TV w narożniku pomieszczenia, co wybrać?

oliwka_

New member
Mam jeszcze jeden pomysł. Jakiś rodzaj ramienia, wysięgnika, marzeniem byłby taki automatyczny (na pilota). Czy takie coś jest w ogóle dostępne? Może udałoby się zyskać z metr na odległości i TV "wyjeżdżałby" do oglądania?
 

oliwka_

New member
To znowu ja :) Rozmawiałam, ze stolarzem i zaproponował, że może inaczej zbudować zdobienia na meblu (pilastry) co pozwoli wcisnąć TV 75 cali. OLEDY są po pierwsze 77 cali po drugie ceny są z kosmosu. Zatem moje ostateczne pytanie brzmi czy OLED 65 cali czy LED 75 cali. Jeżeli OLED to czy między modelami są faktycznie zauważalne różnice (szczególnie, że będzie 5m do kanapy) czy brać tego w najlepszej cenie? Jeżeli jednak lepszy będzie większy LED to co ma najlepszy kontrast i sprawdzi się w tym pomieszczeniu. Powiem szczerze, że Phillips i ambilight mnie jakoś***nie przekonuje, ale może się nie znam
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli nie przeszkadzają Ci niedoskonałości LCD LED to bierz 75 cali najtańszego, i zbieraj kasę na OLED-a którego kupisz za 5 lat
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Przy tej odległości to bym brał LCD 75. Jeśli nie chcesz Philipsa to można rozważyć LG 75SK8100, Sony KD-75XF8596, a jeśli Ci nie przeszkadza brak DTSu i świecące napisy w filmach to i Samsung UE75NU8002. Choć najlepiej (ale to inny przedział cenowy) by pójść w stronę Sony KD-75XF9005.
 

oliwka_

New member
Przy tej odległości to bym brał LCD 75. Jeśli nie chcesz Philipsa to można rozważyć LG 75SK8100, Sony KD-75XF8596, a jeśli Ci nie przeszkadza brak DTSu i świecące napisy w filmach to i Samsung UE75NU8002. Choć najlepiej (ale to inny przedział cenowy) by pójść w stronę Sony KD-75XF9005.

Zerknełam na te dwa modele Sony o których piszesz i chyba się nie znam, bo jedyna różnica jaką zauważyłam porównując punkt po punkcie specyfikację jest taka, że ten aktualny, droższy model jest grubszy. A akurat muszę***mieć jak najcieńszy TV, żeby wraz z ramieniem/wysięgnikiem zmieścił się na tym mebelku w narożniku.

Swoją drogą jakiego producenta uchwytów do tak dużych TV możecie polecić? Miałam kiedyś niemiłe doświadczenia z 55 calowym tv. Zawieszony na ramieniu delikatnie opadał, nic nie dało się z tym zrobić. Przy tym rozmiarze i wadze uchwyt musi być bardzo solidny. Z elektrycznego rezygnuję, wystarczy, żeby TV się trzymał i była możliwość go odsunąć od ściany i przekręcić.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Zerknełam na te dwa modele Sony o których piszesz i chyba się nie znam, bo jedyna różnica jaką zauważyłam porównując punkt po punkcie specyfikację jest taka, że ten aktualny, droższy model jest grubszy. A akurat muszę***mieć jak najcieńszy TV, żeby wraz z ramieniem/wysięgnikiem zmieścił się na tym mebelku w narożniku.

Swoją drogą jakiego producenta uchwytów do tak dużych TV możecie polecić? Miałam kiedyś niemiłe doświadczenia z 55 calowym tv. Zawieszony na ramieniu delikatnie opadał, nic nie dało się z tym zrobić. Przy tym rozmiarze i wadze uchwyt musi być bardzo solidny. Z elektrycznego rezygnuję, wystarczy, żeby TV się trzymał i była możliwość go odsunąć od ściany i przekręcić.


Te dwa modele Sony to kompletnie inne światy. W wyższym modelu jest podświetlanie bezpośrednie z lokalnych wygaszaniem (strefami) a niższym krawędziowe bez lokalnego wygaszania stref (stąd też różnice w grubości), dodatkowo w niższym modelu jest matryca IPS (a nie VA), kontrast duuuuużo niższy, zdecydowanie niższy HDRu, jasność niższa, inne procesor obrazu, inne odwzorowanie kolorów i ruchu.


Ja mam w jednym pokoju Philipsa 75PUS8303 a w drugim LG OLEDa 55C8 i w obu mam uchwyt Maclean MC-564 B regulowany w każdej płaszczyźnie i nie zdarzyło mi się na nie narzekać.
 

oliwka_

New member
i właśnie dlatego nie ma sensu porównywać parametrów, które są identyczne (chyba, że to kwestia porównywarki z której korzystałam) a trzeba rozmawiać z ekspertami. Dzięki za szczegółową odpowiedź. Jakim parametrem mogę porównać kontrast? Patrzę na dane techniczne na stronie sony i pod hasłem kontrast w obu TV jest tyle: "Technologia object-based HDR remaster, Dynamiczne zwiększanie kontrastu". Znalazłem stronę gdzie jest kompletne porównanie, ale też nie widzę nić innego pod hasłem "contrast":

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/d5d14eca4

Dzięki za polecenie producenta uchwytu, wybrałam taki, ze względu na minimalną odległość od ściany 7cm, mniej chyba już nie wyciągnę:

Uchwyt do telewizora 60-100" Maclean MC-679 do 80kg VESA 600X900
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację modeli w domu i wybierzesz na miejscu i bez stresu.
I jeszcze będziesz miał montaż gratis.

Uchwyt jest na jednym ramieniu, do 80 KG to nie jest dobry pomysł.
 

oliwka_

New member
Poproś o prezentację modeli w domu i wybierzesz na miejscu i bez stresu.
I jeszcze będziesz miał montaż gratis.

Uchwyt jest na jednym ramieniu, do 80 KG to nie jest dobry pomysł.

A mógłbyś polecić jakiś***inny, lepszy uchwyt lub firmę, która produkuje odpowiednie?

Zamawiając prezentację***w domu zostanie zamontowany też uchwyt i na nim TV, czy ja muszę***przygotować uchwyt a zamontuje się***TV? Gdzie taką***prezentacje się***zamawia?
 

oliwka_

New member
Kupiłam ostatecznie 75XF9005 (dzięki Kiki!).

Nie chcę zakładać nowego tematu i tu zapytam, chociaż jeżeli powinnam to przepraszam. TV cały czas czeka na mebel na którym będzie wisiał, ja natomiast muszę kupić do niego nowy amplituner. Mój poprzedni (Yamaha RX-A820) nie współpracuje. Nie ma możliwości podłączenia urządzeń (NC+, PS4) do amplitunera i puszczania dźwięku przez system audio w TV. Żeby to działało muszę podpiąć np. dekoder bezpośrednio do TV. Ten Sony nie ma też wsparcia Airplay, a szkoda, bo dali to już w modelach 2019 i mogli wydać jakąś aktualizację.

Pytałam w Sony jakiej marki amplitunery są kompatybilne z tym TV, ale oczywiście polecają***jedynie Sony i nie mają listy innych "współpracujących". Dlatego wolę zapytać bardziej kompetentne osoby :) Najbardziej zależałoby mi na amplitunerze do którego można podpiąć bezprzewodowo głośniki i który ma wsparcie Airplay2. Nie wiem czy byłoby możliwe udostępnianie ekranu z urządzeń Apple poprzez amplituner, czy musiałabym jeszcze dokupić Apple TV. Jeżeli są amplitunery, które gwarantują***takie wsparcie wole kupić 1 urządzenie. Fajnie gdyby też był mały gabarytowo, bo w tym rogu mam niewiele miejsca. Teraz są dostępne amplitunery Yamaha z MusicCast, jednak zanim na coś***miałabym się decydować wolę się z Wami skonsultować.
 

barburian

New member
Bez reklam
AirPlay 2 wspierają już między innymi urządzenia Definitive Technology, Polk Audio, Marantz oraz Denon. Teraz do zacnego grona dołączają również komponenty od Pioneera i Onkyo. Poniżej przedstawiamy pełną listę modeli, które spodziewają się aktualizacji wprowadzającej obsługę AirPlay 2.

Pioneer:

SX-S30DAB sieciowy amplituner stereo
SC-LX901 amplituner kina domowego 11.2
SC-LX801 amplituner kina domowego 9.2
SC-LX701 amplituner kina domowego 9.2
VSX-LX503 amplituner kina domowego 9.2
VSX-LX303
VSX-933 amplituner kina domowego 7.2
VSX-S520 amplituner kina domowego 5.1 Slimline
VSX-S520D amplituner kina domowego Slimline
Onkyo:

TX-RZ5100
TX-RZ3100 amplituner kina domowego 11.2 / 7.2.4
TX-RZ1100 amplituner kina domowego 9.2 / 5.2.4
TX-RZ830 amplituner kina domowego 9.2
TX-RZ730 amplituner kina domowego 9.2
TX-NR686 amplituner kina domowego 7.2
TX-L50 amplituner kina domowego 5.1
TX-L20D
TX-8270 amplituner stereo
LS5200

Lista urządzeń wspierająca AirPlay 2
Denon - Air Play 2
Urządzenia Denon
Denon AVR-X1400H, AVR-X1500H
Denon AVR-X2400H, AVR-X2500H
Denon AVR-X3400H, AVR-X3500H
Denon AVR-X4300H, AVR-X4400H, AVR-X4500H
Denon AVR-X6300H, AVR-X6400H
Denon AVC-X6500H
Denon AVC-X8500H
Denon CEOL N-10 / RCD-N10
Denon DNP-800NE
HEOS Home Cinema HS2
Witryna DENON – www.denon.pl
Urządzenia Marantz
Marantz - Air Play 2
Marantz NR1508, Marantz NR1509
Marantz NR1608, Marantz NR1609
Marantz SR5012, Marantz SR6012
Marantz SR5013, Marantz SR6013
Marantz SR7011, Marantz SR7012, Marantz SR7013
Marantz SR8012
Marantz AV7703, Marantz AV7704, Marantz AV7705
Marantz AV8805
Marantz NA6006
Marantz ND8006
Witryna Marantz – Marantz PL | Strona startowa
Oficjalna strona AirPlay– www.apple.com/airplay
 
Do góry