ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce."Ślepy test"-wyniki.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce."Ślepy test"- wyniki.

Po raz pierwszy w Europie postanowiliśmy sprawdzić jaka będzie ocena użytkowników i odwiedzających Targi osób na temat jakości telewizorów, jeśli na ocenę nie będzie wpływać sugestia identyfikacji marki.

007_P1190414.JPG

W związku z powyższym wszystkie modele najważniejszych producentów w Polsce zostały szczelnie oklejone i okryte tak - aby nie można było rozpoznać nawet fragmentu telewizora.

015_P1190890.JPG

Modele po oklejeniu przestawialiśmy kilka razy aby nawet organizatorom
nie było wiadomo który model jest który, dlatego nie są w kolejności liczb.

002_P1190829.JPG

Tak prezentowały się telewizory w trakcie trzech dni głosowania.
Obraz który był podłączony poprzez rozdzielacz sygnału (hdmix8) to twardy dysk Pioneera w jakością obrazu 1080i .

004_P1190777.JPG

Wszystkie modele we wszystkich testach podłączone były przewodami HDMI 1,4 marki SUPRA o jednakowych parametrach

018_P1190792.JPG

( dystrybutor Przewodów SUPRA to BEST AUDIO - wielkie dzięki)

016_P1190790.JPG

Wszystkie modele ustawione są na jednakowych fabrycznych ustawieniach.

A oto jakie telewizory kryły się pod poszczególnymi numerami :
008_P1190415.JPG

- Sony 46HX800 - NR 4

009_P1190416.JPG

- Samsung 46C8000 - NR5

011_P1190418.JPG
- Thomson 46FS 6646 - NR 2

012_P1190419.JPG

- Philips 46PFL 9705 - NR 3

013_P1190420.JPG

- JVC 46 S 90 - NR 8

014_P1190421.JPG

- SHARP 46 LE 925 - NR 7

015_P1190422.JPG

- Panasonic 46VT20 - NR 6

016_P1190423.JPG

- Toshiba 46 WL 768 - NR1

Telewizory dodatkowo ogrodziliśmy w odległości ok. 1 metra aby nikogo nie kusiło zaglądać z góry bądź z boku.
010_P1190393.JPG


011_P1190394.JPG


Odwiedzający otrzymywali gotową kartkę gdzie wpisywali swój nr telefonu lub adres mailowy do kontaktu - oraz imię.
A wśród ośmiu cyfr zakreślić mieli taką - która odpowiadała najlepszej jakości obrazu telewizor.
Czyli wybrać który telewizor gra najlepiej i zaznaczyć to na kartce.

Który ?
011_P1190759.JPG


Były różne opinie i różne koncepcje.
012_P1190395.JPG

Czami w jednej rodzinie czteroosobowej - były cztery różne opinie.

Oddano ważnych 1586 głosów.
Zwycięzcą "Ślepego testu" i to zdecydowanie został model
Philipsa 46PFL 9705. Przypomnę że model ten otrzymał nagrodę główną nagrodę w Plebiscycie Złoty Pixel z tym że w klasie 32 PFL9705.
Nagroda użytkowników hdtv.com.pl .

Wyniki oficjalne głosowania:
1. Philips 46 PFL 9705 (NR3) - 26,4%
2. Samsung 46C 8000 (NR5)- 14,4%
3. Sharp 46LE 925 (NR7)- 14,3%
4. Thomson 46 FS 646 (NR2)- 13,4%
5. JVC 46 S 90 (NR8)- 10,3%
6. Toshiba 46 WL 768 (NR1)- 10,1%
7. Panasonic 46VT20 (NR6) - 7,9%
8. Sony 46HX800 (NR4) - 3,2 %



zgodnie z ustaleniami wśród głosujących we wszystkich testach rozlosujemy telewizor JVC 42 Full Hd - 42R10.
Wyniki głosowania osoby która wygra telewizor - 28.10.2010
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Zaraz po wizycie pisałem na forum:
" czytając teraz listę modeli to moje typy:
[1] Philips 9705
[2] Sam C8000
Panas , pewnie drugi od lewej odpadał w przedbiegach. Za ciemny i brak bieli.
Mój wybór to (chyba) nr. 3. Ciekawe co to było "

Nie bez dumy powiem tak:
Głos oddałem w ankiecie na tv nr 3 - Philips
Krytycznie wypowiedziałem się "w ciemno" na forum o PDP Pansas VT20 - miejsce przedostatnie.
Bardzo, ale to bardzo cieszę się z decyzji ogółu, jako całkowiciee zbieżnej z moimi odczuciami.
No i ten xxxxxxxxx od SONY .... Jak cieszy.

MITY OBALONE !!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
Nie bez dumy powiem tak:
Głos oddałem w ankiecie na tv nr 3 - Philips
Krytycznie wypowiedziałem się "w ciemno" na forum o PDP Pansas VT20 - miejsce przedostatnie.
Bardzo, ale to bardzo cieszę się z decyzji ogółu, jako zbieżnej z moimi odczuciami.
No i ten xxxxxxxx SONY .... Jak cieszy.


jasne, faktycznie wielkim znawcą jesteś... strasznie trudno znaleźć plazmę, wystarczy się przejść od lewej do prawej i zwrócić uwagę na to, który świeci jednakowo pod kątem :)
poza tym nie ostatnie miejsce w takich warunkach dla plazmy to sukces, mimo tych beznadziejnie ciemnych ustawień

a generalnie widząc ustawienia tych wszystkich tv to można by pomyśleć - xxxxxxxxxxxxxxxxx widać że telewizory nie były skalibrowane jednakowo ani nie były optymalnie ustawione wg swoich możliwości np ten xxxxxxxxxxxx od Sony
jak dla mnie to może i wygrał najlepszy tv
xxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bluray

Banned
Pisałem:
" Panas , pewnie drugi od lewej odpadał w przedbiegach. Za ciemny i brak bieli."
Po prostu więce światła bez szkody dla jakości PANASONIC VT 20 nie wydzieli. Biel dyskwalifikuje ten ekran z grona pierwszoligowych ekranów."


Zabiegi firmy PANASONIC są od lat znane, nie tylko w Polsce.
Mam na myśli xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.
Teraz wreszcie spotkała ich wielka i zasłużona kara.
Mit obalowy.

Sprawa druga:
Np. Nagrodzony Phil nie ustępuje PDP kontami.

Sprawa trzecia:
jasne, faktycznie wielkim znawcą jesteś
Dziękuję.
Bardzo niewielu odważyło się napisać opinię przed publikacją wyników. Ja to zrobiłem.

Sprawa czwarta:
Wyjaśnia się także dlaczego plazamy się tak słabo sprzedają.
W expozycji sklepowej nie da się nastawić ich obrazu by konkurowały z LCD.
To wiadomo od zawsze.
Plazmy sprawdzą się dopiero w warunkach całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.
A tak oglądać TV się nie da. Więc jest to technologia o ograniczonej funkcjonalności.
xxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kwant

New member
Mam pytanie do organizatorów:
1/ warunki oświetlenia dla tego testu były zbliżone do oświetlenia sklepowego czy może do warunków domowych (przeciętnych, że nie zaciemnionych to widać) ?
2/ które z ustawień fabrycznych były wybierane, czy dla wszystkich takie same, czy może optymalne dla warunków zastanych
Na tą chwilę nie stawiam się po żadnej stronie. Forum czytam od jakiegoś czasu, żeby być na bieżąco z technologią.
W pytaniach jednak jednoznacznie zmierzam do tego by ustalić czy na takich ustawieniach byśmy użytkowali wszystkie te tv w domach. Może test potwierdza mit (fakt?), że w warunkach sklepowych wygrywają lcd a w domach jest wielkie rozczarowanie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie modele we wszystkich testach podłączone były przewodami HDMI 1,4 marki SUPRA o jednakowych parametrach .
Wszystkie ustawione były na ustawieniach fabrycznych.
Dostaliśmy takie uwagi z fabryki.
To inżynierowe producenta ustawiają parametry w poczuciu że to najlepsze możliwe ustawienie dla ich sprzętu.
Tak też wszystkie model zostały ustawione na ustawieniach fabrycznych w standardzie (normal).

Dywagacje na tematy nie związane z wątkiem będą kasowane. Proszę trzymać się tematu.
 

MarcinCC

Banned
Profesjonalne porównanie to byłaby kalibracja wszystkich ekranów i wyciągnięcie maxa z danego ekranu i porównanie. Ale rozumiem, że zabrakło umiejętności? A tak mamy takie kwiatki jak Sony na końcu czy plazma prawie na końcu. Śmiechowo. Plazma zjadła by każdego LCD przy filmie w nocy swoją naturalnością.

A tutaj jakaś wielka hala i ustawienia standardowe. Bardzo pro + przypadkowi ludzie w nie dużej ilości zapewne mający nie wiele wspólnego ze znajomością TV.

Dobra zabawa ale wniosków to z tego praktycznie żadnych być nie może i nie mogło.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Zaraz po wizycie pisałem na forum:
" czytając teraz listę modeli to moje typy:
[1] Philips 9705
[2] Sam C8000
Panas , pewnie drugi od lewej odpadał w przedbiegach. Za ciemny i brak bieli.
Mój wybór to (chyba) nr. 3. Ciekawe co to było "

Nie bez dumy powiem tak:
Głos oddałem w ankiecie na tv nr 3 - Philips
Krytycznie wypowiedziałem się "w ciemno" na forum o PDP Pansas VT20 - miejsce przedostatnie.
Bardzo, ale to bardzo cieszę się z decyzji ogółu, jako całkowiciee zbieżnej z moimi odczuciami.
No i ten xxxxxxxxx od SONY .... Jak cieszy.

MITY OBALONE !!!

Gratulacje. Dokładnie to samo co ja. Zagłosowałem na 3 z przekonaniem, że to musi być Filipek ale za trochę słabszy uznałem 5 zakładając, że to Sharp lub Tośka (też napisałem to w sobotnim poście) Za 5-ką przemawiały intensywne kolory i jaskrawość (sądziłem, że może żółty subpixel) ale jak już się przekonujemy mają one niewielki wpływ na efekt końcowy.
Co do wszystkich "plazmo i sonofanów" mogę dodać, że owszem, również sugerowałem, że wstępna kalibracja byłaby jednak wskazana, jednak z drugiej strony patrząc, działanie to wpłynęłoby na poprawę osiągów KAŻDEGO egzemplażrza, więc wyniki zapewne niewiele odbiegałyby od obecnych.
Wiem, to boli gdy przez całe życie jest się przekonanym o wyższości swego guru nad innymi, ale pogódźcie się w końcu, że to wasz guru czyni Was jego niewolnikami przy pomocy doskonałej reklamy i marketingu. To kosztuje i to Wy za to płacicie. Może ten test choćby paru z was otworzył oczy? Życzę wam z całego serca, bo dzięki tamu świat stanie się lepszy i Philipsy tańsze...:krol:
 

kapsell

New member
Bez reklam
Profesjonalne porównanie to byłaby kalibracja wszystkich ekranów i wyciągnięcie maxa z danego ekranu i porównanie. Ale rozumiem, że zabrakło umiejętności? A tak mamy takie kwiatki jak Sony na końcu czy plazma prawie na końcu. Śmiechowo. Plazma zjadła by każdego LCD przy filmie w nocy swoją naturalnością.
Albo nie rozumiesz po polsku albo zaslepie cie jakas frustracja.
Ustawione buyy na najlepszych ustawieniach przez samych producentow.


A tutaj jakaś wielka hala i ustawienia standardowe. Bardzo pro + przypadkowi ludzie w nie dużej ilości zapewne mający nie wiele wspólnego ze znajomością TV. .
Ci "przypadkowi ludzie" to konsumenci i wybrali to co widzieli, nie patrzac na marke technologie i inne bzdety ktore mydla oczy takim jak ty. Wybrali taki ekran ktory przedstawialo najlepszy obraz. Rozumiem ze ty nie jestes "przyadkowym człowiekiem" i juz z gory wiedziales ktory tv wygra... zenada...

