Jaki TV OLED\LED wybrać SONY/PHILIPS?

BlackRose21

New member
Witam. Zastanawiam się pomiędzy tymi 3 modelami i już mnie zaczyna głowa boleć bo nie wiem który będzie dla mnie najlepszy i nie zawiodę się na nim. Może ktoś posiada któryś z tych modeli i może podzielić się wrażeniami. TV będzie wisieć na ścianie i będzie służyć głównie w 70 % do Netflixa, zaś pozostałe 30% to zwykła telewizja (jakiś serial czy program no i czasem może chłopak mecz od święta). Byłabym wdzięczna. A o to modele:
SONY OLED KD55A8BAEP
SONY LED KD-55XH9505BAEP
PHILIPS OLED 55OLED855/12

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli będę unikała programów informacyjnych i będę oglądać różne kanały, nie będę grać na TV z XBOX\PC to Oled pochodzi bez żadnych uszkodzeń np parę lat? Pytam bo 6 tys za TV co 2 lata to trochę dużo.
 

BlackRose21

New member
Co do ostatniego pytania, to chyba wszystko opisano na forum w tematach poświęconych telewizorom OLED.

Co do porównania - nie sądzę, aby ktoś miał te trzy telewizory lub je bezpośrednio porównywał w sklepie. Indywidualne opinie mogą sporo wnieść. Porównanie? Najlepiej we własnym zakresie, bo nikt i nic nie zastąpi Twoich zmysłów i Twojej percepcji obrazu czy dźwięku.


A Ja napisałam czy ktoś posiada te 3 TV naraz? Bo wyraźnie jest napisane czy ktoś posiada KTÓRYŚ z tych 3. Nie wiem jak miałam to bardziej jasno napisać. A po drugie to nie po to jest forum by zaczerpnąć wiedzy od fachowców którzy się znają bardziej niż JA?
 

linkinmark

New member
Posiadam sony 65xh9505. Gdybym miał warunki w pokoju i cena by byla podobna to bym brał lgcx, ale 1.5k więcej to za dużo. Sony jest rewelacyjny chyba jedyny LCD którego można porównywać z oledami. Bardzo dobra czerń czy to dzień czy noc, matryca va i o dziwo super kąty widzenia bez porównania z innymi va. Bardzo szybki wszystko się włącza w sekundzie aplikacje internetowe itd. Jedyna wada jaka zauważyłem to strasznie chwiejacy się na nóżkach, obecnie wisi na ścianie i tak prezentuje się lepiej, no i może jeszcze z wad że jest trochę gruby z tylu ale taki musi być.
 

linkinmark

New member
Jeszcze dodam że jest idealny do netflix. Posiada dolby vision (lepsze od hdr), specialne menu tylko pod netflix do kalibracji obrazu i dźwięku. Także masz max, mimo to i tak polecam zakup i kiki i profesionalna KalibracjE i mozesz czym się jak w kinie tym bardziej że prawie wszystkie filmy i seriale na netflix wychodzą w jakości dolby vision i atmos
 

BlackRose21

New member
Jak rozumiem, nikt nic o tych tv na forum nie napisał, żadnych wątków o nich nie ma i stąd ten temat... Jeśli tak, to przepraszam za mój wpis. Jeśli zaś jest inaczej, to tego tematu nie rozumiem, szczególnie w kontekście regulaminu forum. :popcorn:
Czyli według Twojej logiki skoro każdy TV został już opisany to można forum zamknąć?:fool: Wybacz ale nie interesuje mnie rozmowa o czymś co nic nie wnosi do tematu. Ja tylko poprosiłam o pomoc więc jeśli nie posiadasz wiedzy na ten temat to pozwól że wypowie się ktoś kto ją ma.
 

BlackRose21

New member
Jeszcze dodam że jest idealny do netflix. Posiada dolby vision (lepsze od hdr), specialne menu tylko pod netflix do kalibracji obrazu i dźwięku. Także masz max, mimo to i tak polecam zakup i kiki i profesionalna KalibracjE i mozesz czym się jak w kinie tym bardziej że prawie wszystkie filmy i seriale na netflix wychodzą w jakości dolby vision i atmos


A powiedz mi czy używasz na nim telewizji np z dekoderu jakiegoś? Bo słyszałam że jakość w tym modelu jest bardzo słaba jeśli ogląda się zwykłą telewizje.
 

linkinmark

New member
Mam nc, ciężko ogólnie o dobrą jakość z polskich ofert ale oglądając tv od znajomych nowe modele samsung i philips tak i tak w sony jakość wychodzi wyraźnie lepiej. Nie wiem skąd masz takie opinie bo ja przed zakupem 2 miesiące czytałem pytałem i skalowanie obrazu było bardzo dobre, taka jest opinia zdecydowanej większości recenzentów i ludzi którzy się znają na tv.

