TV z HDMI 2.1 - kupować teraz czy poczekać

dnf

New member
Zbieram się do wymiany TV na nowy jednak nie jestem przekonany czy na rynku jest odpowiedni model. Poniżej moje wymagania

- Oczywiście 4k
- Przekątna 55 cali
- Głośniki – nieważne bo mam kino domowe
- Obsługa pełnego HDMI 2.1
- Android TV – nie do końca przekonują mnie zamknięte systemy od LG czy Samsunga. Może ktoś mnie przekona że nie mam racji. Jak dla mnie Android jest bardziej uniwersalny i mogę na nim zainstalować choćby Kodi. Wszystkie te zamknięte systemy mają zwykle mniej softu lub dłużej się na niego czeka. Ostatecznie też wiele razy obserwowałem śmierć i przejście na nowy. Oczywiście mogę mieć przystawkę z androidem jak teraz ale to kolejne urządzenie.
- Rodzaj matrycy – do niedawna myślałem, że obejdę się bez OLED i trochę oszczędzę jednak po wizycie w sklepie mam wrażenie że jednak OLED to klasa wyżej i skłaniam się ku niemu
- Użytkowanie głównie filmy i seriale ale raz na jakiś czas granie na grafice z serii Geforce 3000

Z tego co widzę na rynku:
Sony – kusił mnie Sony XH9096 jednak po wizycie w sklepie wyglądał on trochę blado w porównaniu z OLED (dosłownie ;)). Może to wina tego że OLED ma lepsze dema jednak wydaje się klasa wyżej. Ponadto HDMI 2.1 cięgle czeka w aktualizacji i nie wiadomo tak naprawdę co będzie w praktyce
Samsung – nie do końca przekonuje mnie ten QLED no i Tizen to nie Android
LG – tutaj jest sporo OLEDów jednak HDMI 2.1 jest jakoś ograniczony (nie wiem na ile ma to znaczenie w praktyce). Poza tym jest ten webos…
Philips – nie widzę na razie OLED z HDMI 2.1

Zastanawiam się kiedy Sony lub Philips wypuści jakiegoś OLED z HDMI 2.1 bo one są na AndroidTV. Może jednak warto według was brać Tizen lub WebOs z jakiś powodów i mieć ten Andorid w zapasie?
 

snach

Member
Zbieram się do wymiany TV na nowy jednak nie jestem przekonany czy na rynku jest odpowiedni model. Poniżej moje wymagania

- Oczywiście 4k
- Przekątna 55 cali
- Głośniki – nieważne bo mam kino domowe
- Obsługa pełnego HDMI 2.1
- Android TV – nie do końca przekonują mnie zamknięte systemy od LG czy Samsunga. Może ktoś mnie przekona że nie mam racji. Jak dla mnie Android jest bardziej uniwersalny i mogę na nim zainstalować choćby Kodi. Wszystkie te zamknięte systemy mają zwykle mniej softu lub dłużej się na niego czeka. Ostatecznie też wiele razy obserwowałem śmierć i przejście na nowy. Oczywiście mogę mieć przystawkę z androidem jak teraz ale to kolejne urządzenie.
- Rodzaj matrycy – do niedawna myślałem, że obejdę się bez OLED i trochę oszczędzę jednak po wizycie w sklepie mam wrażenie że jednak OLED to klasa wyżej i skłaniam się ku niemu
- Użytkowanie głównie filmy i seriale ale raz na jakiś czas granie na grafice z serii Geforce 3000

Z tego co widzę na rynku:
Sony – kusił mnie Sony XH9096 jednak po wizycie w sklepie wyglądał on trochę blado w porównaniu z OLED (dosłownie ;)). Może to wina tego że OLED ma lepsze dema jednak wydaje się klasa wyżej. Ponadto HDMI 2.1 cięgle czeka w aktualizacji i nie wiadomo tak naprawdę co będzie w praktyce
Samsung – nie do końca przekonuje mnie ten QLED no i Tizen to nie Android
LG – tutaj jest sporo OLEDów jednak HDMI 2.1 jest jakoś ograniczony (nie wiem na ile ma to znaczenie w praktyce). Poza tym jest ten webos…
Philips – nie widzę na razie OLED z HDMI 2.1

Zastanawiam się kiedy Sony lub Philips wypuści jakiegoś OLED z HDMI 2.1 bo one są na AndroidTV. Może jednak warto według was brać Tizen lub WebOs z jakiś powodów i mieć ten Andorid w zapasie?
Dokładnie mam te same dylematy. Biorąc wszytkie okoliczności pod uwagę sklaniam sie ku Philips 55OLED865/12. Brak HDMI 2.1 jest dla mnie akceptowalny nawet biorąc pod pod uwage Xbox X series.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

dnf

New member
Na początku zakładałem 5k ale prawda jest taka że jeśli będzie warto to wydam więcej. Pytanie które głównie chodzi mi po głowie to czy poczekać na nowe modele kiedy HDMI 2.1 się wygrzeje i Sony lub Philips wypuszczą coś czy może to co już jest teraz jest warte skuszenia się (patrząc na podane przeze mnie argumenty)
 

Artipil

New member
Jak masz potrzebę kupić tv to kup, bo jak będziesz czekał na coraz to nowe nowinki to się nie doczekasz zakupu.
LG z jego pilotem żyroskopowym Magic + system WebOS z w pełni spolszczonym asystentem głosowym - wymiatają.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Kupuj, bo jak będziesz za długo czekał - to możesz nie doczekać (covid).



Stopka:
Sony KD85-ZG9:krol:, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20 i wszystko:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy kwocie 5 tys najlepszy będzie LG 65nano 913.Masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj maila to Ci Wyślę cały program.
 

JerzykWu

New member
No właśnie...jak to jest? LG nano słabo wypada w kwestii jakości czerni ( panel IPS) local dimming i jest duzo ciemniejszym panelem ni panele Sony i Samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 913 na bardzo dobrą czerń .
Tak podaje każdy kto go ma !
W końcu ma podświetlenie strefowe .
Możesz kupować bez obaw.
Masz go dla niebieskich w specjalnej ofercie i to z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.
 

janunio

New member
Bez reklam
O matrycach IPS można stwierdzić, że zawsze trzymają swoje parametry. Zupełni inaczej jest z matrycami VA. Są modele beznadziejne i topowe. Te topowe VA znajdziemy w drogich modelach TV.
Wniosek taki, że nie wolno w ciemno kreować pozytywnych opinii o panelach VA.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe Oledy są już do gamingu.
Możesz grać spokojnie . Mają 7 zabezpieczeń i możesz zastosować jeszcze jedno. Jakość Cię powali na kolana.
 
Mam LG65 913. Jest wow. A webos to najlepszy system ever. Ciężko mi będzie mieć znowu tv na ANDROID.

LG reklamuje oledy do gamingu, ale jak każdy marketing trzeba brać z rezerwą. Wszystko zależy od czasu ile grasz i w co grasz.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
To dziwne bo lg wszędzie reklamuje oledy do gamingu, które wspierają wszelkie udogodnienia dla graczy gsync, freesync, hdmi 2.1 itp

To tylko marketingowy bełkot, który ma przekonać do kupienia takiego tv. Ja jednak kieruje się faktami i logicznym myśleniem i dlatego pod konsole nie kupowałem oleda a lcd bo po prostu strach o matrycę a i tv ma służyć mi a nie ja mam służyć tv. W każdej instrukcji do oleda są napisane ostrzeżenia co do wypalania i powidoków czyli problem wciąż występuje.
 
Do góry