Wymiana Led na Oled 65" do 7000zł

Jakim teoretycznym? Tak jest i tyle. Tak ta technologia działa w przeciwieństwie do miniledow. Tego nie jesteś w stanie zakłamać, wiec nawet nie próbuj. Poza tym polecam czytanie ze zrozumieniem.

Bardziej teoretycznym niż praktycznym, ponieważ ruchome obrazy zmieniają się o więcej niż o jeden piksel. A nawet gdyby się zmieniały tylko o jeden, to bez przyłożenia nosa do ekranu i lupy powiększającej byś tego nie zauważył.
 

VitoCx

Member
Nie będę ci tłumaczył bo i tak nie skumasz. Prowadź swoją krucjatę dalej.. ja nie będę się przepychał z wami w kwestiach elementarnych.
 

VitoCx

Member
To sobie poczytaj w sieci. Dużo jest informacji na ten temat.
„Możemy mieć wszystko najlepsze – wierne barwy, dużą jasność i nieskazitelną ostrość, ale bez odpowiednio dobrej czerni nie będą one robiły wrażenia. Pod tym fundamentalnym względem nie ma więc lepszego wyboru niż ekran OLED – niezależnie sterowany każdy piksel sprawia, że uzyskujemy perfekcję czerni.”
Nie wspominając o odwzorowaniu ruchu, gdzie czas reakcji matrycy jest najistotniejsza rzeczą, a w tv oled jest bezkonkurencyjny.
„ Rynek zna telewizory LCD, które uzyskują na niektórych scenach także wynik nieskończoności, jednak żaden z nich nie jest w stanie wygenerować takiej czerni w każdym miejscu matrycy. OLED potrafi to zrobić nawet w obszarze kilku pikseli, więc wciąż ma przewagę nad telewizorami z podświetleniem LED. Te mogą posiadać od kilkudziesięciu do kilkuset niezależnych obszarów wygaszania. OLED posiada ich tyle co pikseli, czyli całe 8 294 400. Polecam każdemu miłośnikowi seansów w warunkach kinowych!”
Coś jeszcze chcesz wiedzieć?”
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem o co ta walka... To że OLED ma lepszą czerń to jest jasne i nie na co dywagować nawet, ale bezprzeczny jest też fakt że sie wypala i przez to ma więcej ograniczeń w użytkowaniu. Dajcie sobie rękę na zgodę bo obydwaj macie trochę racji, a każdy niech kupuje to co uważa że będzie dla niego najlepsze.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

VitoCx

Member
Mini led ma czerń na poziomie oleda

Nie bardzo rozumiem o co ta walka... To że OLED ma lepszą czerń to jest jasne i nie na co dywagować nawet, ale bezprzeczny jest też fakt że sie wypala i przez to ma więcej ograniczeń w użytkowaniu. Dajcie sobie rękę na zgodę bo obydwaj macie trochę racji, a każdy niech kupuje to co uważa że będzie dla niego najlepsze.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Jak widać nie dla każdego jest to oczywiste.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma żadnej walki.
Kto chce kupuje Oleda, kto chce kupuje mini leda, a kto ma kasę może kupić micro Leda. O co tu walczyć ... ???
 
To sobie poczytaj w sieci. Dużo jest informacji na ten temat.
„Możemy mieć wszystko najlepsze – wierne barwy, dużą jasność i nieskazitelną ostrość, ale bez odpowiednio dobrej czerni nie będą one robiły wrażenia. Pod tym fundamentalnym względem nie ma więc lepszego wyboru niż ekran OLED – niezależnie sterowany każdy piksel sprawia, że uzyskujemy perfekcję czerni.”
Nie wspominając o odwzorowaniu ruchu, gdzie czas reakcji matrycy jest najistotniejsza rzeczą, a w tv oled jest bezkonkurencyjny.
„ Rynek zna telewizory LCD, które uzyskują na niektórych scenach także wynik nieskończoności, jednak żaden z nich nie jest w stanie wygenerować takiej czerni w każdym miejscu matrycy. OLED potrafi to zrobić nawet w obszarze kilku pikseli, więc wciąż ma przewagę nad telewizorami z podświetleniem LED. Te mogą posiadać od kilkudziesięciu do kilkuset niezależnych obszarów wygaszania. OLED posiada ich tyle co pikseli, czyli całe 8 294 400. Polecam każdemu miłośnikowi seansów w warunkach kinowych!”
Coś jeszcze chcesz wiedzieć?”

