Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

OLEDJaki Oled wybrać? Opinie, testy na temat OLED TV. Wrażenia z użytkowania, etc.

Wróć HDforum > Video > OLED > Telewizor lg słabe wifi łapię
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Apr 2022
14-05-2022, 13:07
Domyślnie Telewizor lg słabe wifi łapię

Mam lgup8003lr i mam problem z wifi mianowicie mialem bardzo słaby zasieg w pokoju i kupiłem wzmacniacz, który się sprawdził i zasięg jest full ale telewizor ma dalej slabiutka prędkość.Wykrywa wzmacniacz i pokazuje,że jest maks zasieg a na speed tescie tylko 1m. Jaka może być przyczyna,czy coś w ustawieniach.
Odpowiedź z Cytatem
matrix266 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
14-05-2022, 13:18
Domyślnie

Tak działają wzmacniacze (prawidłowa nazwa repeater) . "Wzmacniacz" wbrew nazwy nie wzmacnia w dosłownym sensie sygnału. Odbiera wyznaczony kanał WiFi, tworzy nową sieć i rozsyła ją na nowo z pełną mocą na tym samym kanale. Z tego powodu powstają dwa duże problemy:
- wzmacniacz nie zwiększa "szybkości" internetu. Jeśli sam jest na granicy zasięgu i odbierane przez niego WiFi pozwala mu uzyskać prędkość jedynie 1 Mbps, to rozsyłana przez niego sieć też będzie miała 1Mbps. Jak widzisz, pomimo mocnego sygnału z repeatera prędkość neta się nie mogła zwiększyć.
- utworzona przez "wzmacniacz" sieć jest rozsyłana na tym samym kanale co sieć źródłowa (wzmacniacze mają jedno radio) co powoduje zwiększenie zakłóceń i obniżenie zasięgu routera/AP źródlowego.

Jak więc sam widzisz, wzmacniacze robią więcej szkody jak pożytku a jedyny sens ich stosowania to instalacja w połowie drogi sygnału WiFi, między routerem/AP żródlowym a urządzeniem końcowym, które jest na granicy zasięgu. O ile może to poprawić zasięg urządzenia najdalej oddalonego, to i tak ucierpią na tym wszystkie urządzenia będące w zasięgu routera/AP źródłowego (2 sieci na tym samym kanale wzajemnie się zakłócają i tym samym pogarszają sobie wzajemnie odbiór, czyli prędkość neta).

W praktyce, na każdym forum sieciowym usłyszysz, że repeaterów się nie stosuje. Że to samo zło i jest w tym dużo racji. Są dużo lepsze rozwiązania jak kabel, dodatkowy AP, czy chociażby urządzenia PowerLine, które "przesyłają" net instalacją elektryczną, która przecież jest w każdym domu.
Mi BOX S,
Raspberry Pi 3B

Ostatnio edytowane przez kola01 ; 14-05-2022 o 13:33
Odpowiedź z Cytatem
kola01 jest offline
Junior Member

14-05-2022, 14:07
Domyślnie

Cytat:
Napisał kola01 Zobacz post
Tak działają wzmacniacze (prawidłowa nazwa repeater) . "Wzmacniacz" wbrew nazwy nie wzmacnia w dosłownym sensie sygnału. Odbiera wyznaczony kanał WiFi, tworzy nową sieć i rozsyła ją na nowo z pełną mocą na tym samym kanale. Z tego powodu powstają dwa duże problemy:
- wzmacniacz nie zwiększa "szybkości" internetu. Jeśli sam jest na granicy zasięgu i odbierane przez niego WiFi pozwala mu uzyskać prędkość jedynie 1 Mbps, to rozsyłana przez niego sieć też będzie miała 1Mbps. Jak widzisz, pomimo mocnego sygnału z repeatera prędkość neta się nie mogła zwiększyć.
- utworzona przez "wzmacniacz" sieć jest rozsyłana na tym samym kanale co sieć źródłowa (wzmacniacze mają jedno radio) co powoduje zwiększenie zakłóceń i obniżenie zasięgu routera/AP źródlowego.

Jak więc sam widzisz, wzmacniacze robią więcej szkody jak pożytku a jedyny sens ich stosowania to instalacja w połowie drogi sygnału WiFi, między routerem/AP żródlowym a urządzeniem końcowym, które jest na granicy zasięgu. O ile może to poprawić zasięg urządzenia najdalej oddalonego, to i tak ucierpią na tym wszystkie urządzenia będące w zasięgu routera/AP źródłowego (2 sieci na tym samym kanale wzajemnie się zakłócają i tym samym pogarszają sobie wzajemnie odbiór, czyli prędkość neta).

