Czy tylko OLED godnie zastąpi plazmę TX-P50ST60E

SDman

Banned
Wielka trójka systemów: Android TV(Sony,Philips,TCL,i inne), WebOS (LG), Tizen (Samsung) reszta różnych marek to tzw niszowe własne systemy.
Rzeczowy Philips 754 ma np. Saphi i na 100% nie będzie on miał tyle możliwości co systemy z wielkiej trójki.

Przykład: brak HBO GO (musiałbym dalej mieć podłączony Mi Box jak teraz do Plazmy) ale pewnie też inne bajery jak np. w LG gadanie do TV i to po Polsku.
Szybkość i przemyślane działanie to trzeba byś się pobawić czy jest ok.

Wyższe modele Philipsa 804 i wzwyż mają Android TV. Ale cena +1000 siup.
 
Ostatnia edycja:

sturek

New member
Podepnę się pod temat, bo nie chcę dublować.
Obecnie też mam w salonie plazmę Panasonic 55ST60 - kupiona u kikiego ;). Plazma zostanie, ale w sypialni, a do salonu potrzebuję coś nowego większego. Nie ukrywam, że obraz z plazmy bardzo mi odpowiada, dlatego potrzebuję telewizor, który nie będzie bardzo się różnił szczególnie jeśli chodzi o czerń w nocy, a będzie posiadał min. HDR, aplikacje Netflix.
Najczęściej korzystam z Netflix, Canal+ - Liga Mistrzów i Xbox One X (nie będę kupował nowszego X). Dźwięk (głośniki) nie ma znaczenia, korzystam z kina domowego. Obraz oglądam z 3,2 m
Co byście polecili w rozmiarze 65 cali , choć gdzieś po głowie chodzi 75, do powyższych celów.
Budżet wiadomo jak najniżej, maks. 7.000 zł.
Jest mały haczyk - podstawa musi mieścić się na szafce o wymiarach 48x106 !!!
Poza Oled brałem też pod uwagę coś typu Sony XG XH 95… 9… lub Samsung Q70.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra modele :
- Oled 65 HL9000 za 6499 zł
- Sony 65XH9505 za 6999 zł
- Philips 65PUS9435 za 6999 zł
- TCL 65X10 - Mini Led za 9999 zł
- TCL 75C815 za 7999 zł
Masz modele w programie gdzie Sam wybierasz ceny.

Przy Cash Back różnice mogą dochodzić do 2500, zł taniej.
 
Z tego co mi tu piszecie i przeczytałem w innych czeluściach internetu skłaniam się ku temu LG B9 lub... może jednak dorzucić do C9? :)
Podjadę dziś do jakiegoś MM sprawdzić organoleptycznie system czy mi odpowiada.

Ale żeby nie było zbyt łatwo...
trochę mnie przeraża wydanie takiej kasy w stosunku do tego co się pisze o wypalaniu OLEDów.
(Na marginesie o plazmach też się pisało, a umnie TV chodzi prawie całą dobę i nic takiego się nie wydarzyło).

Może więc istnieje jakiś LED czy QLED, który nie spowoduje u mnie pogorszenia jakości po starej dobrej plaźmie?
Proszę o jakieś ciekawe propozycje.
 

SDman

Banned
Ale żeby nie było zbyt łatwo...
trochę mnie przeraża wydanie takiej kasy w stosunku do tego co się pisze o wypalaniu OLEDów.
(Na marginesie o plazmach też się pisało, a umnie TV chodzi prawie całą dobę i nic takiego się nie wydarzyło).

Może więc istnieje jakiś LED czy QLED, który nie spowoduje u mnie pogorszenia jakości po starej dobrej plaźmie?
Proszę o jakieś ciekawe propozycje.


LED istnieje tylko LED - QLED i inne NanoCell to wymysły producentów.
Mam teorię, która legła w gruzach wraz z rokiem 2020.

Mianowicie LCD może absolutnie wygrywać z OLED`em w trzech aspektach:
wspominany brak wypaleń, bardzo wysokim HDR`em oraz dla mnie najważniejsze - powłoką antyrefleksową.
Zeszłoroczne modele Samsunga od modelu Q80R i wzwyż taką powłokę miały była ona fenomenalna tak dobra, że aż zła (strasznie trudna w utrzymaniu czystości np. po tłustej łapce), bo Samsung zrezygnował z niej w 2020r.

Tym samym jak dla mnie pogrzebał mój ewentualny zakup Samsunga 2020 od modelu 90T wzwyż.


Przekonałem się wczoraj o tym w salonie Samsunga porównując model 90R z 90T -2020r tylko pod kątem powłoki -różnica ogromna na korzyść starszego.
Dlaczego, bo już nie jest tak skuteczny w odbiciach -staje się tak samo czarnym lustrem (może trochę mniej) jak OLED.
Zawiłe moje wypociny ale w jasnych pomieszczeniach seria 2019 miała czym walczyć z OLED`em i wygrywać w warunkach jasnego pomieszczenia, nocne kameralne oglądanie to już moc po stronie OLED`a.
A jeszcze jak już wcześniej wspominałem super skalowanie, z sygnałów FHD do 4k, które miażdży LG B9, C9 nie porównywałem.
 

SDman

Banned
Pisałeś o tym skalowaniu... nie do końca rozumiem, ale pewnie dlatego, że nie widziałem ��
Do Philipsa zrażają mnie opinie o serwisie.


To można jedynie zobaczyć jak TV są obok siebie, na tym samym sygnale.
Inaczej "pamięciówka" nas zawodzi.

Pamiętam jak Tata miał Rubina, a ja już Sony Trinitrona 21" w małym pokoju.
Przychodził i psuł mi nerwy, że mają podobny obraz :x
Postawiłem w końcu jeden obok drugiego i za 2 tygodnie były w domu już 2 Trinitrony, u Taty 25"

Zanim to zobaczyłem B9 był już zamówiony w tzw. "dwuzakupie" w jednej z sieci -musiałem zrezygnować.
 
Do góry