Jaki "bezpieczny" OLED 65"

Undziak

Member
Witam,
w zakładce LCD pytałem o topowe LCD aby zastąpić moją plazmę Panasonica. Tak jak wszyscy mam obawy co do wypaleń. Gdyby nie to, dawno miałbym oleda.
Oglądam sam, filmy na BR, dużo Netflixa, TV, coś z kompa czasem. Nie gram, mało programów informacyjnych. Dbam o TV. Dziś jeszcze sprawdzałem i moje plazma nie ma trwałych powidoków (nawet na magencie). Pojawiają się czasami duszki ale puszczam białe pasy i znikają.
Pytanie: czy jest szansa na 4-5 lat bezproblemoweh pracy OLEDa? jakie macie doświadczenia.
Jakie obecne modele są najlepiej zabezpieczone?
Nie ukrywam, że jeśli chodzi o obraz to brałbym Panasonica ale nie muszę. Jeśli inna firma lepiej zaaplikowała zabezpieczenia to mogę brać coś innego.
Obecne LCD też poszły trochę do przodu, nie wiem tylko czy przesiadka z plazmy na topowego LCD nie zaboli... bo na OLEDa to będzie tylko in plus....
 

Undziak

Member
Mówi się, że Panasonic z pudełka jest na tyle dobry, że kalibrację można pominąć. Inne wymagają kalibracji. Ludzie różnie piszą, branżą również:).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, 4-5 lat Oled będzie rewelacyjny.
Najlepiej zabezpieczony na dziś - LG CX i LG GX.
Ile masz max kasy ?
 

omnia

New member
Jaki budżet i jakie oczekiwania? Potwierdzam, to co koledzy wyżej - musisz po prostu dbać i uważać na telewizor.
 

werf

Active member
Bez reklam
Dbać o telewizor ? Nie palić przy nim szlugów i wycierać atłasem , tv jest dla nas czy my dla niego?
 

Ampersand

New member
Dbać czyli broń boże nie włączać, parodia. :grin:
Jeśli masz obawy to nie bierz w ogóle pod uwagę OLED-a i częściowo problem się rozwiąże. Dla mnie TV ma grać ile mi się spodoba na dzień. Zastanawianie się codziennie czy oby nie za długo oglądam wiadomości itd to jakieś nieporozumienie, dlatego też już wykluczyłem tą technologię ze swojej listy. Choć jakość jest bardzo kusząca.
 

pantomima

Banned
Witam,
w zakładce LCD pytałem o topowe LCD aby zastąpić moją plazmę Panasonica. Tak jak wszyscy mam obawy co do wypaleń. Gdyby nie to, dawno miałbym oleda.
Oglądam sam, filmy na BR, dużo Netflixa, TV, coś z kompa czasem. Nie gram, mało programów informacyjnych. Dbam o TV. Dziś jeszcze sprawdzałem i moje plazma nie ma trwałych powidoków (nawet na magencie). Pojawiają się czasami duszki ale puszczam białe pasy i znikają.
Pytanie: czy jest szansa na 4-5 lat bezproblemoweh pracy OLEDa? jakie macie doświadczenia.
Jakie obecne modele są najlepiej zabezpieczone?
Nie ukrywam, że jeśli chodzi o obraz to brałbym Panasonica ale nie muszę. Jeśli inna firma lepiej zaaplikowała zabezpieczenia to mogę brać coś innego.
Obecne LCD też poszły trochę do przodu, nie wiem tylko czy przesiadka z plazmy na topowego LCD nie zaboli... bo na OLEDa to będzie tylko in plus....

Hej

Żeby się zbytnio nie rozpisywać : oled jest jak najbardziej dla Ciebie , tym bardziej, że jesteś świadomym użytkownikiem i dbasz o tv .
Jednak o oleda nie będziesz musiał się tak troszczyc jak o plazmę .

Sam przesiadłem się z plazmy na oleda i na chwilę obecną po roku użytkowania, mogę zapewnić Cię, że oledy a konkretnie model Lg e9(taki posiadam) jest dużo lepiej zabezpieczony przed powidokami/ wypaleniami .
Posiadam również 3 plazmy : g30, vt60 i jakiegoś Samsunga - tak że wiem coś na ten temat i zapewniam Cię - poziom zabezpieczeń oleda w stosunku do pdp, to zupełnie inna liga.
Sam sie o tym przekonałem , choć kiedyś przed zakupem sam podobnie jak Ty miałem obawy , nawet powielałem głupoty w postaci postów , a to był błąd .




