Nowy Oled - pomoc w wyborze

VitoCx

Member
Dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałem ��

Nie doprowadził, bo testy trwają za krótko aby tak się stało. Wszyscy wiedzą, że oledy mają bardzo wysokie ryzyko wypaleń i stąd tylko 2 punkty dla oleda i 10 dla mini leda".


Jakoś nie wszyscy bo dopiero co płakałeś, że oled dostał tylko 2, a miniled 10 :D http://www.hdtv.com.pl/forum/1659862-post33.html

Poza tym to nie chodzi o doprowadzenie do wypaleń w teście. To tylko ocena potencjalnego ryzyka, która oczywiście istnieje, ale wielu testerów zgodnie uznało, że w użytkowaniu domowym jest to trudne do osiągnięcia.


A w LCD są wszyscy od dawna. Liderzy mają je w najwyższej klasie. LCD mają od zawsze dużo większą sprzedaż od oledów.

VW sprzedaje najwięcej samochodów, ale czy te auta są najlepsze?

Za wynalazki typu zwijane oledy ceny są absurdalne. Najwyżej w ofercie są micro ledy. A najwyższą sprzedaż mają LCD.

Wynalazkami na obecną chwilę można nazwać microledy, póki technolgia nie pozwoli obniżyć kosztów produkcji.
 
Ostatnia edycja:
Jakoś nie wszyscy bo dopiero co płakałeś, że oled dostał tylko 2, a miniled 10 :D http://www.hdtv.com.pl/forum/1659862-post33.html

No i? Coś się zmieniło w fatalnym obrazie oledów w temacie wypaleń, czy nie rozumiesz tej samej treści napisanej dwa razy?

Poza tym to nie chodzi o doprowadzenie do wypaleń w teście. To tylko ocena potencjalnego ryzyka, która oczywiście istnieje, ale wielu testerów zgodnie uznało, że w użytkowaniu domowym jest to trudne do osiągnięcia.

W porównaniu do lcd jest łatwe do osiągnięcia. Dlatego zbyt wielu użytkowników narzeka na wypalenia w swoich oledach.

VW sprzedaje najwięcej samochodów, ale czy te auta są najlepsze?
Wynalazkami na obecną chwilę można nazwać microledy, póki technolgia nie pozwoli obniżyć kosztów produkcji.
Od czegoś trzeba zacząć. Wszystkie oledy na początku też były bardzo drogie. VW-y są bardzo dobre i bardzo dobrze się sprzedają, podobnie jak topowe lcd. Wynalazkiem są zwijane oledy potrzebne jak świni siodło.
 

przemko221

New member
Telewizor 50-52 cale Sony vs LG

Witam
Zastanawiam się nad zakupem nowego telewizora, preferuję już LED. Chciałbym zapytać, którą markę polecacie. Osobiście mam Sony LCD 55’’ kd55xe8599 i bardzo sobie chwalę m.in za odwzorowanie kolorów, czernie, płynność działania. Z Lg nie miałem styczności. Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostajesz z wielkością 55" ?
Jeśli czernie - to jednak oled chociaż mini led.
Ile masz max kasy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostajesz z wielkością 55" ?
Jeśli czernie - to jednak oled chociaż mini led.
Ile masz max kasy ?
 

reuptake

New member
Szukam telewizora 55". Ze względu na to, że ściana, na której będę go wieszał, nie jest "ślepa" (do pokoju wchodzi się przez drzwi w tej ścianie, w której jest telewizor), bardzo chciałbym żeby telewizor był zamontowany jak najbliżej ściany (jest w niej kanał z wyprowadzonymi przewodami).

Podoba mi się nowy The Frame z wyglądu, ale cena moim zdaniem jest mocno przesadzona. Wolałbym jednak OLED.

Jakie modele wchodzą w grę?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli Oled , to różnic wielkich nie ma.
Ale wówczas dopłacasz za nazwę Sony.
W klasie 50" - masz Oled 48" ale teraz cena za 48" jest wyższa niż za 55".
I wynosi 4199 zł za LG ,a za Philips 48Oled806 za 4599 zł. Sony dopłacasz za Sony = 5399 zł za 48A9

Jeśli się mieści to zdecydowanie 55" Oled.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz na myśli Oled , to różnic wielkich nie ma.
Ale wówczas dopłacasz za nazwę Sony.
W klasie 50" - masz Oled 48" ale teraz cena za 48" jest wyższa niż za 55".
I wynosi 4199 zł za LG ,a za Philips 48Oled806 za 4599 zł. Sony dopłacasz za Sony = 5399 zł za 48A9

Jeśli się mieści to zdecydowanie 55" Oled.
 

reuptake

New member
Szukam telewizora 55". Ze względu na to, że ściana, na której będę go wieszał, nie jest "ślepa" (do pokoju wchodzi się przez drzwi w tej ścianie, w której jest telewizor), bardzo chciałbym żeby telewizor był zamontowany jak najbliżej ściany (jest w niej kanał z wyprowadzonymi przewodami).

