Obalamy mity - Plazma vs LCD - pobór energii

Która technologia pobiera mniej energii:


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To dobre don111!!!
Jeszcze jedna uwaga, żeby te nowe TV wytrzymały te 10 lat....Bo patrząc na te nowe sprzęty RTV to z ich żywotnością cieniutko ( no wiadomo firmom to na rękę niech Kowalski kupuje nowe sprzęty co góra 5 lat przecież my musimy zarabiać).
To nie te czasy jak TV miał pracować ( i pracował) bezawaryjnie 20 lat....
 

KrzysiekA

New member
To ja może wstawię linka z filmem z YouTube. Myślę że jest to wiarygodny sposób przedstawiania wyników testów. Jak się chce to można się ustawić na kilka minut przed miernikiem i robić zdjęcia gdy pomiar wskoczy na maximum. Do tego jeszcze włączyć biały obraz z planszą testową i już mamy pobór mocy około 300 W. Tylko że taki sposób postępowania to zwykły szwindel.
Niestety nie mogę jeszcze zamieszczać linków.
Wpiszcie na Youtube
LG 50PQ6000 energy use

Na filmie plazmo 50 cali pobór w porywach dochodzi do 200 W.
Całkiem nieźle jak na tak dużą plazmę.
Przy 42 calach będzie to pewnie około 150W
 

adamci

New member
Ja jestem zwolennikiem plazmy panasonica ma lepsze kolory od leda.
Starego panasonica 28 cali wyniosłem na strych nie żeby się zepsuł grał 20 lat bez awarii. Teraz mam plazmę txP42gt20e i niczego nie żałuje - będzie grał marka robi swoje. No może trochę mała ta moja plazma. Dziś bym brał 50 cali minimum. A co do oszczędności energii to plazmy będą żarły więcej tego prądu bo to zupełnie inna technologia. A tak na marginesie LCD czy LED właśnie sięgają dna możliwości technologicznych i nic rewolucyjnego w tej technologi nie dodadzą.Oszczędzanie na każdym kroku nie ma sensu !!
Rób zakupy w Biedronce , wymień żarówki, ustaw poziom wody w spłuczce na minimum, używaj antyperspirant pod pachy (rzadsze kąpiele nawet co 72h) nonsens życia codziennego, albo dzień świra.
 

chris33-66

New member
Ja jestem zwolennikiem plazmy panasonica ma lepsze kolory od leda.
Starego panasonica 28 cali wyniosłem na strych nie żeby się zepsuł grał 20 lat bez awarii. Teraz mam plazmę txP42gt20e i niczego nie żałuje - będzie grał marka robi swoje. No może trochę mała ta moja plazma. Dziś bym brał 50 cali minimum. A co do oszczędności energii to plazmy będą żarły więcej tego prądu bo to zupełnie inna technologia. A tak na marginesie LCD czy LED właśnie sięgają dna możliwości technologicznych i nic rewolucyjnego w tej technologi nie dodadzą.Oszczędzanie na każdym kroku nie ma sensu !!
Rób zakupy w Biedronce , wymień żarówki, ustaw poziom wody w spłuczce na minimum, używaj antyperspirant pod pachy (rzadsze kąpiele nawet co 72h) nonsens życia codziennego, albo dzień świra.
---to ze plazma ma lepszy obraz od LEDa to kolejny mit.
 

brun

Member
chris wyskoczyłeś jak Filip z konopii i trafiłeś kulą w płot, bzdur nie wypisuj bo szkoda twojego klikania w klawiaturę, najpierw poczytaj forum
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Moim zdaniem zestawienie pod kątem zestawienie plazm i lcd/led pod kątem zużycia energii i innych aspektów jest jak z kinem domowym opartym na amplitunerze/kolumnach kontra plastikowymi zestawami all in one. W obu przypadkach drugie opcje są energooszczędne, zajmują mniej miejsca i wyglądają nowocześniej. Dodatkowo o wiele lepiej się sprzedają i są bardziej dostępne w sklepach. Niestety nie oznacza to, że są lepsze...
 

mich83

New member
No ok raz pobiera mniej raz więcej prądu mozna to przecierpieć, jednak jak sprawa wygląda z tym nagrzewaniem sie ? Grzejnik w postaci TV latem ?
 
Do góry