OLED - LG C9 czy Philips (Ambilight)

kegnar

New member
Cześć! W poszukiwaniu nowego telewizora oczywiście dotarłem do samego szczytu, jak zwykle to bywa.

Wybór padł więc na OLED, o ile nie odwiedziecie mnie swoją wiedzą od zakupu.

Moje potrzeby wyglądają następująco:
1. Mocno oświetlony salon przez większość roku.
2. Około 3m do telewizora z kanapy.
3. Korzystam tylko z Netflix + HBO, więc nie potrzeba mi nic do telewizji normalnej, tylko musi być sprawne WI-FI.
4. Najbardziej w telewizorach denerwują mnie wolny Smart TV i odbijanie się okien, że nic nie widać.

Boje się trochę tego oświetlenia. Podobno OLEDy słabiej radzą sobie w oświetlonych pomieszczeniach, a ja mam telewizor na przeciwko okna i w aktualnym często mi się coś odbija.

Aktualnie mam telewizor LG - zwykły LED, 43" i jego OS jest spoko, tylko działa wolno. Ale to budżetowy telewizor i tego się spodziewałem.

Widziałem wszędzie, że polecany jest telewizor LG, model C9 (nie wiem czym się różnią od modeli B9 i E9). Z bajerów jakie mi się podobają to tylko Ambilight bym używał, więc patrzyłem na telewizory Philipsa.

Zupełnie się na tym nie znam, więc jak możecie mnie naprowadzić czy wziąć Philipsa z Ambilightem czy jednak LG będzie lepszy obraz, to proszę dajcie znać. Oglądałem oba telewizory na żywo i nie zauważyłem różnicy w obrazie - oba kozackie.

Czy przy zakupie przez internet mogę spodziewać się, że dostanę coś innego niż egzemplarz w sklepie?
 

JoY RidE

New member
Spójrz na mój temat w tym wątku co kupić. Też się wahałem i wziąłem lg. Jestem zadowolony z wyboru oraz z dobrej ceny od kikiego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są bardzo dobre.
Do Twoich potrzeb sięgałbym Po Philipsa.
Ma bardzo dobrą powłokę antyrefleksową, lepsze wyposażenie, lepsze multimedia.
Tegoroczne modele mają dwa razy większą jakość , więc w jasnym pomieszczeniu dają sobie bardzo dobrze radę.
Philips ma teraz procesor P5 III Generacji.
Masz też specjalną ofertę dla niebieskich członków w programie pilotażowym "Piątka Loco" gdzie sam ustalasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też jestem na etapie poszukiwania/zakupu tv. Osobiście skłaniam się ku C9 ze względu na HDMI 2.1 (nowsza wersja) oraz Dolby Vision, które wygląda na to że to kolejny przyszły format obrazu. Dla mnie wielkim minusem Philipsa jest Android 7.0, który na dzień dzisiejszy już jest stary, a znając życie , to za rok już nie będzie miał wsparcia .
 

kegnar

New member
Ja też jestem na etapie poszukiwania/zakupu tv. Osobiście skłaniam się ku C9 ze względu na HDMI 2.1 (nowsza wersja) oraz Dolby Vision, które wygląda na to że to kolejny przyszły format obrazu. Dla mnie wielkim minusem Philipsa jest Android 7.0, który na dzień dzisiejszy już jest stary, a znając życie , to za rok już nie będzie miał wsparcia .

O którym dokładnie modelu Phillipsa piszesz? W tych nowych OLEDach widziałem tylko Android 9.0.

HDMI nie jest mi potrzebny, korzystam tylko z Wifi, żadnych kabli oprócz prądu.
 

kegnar

New member
No właśnie sprawdzilem sobie, że model 903 ma 7 andka, 934 już posiada 9.

No też właśnie. :) Najbardziej zależy mi na tym, żeby okna się mocno nie odbijały w TV. Jeżeli kiki twierdzi, że Phillips fajnie sobie z tym radzi, to jest to dla mnie przeważająca informacja na korzyść tej firmy.
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem tak, jeśli Oledy mają powłokę podobną do mojego Pionka 427, to można brać Oleda spokojnie. Mam okna od strony południowo-zachodniej i na tv wali mi sporo światła i wcale nie mam z tym problemu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Baldini - masz dostępne wszystkie modele w ofercie dla niebieskich i programie pilotażowym "Piątka Loco" i sam ustalasz ceny.


---------------------------



kegnar - nowe modele mają bardzo dobrą powłokę antyrefleksową.
Możesz spokojnie kupować. Podaj maila to wyślę Ci cały program.
 

