Który OLED wybrać?

majkaw

New member
Cześć :) Z racji tego, że stoję przed wyborem TV, a nie mam o tym bladego pojęcia, postanowiłam się Was poradzić. Rozważam wybór Philipsa 55OLED803 i LG OLED55B8. W sklepach panowie namawiali mnie na LG, a ja jakoś bardziej składam się ku Philipsowi. Na który z nich lepiej się zdecydować? Oprócz tego brałam też pod uwagę QLED Samsung QE55Q67RAT i Philips 55PUS8303, ale nie wiem czy w ogóle brać je pod uwagę mając budżet na dwa wcześniej wymienione. TV będzie wisiał na ścianie, oglądam raczej wieczorami (głównie Netflix i muzyka) i w przyszłości rozważam zakup soundbara.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc w wyborze :)
 

FanKosmosu

New member
Skoro masz budżet, to weź OLED. Te LCD co wymieniłeś to mierne telewizory z podświetleniem krawędziowym, niską jasnością HDR, bez Dolby Vision. Philips 8303 dodatkowo ma niski kontrast bo jest na panelu IPS i ma stary, bardzo nieudany chipset Mediateka, który nie radził sobie zbyt dobrze z Android TV (za mało pamięci RAM, problemy wydajnością kodeków w przypadku np. odtwarzania YouTube).

Możesz też rozważyć inne LCD, ale tylko od 75 cali w zwyz, bo jedynie duże calarze (chodzi o tzw efekt "WOW" dużego ekranu) uzasadniają dziś zakup LCD i rezygnację z kontrastu jaki daje OLED.

Jeśli jednak OLED, to bierz LG B8 lub C8, bo mają Dolby Vision. Philips 803 nie ma Dolby Vision i ma stary chipset Mediateka, dokładnie taki sam jak ten w LCD 8303. Jeśli możesz poczekać, to zaczekaj do przyszłego roku na spadek cen nowszych modeli i bierz LG B9/C9 (mają HDMI 2.1!) albo Panasonic GZ950 albo Philips 754/804 (pierwszy Panasonic OLED i pierwszy Philips OLED z Dolby Vision, oba na nowych chipsetach, Philips w wersji 754 nie ma Android).
 
Ostatnia edycja:

Policzek24

New member
Witam
Ja również jestem nowy i przyłączam sie do pytania. Dlaczego philips jest lepszy od ld?? Lg teraz jest juz za 4550zl philips ok 500 zl drożej.
Generalnie rowniez nie chciałbym wydac więcej niz 5k na tv. Zastanawiqm si2 miedzy ww modelami lub jakims 65 cali lcd w podobnymbudzecie
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Majkaw... jeśli chcesz teraz kupić to OLED. Philips ma bajer ambilight, ale i androida, czego w telewizorze przy słabym procesorze nie jestem, zwolennikiem. Może "mulić". LG ma sprawny system Webos. Stawiam na LG.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wybrałbym Philipsa ale nowy model 55 Oled 804.
Dla niebieskich jest w specjalnym programie pilotażowym gdzie sam wybierasz upust.
Podaj maila to Ci wyślę.
Oled C9 jest za 7499 zł
ale dostajesz do niego gratis Smartfona za 2500 zł LGV40.
Jak go sprzedaż to wyjdzie za 4999 zł
Też dobra oferta i to jeszcze z pakietem.
 

PLEN3

New member
Dołączam się do postu
Oled 55 cali do oglądania głównie sportu piłki nożnej i programów przyrodniczych. Cena do 6000. Jaki polecacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz w klasie cenowej kilka Oledów z pakietem dla niebieskich członków forum:
- LG 55C9 w
- Philips 55Oled 803
- Toshiba 55X98
- Hitachi 55HL900
- Philips 55Oed 754

Napisz na PW to wyślę Ci program pilotażowy gdzie sam ustalasz cenę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wracamy do tematu.
Warto skorzystać z ofert obecnych na Oledy, bo jak idzie wieść zaczyna brakować matryc ( duże opóźnienie ma nowa fabryka) i ceny będą szły do góry , bo dodatkowo nowe firmy wystąpiły o produkcję dla nich nowych matryc.
 

qvalek

New member
Ja dopiero na przełomie marca/kwietnia będę miał za co kupić. :(
I po kilkumiesięcznych poszukiwaniach coraz bardziej skłaniam się ku oledom.
Kiki możesz podać cenę LG 55C9 i LG 55C8 oraz dla porównania Sony 55XG9505. Jestem zdecydowany na jeden z tych.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja podobnie jak kolega wyżej , chyba czas aby już tylko przyglądać się Oled-om, różnica między dobrym LCD a Oledem już nie jest taka odstraszająca. Choć ja poczekam do max czerwca. Niestety nawet przy takich cenach bardziej celuję w wielkość 48-50 cali, niż w 55 , ale to wszystko cena zweryfikuje
 
Do góry