Ponowna prośba w sprawie zakupu TV

qbek77

Member
Witam Wszystkich.
Wczorajsza burza dobiła mojego Panasonica 50ST50, o którego też tutaj zasięgałem opinii przed zakupem.
Byłem z telewizora baaardzo zadowolony, świetnie służył przez osiem lat.
Mam nadzieję że i tym razem pomożecie.

Teraz czas na coś nowego. Raczej chcę żeby to był OLED i teraz minimum 65 cali ;-)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,6m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost i małe kąty
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku telewizora, do południa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? TX-P50ST50E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? szybko działający system , Netflix,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? NC+ HD,4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Wzmacniacz stereo chociaż jest on podłączony bezpośredniu do tunera sat z pominięciem TV
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-7 w weekendy dłużej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? na dzień dzisiejszy raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudnia i wieczory
17. Preferencje co do wielkości? 60-65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? długi czas reakcji matrycy, nienaturalne kolory
19. Preferencje co do marki ? Panasonic, Sony, Samsung, Philips,LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~6000
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem
 

SLAV7

New member
Bez reklam
MOim zdanie sprawa jest prosta - SONY 65XG9505 Świetny TV zwłaszcza po atualizacji oprogramowania zmieniajacego algorytmy podświetlenia strefowego. Ewentulanie nowy 65XH9096 ale skupiłbym się na tym pierwszym. Jako alternatywa TCL 65C815.

OLED-a w tym budżecie nie kupisz.
 

qbek77

Member
Widzę że SONY 65XG9505 jest już średnio dostępny. Czy model 65XH9096, mimo że młodszy, jest w jakiś sposób gorszy od poprzedniego modelu XG?
 

SDman

Banned
Widzę że SONY 65XG9505 jest już średnio dostępny. Czy model 65XH9096, mimo że młodszy, jest w jakiś sposób gorszy od poprzedniego modelu XG?

Model XH9096 jest gorszy nawet od leciwego XF90 ma słabszy procesor obrazu, mniejszą liczbę stref (32+pośrednie), jest raczej następcą XG85 i w tym przypadku jest bardzo dobrym następcą na matrycy VA.
 
Ostatnia edycja:
Do góry