Nowy Oled - pomoc w wyborze

nabiał

New member
Witam.

Chciałbym prosić o pomoc przy wyborze TV

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
~20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
~3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? -
Kanapa na wprost, rzadziej będzie oglądane z boku, ale dobrze, żeby pod kątem też ładnie
wyglądało
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
1 duże okno, od 12 w południe słońce cały czas w salonie
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
Samsung C6500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Jak najlepsza jakość obrazu oraz jeżeli to możliwe to, aby głośniki w tym tv też nie były najgorsze
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )
4K z platform oraz konsola ps5
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?
PS5, dekoder ultrabox z Canal+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
~8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
seriale i filmy, rzadziej sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?
Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
20-30%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
różnie
17. Preferencje co do wielkości?
65 cali tylko wchodzi w grę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Zły obraz i dźwięk, który "idzie" w stronę ściany
19. Preferencje co do marki ?
LG i Philips, bo inne to już droższe
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
około 6,5k, no chyba, że np do 7k będzię duże rożnica w jakości

Generalnie szukałem już tv i w tym momencie z tego co widzę do wyboru mam:
LG C1 ~ 6500-6700zl
LG B1 ~ 5400 zł
Philips 706 ~ normalnie około 6500, teraz 5300 w promocji
Jeszcze oprócz tego oglądałem modele Philips 806 i 856 ale to jednak trochę musiałbym dołożyć pytanie tylko czy warto.

Z góry dziękuję za pomoc i jestem otwarty na inne propozycje. Pozdrawiam
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
706 ma bardzo dobre opinie jakość- cena jak nie zależy Tobie na 4 stronnym ambi i polocie z mikrofonem , nieco słabszej jasności matrycy bierz 706.
 

nabiał

New member
o ile 4stronny ambi i funkcje głosowe to są rzeczy bez których mogę przeżyć, to jednak wolałbym, żeby ten obraz jednak był jak najlepszy... a porownanie lg B1 z Philipsem 706 jak wypada jeżeli chodzi o obraz? i czy może orientuje się ktoś czy naprawdę pod kątem dźwięku lepsze są philipsy? (
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że warto dopłacić do 806.
Masz i tak specjalną ofertę dla niebieskich członków forum i to dodatkowo z pakietem gratisów.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
o ile 4stronny ambi i funkcje głosowe to są rzeczy bez których mogę przeżyć, to jednak wolałbym, żeby ten obraz jednak był jak najlepszy... a porownanie lg B1 z Philipsem 706 jak wypada jeżeli chodzi o obraz? i czy może orientuje się ktoś czy naprawdę pod kątem dźwięku lepsze są philipsy? (

Jeśli priorytetem jest najlepszy obraz- Panasonic.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam.

Chciałbym prosić o pomoc przy wyborze TV

...
Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~8h
...
Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
...
Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 20-30%
...
Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie

Czy tylko ja tu widzę, że OLED do tych potrzeb się nie nadaje? No chyba, że autor wiadomości ma kasę i świadomość, że już po jego zakupie musi zbierać na kolejny TV. Założę się, że przy 8h/dzień w dodatku ze sporą ilością statycznych obrazów to wypali się jeszcze w czasie gwarancji (pół biedy) ale najpóźniej zaraz po jej zakończeniu. Naprawa po gwarancji oczywiście nieopłacalna i TV wyląduje w koszu lub co najwyżej sprzedany na allegro w cenie jego pilota.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Koala ty i te twoje śmieszne pojęcie o Oledach ,masz dwa monitorki na które Cię stać to się ciesz nie wtrącaj się w tematy dla dorosłych,
Oled to inna liga.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Koala ,pomyliłeś wątki ty nie mając Oleda tylko mini monitorki lcd nie wypowiadaj się w temacie dla dorosłych. :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Koala ,pomyliłeś wątki ty nie mając Oleda tylko mini monitorki lcd nie wypowiadaj się w temacie dla dorosłych. :)

Twoja wypowiedź świadczy o Tobie. Zero jakiejkolwiek merytorycznej odpowiedzi. Potrafisz jedynie opluwać i obrażać innych. Ale co się dziwić, gdy pisze to ktoś, kogo wiedza jest na zerowym poziomie, kupił sobie najtańszego oleda najgorszego producenta i wciska to badziewie w każdym poście, nie patrząc, że taki TV zupełnie nie pasuje do potrzeb osoby, która prosi o poradę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po co naprawa po gwarancji - jak się nie popsuje.
Znam ludzi którzy maja oled o 10 lat i gra świetnie !.
Zostałbym przy tym Oledzie 806.
Ma specjalny system anti burn-in.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Nikogo nie obrażam, stwierdzam fakty.
A czy Philips Oled jest najtańszy i najgorszy?
No tu się nie popisałeś :)
Pamiętaj największą wiedzę mają użytkownicy
a nie pseudo specjaliści sklepowi oglądacze-pytacze,w stylu bo Pan w euro powiedzial:).
Mam dwa Oledy jeden ponad 2lata drugi rok
oczywiście najlepszego producenta i jedynego z Ambilight TO- Philips i gorąco polecam.
 

