TV ostateczny wybór

cinalski

New member
Witam,
Mój kolejny post w ostatnich miesiącach, mam nadzieję, że teraz już się w końcu zdecyduje.
Otóż wyłoniłem swoich liderów do zakupu i mam nadzieję, że pomożecie mi drodzy forumowicze podjąc najlepszy wybór, otóż moja lista zawęziła się do 3 modeli:
- LG OLED65GX
- LG OLED 65 CX
- PHILIPS OLED+ 65 934

Jestem także otwarty na propozycję, mój budżet się zamyka w okolicach 12-13k. Powiem szczerze, że w Philipsie najbardziej przekonuje mnie Ambilight, ale podobno LG ma dużo lepszy obraz. Od razu zaznaczam, że nie straszne mi wypalenia, ponieważ paski infomracyjne pojawią niezwykle żadko, najczęściej będzie na nim grane (PS4 do premiery PS5), Netflix i sport.
Który według Was będzie najlepszym wyborem?

Z góry dziękuję za pomoc :smile:
 

SDman

Banned
Masz konkretne wymagania i odnosząc się do nich zawężasz wybór.
Nie można mieć wszystkiego (też bym tak chciał) musisz poświęcić Ambi na rzecz hdmi 2.1, które daje LG czy to GX czy CX tutaj już decyduje cena czy wygląd.
Mają też mniejszy input lag.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tylko LG GX z tych co podajesz, Philips nie ma HDMI 2.1 , brak eARC, brak funkcji podnoszącej ostrość w ruchu, no i najwyższy iLag , ambilight może fajny bajer, ale przy oglądaniu TV w nocy to już dość irytujące dla domowników.
 

cinalski

New member
Super, bardzo dziękuje za wskazówki.
A jakie macie opinie na temat telewizora SAMSUNG QE65Q95T (bądź Q90T)? Bądź jeszcze SONY MASTER Series AG9 (lub AF9)?
Z góry dzięki za pomoc :)
 

SDman

Banned
Q90T różni się od Q95T brakiem Oneconnect czyli patent Samsunga (tylko jeden cienki kabel do samego TV)
Super telewizory jedne z najlepszych LCD mają lepszą powłokę antyrefleksyjną od OLED`ów i oczywiście jasność.
Do wad należy zaliczyć brak Dolby Vision.
AG9 o klasa sama w sobie sporo lepszy od AG8 (znacznie płynniejszy system, i jeden z najlepszych obrazów)
 

Adam Cz

New member
Tv

Witam,
czy telewizor Q90T będzie działał na akumulatorze

https://specpart.pl/akumulator-x-pro-marina-12v-105ah-900a-lodzie-kampery-przyczepy.html

i przetwornicy na 230V

Szukam rozwiązania na działkę ROD
:szukaj:
 

SDman

Banned
Q90T pobiera od 60 do 220W na akumulatorze nie będzie działał na przetwornicy powinien -pytanie tylko ile czasu podziała do wyładowania.
60W to minimalne ustawienia obrazu w trybie ECO w nocnym oglądaniu może wystarczy w dzień nie sądzę, raczej po kalibracji ~ 110-140W, a jak dopali HDR to i 220W skoczy :)
 

SDman

Banned
Dla Twoich potrzeb brałbym LG CX zapytaj @kiki o cenę, różnicę w cenie między GX przeznaczyłbym na .. na cokolwiek.
No chyba, że design GX Ci odpowiada i portfel gruby.
Q95T nigdy w odpowiednich dla OLED`ów warunkach im nie dorówna.
Wygrywa beztroskim używaniem ale jak pisałeś -tego się nie obawiasz.
 

czaro49

New member
Q90T różni się od Q95T brakiem Oneconnect czyli patent Samsunga (tylko jeden cienki kabel do samego TV)
Super telewizory jedne z najlepszych LCD mają lepszą powłokę antyrefleksyjną od OLED`ów i oczywiście jasność.
Do wad należy zaliczyć brak Dolby Vision.
AG9 o klasa sama w sobie sporo lepszy od AG8 (znacznie płynniejszy system, i jeden z najlepszych obrazów)
Możesz mi odpowiedzieć czy Q90T a Q95T różnią się tylko Oneconnectem ? oba mają powłoke anty refleksyjną ? bo na temat tego nigdzie nie moge znależc ... a niższy model czyli Q80T już jej nie ma ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak nie jest , że LG ma dużo lepszy obraz. Na wszystkich pokazach i spotkaniach na których byłem wygrywa Philips.
Gra naprawdę rewelacyjnie. Ma większe możliwości , znacznie lepsze multimedia, lepszy dźwięk, i AMbilight !
Jesteś niebieski więc masz specjalną ofertę na wszystkie modele.
 

SDman

Banned
Napisałeś, że SONY AG9 to klasa sama w sobie, czy to oznacza, że byłby lepszym wyborem niż LG CX bądź GX?

Określiłeś do czego ma Ci służyć "najczęściej będzie na nim grane (PS4 do premiery PS5), Netflix i sport"
AG9 wybrałbym dla skalowania treści 1080i/50 bo np. dla mnie to podstawowy warunek.
CX ma bardzo dobrą płynność -poprawioną w stosunku do C9 i hdmi 2.1 więc jest bardziej dla Ciebie.
Aby porównać oba TV na treściach których będziesz używał trzeba 1:1 je zestawić i zapewniam, że różnice mogą być minimalne dla 99% niezauważalne.
 
Do góry