"Ślepy test" na najlepszy telewizor na rynku - zwycięzca zgarnia wszystko!

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
W szranki stanie najprawdopodobiej 8 modeli, które zostaną podłączone tymi samymi kablami do jednego źródła sygnału. Fronty zostaną zasłonięte. Można wskazać tylko jeden ekran.
Przyjdź na targi i sprawdź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips będzie . Nie wszyscy producenci są odważni, ale produktów tak czy tak nie zabraknie.
Sam jestem ciekawy jak oceni to rynek.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Podjęliśmy decyzję odnośnie ustawień telewizorów w ślepym teście. Poprawne ustawienie Telewizorów zostawiamy w rękach producenta. To oni będą decydować w jakim trybie i na jakich ustawieniach będzie "świecił" ich ekran.

Telewizory zostaną połączone szwedzkimi kablami HDMI marki Supra Calbe:

High Speed HDMI Cable (v1.4)
  • Signal Bandwidth: 340 MHz
  • TMDS Bandwidth: 10.2 Gbit/s
  • Color Depth: 48 bit/px
  • Resolution Guaranteed 1080p, up to 1920x1200.
  • Deep Color, x.v.Color
  • Auto Lip Sync
  • Dolby TrueHD, DT-HD Master Audio
  • 3D over HDMI
  • Audio Returm Channel
Wszystkie kable będą takiej samej długości.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Na pewno będą wyniki ślepego testu, jesteśmy w trakcie organizowania ankiet na inne tematy i mamy małe problemy, także jeszcze nie mogę w 100% potweirdzić reszty.
 

bluray

Banned
To doskonała akcja.
Gratuluję !
Specjalnie dla niej przyjadę.

Będą problemy z:
- ujednoliceniem przekątnych (wiadomo, że na mniejszych lepiej wypada szczegółowość),
- dobór materiału video także będzie sprzyjał jednym a drugim szkodził (judder 24p, biele, czernie),
- warunki doświetlenia jak wyżej,
- sprawnością przedstawicieli producentów w nastawach ekranu.

No i socjotechnika w postaci konstrukcji pytania kierowanego do widowni.

Ar2: a może gratisy forumowe typu plakietki z logo forum ?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Byłem, widziałem, porażka...

Niestety muszę wszystkich nieobecnych poinformować, by wyników tego testu nie brali zbyt poważnie. Nad wyraz duża grupa zwiedzających dokonywała wyboru na zasadzie jak przyszli z prawej strony to wybierali spośród 2-ch ostatnich po lewej, jak z lewej to spośród 2-ch ostatnich po prawej. bo po co się wracać i tracić czas skoro za parking biorą 6 zł za godzinę. Postałem tam dobre 15 min i obserwowałem głosujących. Groteska. Myślę, że ciekawym doświadczeniem byłoby założenie oddzielnych "urn" dla klubowiczów, którzy nie są tam z przypadku i kumają w czym rzecz, od pozostałej masy młodzieży, która przyszła tam głównie dla komputerów (bo to są właściwie targi komputerowe). Ciekawie podświetlenie diodowe pokazała Toshiba (tv bez panelu lcd) i z tego co pamiętam poza nią był jeszcze tylko Hannspree i nasze HDTV. Troszkę głośników i 80 % komputery i pochodne. Szkoda...
 

Onomato

New member
Niestety muszę wszystkich nieobecnych poinformować, by wyników tego testu nie brali zbyt poważnie. Nad wyraz duża grupa zwiedzających dokonywała wyboru na zasadzie jak przyszli z prawej strony to wybierali spośród 2-ch ostatnich po lewej, jak z lewej to spośród 2-ch ostatnich po prawej. bo po co się wracać i tracić czas skoro za parking biorą 6 zł za godzinę. Postałem tam dobre 15 min i obserwowałem głosujących. Groteska. Myślę, że ciekawym doświadczeniem byłoby założenie oddzielnych "urn" dla klubowiczów, którzy nie są tam z przypadku i kumają w czym rzecz, od pozostałej masy młodzieży, która przyszła tam głównie dla komputerów (bo to są właściwie targi komputerowe). Ciekawie podświetlenie diodowe pokazała Toshiba (tv bez panelu lcd) i z tego co pamiętam poza nią był jeszcze tylko Hannspree i nasze HDTV. Troszkę głośników i 80 % komputery i pochodne. Szkoda...
a PHILIPS BYL?
 

bluray

Banned
przeklejam z innego wątku , bo winno być właśnie tu ...

Spędziłem sporo czasu przed linią 8 ekranów.
Wniosek mógł być tylko jeden ;
Z każdą kolejną sceną referencyjnego i wielce zróżnicowanego materiału demo HD (od PIONEERa) zmieniałem typowanie faworyta.
A to oznacza, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie z ankiety.
Dzięki HDTV.COM mogliśmy naocznie stwierdzić, że dyskusje o wyższości obrazu współczesnych ekranów są nieuzasadnione.

Wielkie podziękowania za doskonały event.

ps.:
czytając teraz listę modeli to moje typy:
[1] Philips 9705
[2] Sam C8000
Panas , pewnie drugi od lewej odpadał w przedbiegach. Za ciemny i brak bieli.
Mój wybór to (chyba) nr. 3. Ciekawe co to było.
Może ktoś zrobił fotkę tego szeregu ?
Mój typ był trzeci od prawej.
udzał wzieły:
JVC 46S90
Panas 46G20
Philips 46PFL9705
Samsung 46C8000
Sharp 46LE822
SONY 46HX800
Toshiba 47WL753
Thomson 46FS646
 
Ostatnia edycja:
Do góry