ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce - Strefa Czerń .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce - Strefa Czerń .
009_P1190366.JPG

Mit - tylko plazma ma dobrą czerń . Żaden lcd nie ma takiej czerni.

012_P1190760.JPG

Wejście do strefy (zaciemniona cała strefa)

013_P1190733.JPG

Ci którzy wiedzieli stwierdzili że .........

016_P1190815.JPG

Z lewej strony Plazma 46G20 Panasonica,

014_P1190734.JPG

z prawej strony LCD Philips 46PFL9745

015_P1190735.JPG

Plazma Panasonic

016_P1190736.JPG

z prawej LCD Philips

005_P1190778.JPG

Razem Panasonic i Philips

006_P1190779.JPG

zdjęcie z lampą.

007_P1190780.JPG


008_P1190781.JPG

Wygląd strefy wewnątrz

022_P1190796.JPG

drugie wejście (wyjście - jak kto woli).

W teście głosowało 556 osoby (po powtórnym sprawdzeniu głosów).
Wynik 554:2 na korzyść LCD Philipsa.
TV LCD Philips 46PFL9705 został wskazany jako ten który wyraźnie pokazywał lepszą czerń. Wśród głosujących byli też tacy którzy mają Panasonica w domu i nie wierzyli że taka duża różnica czerni jest na korzyść LCD Philipsa.

Mit obalony
.
LCD (Philips 46PFL9705) - ma znacznie lepszą czerń niż dobra plazma (Panasonic 46G20).
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
szkoda że nie porównaliście LCD 46 calowego kosztującego 4 tys... podobna czerń jak na G20 jest również we wszystkich najtańszych plazmach za 1600zł, jaka czerń i jej równomierność jest w tańszych LCD kosztujących tyle samo i o tej samej wielkości ekranu ? ile z nich ma lokalne wygaszanie ?

mit obalony - najtańsza plazma ma jednak gorszą czerń od najdroższego LCD z lokalnym wygaszaniem ;)
 

yahu72

New member
Witam

Trochę dziwny ten test jeżeli mówimy o czerni.
Przecież na PHILIPSie nic nie widać nie dlatego że lepsza czerń tylko że gówniany kontrast .
W panasonic widać jeszcze scenę a na philipsie nic gość tańczący w próżni
(chyba że podłoga czarniejsza niż czerń)
Wg. mnie to obraz(jako całość ) jest ciemniejszy na Philipsie a nie czerń.

Pozdrawiam.

ps Widziałem na własne oczy i oczodoły ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że porównywaliśmy
Sony ex500 jest tańszy od plazmy
I ma lepszą czerń .
Info jest w teście na portalu.
Czarne w Philipsie jest czarne nie szare
Tak wypowiedzili się prawie wszyscy .
Nawet małe dzieci to zauważyły .
"Król jest nagi"
Wynik : Philips 556:2
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
A jak w tym teście wypadła płynność ruchu?;)To też powinno być brane pod uwagę!I dlaczego LG jako patron tych targów nie ''zdążył'' wystawić swojego modelu?!;-)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,podziekowania organizatorom za trud i organizacje targów.Wyniki jakie uzyskano pozwolą podejmować rozsądne decyzje potencjalnym klientom przy kupnie TV,Jeszcze raz dziekujemy.pozdr.
 

kwant

New member
Wybór modeli wydaje się tendencyjny.
9705 to topowy model Philipsa na rynku polskim dopiero od września. Panasonic ma swój model referencyjny V20 już od kilku miesięcy w Polsce. Czemu nie porównywano tych dwóch modeli?
 

yahu72

New member
To że niczego nie widać nie znaczy że jest czarne.
czarny jest ekran jak jest wygaszony a nie obraz
Na obrazie Philipsa brak szczegółów a nazywacie to czernią

à propos małych dzieci ... a dzieci i ryby głosu nie mają ;)

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

z3

New member
Bez reklam
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Oba TV były na ustawieniach z kartonu, wiem bo sprawdzałem. Pokaż palcem który market ma zaciemnioną strefę z identycznymi kablami z identycznym źródłem etc, etc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pkomp

New member
kolego wróć teraz kilka postów wyżej i zobacz co napisałem o ustawieniach z kartonu i dlaczego były różnice a także dlaczego to porównanie nie ma najmniejszego sensu bo o niczym nie dowodzi - tym bardziej że czytając bardzo wiele testów także na tym forum nikt się nigdy philipsem nie zachwycał....

może to da ci do myślenia a jeśli nie to przykro mi że sobie nie radzisz (a tekst był jak najbardziej do ciebie - uraził bo trafił w sedno co po raz kolejny pokazałeś)

argumenty chłopcze!!!! ale sztywne a nie preseciki producenta gdzie w każdym tv jest po kilka!!!a skąd wiesz że akurat któryś z presetów nie jest typowym presetem sklepowym? ha?albo presetem do gier?ha?

i nie wyskakuj o kablach bo to CYFRA i nie robi żadnej różnicy(tylko jakiś oszołom może stwierdzić że tak że 0 nie równa się 0 a 1 nie równa się 1 - już taki jeden był od kolorów)

nazwałbym to krótko - PORÓWNANIE OBRAZU NA TV ZARAZ PO WYJĘCIU Z KARTONU - i tyle - żaden to test a tym bardziej żaden wyznacznik jakości obrazu
być nie musiałem - widzę doskonale różnice na zdjęciu - ślepy wszak nie jestem


to tyle - dalsza dyskusja z tobą i tobie podobnymi nie ma najmniejszego sensu bo nie rozumiecie najprostszych kwestii
 

z3

New member
Bez reklam
Cóż muszę, Cię przeprosić, spojrzałem na Twoje wypowiedzi w innych wątkach i widzę, że obrażanie i poniżanie to Twój sposób na polemikę. Także przepraszam, ale postaram się nie schodzić do Twojego poziomu.

