Telewizor lg słabe wifi łapię

matrix266

New member
Mam lgup8003lr i mam problem z wifi mianowicie mialem bardzo słaby zasieg w pokoju i kupiłem wzmacniacz, który się sprawdził i zasięg jest full ale telewizor ma dalej slabiutka prędkość.Wykrywa wzmacniacz i pokazuje,że jest maks zasieg a na speed tescie tylko 1m. Jaka może być przyczyna,czy coś w ustawieniach.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak działają wzmacniacze (prawidłowa nazwa repeater) . "Wzmacniacz" wbrew nazwy nie wzmacnia w dosłownym sensie sygnału. Odbiera wyznaczony kanał WiFi, tworzy nową sieć i rozsyła ją na nowo z pełną mocą na tym samym kanale. Z tego powodu powstają dwa duże problemy:
- wzmacniacz nie zwiększa "szybkości" internetu. Jeśli sam jest na granicy zasięgu i odbierane przez niego WiFi pozwala mu uzyskać prędkość jedynie 1 Mbps, to rozsyłana przez niego sieć też będzie miała 1Mbps. Jak widzisz, pomimo mocnego sygnału z repeatera prędkość neta się nie mogła zwiększyć.
- utworzona przez "wzmacniacz" sieć jest rozsyłana na tym samym kanale co sieć źródłowa (wzmacniacze mają jedno radio) co powoduje zwiększenie zakłóceń i obniżenie zasięgu routera/AP źródlowego.

Jak więc sam widzisz, wzmacniacze robią więcej szkody jak pożytku a jedyny sens ich stosowania to instalacja w połowie drogi sygnału WiFi, między routerem/AP żródlowym a urządzeniem końcowym, które jest na granicy zasięgu. O ile może to poprawić zasięg urządzenia najdalej oddalonego, to i tak ucierpią na tym wszystkie urządzenia będące w zasięgu routera/AP źródłowego (2 sieci na tym samym kanale wzajemnie się zakłócają i tym samym pogarszają sobie wzajemnie odbiór, czyli prędkość neta).

W praktyce, na każdym forum sieciowym usłyszysz, że repeaterów się nie stosuje. Że to samo zło i jest w tym dużo racji. Są dużo lepsze rozwiązania jak kabel, dodatkowy AP, czy chociażby urządzenia PowerLine, które "przesyłają" net instalacją elektryczną, która przecież jest w każdym domu.
 
Ostatnia edycja:

matrix266

New member
Tak działają wzmacniacze (prawidłowa nazwa repeater) . "Wzmacniacz" wbrew nazwy nie wzmacnia w dosłownym sensie sygnału. Odbiera wyznaczony kanał WiFi, tworzy nową sieć i rozsyła ją na nowo z pełną mocą na tym samym kanale. Z tego powodu powstają dwa duże problemy:
- wzmacniacz nie zwiększa "szybkości" internetu. Jeśli sam jest na granicy zasięgu i odbierane przez niego WiFi pozwala mu uzyskać prędkość jedynie 1 Mbps, to rozsyłana przez niego sieć też będzie miała 1Mbps. Jak widzisz, pomimo mocnego sygnału z repeatera prędkość neta się nie mogła zwiększyć.
- utworzona przez "wzmacniacz" sieć jest rozsyłana na tym samym kanale co sieć źródłowa (wzmacniacze mają jedno radio) co powoduje zwiększenie zakłóceń i obniżenie zasięgu routera/AP źródlowego.

Jak więc sam widzisz, wzmacniacze robią więcej szkody jak pożytku a jedyny sens ich stosowania to instalacja w połowie drogi sygnału WiFi, między routerem/AP żródlowym a urządzeniem końcowym, które jest na granicy zasięgu. O ile może to poprawić zasięg urządzenia najdalej oddalonego, to i tak ucierpią na tym wszystkie urządzenia będące w zasięgu routera/AP źródłowego (2 sieci na tym samym kanale wzajemnie się zakłócają i tym samym pogarszają sobie wzajemnie odbiór, czyli prędkość neta).

W praktyce, na każdym forum sieciowym usłyszysz, że repeaterów się nie stosuje. Że to samo zło i jest w tym dużo racji. Są dużo lepsze rozwiązania jak kabel, dodatkowy AP, czy chociażby urządzenia PowerLine, które "przesyłają" net instalacją elektryczną, która przecież jest w każdym domu.

Ale wszystkie komórki i laptopy zwiekszyly prędkość wiec chyba się mylisz. Tylko telewizor nie a tam gdzie było 5m ma komórce to teraz jest 10 wiec jak wzmacniacz nie poprawia predkosci?
 

