Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce!22-24.10.2010 WARSZAWA EXPOXXI

Wróć HDforum > Początek > Relacje > ON/OFF 2010 - centrum informacji - RELACJA - Największe targi elektroniki w Polsce! > ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce."Ślepy test"-wyniki.
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Dec 2009

12-12-2010, 12:18
Domyślnie

Cytat:
Napisał hojlo1 Zobacz post
Skąd ta nerwowość (i w sumie spór)?

Kto nie podchodzi do tego z przymrużeniem oka = ma problem.
Oczywiście że podchodzę,tylko po co w kółko kol.blurey posądza wszystkich,którzy bronią plazmy,że są pracownikami panasa.
Odpowiedź z Cytatem
Adrian85 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

Meldunek: Nov 2010
12-12-2010, 20:40
Domyślnie

Cytat:
Napisał ar2 Zobacz post
" Proszę skończyć z agitacją Panasonica i wywoływaniem wojenek PDP vs LCD.
Wojenkę PDP vs LCD wywołują właśnie powyżej wykonane niby testy. O teście można mówić jeżeli każdy TV z osobna byłby sprawdzony:

1. w róznych warunkach oświetlenia
2. na różnych ustawieniach
3. na różnym sygnale (SD, HD)

A tak mamy tylko żenujący temat do przepychanek i nic więcej i raz na jakiś czas odgryzający się KIKI.

Taki test przekonuje ludzi w przekonaniu że kupujemy sprzęt pod wpływem sugestii ogółu a nie pod własne preferencje.

Szkoda tylko że po raz kolejny robicie wodę z mózgu ludziom wywołując wojenkę PDP vs LCD/
Odpowiedź z Cytatem
pmalymaly jest offline
Junior Member

Meldunek: Dec 2010
13-12-2010, 14:40
Domyślnie

Witam,

ja uważam, że takie testy to ciekawa rzecz.
Ja zrobiłem sobie w sobotę test w domu.

Na prezentacji w domu miałem Panasonica 50VT20E, SHARPA 46LE820, TOSHIBA 46..753. Moim faworytem był Panasonic. No i mega rozczarowanie. Na pierwszy ogień poszedł Panasonic i Toshiba, No i szok. Czerń to moim zdaniem miała trochę lepsza Toshiba, ale biel w Panasonicu była beznadziejna, Sportów zimowych to w dzień raczej oglądać się nie da. W ogóle obraz w Panasonicu kompletnie nie podobał mi się, na siłe starałem się siebie przekonywać, ale moim zdaniem Toshiba pobiła go na głowę. Jedyna rzecz to lepsze katy w panasonicu - ale przecież 99% czasu ogląfa się TV z przodu. Panasonic poszedł do pudła. Poza tym dużo większe odbicia, obraz dużo dużo gorszy. Mogą się wszyscy ze mną nie zgadzac - ale ja to tak widze. Naprawdę chciałem kupić plazmę.
Później Sharp - i tutaj też wydał mi się gorszy niż Toshiba, Przede wszystm Toshiba była bardziej szczegółowa. Sharp poszedł do pudła.

No i na koniec Samsung (tak na marginesie to nie za bardzo chciałe mw ogóle go oglądać - tak jakoś nazwa Samsung mnie odstraszała), I tutaj lepszy okazał się Samsung od Toshiby, chociaż Toshiba naprawdę super. Różnica w cenie to ponad 1600 droższy Samsung. Zastanawiałem się długo, wygląd samsunga nie za bardzo przypadł mi i zonie do gustu, ale jednak miał zdecydowanie lepszy kontrast i biel.

Testowaliśmy na:
1. Sygnał z cyfry +
2. kanały:
- Eurosport HD
- TVP1
- TVN24
- Jakieś bajki
- Nat Geo Wild HD

Dom, oświetlenie dzienne - trochę zasłonięte 1 okno (najbliżej telewizorów) telewizory ustawione obok siebie. Pozostałe 3 okna bez zasłonięcia.

Całość zajęłą około 4 godzin. Długo się zastanawialiśmy.\

pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem
staniakos jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Jan 2006
13-12-2010, 15:11
Domyślnie

staniakos - ale Co Ty testowałeś?
Zerknij np tutaj (masz Twój "1wszy test"):
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus

Wynik jest diametralnie inny od Twoich spostrzeżeń.
Zerknij ponadto na opisy tych modeli (po testach).
Właśnie Toshiba "rozjechana" parametrami (stąd chyba atrakcyjna dla oka)

Tobie przystoi bawić się w warunkach domowych jak chcesz, ale tak nie przystoi wszystkim... .

