Zmiana TV proszę o pomoc

zapo

New member
Witam wszystkich. Mój poczciwy Panasonic TX-P50VT30E kończy swój żywot, kupiłem go za waszą namową i byłem bardzo zadowolony tlatego ponownie proszę o wasze obiektywne podpowiedzi.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 56m2 salono-kuchnia
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Ja głównie pod delikatnym kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wsieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna z boku, ekspozycja północna, rolety, użytkowanie w większości wieczorem, dlatego nie brałbym pod uwagę światła jako kryterium
7. Jaki masz obecnie telewizor? Plazma TX-P50VT30E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? hdmi 2.1 bylby plusem + multimedia
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? netflix, C+
10 .Jakie urządzenia ? amplituner i PS4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4, w weekend 4-6
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? sporadycznie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie filmy,sport, seriale netflix, hbo, canal+
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie koniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? obecnie bardzo mało
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? na razie nic
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6-7 tyś
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? obecny mam około 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? zdarza się obecnie ma MIbox

Od kilku dni śledzę wpisy innych użytkowników oglądałem LG oraz Sony ale co do marki to nie mam sentymentów ważne żeby dobrze mecze się oglądało :D
 

futures

New member
Witaj.


Ja wybrałem Panasonica PANASONIC TX-55GZ950E. Przesiadka z Panasonica TX-P50G30E.W grę wchodził tylko Panasonic bo jakość tek marki oceniam wyżej niż LG.
Wiadomo że w telewizorach OLED jest panel LG ale elektronika czyli np płyta główna, zasilacz to konstrukcja Panasonica. W niezależnych testach czyli avforums gz950 uzyskuje lepsze oceny za jakość obrazu już po wyjęciu telewizora z kartonu i uruchomieniu na ustawieniach fabrycznych bez kalibracji . Procesor który zajmuje się obróbka obrazu czyli HCX procesor pro jest po prostu lepszy od procesora LG .Takie jest moje zdanie.


Wpisz w google
Panasonic GZ950 4K OLED TV Review
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jako naturalne przedłużenie jakości masz Oled 65".
Najlepszy w klasie cenowej Philips 65 854 w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Z bardzo dobrych masz też Oled LG 65CX, w programie.

Z bardzo dobrych LCD :
- Philips 65PUS9435 w programie
- Sony 65XH9096
- Samsung 65Q80T

Wreszcie znakomity i jedyny na rynku Mini led TCL 65X10 , w programie
 

zapo

New member
Tego modelu TCL 65X10 nie brałem pod uwagę ale bardzo mnie zaciekawił co najgorsze wszystkie modele jakie biorę pod uwagę tj.
- Oled LG 65CX
- Philips 65 854
są niedostępne w sklepach stacjonarnych w moim mieście i trudno mi podjąć decyzję, a co do TCL to boję się że to pierwszy taki TV z tą technologią więc nie wiadomo jak z żywotnością
 

zapo

New member
Sprzęt wybrany padło na TCL. Rzeczywiście różnica pomiędzy plazmą kolosalna muszę się przyzwyczaić.
"Kiki" jeszcze raz dziękuję za pomoc
 
Do góry