Katar10

Member
Też uważam inaczej mam w salonie główny ruter i repeater na korytarzu prowadzących do innych pomieszczeń, dzięki temu zasięg i prędkość znacznie się poprawiła przykładowo
12mbs na 160-180 po WiFi w salonie mam około 300 mbs po WiFi, więc uważam że gra warta świeczki.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ale wszystkie komórki i laptopy zwiekszyly prędkość wiec chyba się mylisz. Tylko telewizor nie a tam gdzie było 5m ma komórce to teraz jest 10 wiec jak wzmacniacz nie poprawia predkosci?

Skoro "wzmacniacz" (prawidłowa nazwa repeater, czyli powtarzacz) zainstalowany na granicy zasięgu, odbiera sieć źródłową z prędkością przykładowo 1 Mbps, to rozsyłana przez niego nowa sieć tez będzie miała max taką prędkość, czyli 1 Mbps, pomimo pełnej mocy sygnału. Tego chyba tłumaczyć nie trzeba, prawda? Repeatery nie wzmacniają sygnału w dosłownym tego słowa znaczeniu. To takie routery nadawczo-odbiorcze.
Jak już napisałem wcześniej, użycie repeatera to najgorsze możliwe rozwiązanie.

Tu masz coś na ten temat:
https://forum.pclab.pl/topic/1294853-jaki-repeater-wifi-kupic-internet-z-netii/

lub tu:
https://forum.pclab.pl/topic/1350766-potrzebuję-dwa-urządzenia-ap-i-repeater/
 
Ostatnia edycja:

Katar10

Member
Może i tak , co nie zmienia faktu że posiadam ruter Archer AC 10 po WiFi w pobliżu mam odczyt około 300mb w dalszych pomieszczeniach było około 30mb po WiFi
dokupiłem repater Re- 450 uzyskuje około 180mb czyli jest poprawa.
 

Attachments

  • Screenshot_20220515-183303_Speed Test.jpg
    Screenshot_20220515-183303_Speed Test.jpg
    233,2 KB · Wyś: 8
  • Screenshot_20220515-183416_Speed Test.jpg
    Screenshot_20220515-183416_Speed Test.jpg
    228,2 KB · Wyś: 19

matrix266

New member
Skoro "wzmacniacz" (prawidłowa nazwa repeater, czyli powtarzacz) zainstalowany na granicy zasięgu, odbiera sieć źródłową z prędkością przykładowo 1 Mbps, to rozsyłana przez niego nowa sieć tez będzie miała max taką prędkość, czyli 1 Mbps, pomimo pełnej mocy sygnału. Tego chyba tłumaczyć nie trzeba, prawda? Repeatery nie wzmacniają sygnału w dosłownym tego słowa znaczeniu. To takie routery nadawczo-odbiorcze.
Jak już napisałem wcześniej, użycie repeatera to najgorsze możliwe rozwiązanie.

Tu masz coś na ten temat:
https://forum.pclab.pl/topic/1294853-jaki-repeater-wifi-kupic-internet-z-netii/

lub tu:
https://forum.pclab.pl/topic/1350766-potrzebuję-dwa-urządzenia-ap-i-repeater/
To jakim cudem teraz w pokoju jak sie łącze z wzmacniaczem to mam full zasieg i predkosc a jak go wyl, to ledwo co.?Jakieś cuda?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Przeciez napisałeś, że masz full zasięg (rozumiem, że chodzi o max. poziom stgnału) ale prędkość tylko 1Mbps.
Poza tym, to co napisałem wcześniej, to nie jakieś moje wydumane "widzi mi się", tylko powszechna wiedza. Jak przeanalizujesz, jak działa repeater, to dojdziesz do takich samych wniosków.
Jeszcze raz dodam: jedyny sens montażu repeatera, to miejsce w ok połowie drogi sygnału WiFi. Wtedy ma to jakiś mały sens a sytuacja, kiedy z repeatera masz max sygnał a małą prędkość oznacza, że repeater jest na granicy zasięgu (stąd 1 Mbps). Oczywistym jest, że nowo rozesłana przez niego nowa sieć w jego okolicy ma mocny "nowy" poziom sygnału ale jest to WiFi o prędkości 1 Mbps. To są proste prawa fizyki + zasada działania repeatera. Oczywistym jest też to, że skoro mamy 2 sieci WiFi na tym samym kanale, to one się wzajemnie zakłócają czyli wzajemnie obniżają transfer. Stąd dużą wada stosowania repeaterów. Na forum sieciowym każdy Ci powie: repeaterów należy unikać jak tylko się da. To samo zło. One nie wzmacniają sygnału WiFi, tak jak to się niektórym wydaje. Koniec. Kropka.
Do dalszych informacji odsyłam np. na forum PCLAB: https://forum.pclab.pl/forum/121-Sieci-i-komunikacja/
W szczególności polecam wypowiedzi kolegi "Qwinto", który wszystkie kwestie sieciowe ma małym palcu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry