Nowy TV OLED

JoY RidE

New member
Witam!
Zamierzam wymienić mojego starego PanasaTX-L37E30E na jakiegoś OLEDA - 55 cali może 65, ale raczej będzie to 55cali.

Zastanawiam się co tu wziąć, aby spełniło moje oczekiwania.
Koniecznie tv z 120hz matrycą do sportu oraz z jak najniższym lagiem, gdyż może pojawić się u mnie PS5.
Ubzdurałem sobie:
Philips 55OLED804/12 - ten ambilight jest boski, lecz chyba to w miarę świeży tv więc też jest mało opinii o tym tv i testów.
LG OLED55C9
Nic innego do głowy mi nie przychodzi. Może ktoś będzie łaskawy i zaproponuje ciekawą alternatywę dla tych tv?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są extra.
Pomysł najlepszy bo nie musisz iść na żaden kompromis jakościowy.
Obydwa w specjalnej ofercie dla niebieskich.
Cena 5550 zł z LG Polska i z pakietem gratisów
A Philips jest w specjalnym programie pilotażowym gdzie sam ustalasz cenę.
Podaj proszę maila to CI wyślę.
 

JoY RidE

New member
Ale to ma tylko znacznie w przypadku podłączenia kompa. A ja nie będę kompa podłączać. Chyba że to się przyda w innych zastosowaniach ale to mnie oswiec
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Tylko LG z uwagi na wsparcie na NVIDIA G-SYNC

Pracujesz dla LG czy poprostu lubisz mącić? Znowu wciskasz ludziom coś czego nie potrzebują a za co zapłacić trzeba. Jeśli masz być pomocny to poznaj potrzeby klienta a nie kierujesz się własnymi zachciankami. Czy jak ktoś potrzebuje samochód to zasugerujesz Solarisa bo dużo ludzi wchodzi?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Pracujesz dla LG czy poprostu lubisz mącić? Znowu wciskasz ludziom coś czego nie potrzebują a za co zapłacić trzeba. Jeśli masz być pomocny to poznaj potrzeby klienta a nie kierujesz się własnymi zachciankami. Czy jak ktoś potrzebuje samochód to zasugerujesz Solarisa bo dużo ludzi wchodzi?


Tak pracuje dla LG ,tak jak Ty pracujesz dla Philipsa .
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Ale to ma tylko znacznie w przypadku podłączenia kompa. A ja nie będę kompa podłączać. Chyba że to się przyda w innych zastosowaniach ale to mnie oswiec


Dziś nie będziesz, a może za rok będziesz... może planujesz kupić konsole PS5 lub Xbox Scarlet ,będa miały HDMI 2.1 , LG OLED ma HDMI 2.1 jak i 120Hz , więc kupno LG nie jest złym pomysłem.
Oczywiście możesz kupić innego OLED-a innej marki.
 

JoY RidE

New member
Pany, nieważne kto dla kogo pracuje. Generalnie mój target został określony i najbardziej trafionym wyborem będzie właśnie LG - kiedy ja zawsze i wszędzie od dawien dawna twierdziłem, że nie ma gorszego ***************u od LG ;) kiedyś też tak mówiłem o Samsungu a mam telefon tej marki. A to wszystko wynika stąd, że od kiedy mam kompa i przejawiałem jakieś głębsze zainteresowanie częściami do PC, to w przypadku zakupu części LG czy Samsunga to po bardzo krótkim czasie się rozsypywało. Niezliczone ilości napędów chociażby... Więc się przyjęło, że to ***************.
Niestety pewne rzeczy zostały do dziś. Dziś LG jest wiodącym producentem matryc do tv i monitorów, ale telefony to już im słabo wychodzą. Samsung - to zależy jak leży. Każdy znajdzie coś dla siebie. Panasonic - kogo się nie zapytam, to wszyscy twierdzą jak jeden mąż, nawet jakby się przypalało człowieka rozpieklonym kawałkiem metalu to nie zmieni zdania i powie, że to solidna firma i każdy zna kogoś kto ma tv tej marki i jest zadowolony. Sony - nooo walkmany kiedyś produkowali i jakieś telefony z ericssonem na spółkę i nawet laptopy vaio i tv też im się zdarzyły lepsze i gorsze, ale zawsze było drogo i cena nie szła w parze z tym co oferowali.
Tak jesteśmy sentymentalnym i pamiętliwym narodem, że niektórzy do końca życia będą wypominać wpadki producentów. Szczególnie przy piwie, jakie to boje się toczyło co lepsze a co gorsze, ale zauważam tę tendencję tylko u ludzi urodzonych między 80 a 90r.
Wracając do tematu. Byłem dotknąć te tv w sklepie nie dla idiotów i to tylne podświetlenie ambilight w Philipsie miażdży. Efekt jest rewelacyjny szczególnie przy zgaszonym świetle w pokoju. Ale to LG wyprodukowało bardziej przyszłościowy TV i będę musiał żyć bez ambilighta. Taka jest moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać ;) LG OLED55C9 to mój nowy tv.
 

barburian

New member
Bez reklam
Gratuluje zakupu koledze i niech służy jak najlepiej .
Jak byś kupił innej marki OLED-a też bym Ci gratulował, bo to obecnie najlepsze TV.
 

JoY RidE

New member
Dzień dobry forumowicze! Piszę w gwoli ścisłości. Tv jaki nabyłem od kikiego to zacny LG OLED55C9. Chciałem kupić 65 cali na szczęście nie kupiłem. Co do wrażeń. Obraz 4k jest naprawdę ekstra nawet full HD wygląda znacznie lepiej niż na moim poprzednim panasie 37 calowym. Dostałem to co potrzebowałem czyli mogę już swobodnie oglądać filmy na YouTube i netflixie, mogę puszczać muzykę z Spotify i więcej do szczęścia nie potrzebuje. Filmy z dysku twardego również hulają, aż miło. Głośniki tego tv jak na tv grają naprawdę rewelacyjnie. Pilot tudzież różdżka też fajny bajerek.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu oraz obsługi która prawie się ograniczyła do wymiany zdań na pw. To jest dla mnie mocny powód że warto stawiać na sklepy nie sieciowe. Cóż można dopisać... Życzę wszystkim kupującym TV, aby Pan Krzysztof stanął im na drodze a Panu Krzysztofowi, żeby biznes się kręcił w tej trudnej konkurencji na rynku.
 

Heubuder

New member
Dzień dobry, to może ja też poproszę o radę.
Zastanawiam się pomiędzy:
Panasonic TX-55GZ960 (~7000 zł)
Philips 55OLED803/12 (~4800 zł)
Różnica cenowa dość znaczna, nie wiem czy warto dopłacać. Najważniejszy dla mnie jest obraz, ponieważ dźwięk będzie z soundbara.
Telewizor używany tylko wieczorami, w ciemności, stoi i tak w zacienionym miejscu.
Czy możecie coś doradzić?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, telewizor w cieniu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL-32WD750
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? od dźwięku będzie soundbar, za jakiś czas chcę kupić mi box'a albo nvidia shield
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? soundbar, mi box
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1, max 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? vod
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jedynie vod i youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie, ale wolę mięć taką opcję
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 nie więcej
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak
19. Preferencje co do marki ? brak, choć lubię japońską niezawodność ;-)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Może złoty środek czyli 804? Jeśli nie to przy normalnym użytkowaniu różnica między 803 a 960 może być zauważalna bardzo... na korzyść tego pierwszego bo ma androida i Ambi.
 

Heubuder

New member
Tak, o 804 też myślę, choć cena już zbliżona jak widzę do Panasonica. Ambi nie będę używał, android może być zaletą. Hmm czyli w jakości obrazu nie dostrzegę różnicy? Bo w sumie polecasz 803. Interface w Panasonicach jest ciężki?

Uzupełniłem listę standardowych pytań/odpowiedzi.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Z tego co wymieniłeś to różnice wychwyciłbyś tylko gdyby stały obok siebie. Przy normalnym korzystaniu 803 w zupełności styknie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli do kwoty 7 tyś to dla Twoich potrzeb jedyny to Philips 55Oled934 z soundbarem B&W.
Masz go w programie piątka Loco gdzie sam ustalasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
 
Do góry