Śmiało bierz oleda :)
 
Ostatnia edycja:

Undziak

Member
Chyba się przekonuję: na obecną chwilę myślę o CX9LA (bo ma większą ilość tunerów) choć nie wiem czy to mi potrzebne... wcześniej myślałem o Panasonicu bo mam plazmę Panasonica i OLEDA od Panasa mają ładne kolory itp. Sony ponoć jest "szybki", dobrze odwzorowuje ruch. Każdy ma coś innego. Domyślam się, że aby zminimalizować ryzyko wypalania lepiej unikać zbyt jasnego obrazu. Plazma w ciągu dnia jest trochę ciemna, OLED powinien być jaśniejszy - to już 7 lat mineło, świat i technologia się zmienia.
Dzięki za dotychczasowe sugestie.
 

Undziak

Member
Jeszcze decyzja nie zapadła. Dziś w sklepie widziałem Philipsa 805 a potem 935. Sprzedawca twierdził, że będzie lepszy niż LG... Hm. Nie wiem co myśleć. Ja chciałbym przede wszystkim bezproblemowy sprzęt (wypalenia) oraz dobry serwis. Obraz wszędzie będzie zapewne dobry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma większe możliwości i lepsze multimedia.
Ambilight też robi dużo świetnej atmosfery.
Philipsa masz w specjalnej ofercie dla niebieskich i z pakietem.
 

radioaktywny

New member
Hej
Sam przesiadłem się z plazmy na oleda i na chwilę obecną po roku użytkowania, mogę zapewnić Cię, że oledy a konkretnie model Lg e9(taki posiadam) jest dużo lepiej zabezpieczony przed powidokami/ wypaleniami .

Oczywiście, że mają lepsze zabezpieczenia ponieważ w OLEDach jest to o wiele większy problem. Przy mojej 12-letniej plazmie Panasonica, codziennie "zarzynanej" przez moją żonę, mam od dwóch lat niewielkie wypalenie w miejscu loga programów.

Ciekawe ja po roku będzie wyglądał OLED po codziennym wielogodzinnym maratonie programów informacyjnych.

Ale co będę się rozpisywał.
 

SDman

Banned
Mają na pewno napisane, że mają, co będzie po latach się okaże +- 2022-3.
Wystarczy wejść na OLX aby zobaczyć różne przypadłości wypalonych paneli.
Często nie są to tylko loga czy paski, a chmury, plamy itp. Brr.
 

Undziak

Member
Myślę, że są dwie grupy użytkowników: jedna ogląda wszystko tak jak w sumie powinien funkcjonować telewizor; druga grupa zna ograniczenia technologii i w sposób ograniczony używa TV (tylko filmy, niższa jasność, bez loga itp). Ale nawet i w tej drugiej grupie można mieć pecha i coś pójdzie nie tak. No cóż.
Nie ma też wystarczająco dobrej technologii LCD aby godnie zastąpić plazmę. Ilość stref podświetlenie została ograniczona. Ostatnio trochę poczytałem i tak jak Samsung Q90R miał tych stref bodajże 480 to obecnie Q90T ma ich tylko 120 (chyba dobrze zapamiętałem?). Dopiero 8K ma trochę więcej stref: Q800 chyba 240 a dopiero Q950 480.
W takim OLEDzie to mamy ich ok 8mln. To jest różnica.
 

omnia

New member
Oczywiście, że mają lepsze zabezpieczenia ponieważ w OLEDach jest to o wiele większy problem. Przy mojej 12-letniej plazmie Panasonica, codziennie "zarzynanej" przez moją żonę, mam od dwóch lat niewielkie wypalenie w miejscu loga programów.

Ciekawe ja po roku będzie wyglądał OLED po codziennym wielogodzinnym maratonie programów informacyjnych.

Ale co będę się rozpisywał.

Zwróć jednak uwagę, że problemy z wypalonymi matrycami tyczą się głównie starszych generacji. Obecna generacja OLED nie ulega takim wypaleniom i podobnie było z plazmami.

Ja chyba w końcu kupię jakiś OLED, myślę o Philips, ale zobaczę jakie nowości przyjdą do nas w 2021 r.
 

Rybus85

New member
To że jest tego sporo na olx to nic nie znaczy. Nie wiesz jak ludzie z nich korzystali. Są ludzie którzy odpala tv i leci cały dzień byle co. Byle tylko grał tv w tle. Znam trochę osób z oledami,posiadają od kilku lat i spokój. Ojciec ma kilkuletniego oleda curveda z 3d i żadnego wypalenia. A używa tv normalnie tak jak został do tego zrobiony. Do oglądania tv :p
 
Do góry