Znam takie marketingowe slogany. Zapominasz, czy nie chcesz pamiętać, że najlepsze mini ledy, cytując znowu komentarz recenzenta QN95A: "Jak siedzisz na wprost przy zgaszonym świetle to ten Samsung świeci praktycznie jak oled pod względem czerni. Nie ma co negować faktów. Oba telewizory miałem dość długo oko w oko w redakcji czyli flagowca oleda i tego Samsunga. Czerń jest praktycznie taka sama. Porównywać można ale pod innymi względami np. ilość widocznych szczegółów np. w kosmosie w "Grawitacja", agresywność hdr itd. Ale sama czerń jest doskonała ale to z powodu minileda i dużej ilości stref". Gorączkujesz się ciągle pojedynczymi, a teraz już kilkoma wygaszanymi pikselami w oledzie. A czy jesteś w stanie oglądając z odległości kilku metrów program na telewizorze 4K zauważyć zmianę jasności kilku pikseli?

Jak widać nie dla każdego jest to oczywiste.

Jw. o czerni mini leda QN95A.

Nie ma żadnej walki.
Kto chce kupuje Oleda, kto chce kupuje mini leda, a kto ma kasę może kupić micro Leda. O co tu walczyć ... ???

O osoby, które kupują nowy telewizor i mogą popełnić błąd kupując nietrwałego i ciemnego oleda.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Człowieku ciemny to ty jesteś , ja mam bardzo
jasny salon Oled daje radę w słonecznym salonie jak i pod duzym kontem , co do trwałości 805 mam już ponad dwa lata chodzi codziennie średnio 6-8 godzin oglądam wszystko. Na dzień dzisiejszy obraz jak w dniu kiedy został kupiony.Banifacy daj już na luz .
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Człowieku ciemny to ty jesteś , ja mam bardzo
jasny salon Oled daje radę w słonecznym salonie jak i pod duzym kontem , co do trwałości 805 mam już ponad dwa lata chodzi codziennie średnio 6-8 godzin oglądam wszystko. Na dzień dzisiejszy obraz jak w dniu kiedy został kupiony.Banifacy daj już na luz .

Oled da radę ,co ma nie dawać. Nie ma innego wyjścia jak już stoi czy wisi na ścianie.
A jak chcesz wiedzieć co znaczy ,że Oled jest "ciemny" to postaw obok swojego jarmarczno-odpustowego bieda-oleda dobrego minileda .Wtedy może zobaczysz ,nie twierdzę ,że zrozumiesz.
I pytanie-co znaczy "pod duzym kontem"?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Widzisz kolego dla prostych ludzi Ambilight jest jak to nazwałeś jarmarczno-odpustowy a dla biednych Hue nie osiągalny więc w sumie jest mi ciebie szkoda , Bieda Oled za 9tys to ciekawe ty masz ***************unga na 60 i kto ty ma biedę tv .
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Widzisz kolego dla prostych ludzi Ambilight jest jak to nazwałeś jarmarczno-odpustowy a dla biednych Hue nie osiągalny więc w sumie jest mi ciebie szkoda , Bieda Oled za 9tys to ciekawe ty masz ***************unga na 60 i kto ty ma biedę tv .
Widzisz...kolegami nie jesteśmy i na szczęście raczej nie będziemy.
9 tyś. za telewizor?To chwalisz się czy żalisz bo nie wiem.Co nie zmienia faktu ,że przepłaciłeś o...9 tyś.
I dalej nie rozumiesz o co chodzi więc nieco Ci wyjaśnię.Bo widzisz...oled oledowi nierówny.Philips robi akurat najsłabsze oledy.
Tu
https://www.youtube.com/watch?v=zCSAdW3Wejk&t=678s
dostał po d...pie nawet od minileda.A Ty się podniecasz swoim oledem jakbyś pana B za nogi złapał.I o to chodzi z bieda-oledem a nie o pieniądze za niego.
A jeśli chodzi o Hue to masz rację.Jestem biedny bo... nie stać mnie na bezsensowne wydawanie pieniędzy.Philips i Hue ?Ja bardzo lubię choinkę ale na Boże Narodzenie.
Szkoda czasu na troli, niech sobie piszą co chcą.
"Mondrale" przez kabelek. Pozdrawiam fanów oled i miłego weekendu.

