Czas na zmiany - OLED?

gajos

New member
Hej,

No i juz - decyzja niemal zapadla - zmiana tv...
Jestem szczesliwym posiadaczem plazmy Pioneer DPD-507XA - z piekna stopa, bocznymi glosnikami - ktory to zestaw kupilem za niemale pieniadze, jakies... 12 czy 14 lat temu? od kolegi kiki z forum :)

Niestety bydle zepsuc sie nie chce ale pod moja nieobecnosc syn wspanialomyslnie wzial sie za 'czyszczenie matrycy' - no i wytarl (przy uzyciu plynu do mycia okien) kawalek tego filmu ktorym pokryta jest matryca. Jak tv gra to w sumie nic nie widac, ale jak wylaczony tv to nie wyglada to najlepiej. Do tego od jakiegos czasu myslalem sobie ze moze by sie zepsul bo cos z mniejszym apetytem na prad bym przytulil... No wiec jest juz argument.

Oczywiscie chodzi mi po glowie jakis OLED - tylko jaki... 55-65 cali. Przede wszystkim zalezy mi na jakosci obrazu.
Fajnie jesliby mial jakies tam 'smart' - czyli amazon prime, netflix, hbo go, etc... Jesliby to mial - to interesuje mnie tylko takie sensownie dzialajace a nie przymulona krowa, na ktora musze czekac 5 sekund az raczy zareagowac. Jesli dziala kiepsko - to wole nie miec wcale. Kupie sobie chromecast albo insza konsole i czesc.
Dzwiek... wbudowane glosniki - sprawa drugorzedna. Przy dzisiejszych rozwiazaniach mozna przeciez wybulic ekstra i jakies cos do dzwieku generowania podlaczyc. Wiec swietnie grajacy z pudelka - wymog drugorzedny.
Fajnie jakby matryca byla... nadajaca sie do grania - aczkolwiek to nie wymog konieczny.
Gadzet ambilight - czemu nie, ale tylko jesli obraz jest faktycznie super. Zdecydowanie nie jest to czynnik skladowy wyboru.
TV ma wisiec. O innych mozliwych gadzetach nie wspomnialem bo o nich nie wiem i widac nie potrzebuje/nie sa dla mnie istotne.

Acha - finansowo... no max MAX... 8k?

Co byscie polecili?


A z innej... jak myslicie - za ile moznaby puscic ta moja plazme? Gdyby nie ta swiezowygenerowana skaza widoczna przy wylaczonym tv... to nie mozna mu nic zarzucic... Niestety z jakichs wzgledow nie moglem otworzyc watku w dziale sprzedazy (moze dlatego ze od wielu lat szczesliwie tylko uzytkuje i nie zawracam sobie glowy?) wiec tu tylko podpytuje za ile +/- moznaby to wystawic.

Z gory wdzieki i pozdrawiam,
gajos
 

MJot

Member
Kupiłem Philipsa 804 i mogę Ci go z czystym sumieniem polecić. Obraz bardzo dobry, dźwięk na przyzwoitym poziomie, Android ogrania Smarta i system płynnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli kwota nie przekraczalna to L:G 65C8 za 7799 zł
Jeśli masz na dopłatę do wówczas zdecydowanie 65Oled 804 lub 854.
Ten jest w specjalnej ofercie. Podaj maila to Ci wyślę.
 
Do góry