Stąd np różne podejście do trybu THX (video) tak polecanego przez ekspertów (ciekawe z jakiej przyczyny? - pytanie retoryczne), a tak często krytykowanego przez użytkowników.

Ja nie neguję żadnych wyborów, ale samego podejścia do obalania mitów.

Zerknij np. na mit 600Hz = nigdy nie istniał.
Banned

Meldunek: Nov 2006
13-12-2010, 19:49
Domyślnie

Cytat:
Napisał staniakos Zobacz post
Moim faworytem był Panasonic. No i mega rozczarowanie. Na pierwszy ogień poszedł Panasonic i Toshiba, No i szok. Czerń to moim zdaniem miała trochę lepsza Toshiba,
chyba tylko gdy światełko świeciło prosto w ekran albo jeśli zwiększyłeś mocno jasność w tej plaźmie
Odpowiedź z Cytatem
don111 jest offline
Member

Meldunek: Nov 2008
13-12-2010, 19:58
Domyślnie

Cytat:
Napisał hojlo1 Zobacz post
staniakos - ale Co Ty testowałeś?
Zerknij np tutaj (masz Twój "1wszy test"):
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus

Wynik jest diametralnie inny od Twoich spostrzeżeń.
Widzisz...problem polega na tym, że testy mają się nijak do rzeczywistości. staniakos nie tyle testował, co porównywał, a porównanie dało mu konkretny wynik - jakże różny od testów, prawda?
Jestem fotografem. Widziałem tysiące testów obiektywów i akcesoriów...jakoś niewiele z nich pokrywało się z opiniami użytkowników.
Odpowiedź z Cytatem
jacek63 jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Jan 2006
13-12-2010, 21:34
Domyślnie

...ależ oczywiście i miał do tego prawo (i wybrał to co uważał za stosowne).

Tak się składa że ja też "troszkę" z techniką obcowałem na swoją emeryturę zarobiłem także:
- naprawiając (będąc na prowizji od sztuki)
- instalując (po godzinach)
- itp.
....głównie TV.
Emeryturę mam przyzwoitą.

Teraz to tylko hobby (choć nie do końca).

Już dawno się nie odzywam na wybór klienta (klient, to klient), ale dokładne ustawienie każdego TV to często zabawa na parę dni (bo można pełno peryferii podpinać i też trzeba wiedzieć jak zrobić to w miarę dobrze).

Stąd od dawna śledzę też zachodnie fora, gdyż tam nie ma skrajności.
Jeżeli VT (Panasonica) uzyskuje najwyższe noty (nawet określany przez część zawodowców mianem "reference") - i znam go z autopsji bo już miałem parokrotnie z nim styczność i widzę na co go stać... to wybacz że mam inną opinię (od prezentowanego tutaj "mitu").
I nie muszę go oglądać w sklepach (na pokazach).

Każdy TV obojętnie od technologii wymaga odpowiedniego ustawienia w domu.
Nawet drobna zmiana w podłączeniu itp . może końcowy wynik zmienić.

Co opisał poprzednik?
Z wybranych egzemplarzy wybrał co mu najbardziej odpowiadało.
Co to ma do tutejszego tematu?
Tyle wspólnego że powtórzę ten link:
Panasonic TX-P50VT20/ TX-P50VT20B/ 50VT20 3D TV Review
Zerknąć ile pracy wykonano i co wyszło na finał.
Co wykazał "ślepy test"?

I choć moja opinia jest taka że każdy płaski TV to obecnie "niedoróbka", to daleki jestem od twierdzenia że VT jest kiepskim modelem.
Jak ktoś tak twierdzi tylko na podstawie oddanych głosów - ma problem, bo "wąsko" świat widzi.

To że ktoś oczekuje od danego TV "indywidualnych" cech nie oznacza równocześnie że TV nie spełniający tych kryteriów musi być kiepskim egzemplarzem.

Znam tylko nielicznych fanów tzw trybu "THX Video" (to ma wiele wspólnego z testem).
z innej grupy....do "dzisiaj" mi się także trafiają użytkownicy (z 80% posiadacze LCD) , którym np wyłączam tryb sklepowy, który mieli załączony.....od roku (a czemu nie).
Co (dla mnie nie nowina) i tak potem parametry ustawiają dość zbliżone do trybu sklep.

Jednak klient to...klient (a pieniądz to...pieniądz).

Dla mnie "ślepy test" jest tylko zabawą, bo inaczej oceniają np TV zwolennicy "kina domowego" i inaczej "dzieci neostrady", gdzie TV jest sprowadząny to pozycji dużego monitora.
No ale oczywiście - ja omylny jestem (choć bez rozterek).
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania