Nowy Oled - pomoc w wyborze

Patryk987

New member
Tak sie tylko wtrące, mija 2 lata odkad mam philipsa 55oled804, obraz jest caly czas taki jakbym wyciagnal ten tv z pudelka, brak wypalen, utraty jasnosci, do ogladania wieczorami ideal, do ogladania w dzien tez daje sobie doskonale rade, nie widze potrzeby zeby byl jasniejszy, dla mnie ten oled jakoscia obrazu przewyzsza znaczaco te tansze miniledy, kilka z nich mialem okazje ogladac u znajomych i nie dzieki, jakosć obrazu jest zdecydowanie lepsza w oledzie ;)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a ja mam Sony 65XH659005 od 19/11/2020 i jest super. Czern jest naprawde dobra, kolory, skalowanie, ruch, android sie nie wiesza. Taka moja opinia
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
No i świetnie. Nikt nikomu nie zabrania kupować wybranego tv. Każdy ma swoje preferencje i powody. Natomiast są osoby, które będą demonizować konkurencyjna technologie dla zasady.
 
Nie wsłuchuj się w opowieści.
Mam Oleda , nie mam czasu na pilnowanie ( cokolwiek to znaczy).
Oled G 23 - rewelacja na całym świecie !
Pytanie czy wystarcza kasy...

Jakie znowu opowieści? To są fakty. Wiem, że niektórzy "oledowcy" nie potrafią przyjąć ich do wiadomości, ale zaklinanie rzeczywistości jej nie zmieni.

Ile miałeś oledów? Ile matryc się wypaliło?

Na jakiej podstawie twierdzisz, że czerń jest na poziomie oleda? To, że się do niej zbliża, nie oznacza tego samego poziomu.

Różnica co do wyboru jest zasadnicza:
Jeśli ktoś potrzebuje tv do mega nasłonecznionego pokoju to lepszy będzie LCD. W innych przypadkach Oled wygrywa.

Btw. Sam mam wielkie okna od południa i nie narzekam.

Nigdy nie kupiłem i nie kupię oleda. Nie mam zamiaru popełnić takiego błędu. I dlatego kupiłem bardzo dobrego mini leda. Dla mnie telewizory w technologii oled są bublem. Wystarczy, że inni użytkownicy popełnili błąd zakupu oleda i teraz narzekają zbyt często na wypalenia.


Nie musi mieć osobiście OLEDA, żeby mieć przekonanie o ich wypalaniu. Wystarczy poczytać opinie innych użytkowników typu "mój wypalił się po 8 miesiącach", "mój po roku", "mój po 1,5...." lub przejrzeć allegro, które jest zawalone używanymi i często całkiem świeżymi OLEDami za grosze z info "widoczne trwałe wypalenia". Wystarczy poczytać prasę branżową, zainteresować się technologią itp. Sami producenci wręcz informują, że ta technologia tak niestety ma.
Dyskusje typu: "czy OLED się wypala?" są bezcelowe. To, że się wypali jest 100% pewne, pytanie tylko KIEDY, PO JAKIM CZASIE?
Odpowiedź brzmi: w zależności od ilości przepracowanych godzin, ustawień jasności i oglądanych treści.
A więc chcąc przedłużyć żywotność panelu, trzeba się ograniczać w sposobie użytkowania TV co może być dla wielu bardzo uciążliwe. Nie może on sobie beztrosko "grać" godzinami w tle, jak to ma miejsce w wielu domach. Napisałem o zmniejszeniu jasności a przecież OLEDY już i tak są bardzo ciemnymi TV, ale niestety, jak chcemy przedłużyć im życie, to tą jasność warto zmniejszyć, nawet o połowę. Używanie OLEDA do częstego grania (statyczne fragmenty obrazu) czy tym bardziej jako monitora na pewno wyraźnie skróci jego żywot.

OLED ma swoje zalety i wady. Lista wad jest równie długa co lista zalet. Jego zakup musi być bardzo przemyślany bo do wielu zastosowań lepiej wybrać inną technologię (i to nie tylko z powodu wypaleń).

Też o tym co chwilę przypominam. Mam wrażenie, że niektórzy "wyznawcy" oledów mają klapki na oczach i nie potrafią zaakceptować zbyt często spotykanej bardzo dużej wady oledów jaką są wypalenia, że o beznadziejnej jasności szczytowej nie wspomnę. To, że oni nie mają wypaleń nie znaczy, że nie mają inni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy korzystać prawidłowo z instrukcji.
To tak jakby dolewać "chszczone" paliwo do baku i dziwić się że auto nie będzie pracować prawidłowo, o ile w ogóle. Czytanie instrukcji nie boli.
Podpowiadamy też przy zakupie dodatkowo co i jak.
 

