Wymiana Led na Oled 65" do 7000zł

ghort

New member
Planuje wymienić Samsunga KS7000 65 na Oleda. Zależy mi na dobrej jakości HDR. Ten z samsunga nie robi na mnie żadnego wrażenia.
Jest w tej kwocie(7000zł) jakiś Oled 65", który będzie lepszy od samsunga pod tym względem?

TV tylko do PS5 i Netflixa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra plan.
Oled da Ci najwięcej radości.
Masz extra modele :
Philips 65Oled 805 za 5999 zł
LG 65BX za 5999 zł
Philips 65Oled 706 za 6199 zł
LG 65C11 za 6599 zł
Philips 65Oled 865 za 6499 zł ( klasa premium)
Philips 65Oled 806 za 7399 zł
Każdy będzie lepszy !!!

Każdy będzie lepszy od Samsunga.
 
HDR i oled to nie jest dobre połączenie:

20435d1647984495-65-do-jasnego-salonu-jasn.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za nim zacytujesz czyjeś "dokumentacje" - sprawdź proszę na własne oczy .
Myślisz , że 10.000 cd/m2 będzie jeszcze lepsze ?
 

VitoCx

Member
HDR i oled to nie jest dobre połączenie:

20435d1647984495-65-do-jasnego-salonu-jasn.jpg
Piszesz o HDR a wkleiłeś SDR.. człowieku ochłoń i zobacz porównanie całości w załączniku. Zwycięzca jest oczywisty.

ghort: Jak do grania to polecam LG OLED, modele od B wzwyż. Pełne wsparcie wszystkich najnowszych technologii (hdmi 2.1)
 

Attachments

  • COMPARE.jpg
    COMPARE.jpg
    15 KB · Wyś: 58
Ostatnia edycja:

ghort

New member
To masz extra plan.
Oled da Ci najwięcej radości.
Masz extra modele :
Philips 65Oled 805 za 5999 zł
LG 65BX za 5999 zł
Philips 65Oled 706 za 6199 zł
LG 65C11 za 6599 zł
Philips 65Oled 865 za 6499 zł ( klasa premium)
Philips 65Oled 806 za 7399 zł
Każdy będzie lepszy !!!

Każdy będzie lepszy od Samsunga.

Domyślam się, że każdy będzie lepszy w końcu mój Samsung ma już prawie 6 lat.

Mocno zastanawiam się nad tym LG OLED65C11LB będzie ok? Tzn czy HDR w tym modelu zrobi wrażenie?
Czy warto dołożyć do czegoś lepszego?

Philips 65Oled 865 za 6499 zł ( klasa premium) pod jakim względem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma najlepsze skalowanie, najszybszy obecnie procesor.
Masz podciągnięte algorytmy, podstawa w skórze, pilot w skórze podświetlany.
Masz znacznie więcej aplikacji niż LG, system otwarty, większą pamięć,
większą wydajność. A ambilight jest wspaniałym uzupełnieniem.
Model 706 masz już na HDMI 2,1 i zabezpieczeniem anti burn-in.
 
Piszesz o HDR a wkleiłeś SDR.. człowieku ochłoń i zobacz porównanie całości w załączniku. Zwycięzca jest oczywisty.

ghort: Jak do grania to polecam LG OLED, modele od B wzwyż. Pełne wsparcie wszystkich najnowszych technologii (hdmi 2.1)

Ochłonąć? Niby po czym? W HDR nie następuje jakaś cudowna przemiana i oled tak samo nie świeci na poziomie micro led i wyraźnie od niego odstaje. Do HDR micro led jest najlepszy.
 

Polat

New member
"Jakość efektu HDR na OLED TV

Na początek warto wytłumaczyć sobie dlaczego HDR w OLED mimo niższych wartości niż w przypadku topowych LCD robi duże wrażenie i potrafi przyćmić obraz z HDR na LCD, który posiada np. taką samą lub nieco wyższą średnią wartość jasności jak na OLED. Od początku testów produktów Ultra HD w tym pomiarów średnich wartości HDR na naszym portalu ustaliliśmy, że granica 500 nitów to moment kiedy możemy podziwiać obraz znacznie różniący się od tego w SDR Full HD. Powyżej 500 nitów czujemy już dość wyraźnie, że obcujemy z nową jakością obrazu. Telewizorów na rynku, które przekraczają średnią wartość 500 nitów nie ma wcale aż tak wiele. Wartości takie, nadal są zarezerwowane dla produktów z wyższej półki cenowej. Co ciekawe, każdy telewizor w technologii OLED posiada średni HDR, który jest zdecydowanie wyższy od 500 nitów. W przypadku LCD są to telewizory z wyższej półki oraz flagowce. Okazuje się jednak, że odbiór jakości HDR przez widza nie sprowadza się tylko do suchych pomiarów i wyników ale zależy także od samej technologii w jakiej wykonany jest telewizor."


Resztę artykułu można odnaleźć na konkurencyjnym forum .

Panie Krzysztofie , już chyba najwyższy czas wprowadzić jakieś działania mające na celu usuwanie takich trolów jak Bonifacy i jemu podobnych.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mini led a micro led to to różnica cenowa 10.000 zł do 100.000 zł
Więc raczej trochę inna klasa.
 

VitoCx

Member
Ochłonąć? Niby po czym? W HDR nie następuje jakaś cudowna przemiana i oled tak samo nie świeci na poziomie micro led i wyraźnie od niego odstaje. Do HDR micro led jest najlepszy.
Po tym ze piszesz o HDR a wklejasz porównanie SDR, wiec ochłoń i pomyśl najpierw zanim coś zrobisz.
Sprawdź porównanie HDR w rzeczonym teście i nie rób z siebie pośmiewiska. Link w moim poprzednim poście geniuszu. Czekam na wnioski :D
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Po tym ze piszesz o HDR a wklejasz porównanie SDR, wiec ochłoń i pomyśl najpierw zanim coś zrobisz.
Sprawdź porównanie HDR w rzeczonym teście i nie rób z siebie pośmiewiska. Link w moim poprzednim poście geniuszu. Czekam na wnioski :D

To uważasz że nawet przy sprawdzeniu ( HDR ) przewyższy osiągi tego Samsunga ? Ja znam swoją odpowiedz !!!

Wolę kupić Mini leda niż pchać się w Oleda !!!! i oglądam spokojnie jaki kanał chce czy statyczny itp i nie boję się że zacznie mi wypalać panel !!!

Podejrzewam że każdy kupujący Oleda modli się aby mu panel nie wypalił się za każdym razem jak coś ogląda mimo iż ma te waszym zdaniem " super zabezpieczenia " ale należy pamiętać że to jest Technologia OLED !!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Oleda, nie trzeba się modlić o niego ( chyba że ktoś lubi).
Oglądam spokojnie ! Polecam każdemu kto chce najlepszą jakość .
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Kiki jak ty znosisz te ataki ? tych bzdur się czytać nie da , ile jeszcze będą toczyć tą bezsensowną dyskusje i po co , przecież wiadomo że kto ma oleda jest mega zadowolony tak jak ja i wielu innych.
 

Vex

Member
Bez reklam
@qitarrra HDR w OLED wygląda bdb (w sumie to aż za dobrze i takie podbijanie chwilowe jasności mnie strasznie irytowało - żonę też - dlatego to ostatecznie wyłączyłem). Nawet córka, która uwielbia oglądać Harrego Pottera po 10x woli oglądać go bez tego efektu. Jeśli nie masz przynajmniej kilkuset stref do wygaszania to mimo większej jasności efekt na OLED będzie wyglądał o wiele lepiej niż na LCD. Zwłaszcza jeżeli masz jakieś małe jasne punkty lub np smugę przez cały ekran (rzucane czary :D). LCD z małą ilością stref powoduje, że efekt ten wygląda biednie :p

Oczywiście w ciągu dnia to będzie wyglądać OK, ale wieczorem/przy słabym oświetleniu wygląda to po prostu źle.

Dodam jeszcze, że porównywaliśmy OLED48C12LA z QE55QN85A
Teraz sprawdziłem, że ten Samsung ma tych stref 576... więc nawet nie musi być ich setki tylko pewnie tysiące, żeby to dawało dobry efekt.
 
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Karol: Cyferki to nie wszystko. Kolega wyżej po krótce wyjaśnił jak jest punkt odniesienia, jeśli chodzi o odbiór treści na Oled vs LCD.
Testerzy uznali jednogłośnie ze efekt HDR w grach i filmach lepszy jest na Oledzie. Czego ty jeszcze nie rozumiesz?
Aha, żeby uzmysłowić ci rzeczywistość od czwartku mam szpital w domu i tv chodzi non stop. Wyobraź sobie ze wcale mnie to nie rusza. Mam Extra jakość i wszyscy są zadowoleni.
 
Do góry