Wymiana Led na Oled 65" do 7000zł

Po tym ze piszesz o HDR a wklejasz porównanie SDR, wiec ochłoń i pomyśl najpierw zanim coś zrobisz.
Sprawdź porównanie HDR w rzeczonym teście i nie rób z siebie pośmiewiska. Link w moim poprzednim poście geniuszu. Czekam na wnioski :D

Oczywiste wnioski były już 16.04. W HDR nie następuje jakaś cudowna przemiana i oled tak samo nie świeci na poziomie micro led i wyraźnie od niego odstaje. Do HDR (micro) mini led jest najlepszy.
 
@qitarrra HDR w OLED wygląda bdb (w sumie to aż za dobrze i takie podbijanie chwilowe jasności mnie strasznie irytowało - żonę też - dlatego to ostatecznie wyłączyłem). Nawet córka, która uwielbia oglądać Harrego Pottera po 10x woli oglądać go bez tego efektu. Jeśli nie masz przynajmniej kilkuset stref do wygaszania to mimo większej jasności efekt na OLED będzie wyglądał o wiele lepiej niż na LCD. Zwłaszcza jeżeli masz jakieś małe jasne punkty lub np smugę przez cały ekran (rzucane czary :D). LCD z małą ilością stref powoduje, że efekt ten wygląda biednie :p

Oczywiście w ciągu dnia to będzie wyglądać OK, ale wieczorem/przy słabym oświetleniu wygląda to po prostu źle.

Dodam jeszcze, że porównywaliśmy OLED48C12LA z QE55QN85A
Teraz sprawdziłem, że ten Samsung ma tych stref 576... więc nawet nie musi być ich setki tylko pewnie tysiące, żeby to dawało dobry efekt.


55QN85A jest na matrycy IPS i nijak się ma do QN91A na matrycy VA.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
OLED TV będzie wyraźnie lepszy od Samsunga 91.

Nawet jeśli Oled będzie lepszy od Samsunga 91 to ta różnica wcale nie jest wyraźna .I nie każdy Oled będzie lepszy.
kiki...w swoich postach kilka razy powoływałeś się na ten film żeby uzasadnić swoje racje.
https://www.youtube.com/watch?v=zCSAdW3Wejk&t=594s
Tyle ,że w nim, chociaż wygrał Oled od Sony to Twój "ulubiony" Oled Philipsa dostał lanie od lcdka .I to w dodatku od niezbyt "lubianej" przez Ciebie firmy Samsung.
A film jest autorstwa ludzi, którym raczej trudno odmówić tego, że się znają na rzeczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mogę pokazać porównanie innych ludzi , którym trudno odmówić , ze nie znają się na rzeczy - bo to dwa największe na świecie portale - i tam wygrywa Oled.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
kiki...
proszę, nie uogólniaj .
Obecnie różnice między technologiami wyrównały się. Przynajmniej jeśli chodzi o LCD niektórych firm. Twoje twierdzenie ,że oled(czyli każdy ,bo nie wymieniasz producenta) wygrywa z Samsungiem 91 jest mówiąc delikatnie błędne.
Film ,który zapodałem dokładnie to pokazuje .Mam zupełnie gdzieś, która technologia jest "lepsza" .Ja kupuję to co jest lepsze dla mnie. A w moich warunkach lepiej sprawdza się miniled .I raczej słabo interesuje mnie to, że oglądając Oleda w piwnicy ,przy spuszczonych roletach i zaciągniętych zasłonach jego czerń jest czarniejsza niż w czarnej d...ie.
A jeśli masz jakieś ciekawe porównania to zapodaj proszę Informacji nigdy dosyć. Zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego.
PS.
Tylko proszę, nie podawaj znowu tego porównania zorganizowanego przez Philipsa, w którym Oled Philipsa wygrywa z Lcd 21:1...albo jakoś tak.
Jak również nic co organizował Philips lub co było organizowane pod "patronatem" Philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To że się wyrównują to super.
Jestem zawsze zwolennikiem nowych technologii.
Ale na razie i w statystykach , i wzrostach sprzedaży, i nowych kierunkach wszystkich największych firm na świecie - dominuje inwestycja w technologie Oled.
Byłem też na podobnych prezentacjach na świecie i Philips wygrywał nie tylko w moich oczach.
U Ciebie wygrywa -Samsung LCD - i super - brawo TY !


