Zmiana TV

alpin

Member
Chciałbym się doradzić w dwóch tematach(pomysłach), mianowicie:
Chciałbym wymienić TV w sypialni, obecnie jest tam 10 letnia plazma 55' czas zmienić na jakiś smart TV;) pierwsza myśl jakiś oled, 60-65 cali tylko, że ta cena około 9-10 tyś. za telewizor do sypialni troszku powala, tym bardziej, że sporadycznie korzystamy z telewizora w sypialni.
Czy lepiej kupić jakiegoś LCD ?
Drugi pomysł urodził się tak na szybko, kupić nowy TV do salonu a stary z salonu do sypialni.
Obecnie wisi w salonie plazma Panasa 65' jedna z ostatnich sztuk z 2013 r. kupiona od kolegi kiki.
Zrobiona profesjonalna kalibracja i jak dla mnie obraz żyleta;-)
Jeśli mam zmieniać, to min 75' oled w takim rozmiarze to koszty min 15 tyś.
Czy warto?
Poczytałem troszkę i boje się, że mogę być rozczarowany jeśli chodzi o jakość obrazu i problemy z wypalaniem.
No i nie za bardzo wiem co robić :sad:
 

barburian

New member
Bez reklam
Do sypiali przenieś plazme 65 cali a do salonu kup OLEDA 77 cali jak dla mnie jedyne sensowne rozwiązanie, a Plazme 55 cali sprzedaj za 1500zł
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli znajdziesz OLED-a 77 cali w cenie 15 tyś to oczywiście że warto, pamiętaj że rok temu kosztowały ponad 30 tyś
 

alpin

Member
Pytanie? Czy nie będę rozczarowany? Wydam 15 tyś. A szału nie będzie, jedynie większa przekątna.
Może kupić jakiegoś LCD do sypialni i dać sobie na razie spokój.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
I dobrze byś zrobił jak byś kupił dobrego LCD , Jeszcze co na dobry soundbar zostanie do kompletu , chyba że masz już w domu dobre audio ?
 

alpin

Member
Ale myślę co by kupić LCD do sypialni, salon zostawić bez zmian.
W salonie mam dobre audio, w sypialni nie.
 

alpin

Member
Co z tego wybrać? lub inne propozycje.

Sony Bravia KD-75XF9005
Samsung LED UE82NU8002TXXH
Philips 75PUS8303
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szałem będzie już większa przekątna !
Z tych co podałeś najlepiej i to wyraźnie do sypialni sprawi się Philips 75PUS8303 z ambilightem.
A dla niebieskich masz specjalną ofertę z pełnym pakietem, uchwytem , montażem i Hue w komplecie.
Nowy procesor P5 szybciej i dokładniej obrabia sygnał.
Masz też łatwiejszą obsługę, pilot z klawiaturą.
A amblight jest dopełnieniem radości. A kasę co CI zostanie odłożysz już na Oleda który mocno stanieje za 4 lata.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 75PUS8303 za 7999 zł
Kalibracja gratis
Wtyczki gratis
Dostawa gratis
Uchwyt gratis
Montaż gratis
Zestaw Hue gratis
 

alpin

Member
Przeczytałem już pawie cały watek na forum o tym Philipsie, ludzie narzekają na problemy z czernią i nierównomierne podświetleniem.
Czy każdy LCD ma z tym problem? Sony?
Przesiadam się z plazmy gdzie takie problemy są mi obce.
 

lll

New member
Praktycznie każdy LCD ma z tym problem, jeden mniejszy, inny większy. Dodatkowo, różnice występują nawet w obrębie tego samego modelu, w zależności od konkretnego egzemplarza.
 

alpin

Member
Chętnie bym skorzystał z takiej możliwości. Najlepiej jak by można było jeszcze dołączyć do porównania jakiegoś oleda 65' ?
Bo oled 75' jeszcze w zaporowych cenach.
 
Do góry