Telewizor 65" 4K 3500-4000zł

roberthdtv

New member
Cześć, nie bardzo sam wiem czy chcę OLEDa, bo coś mi się obiło o uszy, że po niecałych 2 latach umierają w nich pixele, zostają jakieś magiczne paski tvnu itp. no, ale chyba do odważnych świat należy.. Po prostu czas na zmiany, chciałbym mieć telewizor 4K.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? na telewizor praktycznie nie świeci
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 47PFL6907K (polecony przez kiki:)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart tv, HDMI 2.1, HDR
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? 4K, FHD
10 .Jakie urządzenia ? Amplituner, Xbox, laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? zazwyczaj oglądam filmy akcji, czasami puszczę z dekodera radio, ale raczej tvp/tvn przez XX godzin nie oglądam
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy akcji, piłka nożna
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? może być youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? maksymalnie 2h
16. Preferencje co do marki? LG (ich oprogramowanie mi pasuje, pilot magic), Philips
17. Preferencje co do wielkości?
65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? raczej nic ;)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500-4000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? co 8lat (?:)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? youtube, netflix



Dziękuję za pomoc w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

WojTech

New member
Cześć, odpowiadając na twoje pytanie odnośnie wyboru telewizora 65' do 4tys. zł to możemy mieć mały problem.

Bo o ile mnie pamięć nie myli to Philips 47PFL6907K był na 100hz matrycy Full hd.
Więc jeśli myślisz o zakupie Philipsa to pojawia się problem bo Philips w kolekcji 2020 nie posiadał 100hz, a wnioskując po powyższym zależało by Tobie na tym, aby ta 100hz matryca była. (można poczekać co będzie w serii 2021?)

HDMI 2.1 = najlepiej 100hz (4k)

Pytanie moje jest następujące: Czy w najbliższym czasie planujesz się przesiąść na nowej generacji konsole XBOX?
Jeśli nie to nie koniecznie trzeba iść drogą 100hz wystarczy 60hz.

Idąc dalej: Czy jesteś w stanie wejść na wyższy poziom czyli matrycę oled, bo wyżej o tym wspomniałeś, ale niestety w tej kwocie o takich parametrach oleda nie dostaniemy.

Temat Wypalania można włożyć między książki w regale i napisać elaborat.
Kwestia wypalenia częściej występuje na ekspozycji w sklepach, ale większość ludzi nie bierze pod uwagę, że w sklepie telewizor pracuje ok 12h bez przerwy i nagle odcina mu się zasilanie pozostawiając go na kolejne 12h. W tym czasie ostanie zapamiętane (wyświetlone obrazy) z jakimś czasem ulegają minimalnemu utrwaleniu.
Dlatego przy OLED TV ważne jest regularne czyszczenie matrycy jak również nie wyłączania go z prądu zaraz po zakończeniu oglądania, gdyż w trybie STAND BY telewizor przeprowadza samoczynne czyszczenie matrycy.

Jeśli chodzi o przykładowe oledy warte polecenia to w grę wchodzi PHILIPS 65OLED805 który w jednej z sieci RTV można kupić za ok. 8200zl
Philips to oczywiście Ambiligt 3 stronny z android TV i Google Asystent

Z LG 65LX3LA Nieznacznie tańszy od Philipsa ale również o zadowalających parametrach. System WEBOS, Pilot Magic ze sterowaniem głosowym.

Na poletku tych dwóch TV Polecam Philipsa pomimo, iż droższy to ma fajny stosunek jakości i oferowanych parametrów do ceny.

Jeśli jednak uznasz, że nie zależy Ci na telewizorze na długie lata (jeśli chodzi o parametry tj. matryce) to można się skupić na nieco tańszych opcjach i tu mogę polecić.

Poczynając od Philips 65PUS9435 lub Tańszy 65PUS8535
Pierwszy z nich to telewizor z minimalistyczną ramką i głośnikiem w podstawie bardzo dopracowany i dopieszczony.
Drugi to zaś Seria z tego co wiem Performance z srebną ramką i pilotem z QWERTY.

Przechodząc do LG możemy zwrócić uwagę 65NANO953NA lub 65NANO816NA
Pierwszy Topowy telewizor LED jeśli chodzi o firmę LG Jasność trochę wyższa niż w 816 ale co najważniejsze ma 100hz
Druga opcja dość okrojona alternatywa dla 65PUS8535, ale tu Philips wygrywa jeśli chodzi o parametry.

Na obecną chwilę to tyle.

Pozdrawiam
 

roberthdtv

New member
Cześć,

co do kwoty, to faktycznie jak na dobry telewizor w tych czasach może być mało (OLED). Swego czasu oglądałem na żywo model : LG OLED65CX3 (oraz jakiś BX).


Philips te x lat temu kosztował ok 3200zł, tak więc dodałem lekki zapas (4000zł).

Xboxa serii X posiadam i dlatego napisałem o HDMI 2.1 (4k, 100hz).
Telewizora z prądu nie wyłączam, zawsze działa na czuwaniu.
Ambilightu mało używam, chociaż jest przyznam fajne.
Wybrałem LG, ze względu na to, że produkują matryce, za to, że mają fajny system operacyjny, no i ten pilot magic - sprawdza się u znajomych i mi podpasował. Muszę przemyśleć temat, bo bardziej korci mnie wymiana na duży ze względu na 4K (którego obecny Philips nie ma).

Tylko nawet ten LG OLED65 BX/CX to koszt 6000zł +
 

WojTech

New member
Nie zawsze ma znaczenie kto jest producentem matryc bo parametrowo telewizor przegra w testach.
Jedyny minus wspomnianego wyżej Philips to brak hdmi 2.1.
Ale gry jak sami producenci zapowiadają i tak będą w 60 xD



Cześć,

co do kwoty, to faktycznie jak na dobry telewizor w tych czasach może być mało (OLED). Swego czasu oglądałem na żywo model : LG OLED65CX3 (oraz jakiś BX).


Philips te x lat temu kosztował ok 3200zł, tak więc dodałem lekki zapas (4000zł).

Xboxa serii X posiadam i dlatego napisałem o HDMI 2.1 (4k, 100hz).
Telewizora z prądu nie wyłączam, zawsze działa na czuwaniu.
Ambilightu mało używam, chociaż jest przyznam fajne.
Wybrałem LG, ze względu na to, że produkują matryce, za to, że mają fajny system operacyjny, no i ten pilot magic - sprawdza się u znajomych i mi podpasował. Muszę przemyśleć temat, bo bardziej korci mnie wymiana na duży ze względu na 4K (którego obecny Philips nie ma).

Tylko nawet ten LG OLED65 BX/CX to koszt 6000zł +
 

roberthdtv

New member
LG65Nano86 / 863/866/867 - któryś konkretnie?

Różnice oprócz koloru ramki znajdę w tych modelach?

bo coś nie mogę się doszukać innych różnic.
 

roberthdtv

New member
Widziałem model na żywo i nie wiem czy mi się wydawało, ale on miał problem z jakimś doświetleniem (ten LG 863), było to widać na czarnym tle. Teraz czytam, że to IPS z podświetleniem krawędziowym i tak mają te modele :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz na dopłatę to bierz zdecydowanie 65Nano903.
Masz już z pełnym podświetleniem, z kropkami kwantowymi.
 

roberthdtv

New member
Wyczekałem promocji, poczytałem w internecie i obejrzałem co się dało. Wybrałem LG OLED65CX3LA.

Czy ktoś może podpowiedzieć jakie wybrać ustawienia obrazu, by go jeszcze bardziej podrasować?
 
Do góry