Obalamy mity - Plazma vs LCD - input lag

Która technologia ma mniejszy intput lag:


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

pejotpe

New member
Bez reklam
Input lag to opóźnienie wprowadzane przez elektronikę obrabiającą obraz, zatem przy podobnych tv opóźnienia będą podobne - plazma ma dużo lepszy czas reakcji matrycy (0,001 vs. 5-10ms RZECZYWISTE w LCD, o 2ms można zapomnieć).
Input lag odpowiada za opóźnioną reakcję w grach (w filmach nieodczuwalne), czas reakcji matrycy ma wpływ na rozmycie przy szybkim ruchu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Założę się, że większość posiadaczy Sony potwierdzi, że w jego telewizorku nie występuje i nigdy nie występowało żadne smużenie. Ani kąty, artefakty itp. Sony zawsze "de best".
 

bluray

Banned
InputLag - dramatyczna cecha elektroniki obsługującej ekrany PDP/LCD.
Jestem muzykiem i załamałem się kiedy zobaczyłem w akcji GuiraHero.
Zwłaszcza drumset (perkusja).
Uderzenie w pad ma być odwzorowane w warstwie audio oraz video "w punkt".
Sam rozmiar opóźnienie nie mna znaczenia bo eliminuje każde opóźnienie eliminuje każdy ekran na dzień dobry.
Powinien być tryb [no lag] jeśli możliwy.
Żal mi miłóśników GuitarHero orz Rock Band.
Idea znakomita. Może na CRT to idzie ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Uderzenie w pad ma być odwzorowane w warstwie audio oraz video "w punkt".
Sam rozmiar opóźnienie nie mna znaczenia bo eliminuje każde opóźnienie eliminuje każdy ekran na dzień dobry.
Nie da się. Rejestracja zdarzenia (np. wciśnięcie przycisku w padzie) to zawsze kwestia minimum ramki (przy 50 fps bedzie to 20ms) i to nie licząc opóźnienia z tv (kolejne 20-30ms przy włączonych ulepszaczach)...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie ma takiego stwierdzenia. Podane są Input Lag każdego z testowanych telewizorów i na to trzeba zwracać uwagę.
 
Do góry