miłośników" panasa.
Odkryłem, że ich aktywność zaczyna się w godzinach pracy.
Zaśmiecają wszelkie fora. Dominują wszędzie.
A jaki w Waszej ocenie i wiedzy jest udział procentowy PDP Panasa w ogólnej liczbie ekranów HD ? Czyli udział w rynku. Sądzę, że na poziomie 3%. Góra.
 

SULIx

Member
...tylko ten Thomson...Jeżeli jest taki dobry i okazał się pogromcą VT20 i HX800,więc czemu nikt go nie poleca???Może jednak warto nim się zainteresować :-D:-D:-D

Zdanie bardzo trafnie obrazujące wartość "Ślepego testu"...tylko ten Thomson... tylko ... lub aż tylko... nic kompletnie nawet dla niezdecydowanych "co kupić" takie porównania nie wnoszą.
 

SULIx

Member
Od dawna twierdzę, że PANASONIC POLSKA opłaca "spamerów".
Może tak prześledzić IP "miłośników" panasa.
Odkryłem, że ich aktywność zaczyna się w godzinach pracy.
Zaśmiecają wszelkie fora. Dominują wszędzie.
A jaki w Waszej ocenie i wiedzy jest udział procentowy PDP Panasa w ogólnej liczbie ekranów HD ? Czyli udział w rynku. Sądzę, że na poziomie 3%. Góra.

A może jest tak kolego bluray, że użytkownik Panasonica to użytkownik świadomy swego wyboru. Spędził godziny na porównaniach. Zepsuł nie jedne buty aby dreptać od sklepu do sklepu. Przeglądnął dziesiątki stron netowych i rozmaitych wyników testów by w końcu przekonać się, że nie jest głupotą przepłacać za dany model tej marki. Jak takiemu ktoś podaje wyniki, że jego ulubiony Panas odrzuciła z całą stanowczością statystyczna publiczność to nadal wie swoje.
To jest dokładnie tak samo jak z chodzeniem do filharmonii. Chodzi tam Twoje statystyczne 3% społeczeństwa.Gawiedź tam zagląda raz w życiu lub wcale. Nie znaczy to jednak, że ta sama gawiedź może się dziwić chodzącym do filharmonii lub wyśmiewać ich bez kontrreakcji. Trzeba zwrócić uwagę, że mimo, że niektóre topowe i najdroższe wersje LCD zaczynają być realną konkurencją dla plazm Panasonica to jednak czy komuś się to podoba czy nie są cały czas właśnie porównywane do tej marki a nie innej.

Ar2 Pisze. "Jakoś dziwnie się rozmawia z ludźmi którzy nie byli i sprzeczają się o x i y i z."

Trudno oczekiwać by tysiące naukowców zjeżdżało w każde miejsce ziemi gdzie są przeprowadzane badania naukowe. Jednak znając ich wyniki i metodologie wolno im wypowiadać swoje opinie.Często takie opinie są nawet na tyle merytoryczne, że inni uznają je za zasadne.
Nie widzę więc możliwości by każdy kto ma coś do powiedzenia w tej sprawie był pozbawiony głosu tylko dla tego " że nie widział bezpośrednio".
 
Ostatnia edycja:

bert123

New member
I ja się podpiszę pod opinią, że taki test jest mało wiarygodny i bardziej jest to totolotek niż test. Do wiarygodnego testu telewizory powinny być kalibrowane jednakowo, poza statycznymi obrazami powinny być sekwencje dynamiczne ukazujące różnice w jakości przetwarzania obrazu i odświeżania. Wtedy byłoby widać czego który nie wyciąga.

Nie uważam że należy się podniecać przejaskrawionym trybem sklepowym, ustawianym na ledach i lcd'kach, w marketach. Ma to takie samo zadanie jak pomarańczowe halogeny i pomarańczowe świetlówki w chłodniach z mięsem "żeby ładnie wyglądało".
 

jacek63

New member
kalibrowane jednakowo

Hihi...jak? Skoro każdy tv ma inne parametry i inne możliwości kalibracji (ustawień) i różnie poddają się kalibracji.

Tv były ustawiane przez przedstawicieli poszczególnych firm - tak? To znaczy, że spece od firm tych co przegrali byli fajtłapami, byli niedouczeni, nie znali się na swojej robocie?...A może byli świętymi, którzy nie chcieli podkręcać swojego sprzętu żeby ludzie zobaczyli prawdziwe oblicze tegoż? :twisted::mrgreen:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to były prezentacje organoleptyczne wg zasad prowadzonych na całym świecie. Pretensje proszę kierować do inżynierów i techników firm że są bardziej nieudolni niż WY.
Wy wiecie najlepiej ja wszystko poustawiać co tam taki inżynier w Japonii czy w Korei. I tak trzymać , niech żyje Polska myśl inżynieryjna.
Szczególnie dla tych co nie byli , nie widzieli i wszystko wiedzą .
Tak trzymać !!!

Dodam tylko że w rozmowie z technikami z Japonii przekazali nam że wszystkie porównania które robią w fabrykach robią wyłącznie na ustawieniach fabrycznych , czy Wam się podoba czy nie !!!!!!!!!
Porównują myśl techniczną swoja i konkurencji wyłącznie na ustawieniach fabrycznych. Bo te w domyśle konkurują na sklepach.
Na sklepach nie są wystawione modele skalibrowanie firm.
Na ustawieniach fabrycznych. I takie było zalecenie inżynierów.
Nie pseudo specjalistów którzy nie widzieli a wiedzą.
Na ustawieniach fabrycznych.

I wyniki są wynikiem porównań pracy rzeszy inżynierów i specjalistów w fabrykach.
Jeśli jeszcze ktoś nie zrozumiał podam ze na ustawieniach fabrycznych. Jeśli jeszcze komuś zabraknie wiedzy proszę pisać na priw pamiętając ze telewizory w fabryce porównuje sie na ustawieniach fabrycznych.

Mam nadzieję spotkać niektórych specjalistów na największych targach
elektroniki CES w Las Vegas. I tam jakby ktoś nie wiedział albo zapomniał - telewizory są ustawione na ustawieniach fabrycznych. I ponad 500.000 osób ogląda ustawienia fabryczne od lat i żaden ów " specjalista nie domaga się od organizatorów aby ustawiali inaczej bo by ich wyśmieli.

Jeśli komuś będzie za daleko to odbędą się jeszcze targi w Holandii sprzętu profesjonalnego - tam telewizory ustawione są inaczej - haha bo na ustawieniach fabrycznych.

Kolejne targi Cedia w Atlancie i tam a jakże również ustawienia fabryczne - nawet przez myśl im nie przejdzie że może być inaczej.

Albo najbliżej do Berlina - a tam z kolei telewizory są ustawione na ustawieniach fabrycznych i tak są ocenianie przez 400.000 ludzi.

Kto się spóźni ma jeszcze targi CEATEC w Japonii, no i tam ustawienia fabryczne. I tak są oceniane łącznie przez miliony ludzi.
OCENIANE i nic pitolenie, ble ble ble nie pomoże.

Producenci zażyczyli sobie ustawienia fabryczne i tak zostały ustawione wszystkie modele na jednakowym podświetleniu.
I proszę nie opowiadać głupot i kolejny fantazyjnych teorii.
Na ustawieniach fabrycznych.
 
Do góry