Wracając do tematu - w klasie cenowej wybrałbym OLEDa .
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Mniejsza o Samsunga bo nie o niego jako takiego tu chodzi. To jest tylko przykład, że niektóre miniledy mogą lepiej się spisywać niż niektóre oledy .Za przysłowiową chwilę inna firma może wypuścić na rynek jakiś nowy model ,który też będzie jak wymieniony wcześniej Samsung przewyższał niektóre oledy.
Chodzi tylko o to ,żeby nie uogólniać i nie generalizować.
Nie każdy oled będzie lepszy od najlepszych obecnie miniledów.
A ten filmik to pokazuje.
A co z obiecanymi porównaniami i prezentacjami?.Nic mi się nie wyświetla.
 

VitoCx

Member
Ostatnia edycja:

VitoCx

Member
Nie mierz wszystkich swoją miara, trollu. Akurat cytaty z poprzedniej strony wiec daleko szukać nie trzeba.. W twoich komentarzach można przeczytać poza tym o wypaleniach i HDR wiec nie wiem o co pytasz dokładnie
 
To było pytanie retoryczne. Spośród wielu moich komentarzy wybrałeś z jednego wątku dwa najkrótsze a z innego wątku zacytowałeś część komentarza, po czym tą manipulacją chciałeś coś zasugerować. Tak robią trolle.
 

VitoCx

Member
Chcesz mi uwagę zwracać, że niby ja do powiedzenia za dużo nie mam, a sam prowadzisz dyskusje jak rozwydrzony małolat. Ja jedynie zestawiłem TWOJE odpowiedzi ukazujące jak niewiele do powiedzenia sam masz i jak prowadzisz dyskusję, jeśli brakuje argumentów.
Podnoszenie alarmu w każdym możliwym wątku o wypalenia w oledach, można śmiało określić trollowaniem. Robisz syf, jakby kolejny oled ci się wypalił w ciągu roku a prawda jest taka, że nawet jednego nie posiadałeś. Testy robione przez specjalistów są dla ciebie nieistotne, jeśli podważają twój punkt widzenia. Jesteś żałosnym zakompleksionym typem, który obrał sobie za cel walkę z oledami bo nie potrafisz strawić, że są one tak dobrze oceniane. I nie tylko przez testerów, ale zwykłych ludzi - UŻYTKOWNIKÓW. Nie spotkałem osoby, która nie byłaby zachwycona obrazem prezentowanym na Oledzie, w przeciwieństwie do technologii LCD.
Masz jarzeniówkę przed oczami i ci to pasuje to gratuluje, ale daj sobie siana z kolejnymi wypocinami, bo to już nudne jest.
 
Chcesz mi uwagę zwracać, że niby ja do powiedzenia za dużo nie mam, a sam prowadzisz dyskusje jak rozwydrzony małolat. Ja jedynie zestawiłem TWOJE odpowiedzi ukazujące jak niewiele do powiedzenia sam masz i jak prowadzisz dyskusję, jeśli brakuje argumentów.
Podnoszenie alarmu w każdym możliwym wątku o wypalenia w oledach, można śmiało określić trollowaniem. Robisz syf, jakby kolejny oled ci się wypalił w ciągu roku a prawda jest taka, że nawet jednego nie posiadałeś. Testy robione przez specjalistów są dla ciebie nieistotne, jeśli podważają twój punkt widzenia. Jesteś żałosnym zakompleksionym typem, który obrał sobie za cel walkę z oledami bo nie potrafisz strawić, że są one tak dobrze oceniane. I nie tylko przez testerów, ale zwykłych ludzi - UŻYTKOWNIKÓW. Nie spotkałem osoby, która nie byłaby zachwycona obrazem prezentowanym na Oledzie, w przeciwieństwie do technologii LCD.
Masz jarzeniówkę przed oczami i ci to pasuje to gratuluje, ale daj sobie siana z kolejnymi wypocinami, bo to już nudne jest.

Powiedz o "dobrym" ocenianiu oledów tym, którym się one wypaliły. Jeżeli nie potrafisz, lub nie chcesz zaakceptować faktu, że oledy mają bardzo duże wady, to nie mój problem. Ja te wady wyraźnie widzę i będę o nich przypominał.
 
Do góry