Lg C9 i pora zakupu

pantomima

Banned
Skalowanie do 4k wszystkich modeli wypada słabo . Ma się nijak do prawdziwego natywnego 4k .
Dla porównania: posiadam platformę canal+ z dwoma kanałami 4k . Wskakując z kanałów hd na te dwa widać kolosalną różnicę , pomimo że to nawet nie jest natywne 4k .
Więc ja sie pytam , gdzie to skalowanie do uhd... ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No niestety, prawdziwe 4K to albo z płyty UHD, albo z własnej kamery, aparatu (jeżeli ktoś takowe posiada). Ewentualnie streaming VOD, choć tam to bitrate przycięty...

Nasza rodzima telewizja to porządnego full HD nie nadaje...:-|

Także jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
 

pantomima

Banned
No niestety, prawdziwe 4K to albo z płyty UHD, albo z własnej kamery, aparatu (jeżeli ktoś takowe posiada). Ewentualnie streaming VOD, choć tam to bitrate przycięty...

Nasza rodzima telewizja to porządnego full HD nie nadaje...:-|

Także jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Zgadza się. Za każdym razem się uśmiecham , jak czytam o dobrym skalowaniu przez jakiś tv materiałów do 4k.
 

SDman

Banned
Też się uśmiecham, po obejrzeniu na 50ST60 "Bliźniak" z kodi HBO Go na Amlogic S905X3 (jedynie 720p) z odległości 3,5m albo "Fantasy Island" z Google film na Mi Box S.
Wewnętrzny głos mi mówi: wstrzymaj się z zakupem do Micro LED TV.
Ale zgadza się 4k to 4k -osoby bogate dają postępowi odpowiedni bodziec finansowy i niech tak zostanie.
 

pantomima

Banned
Też się uśmiecham, po obejrzeniu na 50ST60 "Bliźniak" z kodi HBO Go na Amlogic S905X3 (jedynie 720p) z odległości 3,5m albo "Fantasy Island" z Google film na Mi Box S.
Wewnętrzny głos mi mówi: wstrzymaj się z zakupem do Micro LED TV.
Ale zgadza się 4k to 4k -osoby bogate dają postępowi odpowiedni bodziec finansowy i niech tak zostanie.

Nie wiem skąd ta radość. Plazma st60 generuje bardzo fajny obraz . Model vt60 jeszcze ładniejszy (posiadam vt60) , ale żaden z tych tv nie generuje tak świetnego obrazu jak oled , bez względu na markę !
Na co Ty chcesz czekać? Na co, po co ....
 

pantomima

Banned
Ok . Inaczej - co Ty masz z tymi powłokami ?
Co drugi post ciśniesz ten sam temat.

Kazdy tv jakąś ma , lepszą/gorszą ... to nawet nie drugo rzędna sprawa przy zakupie tv .

Bo odbija ? A kto w nasłonecznionym pokoju ogląda film? Co najwyżej jakieś wiadomości na których obraz i tak zerkamy jednym okiem .

Oled to genialny obraz ! , ale Ty tego nie rozumiesz , bo dla Ciebie ważniejsza jest powłoka...

Piszesz o radości? - st60 również odbija , może nawet bardziej niż oledy , ale w przypadku plazmy Ci to nie przeszkadza ?

Troche się gubisz kolego .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Pozwól każdemu mieć własne zdanie na ten temat, dla wielu może to być podstawowy parametr zakupu TV.
Osobiście do Laptopa z błyszczącą matrycą już nigdy nie wrócę choćby nie wiem jak był dobry i dawali go za darmo.
 

wwe6785

New member
Czytam co piszesz o odbiciach, powłokach i może to jest tak ze szukasz odbić?
Piszę z maca z błyszcząca matrycą ( jasność nie spawa) i widzę czerń i biel strony a nie siebie.
Mam iMaca z szybą przed ekranem i też nie widzę siebie choć można doszukać sie odbić okna w słoneczny dzień ale i tak widzę co jest napisane na ekranie

Dziś bylem w me - chce kupić oled - stał obok siebie oled LG i jakiś Led za ok 2,5k
odbijały oba świecące lampy jak i biały sprzęt ale oled wygrywal tym ze to nie było zauważalne( kontrast czy tez jasność matrycy ), no chyba ze specjalnie patrzy sie szukając odbić a nie skupia na obrazie.
 

pantomima

Banned
Pozwól każdemu mieć własne zdanie na ten temat, dla wielu może to być podstawowy parametr zakupu TV.
Osobiście do Laptopa z błyszczącą matrycą już nigdy nie wrócę choćby nie wiem jak był dobry i dawali go za darmo.

Podstawowy parametr ? - świadomy jesteś tego ,jakie bzdury opowiadasz ?
Znajdź mi choć jedną osobę tu na forum (pomijając siebie ) , dla której powłoka będzie najważniejszym parametrem, kryterium przy wyborze tv ?
Nie ma takiej ! Jesteś jedyny .

Nie przesadzaj , albo przesadzaj . Twój wybór ;)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Nie rozumiesz słowa podstawowy. Podstawowy może być obok wielu innych równie ważnych.
Dla jednego może to być np. skalowanie dla innych HDR`y, a jeszcze innych opóźnienia do gier albo responsywność systemu.
Są też tacy, którzy muszą iść na kompromisy. Bo nie ma ideału.
Z całym szacunkiem -powtórzę się "pozwól mieć innym własne zdanie" ja jestem świadomy czego chcę, wydaje się, że Ty też.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wwe6785 - ile masz max kasy ?
Oledy są w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program.
 

apio

New member
Przecież masz go bez karty podarunkowej w tej cenie i to bez dodatkowego zakupu. I dla niebieskich masz jeszcze pakiet gratisów dodatkowo.
Ale masz jeszcze Philipsa 65Oled 804 za 8999 zł - 15% w programie, czyli za 7825 zł z pakietem.
OK, bo się zgubiłem.
Kiki masz w ofercie ten 65C9 ?
Muszę zostać klubowiczem, żeby dostać ofertę ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled 65C9 - już się skończyły. Ale 65CX masz nie wiele drożej w programie.
Podaj maila na PW to Ci wyślę program.
A Philipsa podałem - bo jest najlepszy w tej klasie cenowej.
 
Do góry