Idaho70

Member
Nabyłem u Kikiego drogą kupna LG 55C9 :) Powieszony i podłączony, wszystko hula. Przesiadłem się z wysłużonej plazmy panasa, więc oczekiwania były wysokie.
Filmy z Netflixa i HBO żyleta, z kablówki już nie ma takiego efektu halo, ale jest jak najbardziej poprawnie. Siedzę od TV 2,5m i bałem się, że mając 55 cali dostanę wytrzeszczu oczu, ale wszystko w porządku :) Nie testowałem jeszcze Bluray, może trzeba będzie kupic nowy odtwarzacz z upscalingiem do 4K i PS3, ale to potestuje córka :)
Okno mam z boku telewizora, ale nie przeszkadza to w oglądaniu w ciągu dnia.
Na upartego znalazłem jeden minus: nie można zmianiać opisów źródeł sygnału, co było dostepne w mojej 11 letnej plażmie. No cóz, nie można miec wszystkiego :D
Ogólnie polecam...
 

kosa666

New member
Na upartego znalazłem jeden minus: nie można zmianiać opisów źródeł sygnału, co było dostepne w mojej 11 letnej plażmie.

niestety jest więcej takich "kwiatków" które są dostępne np. w Samsungach od kilku lat (np. obsługa KD, czy tunera UPC, dopisywanie konkretnych kanałów do pamięci czy automatyczne przełączanie optyka i głośników wbudowanych)... ale obraz rekompensuje wszystko :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie to jest po prostu inne menu.
Kwiatków w Samsung wg mnie jest nieporównywalnie więcej i to ni wynikających z innego menu lecz z oszczędności. Jak choćby brak DTSu.
A obraz w LG to poezja i nie ma co porównywać z Samsungiem na tym polu.
Ostatnio Qled przegrał w Londynie na ślepych testach z Oledem 29:1.
 

kosa666

New member
u mnie tak samo wypadł test porównawczy obrazu, co nie zmienia faktu, że SAMSUNG działał lepiej :)
 
Ostatnia edycja:

kosa666

New member
ale tu nie chodzi wyłącznie o przyzwyczajenia, ale fukcjonalność, np. co działa w Samsungu, a nie działa w LG:
1) włączenie TV powodowało automatyczne włączenie dekodera UPC (w LG trzeba użyć oddzielnego przycisku zasilania na pilocie)... zresztą to działało w Samsungu z każdym sprzętem, który był ostatnio podłączony (KD, XBOX X, czy UPC)
2) sterowanie dźwiękiem KD, odbywa się wyłącznie jak do LG jest podpięte poprzez HDMI (w Samsungu można było mieć podpięte po optyku)
3) C9 nie znajduje czy jest aktualnie podłączone KD... czyli jak dasz podpięcie dźwięku na wbudowane głośniki + optyk to dxięk idzie cały czas na jedno i drugie (w Samsungu jak wykrył, że działa odbiornik po optyku to automatycznie odłączał głośniki TV)
4) w samsungu na dolnym menu po instalacji dekodera NC+ lub UPC można było przy źródle podpięć konkretne kanały (czy na pasku miałem dodane kilka ulubionych kanałów, które od razu przełączałem z paska) - w LG można tylko przypiąć źródło... do źródła nie da się już przypinać konkretnych kanałów...

itd... itp...

PS - tak jak już napisałem: obraz rekompensuje te niedociągnięcia :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Nie korzystam z dekodera i dla mnie nie jest to ważne.
2. Kwestia wyboru. Gra po HDMI i działa bardzo dobrze.
3. Każdy ma inne potrzeby. Jest to opisane w instrukcji. Każdy może dopytać czy ma wyłączanie i kupować modelu który nie ma .
Jedno auto ma klimę dwustrefową inne nie ma.
Trzeba pytać. To nie jest wada ale specyfika.

Obraz faktycznie najlepszy w klasie Oled vs LCD .
 

kosa666

New member
to, że Ty nie korzystasz z jednego czy drugiego to nie oznacza, że FUNKCJONALNOŚĆ nie jest mniejsza - o czym napisałem powyżej (nigdzie nie napisałem, że to są wady)

porównując do Twojego przykładu o klimie: auto, które ma dwu strefową ma WIĘKSZĄ FUNKCJONALNOŚĆ przynajmniej w zakresie klimatyzacji (a to czy z tego akurat Ty korzystasz to już inna sprawa)

w każdym razie dobrze, by ludzie właśnie z takiego forum czerpali wiedzę PRZED ZAKUPEM

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację !
Ale jak ktoś nie potrzebuje to dna funkcjonalność dla niego ( np dla mnie ) nie ma znaczenia.
Dokładnie tak !
Pozdrawiam
 
Do góry