VitoCx

Member
Jakie znowu opowieści? To są fakty. Wiem, że niektórzy "oledowcy" nie potrafią przyjąć ich do wiadomości, ale zaklinanie rzeczywistości jej nie zmieni.



Nigdy nie kupiłem i nie kupię oleda. Nie mam zamiaru popełnić takiego błędu. I dlatego kupiłem bardzo dobrego mini leda. Dla mnie telewizory w technologii oled są bublem. Wystarczy, że inni użytkownicy popełnili błąd zakupu oleda i teraz narzekają zbyt często na wypalenia.




Też o tym co chwilę przypominam. Mam wrażenie, że niektórzy "wyznawcy" oledów mają klapki na oczach i nie potrafią zaakceptować zbyt często spotykanej bardzo dużej wady oledów jaką są wypalenia, że o beznadziejnej jasności szczytowej nie wspomnę. To, że oni nie mają wypaleń nie znaczy, że nie mają inni.
Kto narzeka? Jak często? Podaj liczby albo skończ ten żenujący trolling
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wystarczy korzystać prawidłowo z instrukcji.
To tak jakby dolewać "chszczone" paliwo do baku i dziwić się że auto nie będzie pracować prawidłowo, o ile w ogóle. Czytanie instrukcji nie boli.
Podpowiadamy też przy zakupie dodatkowo co i jak.

Instrukcji? Jakiej instrukcji? Jak masz jakąś magiczną instrukcję zabezpieczającą przed wypalaniem to może ujawnij ją. Producenci paneli OLED, producenci telewizorów z tymi panelami oraz użytkowanicy OLEDów na pewno Cię ozłocą cię ze szczęścia bo do tej pory nikt skutecznej metody na wypalanie nie znalazł.
A jak masz na myśli po prostu instrukcję obsługi telewizora to tam można m.in. przeczytać, że wypalanie się panelu OLED jest jego naturalną cechą. Stasowane w TV "zabezpieczenia" (jeśli są) jedynie w mniejszym lub większym stopniu oddalają ten problem. Na pewno nie można powiedzieć, że go eliminują.

A przykład z paliwem trafiony jak kulą w płot.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jednym oddalają jak nie czytają, innym eliminują.
To mój trzeci już Oled. I trzeci bez wypaleń .
Znam też setki tych co kupili, posłuchali dodatkowych informacji i też nie mają !
Ale maja za to wspaniałą jakość .
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jednym oddalają jak nie czytają, innym eliminują.
To mój trzeci już Oled. I trzeci bez wypaleń .
Znam też setki tych co kupili, posłuchali dodatkowych informacji i też nie mają !
Ale maja za to wspaniałą jakość .

A jakich to dodatkowych informacji trzeba posłuchać,żeby nie mieć wypaleń? Oświeć proszę,wszystkich "odszczepieńców" i "innowierców".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pisałem już o tym na forum.
Chodzi dodatkowo o przeformatowywanie obrazu w okresie przesiadywania dłuższych sesji . podobnie jak było przy telewizorach plazmowych.
Kto chce korzysta , kto nie chce nie musi.
Kto chce więcej szczegółów dzwoni.
 

reuptake

New member
Najbliżej ściany masz faktycznie ale już nowy Oled 55G23.
To seria Galery, uchwyt jest już wbudowany w obudowę tak , że nie odstaje od ściany. Wygląda jak obraz na ścianie !
Pytanie czy wystarczy kasy ?

No właśnie na G23 nie starczy kasy, a G13 nie ma nigdzie w Polsce (poza pojedynczymi sztukami w sklepach, które chyba są poekspozycyjne)…

Nie bardzo wiem, jakie mam alternatywy
 
Pisałem już o tym na forum.
Chodzi dodatkowo o przeformatowywanie obrazu w okresie przesiadywania dłuższych sesji . podobnie jak było przy telewizorach plazmowych.
Kto chce korzysta , kto nie chce nie musi.
Kto chce więcej szczegółów dzwoni.

Chodzi o rozciągnięcie obrazu tak, aby nie były widoczne statyczne elementy obrazu?
 

VitoCx

Member
Niesamowite ze ludzie wciąż kupują i są zadowoleni. Mało tego, owa „wada” nie występuje na przestrzeni lat beztroskiego użytkowania. Zdumiewające..
 
Do góry