VitoCx

Member
Twoja wypowiedź świadczy o Tobie. Zero jakiejkolwiek merytorycznej odpowiedzi. Potrafisz jedynie opluwać i obrażać innych. Ale co się dziwić, gdy pisze to ktoś, kogo wiedza jest na zerowym poziomie, kupił sobie najtańszego oleda najgorszego producenta i wciska to badziewie w każdym poście, nie patrząc, że taki TV zupełnie nie pasuje do potrzeb osoby, która prosi o poradę.
Sam plujesz na oledy w każdym możliwym wątku, wypisując przestrogi dla każdego użytkownika posiadającego ta technologie, jednocześnie nim nie będąc. Jak nie wypalenia, to jasność albo jakieś śmieszne mityczne artefakty. A jak ktoś stwierdzi fakt ze masz średniej klasy tv, co jest prawda, to uważasz ze cię obraza. Kompromituj się dalej:popcorn:
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Sam plujesz na oledy w każdym możliwym wątku, wypisując przestrogi dla każdego użytkownika posiadającego ta technologie, jednocześnie nim nie będąc. Jak nie wypalenia, to jasność albo jakieś śmieszne mityczne artefakty. A jak ktoś stwierdzi fakt ze masz średniej klasy tv, co jest prawda, to uważasz ze cię obraza. Kompromituj się dalej:popcorn:

Obecnie mam 3 modele LCD (a w przeszłości miałem/przetestowałem kilkanaście modeli ze średniej i wyższej półki) dla porównania kupiłem zeszłorocznego OLEDA i niestety nie zachwycił mnie i to z wielu powodów (na szczęście pozbyłem się go). Mam więc jakieś porównanie. Sprzętem RTV intensywnie interesuję się od 30-35 lat a na tym forum mam konto 15 lat. M.in. z tego też powodu wypraszam sobie uwagi, wypraszające mnie bo "tu są rozmowy dla dorosłych" (uwaga do KLOSjanek). Achy i zachwyty na temat OLEDA uważam za mocno przesadzone (w dzień, już średniej klasy LCD jest od niego lepszy) a polecając OLEDA osobie, która wyraźnie deklaruje aż 8h/dzień + dużo statycznych obrazów to już zwyczajna chamówa i pchanie naszego kolegi na minę. Za takie porady od razu powinien lecieć ban.
Żeby ukrócić bezpodstawne opnie, że rzekomo opluwam OLEDy to dodam, że sam rozważam zakup takowego. Możliwe, że będzie to tegoroczny LG C2 ale tylko dlatego, że oglądam mało (max 1,5h/dzień, wyłącznie po ciemku w nocy, a obrazów statycznych praktycznie nie będzie w ogóle. Uważam, że do takich zastosowań OLED się sprawdzi. Ale i tak zakładam, że max po 4-5 latach TV się wypali.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nikogo nie obrażam, stwierdzam fakty.
A czy Philips Oled jest najtańszy i najgorszy?
No tu się nie popisałeś :)
Pamiętaj największą wiedzę mają użytkownicy
a nie pseudo specjaliści sklepowi oglądacze-pytacze,w stylu bo Pan w euro powiedzial:).
Mam dwa Oledy jeden ponad 2lata drugi rok
oczywiście najlepszego producenta i jedynego z Ambilight TO- Philips i gorąco polecam.

