LG 55b8 vs 65c8

xelos80

New member
Witam
Nastawiłem się na kupno 65c8 obecnie kosztuje ok 9000 (niestety spóźniłem się na promocje VATowe gdy kosztował 8000). Jednak zobaczyłem ze 55b8 kosztuje 4500, praktycznie połowę.
Zacząłem się zastanawiać czy warto płacić 2 razy więcej za lepszy procesor i 10 dodatkowych cali.
Pomyślałem ze może warto kupić teraz tańszy a za rok czy dwa 65 cali stanieje jeszcze bardziej a moze nawet 70+ będzie poniżej 10tys.
Czy wg was 55b8 będzie wystarczające czy jednak 65c8 jest warte tej różnicy?
Obecnie mam 42st60 panasonica (plazma).
 

lll

New member
Konia z rzędem temu, kto odpowie na tak postawione pytanie, nie wiedząc nawet z jakiej odległości oglądasz telewizję.

Natomiast ja zamieszam Ci w głowie dodatkowo - przecież jest jeszcze 65B8 za poniżej 7 tys. zł (czyli sporo tańszy od 65C8, niewiele gorszy, a o takiej samej przekątnej ekranu), rozumiem że z jakichś powodów nie bierzesz go pod uwagę?
 

xelos80

New member
55c8 nie biore pod uwagę bo jak już mam brać 55 to wolę nie wydawać więcej niż muszę jeśli planuje za rok czy 2 kupić większy.
65b8 już tutaj różnica w cenie nie jest taka drastyczna i wtedy wybrałbym c8 i tak.
Zgodnie z odległościa od kanapy potrzebuje 65 cali.
Głównym problemem jaki mam to czy warto zapłacić 2 razy tyle za 10 cali dodatkowych i inny procesor.
Przy przesiadce z 42 65 cali by było ogromnym skokiem. 55 może być nie tak zauważalna.

Problem jaki chyba mam z tymi modelami jest taki że nie uważam żeby 65c8 było 2 razy lepsze od 55b8 żeby płacić aż 2 razy więcej. I szukam u was odpowiedzi czy może jednak c8 jest warte zapłaty 2c razy więcej.
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Moim zdaniem nie warto dopłacać około tysiąc złotych do c8 w 65 calach. I tak nie zauważysz zapewne różnicy między tymi procesorami. Widać je głównie (w obrazie) z bliska i to niuanse na dodatek czasem występujące. Co więcej, b8 miał (ma) nawet lepszy obraz od c8 po niedawnej skopanej aktualizacji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest wymiaru.
Najdroższa jest matryca.
Z jednej matrycy matki wycina się mniej 65" więc są droższe.
Jeśli masz na dopłatę zdecydowanie brałbym 65C8 .
 

grzeskul

New member
Witam
A jak b8 lub c8 otwarza pliki m2ts czy to Blueray 1080p czy 4k?
Czy ten procek czy alfa 7 czy alfa 9 otwarza poprzez usb wyzej wymienione pliki?
Jezeli nie to zostaje tylko jakis wyzszy model DUNE czy nvidia shield
Ale w sumie fajnie by bylo podpiac do nowego OLEDA czy b8 czy c8 dysk ssd 1tb z filmami 4k i cieszyc sie super obrazem i dzwiekiem bez zadnych innych pudelek zewnerrznych
Pozdrawiam
grzeskul
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele z serii B8 i C8 się kończą.
Nie wszyscy się załapią w tych cenach.
 
Do góry