Podoba mi się nowy The Frame z wyglądu, ale cena moim zdaniem jest mocno przesadzona. Wolałbym jednak OLED.

Jakie modele wchodzą w grę?

Nikt nic nie podpowie? Znalazłem LG G1, jest coś jeszcze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najbliżej ściany masz faktycznie ale już nowy Oled 55G23.
To seria Galery, uchwyt jest już wbudowany w obudowę tak , że nie odstaje od ściany. Wygląda jak obraz na ścianie !
Pytanie czy wystarczy kasy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wsłuchuj się w opowieści.
Mam Oleda , nie mam czasu na pilnowanie ( cokolwiek to znaczy).
Oled G 23 - rewelacja na całym świecie !
Pytanie czy wystarcza kasy...
 

VitoCx

Member
Jeżeli chcesz pilnować co i ile oglądasz to idź w oleda. Jeżeli nie chcesz pilnować, do tego mieć czerń na poziomie oleda i jasność pozwalającą prawidłowo odtwarzać jasne sceny, oraz trwałość deklasujące oledy to idź w mini leda.


Ile miałeś oledów? Ile matryc się wypaliło?

Na jakiej podstawie twierdzisz, że czerń jest na poziomie oleda? To, że się do niej zbliża, nie oznacza tego samego poziomu.

Różnica co do wyboru jest zasadnicza:
Jeśli ktoś potrzebuje tv do mega nasłonecznionego pokoju to lepszy będzie LCD. W innych przypadkach Oled wygrywa.

Btw. Sam mam wielkie okna od południa i nie narzekam.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ile miałeś oledów? Ile matryc się wypaliło?....

Nie musi mieć osobiście OLEDA, żeby mieć przekonanie o ich wypalaniu. Wystarczy poczytać opinie innych użytkowników typu "mój wypalił się po 8 miesiącach", "mój po roku", "mój po 1,5...." lub przejrzeć allegro, które jest zawalone używanymi i często całkiem świeżymi OLEDami za grosze z info "widoczne trwałe wypalenia". Wystarczy poczytać prasę branżową, zainteresować się technologią itp. Sami producenci wręcz informują, że ta technologia tak niestety ma.
Dyskusje typu: "czy OLED się wypala?" są bezcelowe. To, że się wypali jest 100% pewne, pytanie tylko KIEDY, PO JAKIM CZASIE?
Odpowiedź brzmi: w zależności od ilości przepracowanych godzin, ustawień jasności i oglądanych treści.
A więc chcąc przedłużyć żywotność panelu, trzeba się ograniczać w sposobie użytkowania TV co może być dla wielu bardzo uciążliwe. Nie może on sobie beztrosko "grać" godzinami w tle, jak to ma miejsce w wielu domach. Napisałem o zmniejszeniu jasności a przecież OLEDY już i tak są bardzo ciemnymi TV, ale niestety, jak chcemy przedłużyć im życie, to tą jasność warto zmniejszyć, nawet o połowę. Używanie OLEDA do częstego grania (statyczne fragmenty obrazu) czy tym bardziej jako monitora na pewno wyraźnie skróci jego żywot.

OLED ma swoje zalety i wady. Lista wad jest równie długa co lista zalet. Jego zakup musi być bardzo przemyślany bo do wielu zastosowań lepiej wybrać inną technologię (i to nie tylko z powodu wypaleń).
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
A co ty adwokat czy alter konto? Bonifacy widząc słowo oled dostaje piany i wylewa swoje frustracje conajmniej jakby mu się oled niejednokrotnie wypalił. Rzeczywistość jest taka, ze nie miał żadnego, a ma najwiecej do powiedzenia w temacie, powielając puste slogany. Jeśli zadałeś sobie tyle trudu, aby przesiedzieć i przeanalizować aukcje z wypalonymi matrycami w oledach to może ty koledze pomożesz odpowiedzieć na pytanie ile tego tam jest? Jaki procent wszystkich matryc uległa przedwczesnemu wypaleniu? Jakieś liczby panowie, a nie gadanie w cały świat.
Co to znaczy całkiem świeży tv? Bo jak na gwarancji to trzeba reklamować a nie na aukcje wrzucać
 
Do góry