Dobra zabawa ale wniosków to z tego praktycznie żadnych być nie może i nie mogło.
Wnioski sa jasne i jednoznaczne, szkoda ze nie potrafisz ich wyciagnac, ale to juz twoj problem i twojej frustracji.
 

pkomp

New member
jedziesz kolego na ustawieniach producenta czy sam sobie ustawiasz tv?jedyny wniosek jaki mozna wyciągnąc to taki że inżynierowie philipsa ustawili najlepszy tryb wyświetlania fabrycznie....co nie znaczy że tv prezentuje najlepszy obraz czy ma najlepsza matrycę...
przy okazji w jakich trybach były ustawione te tv?bo jak każdy doskonale wie kazdy tv obecnie ma kilka trybów - normalny ,gry, kino itp......

nie wiem co miał ten test wykazać ale wykazał jedynie amatorkę - to samo mamy w pierwszym lepszym markecie i nie musimy zerkac na producenta sprzetu

kapsell a jakie to wnioski wyciągnąłeś?że philips to najlepszy tv? BUHAHAHAHAHAHH


ps. kiki popraw pierwsze zdanie bo nie sprawdzasz jakości tv tylko parametry obrazu na ustawieniach zaprogramowanych - jakośc tv a parametry obrazu to zupełnie inne kwestie
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
To są wasze opinie i nie będę się sprzeczał,ale nie zapominajcie też o tych co lubią naturalny obraz,a nie sztuczny i przekontrastowany.Miłośnicy prawdziwego KD zawsze wybiorą plazmę i tego nie zmienicie.Ustawienie jednej plazmy pośród samych led też nie miało sensu i racjonalnego osądu technologi.Test jak test,dla większości i tak bez znaczenia.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
kapsell a jakie to wnioski wyciągnąłeś?że philips to najlepszy tv? BUHAHAHAHAHAHH


ps. kiki popraw pierwsze zdanie bo nie sprawdzasz jakości tv tylko parametry obrazu na ustawieniach zaprogramowanych - jakośc tv a parametry obrazu to zupełnie inne kwestie

Czasem człowiek potyka się o prawdę, po czym pręży się i idzie dalej jakby nic się nie stało.
W. Churchill
Dostali oczy by widzieć a nie patrzą, uszy by słyszeć a nie słuchają... bo to lud przekory.
Biblia.
Człowieku opamiętaj się bo ośmieszasz się swoim zacietrzewieniem. Cały świat PRAWDZIWYCH fachowców od 3-ch lat widzi kto robi najlepsze tv, ale ponieważ co dobre nie potrzebuje reklamy, więc do Ciebie jeszcze te fakty nie dotarły. Sony były najlepsze w latach 70-80 po tym gdy Philips (!) sprzedał im patent na trynitrona. Obecnie nie są w stanie odzyskać tamtej pozycji i chyba jeszcze tylko w Polsce znajdują tak zagorzałych obrońców. Plazmy to ślepa uliczka. Byłem pierwszym w Polsce sprzedawcą plazm (jeszcze za 75 k) i nie dziwi mnie, że po wybuchu zainteresowania tą technologią równie szybko ono przycichło. Poza niższą ceną większych formatów, właściwie nic już na jej korzyść nie przemawia. I tu Sony zrobiło właściwy krok wycofując się z tej technologii. Podobnie jak inni, którzy mieli do niej właściwy dystans.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Panowie spokojnie :), każdy ma swój gust jeśli o obraz chodzi i nie ma co uporczywie przekonywać, stawiać definitywnych opinii że jedno jest super a drugie be. Po co ta wojna na LCD I PDP, miejcie trochę luzu, jeśli jakaś technologia was nie przekonuje, w rzeczywistości to obie maja tyle samo zalet co i plusów.

Ankieta pokazała tylko co wybiera standardowy człowiek w sklepie, i jest odpowiedzią na to czemu lcd tak dobrze się sprzedają. W sklepie liczy się kontrastowość i oczoszok, w domu już tak koniecznie nie jest. Ja miałem ostatnio u siebie na dokładne testy 9705, V20, Sharp810 także myślę że mogę mieć swoje 3 grosze do wtrącenia. Zostałem przy sharpie z uwagi na połączenie zalet plazmy i pdp, intensywne barwy, ekstremalnie głęboka czerń w warunkach oświetlenia i kolory w super realnych barwach, dobra biel a przy tym jakość gier i dobrze nagranego HD.

