LG Oled i te "wypalania matryc"

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie, więc wpisywanie informacji o robakach w dziale oledów jest nie na miejscu.
 

FanKosmosu

New member
Dokładnie, więc wpisywanie informacji o robakach w dziale oledów jest nie na miejscu.

Jest absolutnie na miejscu, ponieważ pozwala trzeźwiej podejść do tematu wypalen. Wiele osób argumentuje rezygnację z OLED obawą, że kupią telewizor za 6-12 tys. i ryzykują więcej niż w przypadku LCD. Tymczasem, okazuje się że tak jak bardzo rzadkim problemem OLED są wypalenia, których nie ma w LCD, to w LCD jest bardzo duże ryzyko ROBACTWA którego z kolei nie ma w OLED.

Robactwo w LCD jest częstszym problemem niż wypalenia w OLED i nie podlega gwarancji (serwis Samsunga), a wypalenia OLED podlegają wymianie gwarancyjnej (serwis w LG)! Oto przykład wpisu z sąsiedniego forum klienta Samsunga, który wydał 10.000 zł i padł ofiarą ROBACTWA LCD:

”Ja osobiscie problemow z tizenem nie mam, aczkolwiek nie mam tez porownania jak os sie zachowuje na innych nowych tv. Do tej pory jestem zadowolony z tego modelu, i dalej uwazam ze w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.

Za to jestem zawiedziony servisem Samsunga i podejsciem do gwarancji. Okazalo sie ze w moim panelu zadomovila sie meszka lub jakis iny owad, wszedl sobie pomiedzy panel a podswietlenie. Wyglada to jakby 3-4 pixele byly martwe. Samsung obejrzal to przez kamere w moim telefonie i stwierdzil ze to owad (slusznie bo obejrzalem to pod domowym mikroskopem i napewno to jakis owad) a takowy nie wchodzi w ramy gwarancji, wedlug nich to zdazenie losowe a kanaly wentylacyjne pomiedzy musza byc. Ponoc owad z czasem uschnie i odpadnie, ale nie gwarantuja tego ani tez nie moga powiedziec jak dlugo to moze potrwac. Nie jest to odosobniony przypadek bo mnostwo ludzi o tym pisze na forach.

Jestem za[beeep]iscie zawiedziony ze w takiej cenie nie moga oni zainstalowac siateczki blokujacej dostep owadom, no i ze maja w du..e klienta zwalajac to na losowosc mimo ze tv mam kolo 10 miesiecy dopiero. Jedyna opcja to walczenie o zwrot poprzez dostawce karty kredytowej ktorej uzylem do zakupu. "

Na koniec dodam, że sam też padłem ofiarą w zeszłym roku ROBACTWA LCD, na szczęście w tanim telewizorze Samsunga za 1,5 tys. złotych.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U nie na szczęście matryca daje radę ale jak jest upał wielki - to pada procesor.
Czas na zmianę.
 
Do góry