Philips 65" OLED 856 kalibracja Calman

andrzejduda1

New member
Witam

Wczoraj kupiłem ten TV w mediamarkt, dokupiłem kalibracje za 169,00. Jest to kalibracja robiona przez nich - calman. Odpalilem TV i na profilu dedykowanym tej kalibracji czyli Calman nie da sie ogladac z sygnału z netflixa, ps5, dekodera. Wrocilen dzis do sklepu z dokumentami kalibracji i facet mi powiedzisl że jest wszystko ok że punkty sa w kwadratach.

Teraz sie zastanawiam co ma byc ok skoro nie da sie patrzec na ten skalibrowany tryb, juz duzo lepiej to wyglada na trybach fabrycznych.

Nie potrafię tego zrozumiec może robie cos nie tak nie wiem?
 

andrzejduda1

New member
Kiepskiej jakości kolory, jakies rozmyte. Tak jak pisałem na trybach fabrycznych kolory są żywsze niż na tym calmanie. Może czegos nie przestawiłem?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Kiepskiej jakości kolory, jakies rozmyte. Tak jak pisałem na trybach fabrycznych kolory są żywsze niż na tym calmanie. Może czegos nie przestawiłem?

Zbyt wiele to nie wyjaśniłeś i wychodzi na to, że 169 pln poszło w błoto.
Nie ma takiej"cudownej wajchy" :bober:, którą jak się przestawi to będzie miodzio z każdego źródła i z każdym formatem. :popcorn:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jak to wyglada w porównaniu do trybu filmowego (nie znam tego Tv ale zapewne ma jakiś thx cinema ,filmaker etc.)
 

andrzejduda1

New member
Jak wroce do domu opisze dokladniej jak to wygląda.

Tez tak uważam że kasa poszła w błoto tylko zastanawiają mnie te wyniki kalibracji ze faktycznie te punkty sa w kwadratach.

Masz może jakieś ustawienia pod ps5, Netflix, dekoder tak żebym w weekend mogl poustawiać i sobie porównać?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak wroce do domu opisze dokladniej jak to wygląda.

Tez tak uważam że kasa poszła w błoto tylko zastanawiają mnie te wyniki kalibracji ze faktycznie te punkty sa w kwadratach.

Masz może jakieś ustawienia pod ps5, Netflix, dekoder tak żebym w weekend mogl poustawiać i sobie porównać?

Nie ma takich. Swoje ustawienia musisz znaleźć sam, a jakieś podpowiedzi na pewno od kolegów z forum dostaniesz.
Tylko pytaj konkretnie.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tzn konkretnie sprecyzować do czego uzywam TV, o jakiej porze itp?

Źródło np Netflix, format filmu np DV, UHD czy HD, jaki styl obrazu np ciemny, jasny, i jak masz poustawiane wybrane funkcje. Kombinacji jest na tyle dużo, że nie da się jednym zdaniem. Siądziesz przed tv to zapodaj co i gdzie ci nie pasuje. Pomożemy.
 

andrzejduda1

New member
W przypadku ustawienia Calman np, kolor biały jest mleczny, zolty blady. Obraz jest jakby za mgla. Ustawiając na kino domowe fabryczne, kolory zyskują lepsze barwy i obraz jest wyraźniejszy. W zasadzie każdy inne ustawienie lepsze niż to kalibrowane.

TV używam do PS5, Netflix z filmami 4k, hd, ultra i wszystko o wysokiej rozdzielczości. Telewizję ogladam na zwykłym dekoderze cyfrowego polsatu.

Wszystko mam ustawione tak jak telewizor dostałem, nic nie zmieniałem
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
To te ustawienia Calman olej. Zawsze można to zmienić. A swoją drogą to za tą pseudo kalibrację w sklepie powinni ci zwrócić kasę.
A teraz ustawienia fabryczne. Jest coś co ci nie odpowiadan na różnych materiałach ?
 

andrzejduda1

New member
W zasadzie nie wygląda to wszystko zle, ale może nie wiem jak powinno wyglądać najlepiej. Może podzielisz się swoimi ustawieniami i sprawdzę jak to u mnie będzie działać?

Zapomnialem dodac ze jak cos ogladam to raczej w zaciemnionym pokoju nie lubie jak światło pada na TV
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W zasadzie nie wygląda to wszystko zle, ale może nie wiem jak powinno wyglądać najlepiej. Może podzielisz się swoimi ustawieniami i sprawdzę jak to u mnie będzie wyglądać?

Zapomnialem dodac ze jak cos ogladam to raczej w zaciemnionym pokoju nie lubie jak światło pada na TV

Najlepiej to będzie jak sam uznasz, że jest najlepiej :p
Moje ustawienia są różne dla różnych formatów i źródeł. Miejsca w poście by zabrakło.
Inaczej dla DV inaczej dla HDR inaczej dla UHD i HD i inaczej dla SD.
Generalnie raczej jaśniejsze ustawienia np DV jasny, HDR jasny itp., ale oprócz tego jest jeszcze sporo innych ustawień w danych stylach obrazu związanych z nasyceniem, kontrastem, jasnością, ruchem i innymi ulepszaczami.
Jak zapytasz konkretnie to odpowiem.
 

maderos

Member
Bez reklam
Generalnie, powinieneś ustawić na FilmMaker mode i jest git. Może ta kalibracja sklepowa jest po źródła sdr tylko ( kablówka itd ) a z Netflixa masz UHD i HDR...
Poza tym, wyłącz wszelkie systemy dynamiczne ( kontrast, kolory i inne "bajery" ), będzie tylko lepiej.
Z drugiej strony, może być tak, że postrzegasz kolory normalne za mało nasycone i wolisz te bardziej podkręcone?
 

andrzejduda1

New member
Ok mam dzięki, ale ustawic obraz jedynie moge poza netflixem? Tam tylko wybrać profil?

Do dekodera i PS5 jakos sobie ustawiłem, a może ktos podzielić się ustawieniem pod netflixa?
 
Do góry