Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce!22-24.10.2010 WARSZAWA EXPOXXI

Wróć HDforum > Początek > Relacje > ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce! > ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce."Ślepy test"-wyniki.
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Dec 2009

27-10-2010, 10:46
Domyślnie

Philips wygrał by ten test bez głosowania.

Ostatnio edytowane przez Adrian85 ; 27-10-2010 o 11:15
Odpowiedź z Cytatem
Adrian85 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Banned

Meldunek: Jul 2008
27-10-2010, 11:47
Domyślnie

Profesjonalne porównanie to byłaby kalibracja wszystkich ekranów i wyciągnięcie maxa z danego ekranu i porównanie. Ale rozumiem, że zabrakło umiejętności? A tak mamy takie kwiatki jak Sony na końcu czy plazma prawie na końcu. Śmiechowo. Plazma zjadła by każdego LCD przy filmie w nocy swoją naturalnością.

A tutaj jakaś wielka hala i ustawienia standardowe. Bardzo pro + przypadkowi ludzie w nie dużej ilości zapewne mający nie wiele wspólnego ze znajomością TV.

Dobra zabawa ale wniosków to z tego praktycznie żadnych być nie może i nie mogło.
Odpowiedź z Cytatem
MarcinCC jest offline
Senior Member

Meldunek: Jul 2009
27-10-2010, 12:29
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarcinCC Zobacz post
Dobra zabawa ale wniosków to z tego praktycznie żadnych być nie może i nie mogło.
I właśnie raczej tego należy się trzymać w przypadku tego "ślepego testu" - dobra zabawa i tyle
Odpowiedź z Cytatem
tomekb19 jest offline
reklama

Member

Meldunek: Nov 2008
27-10-2010, 12:46
Domyślnie

Cytat:
Napisał kiki Zobacz post
Tak też wszystkie model zostały ustawione na ustawieniach fabrycznych w standardzie (normal).
Czy wg Twojej opinii, kalibracja każdego z tych tv i ustawienie ich w warunkach przeciętnego pokoju dałyby inny wynik (przy tych samych pozostałych założeniach)? Jeśli tak to jaki?
Odpowiedź z Cytatem
jacek63 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jul 2008

27-10-2010, 13:10
Domyślnie

Cytat:
Napisał bluray Zobacz post
Zaraz po wizycie pisałem na forum:
" czytając teraz listę modeli to moje typy:
[1] Philips 9705
[2] Sam C8000
Panas , pewnie drugi od lewej odpadał w przedbiegach. Za ciemny i brak bieli.
Mój wybór to (chyba) nr. 3. Ciekawe co to było "

Nie bez dumy powiem tak:
Głos oddałem w ankiecie na tv nr 3 - Philips
Krytycznie wypowiedziałem się "w ciemno" na forum o PDP Pansas VT20 - miejsce przedostatnie.
Bardzo, ale to bardzo cieszę się z decyzji ogółu, jako całkowiciee zbieżnej z moimi odczuciami.
No i ten xxxxxxxxx od SONY .... Jak cieszy.

MITY OBALONE !!!
Gratulacje. Dokładnie to samo co ja. Zagłosowałem na 3 z przekonaniem, że to musi być Filipek ale za trochę słabszy uznałem 5 zakładając, że to Sharp lub Tośka (też napisałem to w sobotnim poście) Za 5-ką przemawiały intensywne kolory i jaskrawość (sądziłem, że może żółty subpixel) ale jak już się przekonujemy mają one niewielki wpływ na efekt końcowy.
Co do wszystkich "plazmo i sonofanów" mogę dodać, że owszem, również sugerowałem, że wstępna kalibracja byłaby jednak wskazana, jednak z drugiej strony patrząc, działanie to wpłynęłoby na poprawę osiągów KAŻDEGO egzemplażrza, więc wyniki zapewne niewiele odbiegałyby od obecnych.
Wiem, to boli gdy przez całe życie jest się przekonanym o wyższości swego guru nad innymi, ale pogódźcie się w końcu, że to wasz guru czyni Was jego niewolnikami przy pomocy doskonałej reklamy i marketingu. To kosztuje i to Wy za to płacicie. Może ten test choćby paru z was otworzył oczy? Życzę wam z całego serca, bo dzięki tamu świat stanie się lepszy i Philipsy tańsze...
Odpowiedź z Cytatem
brodacz jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Mar 2009

27-10-2010, 13:13
Domyślnie

Cytat:
Profesjonalne porównanie to byłaby kalibracja wszystkich ekranów i wyciągnięcie maxa z danego ekranu i porównanie. Ale rozumiem, że zabrakło umiejętności? A tak mamy takie kwiatki jak Sony na końcu czy plazma prawie na końcu. Śmiechowo. Plazma zjadła by każdego LCD przy filmie w nocy swoją naturalnością.
Albo nie rozumiesz po polsku albo zaslepie cie jakas frustracja.
Ustawione buyy na najlepszych ustawieniach przez samych producentow.

Cytat:
A tutaj jakaś wielka hala i ustawienia standardowe. Bardzo pro + przypadkowi ludzie w nie dużej ilości zapewne mający nie wiele wspólnego ze znajomością TV. .
Ci "przypadkowi ludzie" to konsumenci i wybrali to co widzieli, nie patrzac na marke technologie i inne bzdety ktore mydla oczy takim jak ty. Wybrali taki ekran ktory przedstawialo najlepszy obraz. Rozumiem ze ty nie jestes "przyadkowym człowiekiem" i juz z gory wiedziales ktory tv wygra... zenada...

Cytat:
Wnioski sa jasne i jednoznaczne, szkoda ze nie potrafisz ich wyciagnac, ale to juz twoj problem i twojej frustracji.
Odpowiedź z Cytatem
kapsell jest offline
Full HD

Meldunek: Nov 2009
27-10-2010, 13:29
Domyślnie

jedziesz kolego na ustawieniach producenta czy sam sobie ustawiasz tv?jedyny wniosek jaki mozna wyciągnąc to taki że inżynierowie philipsa ustawili najlepszy tryb wyświetlania fabrycznie....co nie znaczy że tv prezentuje najlepszy obraz czy ma najlepsza matrycę...
przy okazji w jakich trybach były ustawione te tv?bo jak każdy doskonale wie kazdy tv obecnie ma kilka trybów - normalny ,gry, kino itp......

nie wiem co miał ten test wykazać ale wykazał jedynie amatorkę - to samo mamy w pierwszym lepszym markecie i nie musimy zerkac na producenta sprzetu

kapsell a jakie to wnioski wyciągnąłeś?że philips to najlepszy tv? BUHAHAHAHAHAHH

ps. kiki popraw pierwsze zdanie bo nie sprawdzasz jakości tv tylko parametry obrazu na ustawieniach zaprogramowanych - jakośc tv a parametry obrazu to zupełnie inne kwestie

Ostatnio edytowane przez pkomp ; 27-10-2010 o 13:31
Odpowiedź z Cytatem
pkomp jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania