Jaki tv 75" do 6000?

ence

New member
Witam,
Szykuję się na czarny piątek i chcę zakupić jakieś sensowne 75".
Oled/Qled/LED bez różnicy - ważne by sprzęt był pożądny i żebym nie żałował zakupu.
minimum 100hz chyba, że ktoś wytłumaczy czy 50hz to dobry pomysł.
Na ten moment zastanawiam się nad LG 75UK6500 i Samsung UE75RU7172XXU.
6000 to cena max ale wolałbym zapłacić coś w granicach 4300-5500 (widziałem właśnie tego LG za 4300zł).
Jakieś propozycje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz lepsze modele w tej klasie:
- Philips 75PUS7354 w programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny.
- TCL 75EP660 w programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny.
- Philipsm75PUS7354 w programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny.

- Sony 75XG8096 za 5999 zł
- LG 75UM7110 za 4999 zł
- JVC 75VU10 za 4799 zł
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakietem gratisów o wartości 500 zł.
 

ence

New member
Nie pytałem właściciela sklepu, który nabija ludzi w butelke proponując pod każdym postem sprzet ktory sie kompletnie nie sprzedaje i jest trefny.
Wszedzie manipulacja pod wlasne zyski. Pelno informacji o Panu w internecie i stosuje Pan te same schematy, ktore sie potwierdzily chocby w tym poscie.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
ence grubo poleciałeś. Jakieś konkrety? " Pelno informacji o Panu w internecie i stosuje Pan te same schematy" - chętnie poczytam o co chodzi
Co do wyboru samego TV to ze swajej strony powiem, że ja szukałbym LG lub Samsunga ze względu na system, android Tv mi po prostu "nie leży" delikatnie mówiąc. Co do jakości, to uważam, że teraz trzeba trafić sztukę, bo wszyscy robią "shit". Ale to moje subiektywne zdanie.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Masz lepsze modele w tej klasie:
- Philips 75PUS7354 w programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny.
- TCL 75EP660 w programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny.
- Philipsm75PUS7354 w programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny.

- Sony 75XG8096 za 5999 zł
- LG 75UM7110 za 4999 zł
- JVC 75VU10 za 4799 zł
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakietem gratisów o wartości 500 zł.


Ja natomiast nie jestem właścicielem sklepu , ale sprzedaje takie produkty. Brał bym LG.Dlaczego?ponieważ posiadają matrycę IPS, nie wiem czy to matryca LG ale IPS.Patrząc z boku obraz nie traci na jakości.Samungi seria 7 , bardzo słabe matryce, pewnie to nie ich tylko......Patrząc z boku blady obraz.Gdy paznokciem pojedziesz po matrycy zostaje smuga, to oznacza że nie IPS tylko PVA?VA? ...lipa.LG nie zostawia smugi.Tu na forum wyczytałem i tak teraz TV sprawdzam.:) Jeśli Samsung to 8, z tego co wiem od ludzi to ich matryce .Lg łatwiejsze w naprawie, ale to pewnie zależy od modelu.JA pewnie już nie kupie 75 cali, bo to klamot.Za 4000-4500 pójdę w projektor 4K (nieprawdziwe ULTRA) podbite full hd, ceny lecą cały czas na łeb .Wielkość powala, zawsze tak było.Małe pudełeczko a masz 80 cali minimum
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Ale ni każdy ma możliwości na projektor :) wieszak, ekran trzeba dokupić itp. Poza tym żywotność lampy też jest mocno ograniczona. Ja czekam aż ceny laserowych poleca w dół :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie pytałem właściciela sklepu, który nabija ludzi w butelke proponując pod każdym postem sprzet ktory sie kompletnie nie sprzedaje i jest trefny.
Wszedzie manipulacja pod wlasne zyski. Pelno informacji o Panu w internecie i stosuje Pan te same schematy, ktore sie potwierdzily chocby w tym poscie.
Ciekawa sytuacja. Po co wstawiasz temat na tym forum, skoro nie chcesz rady Kikiego i pewnie nie chcesz u niego kupić?
Jeżeli podzielasz poglądy jego przeciwników to sensowniej pytać na tamtych forach. Tutaj sporo osób które piszą, w tym ja, to osoby które same kupiły u Kikiego i są zadowolone. Ma faktycznie specyficzny sposób sprzedaży, ale ceny i obsługa po sprzedaży są świetne. Ja zapewne niedługo kolejny TV też kupię u Kikiego, chyba, że znajdę coś wyraźnie taniej. Jego opinię który model i markę wybrać traktuję jako poradę, ale bez problemu sprzeda każdy inny model Samsunga, LG, Philipsa, Sony, TCL i innych producentów. W jednym się z tobą zgadzam, raczej nie jestem zwolennikiem zbyt drogich modeli.
Wracając do tematu to zanim kupisz LG na matrycy IPS to poczytaj inne fora o matrycach RGBW i przekonasz się, że to najtańsza i najgorsza matryca, choć ma zalety (dobre kąty widzenia) to kolory i jakość obrazu są bardzo słabe.
 

marsul

New member
Stoję przed podobnym wyborem.
75 cali LED czy 65 OLED

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 33 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost / 15-25 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna są na stronę południową, północną i wschodnią
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 50 cali PLAZMA
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart aplikacje / Netflix / Nagrywanie USB, Fajnie jak będzie sterowanie głosem i Ambilight (Philips)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? TV to HD, konsola 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? konsola i kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 4 h na dobę
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TVN, Polsat, Mecze, Muzyka
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak / 10%.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 wystarczy? min 65 fajnie jak będzie 75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nieintuicyjne menu
19. Preferencje co do marki? LG, Philips, Samsung, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie ma potrzeby
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? dajmy na to 8500 tys.


1. Kupić coś w OLED do 65 cali (bo tu się zmieszczę w cenie)? Pytanie tylko czy nie będzie za mały?

3. Kupić 75 cali LCD?

Z oledów widzę, że ciągle polecane są LG C9 lub B9 natomiast led Samsung QLED QE75Q60RAT, Philips 75PUS8303/12, Sony KD-75XG8596, Samsung UE75RU7102K, Philips 75PUS6754/12,

Pomożecie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb zdecydowanie Oled.
Masz opad szczęki gwarantowany .
LG 65C8 - 7499 zł
LG 65C9 - w programie
Philips 65 803 - za 7999 zł
Philips 65 903 - za 8999 zł
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę i z pakietem gratisów dodatkowo do każdego modelu.
I modele w programie pilotażowym gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę.
Philips 65 804
Philips 65 854
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ale ni każdy ma możliwości na projektor :) wieszak, ekran trzeba dokupić itp. Poza tym żywotność lampy też jest mocno ograniczona. Ja czekam aż ceny laserowych poleca w dół :)


Etaam ekran od razu, ludzie na kolorowej ścianie oglądają i wgniata ich w fotel ;) Każdy zro
bi jak uważa
 
Do góry