Co do popisywania się.
Skoro masz dwa oledy to może popisz się swoją wiedzą na temat oledów.
Tylko proszę ,w swoim opisie nie używaj słowa "czerń" ,"kontrast" i najważniejszego słowa którym określasz wszystko, czyli "mega".
A jeśli chodzi o najlepsze oledy to niestety Ty się nie popisałeś.
https://www.youtube.com/watch?v=zCSAdW3Wejk
Zobacz od razu na 9 min. i 35 sekundę bo reszt i tak nie zrozumiesz.
Co by nie powiedzieć o ludziach robiących to zestawienie, znają się na rzeczy .Jakiś czas temu kiki odwoływał się do tego porównania.
A Twój Philips w tym zestawieniu dostał niemiłosierne bęcki. Nie wygrał żadnej ocenianej kategorii. Nawet miniled od Samsunga był lepszy od tego "choinkowego" telewizorka bo w jednej wygrał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pożyjemy zobaczymy.
Na dziś nawet Samsung który nie zostawiał suchej nitki na Oledach, wkracza na drogę i będzie miał najwyższe modele w dwóch typach Oledów.
Zrozumiał po 10 latach walki, że nie wygra z LCD.
Odsprzedał też firmie TCL - fabryki i działy LCD .
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Pożyjemy zobaczymy.
Na dziś nawet Samsung który nie zostawiał suchej nitki na Oledach, wkracza na drogę i będzie miał najwyższe modele w dwóch typach Oledów.
Zrozumiał po 10 latach walki, że nie wygra z LCD.
Odsprzedał też firmie TCL - fabryki i działy LCD .

Wcale się nie dziwię ,że Samsung nie zostawiał suchej nitki na Oledach. Bo technologia ta w obecnej formie WRGB ma w dalszym ciągu wiele wad. I nawet jej liczne zalety nie są w stanie tego zmienić.
Samsung "wszedł" w Oleda ale na swoich warunkach i ze swoimi matrycami. Czas pokaże czy będą lepsze niż te od LG.
Zaczęli inwestować w Oleda bo zwyczajnie tracili klientów chcących kupić telewizor w tej technologii.
A swoją fabrykę paneli lcd odsprzedali dla TCL bo..."emigrują" z Chin i przenoszą swoje inwestycje do innego kraju. To żadne "czary" .Dość często się zdarza ,w różnych dziedzinach gospodarki zresztą.
 

VitoCx

Member
Obecnie mam 3 modele LCD (a w przeszłości miałem/przetestowałem kilkanaście modeli ze średniej i wyższej półki) dla porównania kupiłem zeszłorocznego OLEDA i niestety nie zachwycił mnie i to z wielu powodów (na szczęście pozbyłem się go). Mam więc jakieś porównanie. Sprzętem RTV intensywnie interesuję się od 30-35 lat a na tym forum mam konto 15 lat. M.in. z tego też powodu wypraszam sobie uwagi, wypraszające mnie bo "tu są rozmowy dla dorosłych" (uwaga do KLOSjanek). Achy i zachwyty na temat OLEDA uważam za mocno przesadzone (w dzień, już średniej klasy LCD jest od niego lepszy) a polecając OLEDA osobie, która wyraźnie deklaruje aż 8h/dzień + dużo statycznych obrazów to już zwyczajna chamówa i pchanie naszego kolegi na minę. Za takie porady od razu powinien lecieć ban.
Żeby ukrócić bezpodstawne opnie, że rzekomo opluwam OLEDy to dodam, że sam rozważam zakup takowego. Możliwe, że będzie to tegoroczny LG C2 ale tylko dlatego, że oglądam mało (max 1,5h/dzień, wyłącznie po ciemku w nocy, a obrazów statycznych praktycznie nie będzie w ogóle. Uważam, że do takich zastosowań OLED się sprawdzi. Ale i tak zakładam, że max po 4-5 latach TV się wypali.
Ten elaborat czego niby ma dowodzić? Z twoich doświadczeń przetestowałeś jednego Oleda w ciągu tygodnia (bo w efekcie oddałeś) i dlatego uzurpujesz sobie prawo do oceny potencjalnych wypaleń itp.. ? Pytam na jakiej podstawie? Tylko i wyłącznie treści wyczytanych w necie bo przecież nic takiego u ciebie nie mogło się tak krótkim czasie wydarzyć. Podobnie jak odradzanie Oleda do grania.. serio? Gro ludzi właśnie z tego względu wybiera Oleda mądralo.
Jakie statyczne obrazy? Czy autor tego tematu pisał, że będzie oglądał nieruchome plansze aż do porzygania, żeby miał mieć jakiekolwiek powody do stresu? Nie, nie pisze. To są tylko twoje urojenia. Idź świat ulepszać gdzie indziej, bo tu zwyczajnie bijesz pianę w temacie, o którym nie masz pojęcia.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Samsung wykorzystał sprytnie nazwę Qled żeby za duże pieniądze wciskać starą technologię , teraz większość klientów zrozumiało przewagę Oled nad leciwym LCD,led taka kolej rzeczy.
 
Do góry