Telewizor - PlayStation + Filmy + TV - '65 LED vs '55 OLED

L93

New member
Dzień dobry wszystkim,

Pomogliście 5 lat temu w wyborze telewizora, spisaliście się doskonale (raz jeszcze dziękuję) - telewizor dotychczasowy Philips 42PFS7109/12 działa znakomicie i gdyby nie fakt ostatniej przeprowadzki to pewnie korzystałbym dalej. Zmiana mieszkania jednak wpłynęła na fakt, że teraz do TV mam w linii prostej trochę więcej, technologia też poszła do przodu i jest decyzja - trzeba coś kupić.

Po przeczytaniu wielu wątków w zasadzie to dużo nie brakło bym tylko zapisał sobie Sony 65XF9005 na liście zakupów, ale zawsze wolę zapytać jeszcze kompetentnych ludzi siedzących w temacie zwłaszcza, że może jakiś OLED 55 cali byłby lepszy? Oczywiście wykres z tematu "Odległość od ekranu..." jest mi znany i widzę, że wykresowo powinienem brać 65 cali.

Czy zatem 65XF9005 będzie dobrym wyborem czy znajdzie się lepszy '65 w tym budżecie? Czy może wjedzie na białym koniu jakiś OLED? Będę wdzięczny za komentarze.

Garść informacji, które zapewne są potrzebne do oceny wyboru:

  • Budżet: 5000-6000PLN
  • Preferowany sklep: RTV EURO AGD
  • TV jest oglądany dokładnie naprzeciw, a do wyświetlacza mam 3-3,5m.
  • Telewizor będzie docelowo wisiał
  • Korzystam z:
    • 70% - PlayStation 4 (bez PRO) - może za 3-4 lata zdecyduje się na zmianę na PS5
    • 20% - Filmy FullHD (Netflix, czasem z płyt, ewentualnie kablówka - swarzędzki CityNet)
    • 10% - zwykła telewizja z kablówki różna jakość zależna od kanału
  • Głośniki nie są specjalnie istotne - od audio mam amplituner i zestaw głośników TONSIL, ale koniecznie potrzebuję wyjście cyfrowe audio z TV do amplitunera (stary, ale dobry sprzęt bez HDMI)
Z góry dzięki i pozdrawiam,
Michał
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co napisałeś to najważniejszy powinien bć dla Ciebie Input Lag
Tu masz najlepsze wg kolejności
- TCL 65ec780 w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to Ci wyślę cały program
- Lg 65sm9010 w programie
- Philips 70pus7304 w programie
- Sony 65XF9005 za 5199 zł
Jak będziesz niebieski masz jeszcze do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł dodatkowo.
 

L93

New member
Dzięki za odpowiedź.

TCL nie przekonuje mnie marką, a 70 cali mi nie pasuje do pomieszczenia.
Natomiast ten LG ciekawy. Zerknąłem jeszcze po Twoim poście na Input Lag 65XF9005 i wyglada to średnio. Może warto dopłacić do 65XG9505?

Jaka jest Twoim zdaniem różnica między 65XG9505, a 65sm9010?
 

agricola

New member
Pytanie czy w porównaniu do poprzedniego mieszkania zwiększyła się odległość do telewizora? Bo jeśli tak to moim zdaniem warto postawić na coś większego, nawet kosztem głębi czerni.
 

L93

New member
Tak, zwiększyła. Zresztą aktualne 42 cale były zakupione do jeszcze poprzedniego mieszkania. Dlatego pomysł z OLEDem 55 cal raczej odpuszczam - pytanie tylko w zasadzie jakie mocniejsze strony ma wspomniany przez @Kiki LG oraz Sony
 

pinki1986

New member
Stałem przed podobnym dylematem dopiero co i właśnie zakupiłem samsunga 65Q85R. Obecnie jest w neonet (do jutra - patrz "promocja do 5k taniej") jeszcze w promocji 65Q80 (model niemal bliźniaczy - ciut mniej stref i bez one connect).

Ja zdecydowałem się na QLED bo to ciekawa alternatywa dla OLED jeśli chodzi o czernie (wiadomo, daleko ma do OLEDa, ale przoduje w LCD)
Do tego w tym modelu dostaniesz matowy ekran (dobrze minimalizuje refleksy), dobre kąty widzenia (mimo, iż matryca to VA) i bardzo przyzwoitą jasność matrycy. Niestety brak dolby vision.


ps. ja też brałem mocno pod uwagę XF9005 lub XG9505 od Sony - ale się trochę obraziłem na tą ostatnią podwyżkę cen
 

L93

New member
Dzięki serdeczne za ten post @pinki1986
Przyznam, że Samsung zawsze sprawiał mi wrażenie masowego produktu, ale całkiem możliwe, że skończy się na Q80. Wpadnę na pewno na dniach do lokalnego RTV EURO AGD porównać oba.

@kiki - jak Twoim zdaniem wygląda pozycja Q80 w porównaniu do Sony?
Z góry dziękuję za info,
 

pinki1986

New member
Dzięki serdeczne za ten post @pinki1986
Przyznam, że Samsung zawsze sprawiał mi wrażenie masowego produktu, ale całkiem możliwe, że skończy się na Q80. Wpadnę na pewno na dniach do lokalnego RTV EURO AGD porównać oba.

@kiki - jak Twoim zdaniem wygląda pozycja Q80 w porównaniu do Sony?
Z góry dziękuję za info,




Tak jest najlepiej, przetestować i wybrać to co Ci najbardziej odpowiada - też latałem po sklepach i porównywałem :D


SONY też jakoś mi bardziej leżało na początku (choć bez żadnych konkretnych powodów, bardziej chodziło o wizerunek który marka zyskała w mojej głowie :) ), ale to już chyba nie to co kiedyś, mam wrażanie, że coś przespali :)


Jeśli zależy Ci na czerniach to polecam poprosić sprzedawcę aby na obu uruchomił Ci np. ten film: https://www.youtube.com/watch?v=9eT9PEHayVk lub dla uproszczenia testu jakiś biały obiekt na czarnym tle. Na ten test fajnie jest znaleźć sklep który ma możliwość przygaszenia świateł (w moim przypadku testowałem w Media Markt w Manufakturze w Łodzi - sprzedawca sam zaproponował, że może zgasić światła w kąciku telewizyjnym).

Zwróć uwagę jak zachowuję się podświetlenie w SONY i SAMSUNGu, jakie łuny pojawiają się dookoła :) Ten film jest co prawda nieco odklejony od rzeczywistości, bo jak często się ogląda tego typu sceny ale kilka podobnie wymagających pewnie by się znalazło (np. w Grawitacji czy Interstellar).


Kolejną kwestią jest system - od długiego czasu android w TV był dla mnie królem (i jeśli chodzi o ilość aplikacji nadal jest) - ale jak się nim pobawiłem XF9005 w MM to hmm... klikasz na pilocie i czekasz... responsywność systemu kiepska niestety (lub moc TV aby taki system udźwignąć - tak czy inaczej prędkością działania nie powala), w Samsungu system po prostu zasuwa, a przy tym ma wszystko czego bym oczekiwał od systemu smart w TV.


Więc kolejny test jaki polecam Ci przeprowadzić to wziąć oba piloty do ręki i chwilę się pobawić systemem. Co prawda w XG9505 jest lepiej, a lagi w ogólnym rozrachunku są do przyjęcia to jednak na plus wypada Samsung.


Ale, żeby nie było tak kolorowo - mimo, iż wszędzie chwalą - nie przekonuje mnie pilot od Samsunga - wolę bardziej tradycyjny, z klawiaturą numeryczną, ale to też kwestia gustu.


Podsumowując moje wrażenia (z podkreśleniem na moje):


- za SONY - dolby vision, pilot, android (lekko się wahając - gdyby był szybszy, wtedy zdecydowanie)
- za Samsung - cała reszta + trzeba ewentualnie przymknąć oko na postrzeganie marki :) (ale to już każdy wg. własnego sumienia - osobiście wolałbym mieć "SONY" na froncie TV - ale przecież nie napis będę oglądał :) )


edit:

na koniec przypomniał mi się jeszcze jeden test który przez przypadek przeprowadzony został w jednym ze sklepów, w którym mieli TV naziemną rozdzieloną na wszystkie odbiorniki w sklepie. Nie wiem czy zdarza Ci się oglądać TV z sygnału wątpliwej jakości - ale jeśli tak to sprawdź w sklepie jako sobie SONY i SAMSUNG z nim radzą (oczywiście trzeba znaleźć jeszcze sklep który ma "odpowiednie" zaplecze :D). Różnica w obrazie jest znacząca.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym do tych potrzeb - SOny 65XF9005.
Masz teraz specjalną ofertę na obydwa modele dla niebieskich.
Sony ma otwarty System i zdecydowanie większe możliwości. Odtwarza więcej plików.Obraz po kalibracji bardzo dobry.
 
Do góry