Tak samo zdecydowana większość pisze ze oled ma dużo gorsze przetwarzanie obrazu z dekodera, ale osobiście nie widziałem na własne oczy więc nie potwierdzam.

Jeżeli większość czasu oglądasz netflix, co kilka godzin wylacza tv lub przełączasz na coś innego i masz w podobnej cenie oled mimo wszystko oled byłby lepszy nocą (w dzien dużej różnicy raczej nie zobaczysz między oled a sony) ale jeżeli pół dnia masz włączony jeden kanal pytu tvn24 no to oled staje się ryzykowny zakupem
 

BlackRose21

New member
Mam nc, ciężko ogólnie o dobrą jakość z polskich ofert ale oglądając tv od znajomych nowe modele samsung i philips tak i tak w sony jakość wychodzi wyraźnie lepiej. Nie wiem skąd masz takie opinie bo ja przed zakupem 2 miesiące czytałem pytałem i skalowanie obrazu było bardzo dobre, taka jest opinia zdecydowanej większości recenzentów i ludzi którzy się znają na tv.

Tak samo zdecydowana większość pisze ze oled ma dużo gorsze przetwarzanie obrazu z dekodera, ale osobiście nie widziałem na własne oczy więc nie potwierdzam.

Jeżeli większość czasu oglądasz netflix, co kilka godzin wylacza tv lub przełączasz na coś innego i masz w podobnej cenie oled mimo wszystko oled byłby lepszy nocą (w dzien dużej różnicy raczej nie zobaczysz między oled a sony) ale jeżeli pół dnia masz włączony jeden kanal pytu tvn24 no to oled staje się ryzykowny zakupem


Zastanawiam się właśnie czy warto dopłacać około 1 tys do A8. Czy da mi coś więcej A8 niż ten Led oprócz jakości Obrazu Oleda ale i też możliwości wypalenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym zdecydowanie 55Oled 855 masz za 5999 zł Plus pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł . Oled z ambilightem zrobi na Tobie duże wrażenie.
A po kalibracji gra jak bajka.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Sam robisz ŚMIETNIK i nie po raz kolejny !!!!
Nie piszesz na temat , nie masz zielonego pojęcia o czym się tutaj pisze a TY ... nadal swoje "JA " pokazujesz ... WSTYD panie mądry . Tam gdzie on tam zawsze swoje idiotyczne cwaniackie Teksty sypie .... WSTYD takim cwaniakiem być !!!

Teraz znowu poskarż się że zostałeś słusznie opisany , bo mówię wam - w tym gość jest bardzo dobry !!!!
 
Ostatnia edycja:

BlackRose21

New member
Ty czytałeś pierwszy post czy lecisz na ślepo w każdym temacie tym samym tekstem i myślisz że jesteś zajebisty? Pytałam czy ktoś posiada dany TV I może się wypowiedzieć a nie czy porównywał te TV. Zaczynasz głupią dyskusje która jest nie na temat i obrażasz. Skończ bo to już zaczyna być żałosne. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled Gra stanowczo dłużej niż 2 lata
Wybrałbym Philipsa 855 - masz w specjalnej cenie dla niebieskich członków forum.
 

BlackRose21

New member
@BlackRose - imponujesz mi. Mentalnie poziom przedszkola, ale zainteresowanie telewizorami godne dorosłej osoby. :popcorn:
Widać lekcje skończyłeś odrabiać i wytarłeś nos z mleka i znowu chcesz się bawić w jakieś głupie kłótnie. Wybacz ale nie zamierzam Cię niańczyć bo nie masz z Sobą co zrobić i używasz tego forum do pokazywania swojego wieku. Robisz tu tylko śmietnik, ale z tego co widziałam na innych tematach to samo robisz z innymi użytkownikami wiec ok. Miłej zabawy. Ale jak widzisz temat istnieje i inni użytkownicy się wypowiadają, także od teraz skupię się na nich a Ciebie traktuje jako:spam: i nawet nie zamierzam już odpisywać na Twoje zaczepki bo szkoda czasu. Także trzymaj się misia mocno i nara.
 

BlackRose21

New member
I znowu masz problem widzę z czytaniem ze zrozumieniem. Mówisz pretensje do innych. To proszę wskaż te inne osoby do których mam pretensje? Bo jak na razie to inni pisali na temat i pomogli mi i nie maja takiego problemu jak TY. I to raczej inni na Ciebie narzekają. Przykład Karol1976 cytuje: Sam robisz ŚMIETNIK i nie po raz kolejny !!!! Także nie zasłaniaj się innymi bo tylko Ty meczysz tutaj.
 
Do góry