Jeśli nie plazma to co? - następca P42ST60

mini21

Member
Witam.

Zaczynam badać grunt, gdyż jak się okazuje - serwisowanie plazmy w tej chwili do najłatwiejszych nie należy.
Z jakiś 8 serwisów tylko jeden odpisał, że może się tym zając - reszta albo olała albo od razu stwierdziła że nie zajmuje się TV Panasonic'a lub plazmami.

Dlatego też chciałem prosić Was o radę - jestem totalnie nieobeznany w rynku - co w tej chwili jest warte uwagi?

Moje wymagania nie są jakieś bardzo duże...
Chciałbym aby jakość obrazu - zarówno ta w telewizji jak i oglądając filmy na odtwarzaczu (Mi Box) były na dobrym poziomie.
Grywam też na konsoli - co także ma znaczenie.
Problem w tym że te trzy rzeczy wzajemnie się chyba wykluczają w przypadku technologii OLED i QLED gdzie jedne są lepsze do jednych czynności, a drugie - do drugich.

Bardzo ważne jest natomiast aby TV był dość MAŁY.
Tzn. preferowane jest 42", gdyż taki mam obecnie i mi ten rozmiar odpowiada.
Może jakiś ciut większy też by pasował - choć boję się że może się nie zmieścić (ciężko zagospodarować miejsce w pokoju niespełna 10m2).
Nie wiem natomiast, czy robią tak małe OLED'y...

Cała reszta jest mi w sumie obojętna.

Budżet... oczywiście im taniej tym lepiej ale liczę się z wydatkiem jakiś 3000 zł (raty).

Niech wzorem będzie właśnie plazma - podobieństwo do niej będzie na duży "+".

Będę wdzięczny za pomoc.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Nie wierzę że nie upchasz 55 cali w ten pokoik , a ostatnio LG oledy 55 cali były w promocji po 4000 zł , chyba model B7 w RTV Euro AGD a na 42 cali dobry led bym nie liczył.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety nic dobrego na poziomie Twojej plazmy w obecnych czasach w rozmiarze 43" - nie kupisz.
Minimum to 49-50" gdzie firrmy dbają już o jakość obrazu.
Masz extra wówczas modele :
- Philips 49PUS8303 za 3099 zł
- Sony 49XF8596 za 3499 zł

Myślę, że powinieneś pomyśleć o 55" Oled za 3999 zł
Jak powiesisz to się zmieści.
 

mini21

Member
W pokoju 2,5 x 3 metry, gdzie telewizor stoi na tej samej ścianie co okna - i ta 42" już przykrywa pół okna - kupno 55 cali to w zasadzie zasłonięcie całego światła dziennego (nie żebym je lubił, ale jednak być musi).

Będę próbował ją reanimować o ile się da, ale niestety, nie wiem z jakimi kwotami to się może wiązać i czy w ogóle da radę (czy są części zamienne itp.).

Dziś w Media Markt (wiem, nie jest to wyznacznik) zaproponowano mi jeden model Sony KD-43XG8305.
Nie znam się, więc dla mnie to był model jak większość - tylko drogi jakiś :)

Natomiast powiedział mniej więcej to samo co Ty - że producenci "dbają" o większe modele, a te mniejsze jakby... schodzą na bocznicę i jak np.: (to tylko przykład, nie jestem pewien czy dokładnie tak powiedział) 43" ma 6Hz to ten sam model ale 50" ma już 120Hz.

Także jestem w kropce.
 

mini21

Member
(Myślałem, że obejdzie się bez konieczności wspominania o tym, ale chyba nie da rady...)

Tak, tylko co z tego jak i tak nie będę widział 50% ekranu :)
Niestety, to naprawdę nie jest moja fanaberia z tym 42-43".
Ja po prostu nie widzę na prawą stronę - mam ograniczone pole widzenia, dlatego właśnie kupowanie dużego TV u mnie jest bezzasadne.
Ja nawet 32" nie obejmuje wzrokiem tak w 100% z odległości 2,5 metra, więc jeśli wezmę większy - to będzie jeszcze gorzej.

No ale rozumiem - albo mały, albo dobry.
 

mini21

Member
Może tak trochę lepiej zobrazuje jak to wygląda.
To niestety tylko wycinek pokoju - ale widać że tv stoi już przy samej ścianie i nie ma go jak dopchnąć.
W drugą stronę jest to samo - gdyż stoi tam obecnie stolik a zaraz obok - szafa.
Na całej szerokości jest okno.
(nie mogę wrzucić zdjęcia, no trudno).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale teraz jest tak, że masz uchwyty specjalne na ścianę które rozwiążą w pełni słabą obecną lokalizację. Przesuwny uchwyt pozwoli Ci się cieszyć extra jakością i możliwościami i po powrocie zajmie swoje miejsce.
Jeśli zostajesz z 43" - polecam Philipsa 43PUS7304 - nowy model który wjedzie pierwszy raz za tydzień.
 

mini21

Member
Wiadomo coś odnośnie ceny ?
Bo jakoś nic nie znalazłem.

Trochę mam do tej marki uraz (miałem któryś z modeli 6007 czy jakoś tak i padł niedługo po zakupie) ale może miałem pecha.
 

mini21

Member
Jeśli chodzi o nowy który ewentualnie planuje kupić to ten z posta wyżej - 43PUS7304

Jeśli o ten stary .... to był model pfl tylko nie wiem czy 5007 czy 6007
 
Do góry