"Ślepy test" na najlepszy telewizor na rynku - zwycięzca zgarnia wszystko!

brodacz

Active member
Bez reklam
przeklejam z innego wątku , bo winno być właśnie tu ...

Spędziłem sporo czasu przed linią 8 ekranów.
Wniosek mógł być tylko jeden ;
Z każdą kolejną sceną referencyjnego i wielce zróżnicowanego materiału demo HD (od PIONEERa) zmieniałem typowanie faworyta.
A to oznacza, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie z ankiety.
Dzięki HDTV.COM mogliśmy naocznie stwierdzić, że dyskusje o wyższości obrazu współczesnych ekranów są nieuzasadnione.

Wielkie podziękowania za doskonały event.

ps.:
czytając teraz listę modeli to moje typy:
[1] Philips 9705
[2] Sam C8000
Panas , pewnie drugi od lewej odpadał w przedbiegach. Za ciemny i brak bieli.
Mój wybór to (chyba) nr. 3. Ciekawe co to było.
Może ktoś zrobił fotkę tego szeregu ?
Mój typ był trzeci od prawej.
udzał wzieły:
JVC 46S90
Panas 46G20
Philips 46PFL9705
Samsung 46C8000
Sharp 46LE822
SONY 46HX800
Toshiba 47WL753
Thomson 46FS646
Obaj doszliśmy do tych samych wniosków (ja też na 3 - troszkę lepszy od 5) ale obawiam się, że kluczowe mogą okazać się fabryczne ustawienia. Nie wierzę by najlepsze modele najlepszych producentów aż tak bardzo odbiegały jakością. Na niektórych kontrast i nasycenie były na 50 %. Pierwsze 3 z lewej to zapewne Sam, Panas i Sony, które świeciły znacznie słabiej od matowych 3 i 5 (czyżby Filipek i Tośka ?) jednak przepaść nad pozostałymi była ogromna. Z drugiej strony zależy kto co lubi. Gdy słuchałem wypowiedzi przypadkowo głosujących to bywały następujące: ten jest za jaskrawy, ten zbyt kontrastowy, tan zbyt ciemny... Tak jak napisałem wcześniej, chętnie zobaczyłbym porównanie głosów "gawiedzi" do forumowiczów. Może z punktu widzenia producentów okazałoby się, że nie ma sensu inwestować w nowe modele i rozwiązania, bo większość i tak zadowoli się (nie znajdzie różnicy) najtańszymi modelami.
 

Bucek

Banned
czytając teraz listę modeli to moje typy:
[1] Philips 9705
[2] Sam C8000
Panas , pewnie drugi od lewej odpadał w przedbiegach. Za ciemny i brak bieli.
Mój wybór to (chyba) nr. 3. Ciekawe co to było.
Może ktoś zrobił fotkę tego szeregu ?
Mój typ był trzeci od prawej.
udzał wzieły:
JVC 46S90
Panas 46G20
Philips 46PFL9705
Samsung 46C8000
Sharp 46LE822
SONY 46HX800
Toshiba 47WL753
Thomson 46FS646

a jaki jest sens porównywać ze sobą TV z rożnych zakresów cenowych?

ile razy tańszy taki Panas G20 jest od Phila 9750?
 

bluray

Banned
jeden a ekranów był ewidentnie przeostrzony
chyba 4-ty od prawej
były także dwa ekrany ze złymi nastawami przestrzeni kolorów (co by to znaczyło).
Czerwienie wpadały w brązy i wyskakiwały przed ekran.
Mam pewność, że takie mankamenty można w drugim tygodniu exploatacji dopracować.
Poza tym jestem przeciwnikiem kalibracji. Lubię własne nastawy.
Nieco zimna paleta i nieco większy kontrast.
Ostrość zawsze na ZERO.
 

NickSon

Member
Adrian85 bo 50 cali to rozmiar po wuju. Widziałeś wyżej wymienione LCD w takim rozmiarze? 46 to przekątna wspólna prawie wszystkich tv ale np LG i To szyba dają bonusa i robią 47 ;)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Adrian85 bo 50 cali to rozmiar po wuju. Widziałeś wyżej wymienione LCD w takim rozmiarze? 46 to przekątna wspólna prawie wszystkich tv ale np LG i To szyba dają bonusa i robią 47 ;)
''Oczywista oczywistość''Jak plazma mogła by konkurować z ''pięknem naturalnego obrazu'' w tv lcd-led?Co ja sobie myślałem?;-):D
 

Jimmy

New member
Dla mnie telewizor nr 2 był najbardziej kontrastowy o żywych, soczystych barwach, pięknej czerni, ale jakoś szare i czarne się zlewały w jednolitą czerń, natomiast obok stał telewizor nr 5, który pod względem szczegółowości kolorów i odcieni zrobił na mnie najlepsze wrażenie mimo, że nie były one tak soczyste jak w dwójce :roll:.
 

Norbert1

New member
47 cali???

sami znawcy a nie zauważyli, że ta "tośka" też była 46" a nie 47". 47 skończyło się wraz z (rewelacyjną) ZV. Ukłony również dla hdtv za to niedopatrzenie...
 

NickSon

Member
Norbert1 uu to niezły znawca jesteś zagiełeś wszystkoich swoją wiedzą. To ja mam do Ciebie pytanie. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki ślepego testu?
 

mataman

New member
Bez reklam
''Oczywista oczywistość''Jak plazma mogła by konkurować z ''pięknem naturalnego obrazu'' w tv lcd-led?Co ja sobie myślałem?;-):D

Może i nie jest tak naturalny jak na plazmie, ale po tym co zobaczyłem na panasie G20 wiem jedno. Bardzo jestem zadowolony z mojego lcd LED i nigdy nie kupie syfu pt plazma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma która była w strefie Ślepego testu to model Panasonica 46VT 20. Czyli najwyższy model Panasonica w tej klasie. Mimo że na plakacie był napis G20 - to plazma była VT 20 , co będzie widać na zdjęciach. Przepraszamy za zmianę. Ale test ślepy więc nazwa modelu nie miała wpływu na wybór bo i ta nikt nie wiedział , który który.
Brodacz - muszę Cie zmartwić ale Twoje typy nie spotykają się z rzeczywistością.
O czym wkrótce.
Wyniki jutro o 20.00
Rzeczywiście jest ich b. dużo.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Jeżeli drugi ekran od lewej to był flagowiec Panasa VT, to to jest dramat.
Ustawienia sugerowały, że drugi od lewej ekran to plazma.
Więc spodziewam się, że plazmiarze oddawali głos właśnie na ten ekran.
Fatalna biel i ciemny obraz pozbawiony kontrastu, pasywne kolory.

Oczekuję, że zostaną podane informacje, co gdzie stało.
I prośba o foto, bo często wypowiadamy się określając kolejność w szyku a nie na oznaczenie numeryczne.
 

don111

Banned
można spojrzeć na odwrót, być może to LCD były nienaturalnie przejaskrawione ? :)
swoją drogą wzrok adoptuje się od razu do intensywniejszego światła, więc nie foruj wyroków
inna sprawa - skoro część LCD świeciła ciemniej to jaki w ogóle sens miało to porównanie ? wszystkie tv miały być podobno skalibrowane :niewiem:
 
Do góry