W praktyce, na każdym forum sieciowym usłyszysz, że repeaterów się nie stosuje. Że to samo zło i jest w tym dużo racji. Są dużo lepsze rozwiązania jak kabel, dodatkowy AP, czy chociażby urządzenia PowerLine, które "przesyłają" net instalacją elektryczną, która przecież jest w każdym domu.
Ale wszystkie komórki i laptopy zwiekszyly prędkość wiec chyba się mylisz. Tylko telewizor nie a tam gdzie było 5m ma komórce to teraz jest 10 wiec jak wzmacniacz nie poprawia predkosci?
Odpowiedź z Cytatem
matrix266 jest offline
reklama

Junior Member

Meldunek: May 2022
14-05-2022, 14:22
Domyślnie

Też uważam inaczej mam w salonie główny ruter i repeater na korytarzu prowadzących do innych pomieszczeń, dzięki temu zasięg i prędkość znacznie się poprawiła przykładowo
12mbs na 160-180 po WiFi w salonie mam około 300 mbs po WiFi, więc uważam że gra warta świeczki.
Odpowiedź z Cytatem
Katar10 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2007
Wczoraj, 18:00
Domyślnie

Cytat:
Napisał matrix266 Zobacz post
Ale wszystkie komórki i laptopy zwiekszyly prędkość wiec chyba się mylisz. Tylko telewizor nie a tam gdzie było 5m ma komórce to teraz jest 10 wiec jak wzmacniacz nie poprawia predkosci?
Skoro "wzmacniacz" (prawidłowa nazwa repeater, czyli powtarzacz) zainstalowany na granicy zasięgu, odbiera sieć źródłową z prędkością przykładowo 1 Mbps, to rozsyłana przez niego nowa sieć tez będzie miała max taką prędkość, czyli 1 Mbps, pomimo pełnej mocy sygnału. Tego chyba tłumaczyć nie trzeba, prawda? Repeatery nie wzmacniają sygnału w dosłownym tego słowa znaczeniu. To takie routery nadawczo-odbiorcze.
Jak już napisałem wcześniej, użycie repeatera to najgorsze możliwe rozwiązanie.

Tu masz coś na ten temat:
https://forum.pclab.pl/topic/1294853...ernet-z-netii/

lub tu:
https://forum.pclab.pl/topic/1350766...ap-i-repeater/
Mi BOX S,
Raspberry Pi 3B

Ostatnio edytowane przez kola01 ; Wczoraj o 18:04
Odpowiedź z Cytatem
kola01 jest offline
Junior Member

Meldunek: May 2022
Wczoraj, 18:34
Domyślnie

Może i tak , co nie zmienia faktu że posiadam ruter Archer AC 10 po WiFi w pobliżu mam odczyt około 300mb w dalszych pomieszczeniach było około 30mb po WiFi
dokupiłem repater Re- 450 uzyskuje około 180mb czyli jest poprawa.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Telewizor lg słabe wifi łapię-screenshot_20220515-183303_speed-test.jpg   Telewizor lg słabe wifi łapię-screenshot_20220515-183416_speed-test.jpg  
Odpowiedź z Cytatem
Katar10 jest offline
Junior Member

Wczoraj, 21:25
Domyślnie

Cytat:
Napisał kola01 Zobacz post
Skoro "wzmacniacz" (prawidłowa nazwa repeater, czyli powtarzacz) zainstalowany na granicy zasięgu, odbiera sieć źródłową z prędkością przykładowo 1 Mbps, to rozsyłana przez niego nowa sieć tez będzie miała max taką prędkość, czyli 1 Mbps, pomimo pełnej mocy sygnału. Tego chyba tłumaczyć nie trzeba, prawda? Repeatery nie wzmacniają sygnału w dosłownym tego słowa znaczeniu. To takie routery nadawczo-odbiorcze.
Jak już napisałem wcześniej, użycie repeatera to najgorsze możliwe rozwiązanie.

Tu masz coś na ten temat:
https://forum.pclab.pl/topic/1294853...ernet-z-netii/

lub tu:
https://forum.pclab.pl/topic/1350766...ap-i-repeater/
To jakim cudem teraz w pokoju jak sie łącze z wzmacniaczem to mam full zasieg i predkosc a jak go wyl, to ledwo co.?Jakieś cuda?
Odpowiedź z Cytatem
matrix266 jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania