Obalamy mity - Plazma vs LCD - pobór energii

Która technologia pobiera mniej energii:


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wiele osób mówi że...

Przyjdź na targi i sprawdź jakie są różnice w poborze mocy.
 

GrekBey

New member
LCD z podswietleniem LED

Najmniej energii powinien pobierac LCD z podswietleniem LED oraz odpowiednio uruchomionymi trybami oszczednosci energii.
 

lukaszalbert

New member
No nie wiem. Wszystko zależy jaki model. Nowe plazmy w trybie oszczędności też nisko schodzą ;]

Nie stety mnie na targach nie będzie. 6h jazdy pociągiem mi się nie widzi ;]
 

arturos1970

New member
Bez reklam
kolego Rogaczek,napewno wszystkich cieszy Twoje zadowolenie,ale to nie watek panasonica,zamiast sie chwalic obrazem podaj konkrety,zmierz pobor czy cos,sam jestem ciekaw wyniku,ja robilem pomiary dwuch 42calowych plazm w obu srednia wyniosla okolo170W.podobne pomiary zrobilem na 55calowym c650 i wyszlo 160W
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
z własnego doświadczenia wiem,ze lcd bierze mniej i to znacznie mniej niż plazma.

a później Kolega napisał :
"....ja robiłem pomiary dwóch 42calowych plazm w obu średnia wyniosła okolo170W.podobne pomiary zrobiłem na 55calowym c650 i wyszło 160W"

Oczywiście ekran LCD dużo większy, ale mimo to różnica nie jest porażająca jak to miało wynikać z pierwszego postu.

Po dokonaniu pomiarów mojej 42 calowej plazmy średnie zużycie wyszło podobne jak u Kolegi czyli 160-170W - czyli wcale nie tak dużo. A to już nie najnowszy model....
 

arturos1970

New member
Bez reklam
a później Kolega napisał :
"....ja robiłem pomiary dwóch 42calowych plazm w obu średnia wyniosła okolo170W.podobne pomiary zrobiłem na 55calowym c650 i wyszło 160W"

Oczywiście ekran LCD dużo większy, ale mimo to różnica nie jest porażająca jak to miało wynikać z pierwszego postu.

Po dokonaniu pomiarów mojej 42 calowej plazmy średnie zużycie wyszło podobne jak u Kolegi czyli 160-170W - czyli wcale nie tak dużo. A to już nie najnowszy model....[/QU
42 cale bierze wiecej niz 55,czego tu nie rozumiesz?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie rozumiem tej znacznej różnicy z pierwszego postu.
Miała być duża a wyszło około 10W nawet przy znacznej różnicy wielkości ekranów te 10W to nie dużo!
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Nie rozumiem tej znacznej różnicy z pierwszego postu.
Miała być duża a wyszło około 10W nawet przy znacznej różnicy wielkości ekranów te 10W to nie dużo!
w pierwszym poscie o wymiarach nie wspominalem,porownaj sobie 50 calowa plazme full hd i jej pobor pradu wtedy zrozumiesz,a zreszta co Ci bede tlumaczyl,nie ja place Twoje rachunki:p
 

kertis

New member
Nie mam możliwości uczestnictwa, ale mam pytanie o sposób testowania? Bo jeśli nie jest to tak, że mamy przynajmniej po 5 odbiorników sparowanych po tej samej przekątnej, ustawionych kolorymetrem tak, aby dawały obraz o tych samych parametrach i wyświetlających przynajmniej przez dobę te samo źródło (najlepiej jakąś tv) to taki test można sobie w buty wsadzić. Da się wysterować i jeden i drugi typ odbiornika, aby dawały max lub min pobór energii.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie no ja to rozumiem tak, że dokonujemy pomiarów w warunkach w jakich na co dzień oglądamy tak jak kolega pisze jakiś program TV.
Dokonywanie ustawień specjalnie pod pomiar mija się z celem i jest niewiarygodne. Można wynik zmanipulować.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wszystkie tv planujemy ustawić w tym samym trybie i będą korzystały z tego samego źródła, którym będzie najprawdopodobniej konsola do gier.
 

Gie

Member
Bez reklam
Jeśli byłaby możliwość to zróbcie porównanie plazm tej samej serii ale różnych wielkości. I może jako ciekawostkę przetestujcie, porównajcie jakąś plazmę sprzed 2, 3 lub 4 lat.
 

pkomp

New member
w tym samym trybie czyli?
tryb trybowi nierówny dlatego to co proponował kolega wyżej czyli ustawienie identycznych warunków wyswietlania ma sens dla dokładności pomiaru

marciniozo juz manipulujesz - zważ że proste fabryczne tryby nie są jednakowe dla każdego tv - jeden będzie miał za jasny obraz drugi za ciemny itp
pomijam juz twoje liczenie że 10 wat to nie duzo - owszem ale 42 cale a 50 to różnica ogromna i gdyby porównać te same wielkości to spokojnie wyniosłaby z 60 wat
 

Horhe Ortega

New member
Moim zdaniem porównywanie na ust. fabrycznych to błąd.Łatwo zmanipulować wyniki.Przykładowo fan plazmy weźmie Panasa na standardowych ustawieniach (na których poziom jasności jest dramatycznie niski) i puści najchętniej jakiś thriller w mrocznej scenerii.Okazuje się że ta sama plazma po kalibracji pobiera więcej energii (podczas gdy LCD-ki po tym zabiegu-mniej).Do tego ostateczny osiągany poziom jasności jest i tak wyższy w LCD-ku.Wiadomo że zarówno jakość obrazu jak i pobór wypadałoby porównywać po kalibracji i na różnorodnym materiale.Lub wręcz nie porównywać Plazma /LCD-tylko obserwować postęp energoszczędności plazm.Kiedy w naszym uznaniu zbliżą się do LCD na tyle blisko , aby ten aspekt już przestał mieć dla nas jakiekolwiek znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
na tym filmie widac ze plazma pobiera mniej pradu niz lcd. plazma to bardziej ekonomiczny telewizor bo pobor pradu jest zmienny.nie trzeba chodzic na targi
YouTube - LCD vs Plasma TV Power Consumption by FullHD.gr
nowa plazma LG hd ready moze smialo konkurowc z led, mam na mysli oczywiscie pobor pradu . wlaczona funkcja eco w 42PJ350 to pobor pradu ponizej 100 wat
na tym filmie jesli ustawimy wyzsza rozdzielczosc 720p to widac wyraznie ze wiecej szczegolow jest w plazmie.
http://www.youtube.com/watch?v=--b9Emk3-kQ&feature=related
wszystko wyglada lepiej, np rusztowanie, wiezowce(wiezowce, prosze zwrocic uwage na drugi plan) drzewa. a lcd jedna wielka plama i zanik szczegolow:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry