Lg c9 czy qled ?

olooo

New member
Witam

Miałem 4 lata Philipsa 55 cali ale sie popsuł i nie da się naprawić bo płyta do wymiany a nie jest dostępna.

Myślę nad tv do około 5000 zł. Wstępnie podobał mi się oled Philipsa bo lubie nadal ambilight, ale podobno LG czy Samsung robi lepsze tv. Mam jednak złe wspomnienia. Moim zdaniem tv za 4 czy 5 tys powinienen pograć dłużej niż 5 lat..

Na ten moment podoba mi się c9 bo ma bt 2.1 a chce kupic ps5, moze sie przydać plus obługuje appla...

z drugiej strony, niejest on tani, a mam możliwość kupna QE55Q85RA Samsunga, niby za 4400 zł. O oledzie roche wiem, a o Q trochę mniej.

Bardzo proszę poradzić co kupić, któryś z tych czy może jeszcze coś innego.

Zasnatawiałęm się jeszcze czy nie olać tych drogich tv i kupić jakiś super LCD za 2500 czy 3000 zł , ale chyba jednak dołożę..

aha i input lag też ważny



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od boku ale słońce nie wpada na ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor ? popsuty Philips 55 cali, z 3d
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k HDR Tryb Gry , dobrą czerń i kolory , wifi, chyba fajnie jeśli by miał BT 2.1 ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola , macbook, polsat
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? wieczorami , pewnie z 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? netflix hbo go, czasami tv
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak różnie po kilka godzin, fifa itd,
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? że się psują :)
19. Preferencje co do marki ?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 plus minus oczywiście

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo prosty wybór.
Oled zawsze wygrywa.

Oled 55HL9000
Oled 55X98
Masz teraz w super programie gdzie sam wybierasz ceny.
 

piotrflo

New member
Ja właśnie odebrałem LG 55C9, jak dla nie kosmos. Nawet bez kalibracji. Na surowo. To jest jakaś czarna dziura po przejściu z 42" LCD. Nie zastanawiaj się.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

NikoBarteq

New member
Podłącze się do tematu ponieważ też stoję przed takim wyborem...
55 OLED vs 65 xLED
sprawa nie jest łatwa, ponieważ sytuacja jest złożona
Zasmakowałem już skalibrowanego OLEDa od kiki 55pos9002 z ambi którego mamy u teściów, co prawda oglądamy go z 4m ale nie było narzekań ze strony mojej 2giej połówki
Chce teraz kupić TV do sypialni będzie oglądany z łóżka ~220cm z tym, że za rok ten TV ma trafić do naszego nowego mieszkania do salonu i tam odległość już będzie 300 cm
Telewizji nie oglądamy prawie wcale, NETFLIX głównie wieczorami + xbox od czasu do czasu ale raczej długie sesje
TV w raty ale nie chce dawać więcej jak 5000
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Podłącze się do tematu ponieważ też stoję przed takim wyborem...
55 OLED vs 65 xLED
sprawa nie jest łatwa, ponieważ sytuacja jest złożona
Zasmakowałem już skalibrowanego OLEDa od kiki 55pos9002 z ambi którego mamy u teściów, co prawda oglądamy go z 4m ale nie było narzekań ze strony mojej 2giej połówki
Chce teraz kupić TV do sypialni będzie oglądany z łóżka ~220cm z tym, że za rok ten TV ma trafić do naszego nowego mieszkania do salonu i tam odległość już będzie 300 cm
Telewizji nie oglądamy prawie wcale, NETFLIX głównie wieczorami + xbox od czasu do czasu ale raczej długie sesje
TV w raty ale nie chce dawać więcej jak 5000


Dozbieraj i kup OLED-a 65 cali, dupy Ci nie urwie jak przez parę miesięcy będziesz bez TV :)
 

kh29228

New member
Cześć, to mój pierwszy post wiec witam wszystkich.
Jestem właśnie przed zakupem nowego telewizora.
Budżet około 4,5-5,5tys - więcej nie, to nie jest kwestia dozbierania lecz wytłumaczenia żonie:)
Siedzę od tv dokładnie 2,2-2,3m, czyli na pograniczu 55 i 65 cali. Raczej na wprost, czasami pod lekkim katem. Oglądamy max około 4h dziennie, 1h bajki z netflixa, 1h tv z nc+ (bez kanałów informacyjnych), 2h filmy z netflixa. Wszystko raczej wieczorem. Do tego czasami jakiś mecz, w sezonie raz na 2 tygodnie formule 1, jakaś muzyka z YouTube. Nie gram na konsoli i nie planuję.
Zdecydowany byłem na 65q70r. Aż mnie tknęło ze odległość od kanapy do tv pasuje tez na 55cali, wiec może jednak mniejszy oled. No i tutaj wybór padł na 55 b9.

I oczywiście zamiast łatwiej to teraz mam większy problem:
1. Oczywiście problem wypalania - tutaj już w miarę jestem przekonany ze przy moich preferencjach co do oglądania to wypalenie nie będzie problemem, a może jednak?
2. Czy jednak 55 przy tys 2,2-2,3m od kanapy nie będzie za małe, a może jednak 65 da efekt jak w kinie w pierwszym rzędzie?
3. Gdzieś na rtings znalazłem info ze procesor w b9 nie daje rady przy 4K 120hz HDR i lepiej jednak brać c9
4. A może coś tańszego typu 65q60r i do tego jakiś soundbar. Albo coś z 60hz bo mecze raczej oglądam na kompie bo żona nie trawi, wiec czy wykorzystam zalety np matrycy 120hz.

Obecnie mam 12-letni Sharp aquos 37cali - cholera nie chce się popsuć:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Sharpem tak już bywa...
Masz od dziś Oleda LG 55C9 za 4999 zł z pakietem.
Więc mieścisz się spokojnie w klasie cenowej.
Nic lepszego nie kupisz.
 

piotrflo

New member
Bierz co kiki Ci proponuje. OLED is the best option :).

2. Czy jednak 55 przy tys 2,2-2,3m od kanapy nie będzie za małe, a może jednak 65 da efekt jak w kinie w pierwszym rzędzie?

Co do tego punktu to mam odmienne zdanie z tym kinem. Mam 55 cali, wahałem się czy nie 65 i oglądam z takiej właśnie odległości jak piszesz, może nawet dalej 2,8 m mam głowę i dla mnie 65 to lekka przesada by była. Przeskoczyłem z 42". Poza tym zaczynają się szalone skoki ceny. Ten sam model a 3K droższy. Coś nie tak za 10"??.
 
Ostatnia edycja:

Nurnik

New member
Uwierz mi, że 65 nie jest wcale przesadą. Sam oglądam z tej odległości i teraz nie wahałbym sie nawet nad 75 calami.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

mtplayer

New member
Witam,
podepnę się do tematu bo też szukam tv i zastanawia mnie ta czerń w oledach, czy w rzeczywistości detale w czerni tak giną na oledzie czy to kwestia jakiejś kalibracji? czytałem zarówno takie opinie jak i przedstawione jest to na filmie np tutaj: youtu.be/MVnU9tJkMnI?t=641 dokładnie w 10:41 widać ten efekt.
 

mtplayer

New member
Oczywiście , wyłącznie kwestia kalibracji. A jaki model masz na myśli ?


Zastanawiałem się pomiędzy lg c9 55 a qled q7 65, w oledzie nie podoba mi się że w czerni giną wszelkie detale, natomiast w qledzie rozjaśnianie całego otoczenia w przypadku wyświetlania białych punktów na ciemnym tle. Obecnie mam 10letnią plazmę fhd 50 cali, więc i tak będzie poprawa jakości którego z tv bym nie wybrał, jednak wydając koło 5k na tv nie chciałbym być zawiedziony.
 

pantomima

Banned
No akurat tak się składa , że w skalibrowanym profesjonalnie oledzie te detale w czerni nie giną .
Widziałeś jak świeci profesjonalnie skalibrowany oled ? - chyba nie .

Gdybyś miał choć troszkę wiedzy rozeznania w materii, to nawet nie startowałbyś z porównaniem qleda z oledem , bo ten pierwszy przegrywa w kazdej kategorii, tym bardziej ten niższy model , o którym wspominasz .

Dowodem tej dominacji są praktycznie wszystkie testy porównawcze jakie się ukazały.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kh29228

New member
Nie jestem pewien, czy ton Twojej wypowiedzi zachęca inne osoby, które nie posiadają tak szerokiej wiedzy jak zapewne Ty, do zabierania głosu na tym forum, z obawy, że powiedzą coś, czego nie sprawdzali laboratoryjnie tylko np. przeczytali w sieci, np. na innym forum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pantomima

Banned
Wiesz , nie o to chodzi aby zachęcały.Marketnig to nie jest moje zadanie.
Chodzi tylko o to aby prostować pewne głupoty, które co jakiś czas się pojawiają , są powielane , wprowadzają tylko w błąd .
Liczą się fakty , a ja nie próbuję przekonać kogoś , wmówić komuś , że bardziej tej osobie podoba się obraz/bedzie podobał generowany przez oleda .
 
Ostatnia edycja:

mtplayer

New member
Jakbyś przeczytał moje pierwsze pytanie które właśnie brzmiało "czy to kwestia kalibracji?", to byś może przemyślał to co napisałeś.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mtplayer

New member
Temat dotyczy qled czy oled, jeśli nie potrafisz doradzić to się nie wtrącaj, jakbym miał możliowść porównać takie tv na żywo to bym to zrobił, nigdzie nie stwierdziłem faktu a napisałem że takie są opinie i tylko na tym się opieram, tv nie jest dla mnie przedmiotem pierwszej potrzeby, i choćbym miał wybrać tani do 3tys to będzie to przemyślany zakup. To że mnie stać na tv nawet za 20tysięcy nie oznacza że chce wydać tyle na tv bo nie widzę w tym sensu, wiec nie wiem z jaką słomą tu wyskakujesz. Poradzę się na innym forum bo widzę że tutaj tematy szybko zmieniają swoje przeznaczenie.
 
Do góry