TV w narożniku pomieszczenia, co wybrać?

oliwka_

New member
Doc-25-Apr-2019-16-08-1-1.jpg


Potrzebuję porady odnośnie zakupu nowego TV. Żeby naświetlić sytuację wrzucam rzut pomieszczenia. TV będzie wisiał na specjalnie zbudowanym meblu w narożniku w odległości ok 6 metrów od narożnika. Niestety ogranicza mnie wielkość tego mebla i mogę zakupić tylko 65 cali. Pomieszczenie jest jasne, na rzucie widać duże okna 2,65x2,30 i drugie metr węższe.

TV będzie użytkowany głównie wieczorami, sport, seriale, tvn24. Podłączony będzie mac mini, ps4 i za rok ps5. W tym układzie wydaje mi się***niezwykle istotne będą kąty widzenia, bo narożnik nie jest na wprost TV. Poza tym jest znaczna odległość od TV. Czy lepszy będzie OLED, czy LED? Na jakiej wysokości najlepiej zamieścić TV?

Wrzucam też ankietę:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor 26,5m2 (część salonu gdzie wisi tv i narożnik)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 6m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2, z czasem 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pomieszczenie bardzo doświetlone, okna na stronę południowo-zachodnią
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony, 50 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart aplikacje, yt, netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, 4K (nc+ i za rok ps5)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? nc+, ps4, mac mini
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Wieczorami 2-4h, w weekendy może być dłużej i też w ciągu dnia
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, seriale, tvn24
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, ale przez Mac mini
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolny czas reakcji
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10 tyś
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Wyjątkowo ciężka sprawa, bo przy tylu latach świetlnych z kanapy do ekranu, to przydałoby się miliard cali. Może nowy LG 65C9, ale nie wiem czy do 10 tys. będzie tutaj.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Takich potrzeb potrzebujesz zdecydowanie 75" i do z wysokim kontrastem bo przy świetle dziennym będziesz widział obraz z okna na telewizorze.
Wg mnie najlepiej sprawi się Philips 75PUS8303 i z uwagi na kontrast, jasność, kąty boczne.Ale gównie z uwagi na jakość obrazu.
Masz w specjalną ofertę i z pakietem.

Jeśli Oled ( super również to faktycznie LG C9 (ale w cenie 10 tyś się nie zmieścisz).
 

barburian

New member
Bez reklam
OLED 65B8 LG Cena 7 tyś nie ma sensu kupować droższego OLED-a bo nie zobaczysz różnicy w obrazie między C8 czy C9
 

oliwka_

New member
Słuchajcie wracam do tematu mojego TV w narożniku. Zmieniłam nieco aranżacje i narożnik będzie ok 4,8m od TV. Niestety miejsce gdzie będzie wisiał TV ma swoje ograniczenia i będę tam miała ok. 158-160cm, więc na styk wcisnę TV 70 cali. Musiałby on jednak mieć***jak najcieńszą ramkę wokół ekranu. Nie zmienia się to, że pomieszczenie będzie jasne. Jakie modele w takiej konfiguracji możecie mi polecić?

EDIT:

widzę, że prawie nie ma modeli w rozmiarze 70 cali i jedyny sensowny wydaje się: SONY KD-70XF8305B. Czy ten TV będzie dla mnie odpowiedni, czy odradzacie i powinnam szukać w 65 cali?
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Szczerze "mówiąc" to sądzę, że jest mały odzew gdyż sytuacja wciąż wygląda słabo, może nawet bardzo słabo. Prawie 5 metrów to i tak ogrom nawet dla 75 cali, choć przy 75 już coś można ciekawego wybrać, z 70 to bida. Z dwojga złego jeśli nie ma innych opcji wziąłbym LG 65b8 (6900 zł), choć niedawno c8 były po 7300.
 