Ale jednak uważam że to co piszecie o plazmie jest nie fair, nie na darmo recenzenci się nią zachwycają i z moich testów wynikło iż faktycznie obraz jest wybitny, genialne odzwierciedlenie kolorów, IDEALNA ostrość w ruchu obrazu. Powiem nawet tak, gdybym kupił tv wyłącznie do filmów to został bym przy plazme, wybrałem jednak kierunek na gry i zostałem przy 810 który tez przy okazji świetnie radzi sobie z filmami po podłączeniu lepszego sprzętu. Co do 9705 to ten tv przyznam na tych przedstawionych zdj robi dobre wrażenie. Po dokładnych testach w domu wiem jednak ze wrażenie NA MNIE zrobił jedynie czernią po zgaszonym świetle.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Bucek nie wiem skąd masz jeszcze te dopalacze ale schowaj je dobrze bo jak służby przeczytają Twój post to Cię znajdą.
Czy zauważyłeś jakiś profesjonalny tv w tym teście? Porównywano spośród tego co było. Jakby postawiono coś profesjonalnego, może i wygrałoby a może nie... Profesjonalne sprzęty zazwyczaj charakteryzują się kilkoma cechami przydatnymi w pracy zawodowej, lecz jednocześnie są okrojone z wielu funkcji, które mogą przydać się zwykłym użytkownikom. Skąd ich wielokrotnie wyższe ceny ? Nie dlatego, że są lepsze, lecz ich koszt produkcji w tak małych ilościach jest jednostkowo większy. Czy wg Ciebie ciężarówka Volvo jest lepszym samochodem od S80 ? Wszak kosztuje parę razy więcej... Gdybyś jednak zadał sobie trochę trudu to zauważyłbyś jakie możliwości temperaturowe prezentuje Filipek i dlaczego nie tylko przez masy ale i profesjonalistów został uznany za najlepszy.
 

NickSon

Member
Panowie to nie ma sensu walczyć z z kilkoma frustratami którzy próbuja zaklinać rzeczywistość. To mi troche przypomina plecienie głupot przez "kapłanów" PISu.
Im nie przetłumaczysz tv z czołówki wygrywają i w ocenach rynkowych/testach i ślepym teście a oni czepiają się i próbują podwazać wyniki...
Jasne oczywiście sprawa kalibracji jest do dyskusji ale i do ustawień fabrycznych i recznej kalibracji można się przyczepić więc chyba dobrze ze zostały nastawy fabryczne. Zaraz by się odezwały głosy ze Philips czy Samsung jest najdrozszy ma najbardziej zawansowane nastawy obrazu i by krzyczeli że te tv można było dopieścić a inne juz mniej i dlaczego nie było ustawień fabrycznych....

Zasmucił mnie bral tv LG le8500 czy lx9500 mysle ze były by w czołówce. Konfrontacja tych modeli z samsungiem pomogła by mi w wyborze przyszłego tv.
Philips wygrał zdecydowanie Teraz jestem posaidaczem mistrzowskiego PFL9603 i niestety nie stać mnie na 9705 więc najprawdopodobniej do konca roku zaczaje się na Samsunga.

Zaciekawił mnie ten Thompson co to za wynalazek?:) Z tego co widze to dość tani tv Testował ktoś ten model?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
brodacz przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo widac nic nie zrozumiałeś....

te porównanie o niczym nie swiadczy prócz tego kto zrobił lepiej "kopiący" preset - wiem 3/4 ludzi na tej podstawie wybiera tv do domu....ale to nie świadczy o tym który tv jest lepszy
więc xxxxxxxxxxxx - idź lepiej xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Szkoda, że nie byłeś i nie widziałeś. Preset Filipka był tragiczny. Czerń nie była taka jaką potrafi mieć. Perfect Pixel ustawiony co najwyżej na średni a może i niżej. Podświetlenie zbyt mocne (przez to siadł kontrast) a mimo to wygrał. Czy uważasz, że inni producenci nie chcą by ich produkty dobrze wyglądały w sklepach ? Czyżby zamierzali je sprzedawać wyłącznie w firmowych salonach ? Zapewniam Cię, że inni wyciągnęli ze swoich produktów tyle, ile byli w stanie. A że nie byli w stanie wyciągnąć wiele, pokazują powyższe wyniki.
 
Do góry