Tani QLED czy lepszy LED

oszołom

New member
Powoli czas na zmianę poczciwej plazmy....
Budżet do 3000pln (+/= 500pln).
Maksymalna przekątna 50" (opcjonalnie 55" ale ograniczone ilością cm.).
Odległość od ekranu - 2,5 do 3m.
Ustawienie centranie na południe - jest jasno, przede wszystkim Zimą jak słońce nisko.
Montaż ściana.
Uzywanie standardowe - oglądanie TV z naziemnej + trochę z internetu, być może to się zmieni i będzie kablówka na światłowodzie (zależy jakia oferta będzie na święta). Gier nie ma.

Własne typy:
Zastanawiam się czy warto iść w najtańszego QLEDA Samsunga seri 65R (RA) czy jakis lepszy LCD LED.
Ostatnio kupiłem 2x TCLa - fsjnie gra a ustawiony przez Kikiego kolor mnie rozwalił (scena z czerwienią to była poezja).
Ale dopuszczam inne marki.
Fajnie jakby odświeżanie było 120Hz ale jak bedzie standard 60Hz z dobrym upłynniaczem też przeżyję....
 

oszołom

New member
Ja bym dołożył do budżetu trochę i kupił Soniacza 55XF9005.

Za wysoko z ceną.
Z tymi Kiano itd to tak specjalnie napisałem aby ktoś się odezwał.
Bardzo interesuje mnie nowy model TCL55EC780 oraz starszy X2, który mi się po prostu bardziej podoba. Pytanie czy między nimi jest jakaś znacząca różnica oprócz tych około 2 lat od daty premiery?
Jest jeszcze EP680, który ma podświetlenie całej matrycy....ale, sam nie wiem.

QLEDA z zapytania odrzuciłem, bo aby mieć dobrego QLeda to trzeba wydać trochę więcej kasy, a ten najtańszy nie będzie lepszy od powyższych TCL-ów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To mieszczą Ci się extra modele :
- Samsung 55Q65
- Sony 55XG8096
- TCL 55EC780
- Philips 55PUS7304
- LG 55sm8600
- TCL 55DC760
 

oszołom

New member
Tak sobie czytam i chyba mam dwa typu tylko nie wiem który wybrać.
- TCL 55EC780 nowy model LED.
- TCL55X9006 (X2) - Qled z 2017r.
Co myślicie który model jest wart uwagi i zakupu?.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz Qleda to najnowszy 55X815 w specjalnym programie pilotażowym.
Jeśli poniżej 3 tyś zł to 55EC780 również w programie.
 

oszołom

New member
Jeśli chcesz Qleda to najnowszy 55X815 w specjalnym programie pilotażowym.
Jeśli poniżej 3 tyś zł to 55EC780 również w programie.

Widziałem tego TCL55X815 i jak dla mnie to następca modeluX2 (9006).
Nie za bardzo rozumiem przy 815 tego soundbara, jeśli on tak wystaje przed ekran a także tak mocno na schowane mocowania soundbaru do tyłu, to:
1. Jak to ma wisieć na ścianie na pionowych szynach VESA?, przecież na oko tam te nóżki wystają poza ekran w tył z 5cm.
2. Sam soundbar - jeśli jest tak wystawiony przed ekran, to już widzę jak za trzecim kólkiem jednen z moich urwisów zahacza o urywa tego soudbara.

Ten TV jest dedykowany chyba tylko do postawienia na jakimś meblu. Jeśli toś ma na ten temat wiedzę to poposzę o sprostowanie.

Tak w ogóle to zastanawia mnie czy średnio opłaca się dokładać tego 1000pln do nowego Qleda jak można jeszcze mieć starszy model z 2017r - mowa oczywiście o X2, z wbudowanym w ekran sounbarem. Różnica? - na razie widze tylko nowszy Android dla nowego modelu.

Kiki, przyznaj się....nie masz już w ofercie modelu X2 - dlatego nie kontynuujesz tego tematu na PW?.
 

oszołom

New member
Nie da rady...

Ok.
Przyjrzałem się temu TCL55X815.....nie dla mnie.
Parametry ma fajne....ale jego głębokość z soundbarem...UWAGA.....PRAWIE 31CM!!!.
Przymierzyłem miarkę do ściany przy aktualnym TV - strasznie by to wygladało - zresztą trzebaby robić dziury w ścianie pod mocowanie tego soundbara, ja mam aktualnie jakieś 6cm od krawedzi TV.
Chyba to bedzie nieudany projekt....tylko dla tych co mogą postawić TV, ktoś chciał dobrze ale nie przemyslał do końca.....
 

oszołom

New member
Porównanie

Hej.
Dzisiaj wpadłem do dwóch sklepów elektro.
W pierwszym tak z przypadku obejrzałem kilka ekranów.
No i muszę stwierdzić że OLED Philipsa 804 pozamiatał wszystkie inne TV stojące obok.
Fakt że na tym OLEDZIE szła jakaś reklamówka ze zwolnionymi akcjami w 4K a na innych sygnał z kablówki lub nawet SD. Ale kolor, nasycenie i to wyciągnięcie detalu z tła było rewelacyjne, od razu widoczne.