Dzięki za pozdrowienia.Ciebie również pozdrawiam.
 

Katar10

Member
Widzisz...kolegami nie jesteśmy i na szczęście raczej nie będziemy.
9 tyś. za telewizor?To chwalisz się czy żalisz bo nie wiem.Co nie zmienia faktu ,że przepłaciłeś o...9 tyś.
I dalej nie rozumiesz o co chodzi więc nieco Ci wyjaśnię.Bo widzisz...oled oledowi nierówny.Philips robi akurat najsłabsze oledy.
Tu
https://www.youtube.com/watch?v=zCSAdW3Wejk&t=678s
dostał po d...pie nawet od minileda.A Ty się podniecasz swoim oledem jakbyś pana B za nogi złapał.I o to chodzi z bieda-oledem a nie o pieniądze za niego.
A jeśli chodzi o Hue to masz rację.Jestem biedny bo... nie stać mnie na bezsensowne wydawanie pieniędzy.Philips i Hue ?Ja bardzo lubię choinkę ale na Boże Narodzenie.


Dzięki za pozdrowienia.Ciebie również pozdrawiam.
GITARRA tak jak pisałem jak mieszkasz w akedemiku lub u rodziców
Hue nie jest dla Ciebie jak zaczniesz zarabiać może kupisz sobie Oleda .
Ambilight nie jest dla prostaków dla ciebie choinka to i tak za dużo świateł które mogą przerastać twoje postrzeganie.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
GITARRA tak jak pisałem jak mieszkasz w akedemiku lub u rodziców
Hue nie jest dla Ciebie jak zaczniesz zarabiać może kupisz sobie Oleda .
Ambilight nie jest dla prostaków dla ciebie choinka to i tak za dużo świateł które mogą przerastać twoje postrzeganie.

GITARRA całe szczęście że,masz raty bez własnej wpłaty :) tak dalej byś oglądał na tylko w marketach.

KLOPSjanek...pisanie głupot z jednego konta Ci nie wystarcza?Musiałeś się "rozmnożyć" i męczyć ludzi Katarem 10?
A obiecywałeś ,że znikniesz z tego forum.Ech....a mogło być tak fajnie.
 
Człowieku ciemny to ty jesteś , ja mam bardzo
jasny salon Oled daje radę w słonecznym salonie jak i pod duzym kontem , co do trwałości 805 mam już ponad dwa lata chodzi codziennie średnio 6-8 godzin oglądam wszystko. Na dzień dzisiejszy obraz jak w dniu kiedy został kupiony.Banifacy daj już na luz .

Ciągłym obrażaniem przeciwników oledów i "kontem" przekonałeś mnie, że masz jeszcze mleko pod nosem impertynencie. Wszyscy, którym wypaliły się oledy pewnie mają przewidzenia, bo tobie się nie wypalił. Jeżeli uważasz, że telewizor który ma przy 100% jasnego ekranu ma marne 200 nitów i daje radę w nasłonecznionym salonie, to jesteś w błędzie.

GITARRA, Bonifacy , Filemon,Rumcajs itd. jak w końcu kupicie jakis tv wbijajcie na forum czekamy papaapaaapaaapap:)

KLOSjanek to ty? Pod koniec ubiegłego roku kupiłem świetnego mini leda QN91A. Możliwe, że niebawem kupię następnego mini leda.
 
Do góry