oliwka_

New member
Dziękuję za pomoc. Naprawdę***nie wiem co robić. Czyli ten Sony, którego znalazłam nie nadaje się? Mowa była, że muszę patrzeć na wysoki kontrast, jaki ten parametr powinien być. W ogóle na jakie parametry w opisie technicznym powinnam zwrócić uwagę porównując modele, co będzie najważniejsze w moim przypadku?
 

barburian

New member
Bez reklam
Oliwka pytasz na forum jaki TV kupić - wszyscy Ci doradzają by kupić OLED-a
w 65 calach B8 lub C8 LG , lub w 75 calach Philipsa LCD , i tego się trzymaj i nie kombinuj. :) , No chyba że wychodzisz z założenia że wiesz lepiej to inna inszość :). Tylko wtedy po co pytasz i prosisz o pomoc ... Ogarnij sie no... :)

Jeśli uważasz że 65 cali to mało to bierz 75 cali Philipsa , a jak Ci wejdzie to Samsunga 82NU8000, przy tej odległości bym brał jak największy TV
 

barburian

New member
Bez reklam
Wracając do Twojego pytania SONY który proponujesz to też bardzo dobry TV
jedyny minus to to że będzie zbyt mały - ale jeśli Ci wystarczy 70 cali to bierz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację w domu.
Będzie najprostszy wybór.
Siedzisz ze światłem więc możesz wybierać każdy model.
A jeśli jesteś w zasięgu cenowego Oleda.
To właśnie tak bym wybrał.
W cenie do 10 tys zł masz
Philips 65oled903
LG oled 65 e8
Philips oled 65 803
LG oled 65 c 8
Samsung 65q70
Wszystkie z pakietem.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
No chyba najlepiej z tą prezentacją.
Natomiast ten Sony jest OK, ale do OLEDa to jakościowo nie ma jakiegokolwiek startu nawet, a przy tak dużej odległości 65 czy 70 cali to zło i zło co do rozmiaru, dlatego skierowałem uwagę na tego LG.
 

oliwka_

New member
Mnie niestety ogranicza mebel, który będzie stał w rogu pomieszczenia. Nie ma możliwości, żeby powiesić większy TV niż 70 cali, to jest po prostu fizycznie niemożliwe. TV nie może "wystawać" poza obręb mebla. W domu trwa zresztą remont i stolarz chce wiedzieć jaki TV kupię, żeby ten mebel zrobić pod ten TV. Dlatego pomysł z prezentacją jest bardzo dobry, ale w moim przypadku nie do wykonania. Pytałam o parametry, żeby sobie porównać tego OLED'a 65 którego polecacie i tego nieco większego sony 69,5. Sama już naprawdę nie wiem. Piszecie, że z tych 4,8m to i tak nie będzie żadne oglądanie a TV jest po prostu za mały. Nie wiem co robić :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz
LG 70um7100
Tcl 70c7006
Philips 70pus7304
Ale 5" Ci nie robi
Bralbym Oleda .
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli przedkładasz jakość obrazu nad rozmiar to bierz OLED-a .bo żaden LED nie ma porównania do OLED-a . Oczywiście trzeba podać jakościowo dobry sygnał .
 

oliwka_

New member
Jeśli przedkładasz jakość obrazu nad rozmiar to bierz OLED-a .bo żaden LED nie ma porównania do OLED-a . Oczywiście trzeba podać jakościowo dobry sygnał .

TV głównie będzie włączony z NC+, czy to jest jakościowo dobry sygnał?

EDIT: aaa i gdzie mogę***zamówić taki test OLED'a w domu? Bo chyba zdecyduję się na te 65 cali, dam wymiary stolarzowi a TV kupie jak mebel już***będzie i wtedy test. Jak nie wypali będę bez TV ;)
 

barburian

New member
Bez reklam
NC+ to dobry sygnał, a jak jeszcze będziesz korzystać z NETFLIX-a i oglądać dużo filmów to OLED jest jedynym słusznym TV.
Pytaj KIKI-ego o cenę i zamawiaj TV z kalibracją i sprawdzony bez wad u Niego.
 
Do góry