W drugim markecie stały QLED Samsunga i OLED LG 55".
Poprosiłem o puszczenie tych samych materiałów w 4K - poszła "CostaRica" z Youtuba.
Na Samsungu QLED55 seri 60 wcześniej o 15 sekund.
Drugi TV to LG55 serii 9.
No i od razu było widać, na OLEDzie LG że obraz jest wyraźniejszy, lepszy, żywszy, lepsze kolory no i to wyciągnięcie obiektów z tła wyświetlanego obrazu.
Nie powiem bo póki się nie spojrzało na LG te 15 sekund później na tą samą scenę, to w QLEDzie Samsunga obraz tez robił wrażenie (w stosunku do bladości zwykłych LEDów obok). To nie jest zły TV, jak na budżetowca daje naprawdę wyraźny i ładny obraz.
Jednak....zerknięcie chwile później na OLEDa LG w tą samą scenę pokazuje co to znaczy prawdziwie wyraźny i piękny obraz.
WOW na OLEDzie nie zrobiłem, bo to już nie aż taka różnica ale jednak uśmiech zadowolenia i spełnienia na twarzy sie pojawił.
Sprzedający słusznie delkatnie spostrzegł, że porównuję najniższy budżetowy model QLEDa z całkiem konkretnym OLEDem, więc to nie ta liga.
Zresztą gdzieś z boku stał QLED Samsunga serii 70 i na porównaniu markowego nagrania (ze szminkami itd) tych dwóch QLEDów (seria 60 i 70) było też widać lepszą jakość i głębie na korzyść serii 70. Pewnie jakbym porównał serię QLED 90 z tym OLEDem LG to może to byłoby sprawiedliwe.
Do jakich wniosków można dojść (przynajmniej ja doszedłem).
Ano pytanie czy te ponad 2000pln różnicy pomiędzy najsłabszym QLEDem a OLEDem LG jest warte wydanie....szczerze nie wiem. Chyba to zależy od indywidualnych preferancji kupującego, będą tacy co obraz z QLEDa serii 60 w zupełności im wystarczy a te 2000pln. przeznaczą na zaliczkę na wakacje. Będą i tacy, którzy kupią bez wachania OLEDa, bo chcą mieć tą jakość i najnowszy model w domu.
Co do mnie.....zainteresowałem się tym QLEDem serii 70, wydaje mi się to dobry kompromis pomiędzy jakością a ceną. Muszę się z tematem przespać.
Może jeszcze posłucham żony - mądra głowa podpowiada aby zaczekać do następnego roku jak ceny na OLEDy spadną i wtesy sobie kupić dużo taniej. No i może to jest myśl....tym bardziej żę wciągnałem się w tematykę telewizów to ostanio moją blisko 7 letnia PlazmęLG po raz pierwszy ustawiłem tak jak to jest opisane (min. na tym forum) i odbiornik dostał drugie życie, poprawił się kontrast, czerń no i kolory stały sie bardziej wyraziste.
Sprawa otwarta....kupię na pewno na zimno z głową....
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście , że warto dopłacić do oleda Philipsa.
Nie musisz iść na kompromis..
Zagra lepiej niż każdy LCD.
Philipsa masz w specjalnej ofercie w programie pilotażowym.
 
...
Może jeszcze posłucham żony - mądra głowa podpowiada aby zaczekać do następnego roku jak ceny na OLEDy spadną i wtesy sobie kupić dużo taniej. No i może to jest myśl....tym bardziej żę wciągnałem się w tematykę telewizów to ostanio moją blisko 7 letnia PlazmęLG po raz pierwszy ustawiłem tak jak to jest opisane (min. na tym forum) i odbiornik dostał drugie życie, poprawił się kontrast, czerń no i kolory stały sie bardziej wyraziste.
Sprawa otwarta....kupię na pewno na zimno z głową....

Tylko czy ceny OLED na pewno spadną w 2020?
No Cheap OLED in 2020! LG Slows OLED Factory to Prop Up Prices!
Żeby z OLED'ami nie było jak z Samsungami i następcą serii NU8000 - że będzie gorsza i wcale nie tańsza...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety raczej nie spadną bo fabryka matryc pracuje na maxa i tak nie nadąża. Jest nowa fabryka w Chinach, miała być wybawieniem, ale chińczycy teraz rzucili się na zakupy oledów i wypełnili 100% zamówień, czego nie przewidzieli.
Cena w programie pilotażowym na nowe oledy jest rewelacyjna.
 
Do góry