Ustawienie standard to ustawienie standard. Prosiłem aby obsługa stoiska zresetowała ustawienie i stąd wiem, że to był preset odpowiedni.

No jak Ci nie robi różnicy że w sklepie sygnał rozdzielony jest na 100 tv w tym połowa różnymi złączami i kablami to ok.

Każdy mógł na miejscu stanąć z pilotem w ręku. Co tam głosowanie ludzi którzy byli , przecież koledzy niktórzy wszechwiedzący i wszechbędący :D NIE BYLI A WIEDZĄ LEPIEJ CO BYŁO NIŻ CI CO BYLI ot zagadka wszechświata. I co najlepsze lepiej widzi na zdjęciu niż Ci co byli na miejscu
 

pkomp

New member
Ja xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx prosiłem spójrz na POSTY WYŻEJ a nie na inne - zbyt trudne?
Jakie standardowe ustawienie? NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO

DEFAULT - ustawienie fabryczne - a czy w takim trybie TV dobrze wyświetla to kompletnie inna bajka - są też inne tryby często znacznie lepsze.

Naprawdę szkoda czasu na dyskusję xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx nie dochodzą do ciebie najprostsze argumenty.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Przeczytaj cały topik jeszcze raz - a nawet trzy - może zrozumiesz o co nam wszystkim chodzi


ps.zdjęcia wystarczają w zupełności - doskonale widać znacznie lepszą czerń philipsa względem panasonica - wielki plus za matrycę
tylko trzeba umieć analizować nawet tak proste kwestie i bycie na miejscu do niczego nie będzie potrzebne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gie

Member
Bez reklam
A czy w ramach testu porównawczego wyświetlano tylko filmy czy może jakieś statyczne plansze też? Np. takie.

Fachowcem nie jestem ale wydaje mi się że taka plansza pozwoliłaby określić czy tv jest dobrze ustawiony i czy czarny to czarny. Ze zdjęć jednoznacznie wynika że Philips ma piękną czerń tylko coś mało szczegółów na niej widać. No ale to pewnie tylko złudzenie bo przecież te kilkaset osób nie mogło się mylić że czerń może być jeszcze czarniejsza.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
dscf4380a.jpg
Miałem 9705 i czarny rzeczywiście wygląda super w warunkach bez żadnego oświetlenia, jest to czerń absolutna nie widać gdzie jest tv, zero świecenia matrycy, detale w cieniach też widać dobrze, Super wogóle było by już z mniej matową matrycą, bo w dzień to ta czerń jednak traci przez na fakturze, ale w artystycznym aspekcie.


Do pełni szczęscia, by uznać ten tv za perfekcyjnie odzwierciedlający ciemne sceny przy braku oświetlenia, to jednak moją uwagę zwracił pewien szkopuł. Gdy trzeba było odzwierciedlić kolor wpadający już prawie w czerń to jednak ten zbyt mocno jaskrawił, tu się led nie sprawdza i na plazmie 42v20 wyglądało to lepiej.
ImageShack: Host and Share your Photos and Videos - dscf4390r.jpg
Taka scena to dobrze ilustrowała, ciemne fragmenty obrazu (ciemna zieleń) na philipsie dawały zauważalną jaskrawość zaś na v20 było super sprawiając lepsze wrażenie głębi obrazu. Przy warunkach załączenia ambilight na philipsie dopiero też zaczęło być super... ale zawsze jednak :)


hq5xp.jpg
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Panowie - odrzućcie skrajności. ;)

Jako że nie byłem (aż strach pisać...) to zapytam "ekspertów".

Czy też widzieliście efekt przedstawiony na fotkach?

Zdjęcie z 1wszym porównaniem TV ewidentnie uwidacznia brak pewnych detali na obrazie po prawej stronie:
- osoba jest zbyt ciemna (mało detali)
- nie mogę znaleźć zielonej poświaty na podłodze (szok, bo nie po to TV HD się kupuję by mi wycinał coś z obrazu)
- inne fotki tez to potwierdzają.

Więc zamiast "kruszyć kopie" (może tylko zdjęcie przekłamują - choć eksperci o detaliczności dość sporo opisują w swoich testach) zerknijcie na zdjęcie poniżej (szczególnie podłogę po lewej stronie, bo nawet rozjaśniając fotki maksymalnie po prawej stronie tej poświaty nie znajdziecie).

Jak widać - przynajmniej po fotografiach, ten "test" nic nie przybliża (stąd proponuję umiar):
 

Attachments

  • panas_philipsciety.jpg
    panas_philipsciety.jpg
    51,6 KB · Wyś: 110

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
współczuję tym co nie byli. Na kilka tysięcy odwiedzających stoisko 552 zagłosowało. I stwierdzili że czarny jest na Philipsie a szaro czarny na plazmie Panasonica.
Ani jedna osoba nie zagłosowała na Panasonica.
I Tu Zero dyskusji .
Ci Którzy byli oddali głos na czerń Philipsa.
Trzeba być widocznie ślepym żeby tego nie zauważyć.
Z wieloma osobami ( członkami forum) rozmawiałem osobiście. I byli z uznaniem dla czerni Philipsa.

Zdjęcia nie miały na celu pokazać różnicę - więc proszę się nie wysilać i nie analizować ich. Tym razem zdjęcia to tylko relacja z targów , że były takie telewizory i stały obok siebie. I że były w ogóle bo zapewne znajdą się tacy którzy stwierdzą że targów niebyło - bo przecież jak oni nie byli to targów mogło nie być. A wszystko zostało ukartowane przez zgóry zorganizowane siły wywrotowe.
Dziękujemy za obecność i za głosowanie.
 
Do góry